Tipy SNOW tour: Špindlerův Mlýn – pravidlo prvního lana [článek] (strana: 5) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Články Tipy SNOW tour: Špindlerův Mlýn – pravidlo prvního lana [článek]

Tipy SNOW tour: Špindlerův Mlýn – pravidlo prvního lana [článek] (strana: 5)

09.01.2020 23:31:02 #121 

HonzA_ muž

>> #119, Nojby, 09. 01. 2020 20:42:39

„Jen je s ním podle mě těžko diskutovat.“

Já Korsiho chápu. Tyhle praktiky odporují jeho pohledu na svět – a rozhodně asi ne proto, že by byl náturou komouš.

Mně taky moc nebaví diskutovat s lidmi, kteří na všechno mají jen odpověď „svoboda podnikání, tak drž hubu a tleskej.“

Každý podnikatelský subjekt, a hlavně ty větší a viditelnější, charakterem nabízených produktu a služeb ovlivňují společnost a to, jak se lidé vůči sobě chovají.

A stejně jako má někdo právo takovou službu nabízet, tak druzí mají právo poukazovat na to, že např. z pohledu formování vztahů v celé společnosti to není podle nich správné a neposouvá nás to kupředu.

Možná, že se akcionářům TMR líbí, co a jak dělají. Mně se to ale nelíbí, protože často cílí na nižší pudy a jejich podnikání není úplně fér. A proto tam nejezdím.

Na druhou stranu jsem rád, že to tak u nich dělají, protože přitahují svou nabídkou služeb podobně uvažující lidi, a ti se tam stahují a nekazí mi vzduch jinde.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

10.01.2020 01:33:17 #122 

Kiwi muž

>> #79, Harry, 07. 01. 2020 22:54:32

Když už budu v Mikuláši, tak kam ? Javorovica, Opalisko ?

10.01.2020 06:51:11 #123 

korsičan muž

>> #116, Harry, 09. 01. 2020 20:08:01

Jenže to nebude tento případ. Lanovka na Medvědíně (kde mají ten neřešitelný problém) je tam pořád stejná (zhruba 25 let).

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

10.01.2020 07:26:18 #124 

IIIvan muž

>> #120, HonzA_, 09. 01. 2020 23:07:08

asi som si to mal dať s malými písmenami :-) („iiivan“)

10.01.2020 07:32:12 #125 

valerius

>> #99, korsičan, 09. 01. 2020 11:46:48

S mnoha tvymi hodnotami, alespon ty, ktere zde prezentujes, se ztotoznuji. Ale casto tu cestu vidim jinak. Ve svem pocatecnim dotazu jsem miril prave na tu cestu, protoze z cesty pak muze plynout, ze me a tvoje hodnoty nejsou univerzalni.

Jestli te chapu dobre, tak to jadro v tve odpovedi je zde Tak porušení zákona to asi nebude. Porušení mravů – to si musí každý zodpovědět sám a či je to nesprávné nastavení hodnot ?? Tak podle mne rozhodně.

>> #121, HonzA_, 09. 01. 2020 23:31:02

Já Korsiho chápu. Tyhle praktiky odporují jeho pohledu na svět – a rozhodně asi ne proto, že by byl náturou komouš.

Take si nemyslim, ze je korsi komous. Ale tim, jake argumenty predklada a jakym stylem, to tak muze pusobit. Podle mnohych je tu amoralni maximalizovat ve svem podnikani zisk. Podle me je naopak amoralni si na nekoho ukazovat prstem a negativne na nej hledet za to, ze maximalizuje zisk.

Jezisi, podivej se na nejake stare budovatelske filmy, vzdyt nektere argumenty i jejich prezentace (nyni netvrdim, ze nutne korsiho. Ale nektere jeho zkratkovite vykriky tak na me pusobi) je jak pres kopirak.

Ptal jsem se zdejsich stezovacu na videne reseni. Nedostal jsem jedinou odpoved. Pokud nekdo dela neco, s cim nesouhlasim, ale co je dle vsech zakonu, tak v demokracii mi jako spravna cesta prijde to akceptovat. Pokud je to treba nespravne nastaveni hodnot, tak si nemyslim, ze ta hlavni cesta je v ukazovani toho spatneho (to je “jen” doplnek), ale predevsim v tom jit sam tou spravnou cestou. Lidi motivuje pozitivni priklad vice, nez ten negativni. A soucasti te spravne cesty, v deokratickem uskupeni, je i tolerovani jineho nazoru. V tomto pripade ten jiny nazor je nazor a pravo Rataje maximalizovat svuj zisk pokud pri tom dodrzuje zakony. A kdyz uz se cilit, tak to podlozit jasnymi argumenty. Coz u korsiho moc nevidim (i kdyz cast jeho videni sdilim)

A pokud dela neco amoralniho, tak na to upozornim. Jenze planymi vykriky “je to zlodejina” (to tu myslim zaznelo od nekoho jineho (ten se vsak k mym otazkam nevyjadril), ale pausalne bych si dovolil to tak shrnout) nedelaji lide nic jineho, nez cili na ty nejnizsi lidske pudy. A zde je nemalo inteligentnich lidi, takze o argumentaci tohoto stylu vedi, ze je mizerna a ten, kdo ji pouziva tim svou myslenku, kterou se snazi ukazat, hodne shazuje.

Treba s tim namrzlym lanem jsem korsiho argumentaci take nepochopil a kdyz vidim nojbyho protiargumentaci, tak ji chapu. Protoze korsiho “vykriky” mi vyznivali zrejme dost podobne a nejaky argumentacne obsirnejsi nazor, vcetne vlivu odpojitelnosti sedacek, zmeny klimatu a podobnych problemu na Plesivci jsem se dozvedel az mnohem pozdeji. Pokud prijde napul zasveceny, ci nezasveceny clovek a uvidi vykrik a lanovky nejedou, protože mají namrzlé lano. JAKO JEDINÍ NA CELÉM SVĚTĚ !!!!! – Bud netusis, ze lano vubec namrza a reknes si, ze fakt ve Spindlu lzou o namrzani lana, ze nic takoveho neexistuje, nebo tusis, ze namrzani lana existuje a ze to muze vyvolat problemy s provozem, treba na zminenem Plesivci (pokud je to tedy pravda. Ja tam nikdy nebyl), protoze jsi to nekdy zazil, tak si reknes, ze ten korsican je uplne mimo, jen plyve spinu a muzes si treba i myslet, ze je to nejaky placeny troll. Coz je skoda, protoze Spindl sel lyzarsky do hajzlu a potencialni zakaznici by to meli vedet.

Nebu tu nekdo zminoval freshtrack jako neco nemoralniho, ci dokonce jako zlodejinu (?). Prekvapuje me, ze to same nevidel, kdyz tu Ivan Sosna, ci nedavno Tomas zminoval, jak ve Spindlu jezdili brzo rano sami, myslim, ze jeste pred oficialnim otevrenim. To je preci hodne prominentni, dost VIP. A nikde v ceniku to nebylo, ze? Dnes si clovek v ceniku precte, ze si nekdo muze koupit fresh track a ze tam bude mit nekolik lajn na sjezdovce uz 8:30. Podobne, jako si pri nakupu skipassu od 13h precte, ze uz si muze skipass koupit driv a ze tam tedy v tech 13h asi bude mit “par” stop. Tenkrat si to zaplatit nemohl, v ceniku nikde nebylo, ze v 8:30 uz tam bude mit narysovane stopy, ale o zlodejich a amoralnosti tu nikdo snad ani necekl. Ani kdyz o tom psal Ivan, ani kdyz o tom psal Tomas. A platil to areal. Nj, jenze to jsme tu meli my fajn lyzovacku, tak nam to tak spatne neprislo, ze? A tech par desitek lajn se na prvnim lanu nezdal tak hrozny, zvlaste kdyz to udelali soudni s slusni kamaradi.

Proto se kritiku ptam, co dela Rataj spatne, jestli je to porusovani zakonu, amoralnost, jine zivotni vize a, to je nemene dulezite, jake jsou adekvatni reakce na jeho chovani.

10.01.2020 07:34:18 #126 

Harry žena

>> #123, korsičan, 10. 01. 2020 06:51:11

Hmm.

Najhorsie na situacii je, ze som nachylny verit tomu, ze ak nema byt profit, tak sa proste najde sto vyhovoriek preco netocia.

Ovsem " skiyoutuberovym VIPkam" to moze byt jedno, tak sa nad tym Igor netrapi.Diskoteky a bary funguju, kto to s prirodou mysli inak si vyslape.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

10.01.2020 07:35:45 #127 

Harry žena

>> #122, Kiwi, 10. 01. 2020 01:33:17

Reklama, ale co uz.

Skukni http://ziarce.sk/.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

10.01.2020 07:50:40 #128 

Harry žena

>> #125, valerius, 10. 01. 2020 07:32:12

jine zivotni vize

Tu bude pes zakopany.

Ale zas,ked clovek zisti co je prevazna masa ludi zac, tak dokazem byt chapavy aj k tym inym viziam…

Ivan S tam bol peceny vareny,to bol este klasicky VIP co si to tam poctivo odmakal.Neviem ci sa popri nom nezviezol Tomas.

caute Harry

10.01.2020 08:36:38 #129 

korsičan muž

Jestli te chapu dobre, tak to jadro v tve odpovedi je zde Tak porušení zákona to asi nebude. Porušení mravů – to si musí každý zodpovědět sám a či je to nesprávné nastavení hodnot ?? Tak podle mne rozhodně.

Pochopil jsi to správně. Moje hodnoty a představy jsou úplně jinde. Co největší zisk za maximální cenu, tomu já prostě nikdy neporozumím.

Ptal jsem se zdejsich stezovacu na videne reseni. Nedostal jsem jedinou odpoved.

A co by jsi chtěl slyšel. Že má Igor přestat snižovat náklady a přestat maximalizovat zisky a místo toho zaplatit lidi, aby uvedli areál do stejného funkčního stavu, jaký tam panoval před jeho příchodem. Pakliže ten areál dříve fungoval a dnes nefunguje, tak kde je asi problém ???

Jediným řešením je ZAČÍT MAKAT a nekecat na fcb.

Treba s tim namrzlym lanem jsem korsiho argumentaci take nepochopil a kdyz vidim nojbyho protiargumentaci, tak ji chapu. Protoze korsiho “vykriky” mi vyznivali zrejme dost podobne a nejaky argumentacne obsirnejsi nazor, vcetne vlivu odpojitelnosti sedacek, zmeny klimatu a podobnych problemu na Plesivci jsem se dozvedel az mnohem pozdeji. Pokud prijde napul zasveceny, ci nezasveceny clovek a uvidi vykrik a lanovky nejedou, protože mají namrzlé lano. JAKO JEDINÍ NA CELÉM SVĚTĚ !!!!!

Pro boha věčnýho, tato argumentace NENÍ MOJE, ale je to argumentace skiareálu !!! Proto jsem tě odkazoval na jejich fcb stránky, kde se tímto debilním způsobem ONI vymlouvají. A pod touto debilní výmluvou je kopec příspěvků, které argumentují jako já.

To oni tvrdí že lano namrzá jen ve Špindlu. Ne já !!!

Na jejich fcb nejsou moje komentáře. To jsou jiní lidé, kteří tam něco pamatují.

Nebu tu nekdo zminoval freshtrack jako neco nemoralniho, ci dokonce jako zlodejinu (?).

Opět překrucování faktů. Nic takového jsem tady nenapsal a dovolím si tvrdit, že ani nečetl.

Já pouze tvrdím, že prodávat FT na 3km sjezdovek, když mám v provozu 3km (nebo 5km), je nesmysl a oblbování zákazníků. A klidně řeknu, že to zavání podvodem, protože ti co si koupí běžný skipas už od rána jezdí na použité a rozorané sjezdovce.

Srovnávat to se situací v Alpách je blbost, protože tam je ft na 3km, ale ráno otevřou dalších 150km nepoužitých a upravených sjezdovek. A na Schladmingu tu sjezdovku po FT zavřou, upraví a až potom na ní pustí majitele běžných skipasů.

To je fér chování k zákazníkům. Prodají obě služby a oba zákazníci dostanou přesně to, co si zaplatili. To se ve Špindlu neděje.

Dost dobře nechápu, co je na tom tak strašně složitého k pochopení. Ale asi jsem fakt mimo.

S komoušským myšlením to nemá co dělat. Kdo mě tady zná, tak moc dobře ví, že komouše nesnáším, protože jsem si s jejich viděním světa jako dítě zažil svoje.

10.01.2020 08:44:20 #130 

adam 1

>> #129, korsičan, 10. 01. 2020 08:36:38

Náhodou komunismus je dokonalý systém ,ale NE pro lidi :-D

10.01.2020 09:06:39 #131 

TomáS muž

S namrzajícím lanem obzvlášť a větrem na Medvědíně měl problémy i minulý provozovatel. Asi to takový vášně nevzbuzovalo, když každý věděl jak se snaží zprovoznit všechny sjezdovky, co nejdříve začít jako první a ukončit sezónu jako poslední, jak mají urolbováno (třeba obzvlášť, když dělal Anděl Machytku), k tomu si mohl třeba koupit pro sebe, manželku a 3 leté dítě 2 hodinový skipas. Jinými slovy trávil si tam příjemný čas a tohle se občas stalo. Navíc, když si nebyl lama, tak si samozřejmě mohl takovou situaci předvídat (nastává za jistých meteroologických situací) a vsadil si žolíka, že pojedeš na Mísečky. Když ti to vyšlo, jezdil si na Machytce, jen s těma lidma, co dojeli na prakáč nahoru (u prašanovýho dne, to byla pecka:-) .

Fresh track a fast-pass jsou produkty pro typycký špindlerovský lamy s kožichem na límci. Ani jeden z produktů ve mě nevzbuzuje žádný emoce. Kdo z lyžařů zaplatí 2 litry, aby jezdil hodinu a pak místo lyžování (kdy to ještě super jde, šel na prosecco a snídani)? Ve chvíli, kdy tě sere stát frontu a někdo tě předbíhá za prachy, je lyžování už stejně úplně o ničem. Když tam dole bude hrozen na 20–30min, tak si stejně ani s fastpasem lyžař nezalyžuje. Navíc byl fresch track často ve Špindlu, kde před provozem v lese na červený je rozhodně blbá viditelnost na to, abys dal nějakou extra super jízdu.

Na celým příběhu Špindlu, mě nesere to, že nějakej Rataj dělá dobře svůj bussines. Kdyby to bylo v Rakousku, je to úplně jedno, takových středisek je tam desítky. Tady ale to bylo zdaleka jediný nejlepší středisko u nás – teď se možná někoho dotknu, ale myslím si to. Jezdil jsem do Rokytnice, Pece, Klínovec, Žalý… Špindlu se nic nevyrovnalo. Tohle středisko pro lyžaře už dnes prostě není a nezmění to to ani Ondra Banků, kterej mě tam zve. No a vzhledem k tomu, že bydlím, kde bydlím, tak si prostě tak kvalitně a v takovým množství jako dřív nezalyžuju a nedá se to ničím nahradit. Nemůžu být například v dubnu 3 x v tejdnu na 2 hodiny v Rakousku. A když nelyžuju, tak mě to sere. Myslím si, že je nás hodně, co by dali z fleku 20tis za sezónku do starýho Špindlu bez mrknutí oka.

10.01.2020 09:53:08 #132 

ivan-ski

Ja sa tiez pridavam za Korsicana v zasade s nim suhlasim. Takisto Honza v #121 to tu zhrnul celkom dobre. Este tu nezaznelo ze hory a priroda nie je standartne podnikanie, nie je to „radova firma“ ako hospoda, pumpa alebo nieco take kde funguje konkurencia, ich prevadzka alebo existencia nema ziaden zasadnejsi vplyv na spolocnost (napr. na zdravie, relax a pohodu). Pri radovych firmach sa da pouzit bez problemov princip nepaci sa ti tak bez do prdele pri horach a prirode nie. Presne ako to nejde v zdravotnictve, kde si aspon v normalnych krajinach pri akutnych zakrokoch nikto nekupuje VIP pass, Fast pass, alebo podobnu vyslovenu sprostost. Takisto podnikanie Tarraja s tou jeho bandou diletantov nie je ziaden ukazkovy kapitalizmus. Maju v zasade monopol v tych 1–2 najlepsich a jedinecnych strediskach, nie su ziadne ine podobne. V nasich krajinach fungovali aj predtym, relativne slusne, nikto nic nevytvoril na zelenej luke. Dostali sa k nemu hlavne vdaka neschopnosti (alebo predstieranej ne$$$chopnosti) statu arealy ako Spindel a Jasna prevadzkovat. Samozrejme vytvorili tomu spravne „predpolie“ ako Tarraj asi v nejakej slabsej chvilke raz spomenul, takze zopar statnych pandrlakov dostatocne podmazal a uzavrel s nimi zmluvy. Maju zmluvne podmienky ake maju, ale to tiez este neznamena ze ziaden zakon neporusuju. Urcite by som si tam vedel predstavit nejake oblasti pri ochrane spotrebitela, ktoremu vela prav (nahrada skody za nedodanu alebo nekvalitnu sluzbu, a pod.) vyplyva priamo zo zakona, bez ohladu co si Tarraj napise do podmienok, ktore takisto nemoze do poslednej bodky zakaznik studovat, a kazdu chvilu skumat, kde a pri akej prilezitosti ho Tarraj zase skusi nejak ojebat. Ci uz priamo na svahu, na parkovisku, v pokladni, v bufete… ta banda je ozaj kreativna, a clovek chce mat na tych horach tak trocha aj klud. Riesenia su v vidno v civilizovanych alpskych krajinach, kde nakoniec vsetci serioznejsi lyziari chodia. Clovek vie za co plati, kolko plati, nema tam kazdu chvilu pocit ze ho chce na kazdom kroku niekto zmykat. Privatizovat hory a prirodu takto tupym sposobom je podla mna zle. Vleky fungovali aj pred tym, keby stat a spolocnost bola trocha zodpovednejsia a schopnejsia bez problemov by tieto 1–2 top strediska mohol (spolu)prevadzkovat aj stat. Presne tak ako prevadzkuje nejaky futbalovy, hokejovy stadion, nemocnice, dialnice, a pod. Ale ano, primarne to je problem ludi jednak na stratne neschopnosti statu, a potom debilnej nevychovanej spolocnosti, ktora do tych stredisk chodi, kupuje fast tracky, vip karty a podobne chujoviny, a myslia ze to z nich v kombinacii s drahym oblecenim spravi pokrocilych lyziarov :) Ano Rattaj so svojou bandou je v tej zodpovednosti AZ na druhom mieste, lebo v prvom rade mu toto pseudo-podnikanie niekto umoznil (stat) a nadalej umoznuje (blbci co tam chodia lyzovat).

10.01.2020 10:16:50 #133 

IIIvan muž

>> #132, ivan-ski, 10. 01. 2020 09:53:08

Kurňa, ešte som nikdy tak s Tebou nesúhlasil ako teraz :-)

Atypickosť „produktu“ a v podstate monopol(koľko rovnako veľkých stredísk je u nás – nula). Poznámka o neschopnosti s dolárikmi je pecka, presne o tom to je, nafetený Táraj sa o tom prekecol nie raz, že podmázol dakoho – nech teda nikto netvrdí o neporušovaní zákonov.

Všetci hentakí džejenťáci a spol. si vybudovali majetky sprostým kradnutím(napr. monopol na handry z číny od tatinkov atašé, IRB banka, holandské dražby…), žiadnou šikovnosťou alebo jedinečným know-how! Teraz sa už hrajú akože poctivo ako s figúrkami na šachovnici…

Súhlas tiež s tou ochranou spotrebiteľa. Čoraz viac aj súdne judikáty potvrdzujú(obdobne SR aj ČR), že určité praktiky s drobným písmom a i. sú nekalé a spotrebiteľ má požívať vyššiu mieru ochrany pred nimi.

Žiadne, že „podpísal si zmluvu/VOP, tak plať, tvoja blbosť“. Nie, súdy začínajú určovať čoraz častejšie neplatnosť zmlúv alebo VOP rôznych operátorov, bánk, poisťovní. Nemôže hocikto prepašovať do zmluvy/VOP nejaké klauzuly o dodatočnej platnosti s automaticky menenými podmienkami za pochodu atď.

Proste silní hráči nesmú zneužívať svoje postavenie a majú „neuviesť spotrebiteľa do omylu“ a súdy začínajú v takýchto prípadoch (niekedy až prehnane) spotrebiteľa považovať automaticky za „blbých“ a „preto ich treba chrániť vo zvýšenej miere“.

Ja sám mám s tým dosť skúseností, že mi banka vracala prachy apod., lenže s písaním právnych sr…k mám z práce dosť skúseností, ale čo niekto „bežný“ – nemá šancu sa brániť a komerční právnici aby riešili drobné spory o desiatky eur?

A na koniec o tom to je – nejakí podmaznutí úradníci to Igorkovi umožnili a teraz to podporuje dostatočne veľká masa zákazníkov – ale to je len dobre, nie sú aspoň tu u mňa na peknom modro-červenom svahu 900m, kde sa mimo sviatkov dá lyžovať a nie len kľučkovať pomedzi davy ľudí, čakajúc, že kto ma sejme…

10.01.2020 10:47:03 #134 

Nojby

>> #107, korsičan, 09. 01. 2020 17:03:48

Diskuse je o tom, že předložíš své argumenty a čekáš na argumenty druhých. Ty ale pouze čerpáš vstupy, žádný výstup z tebe zatím nevypadl.

• odkaz na Wikipedii :-D

>> #112, korsičan, 09. 01. 2020 19:41:33

Nepřekrucuj moje slova, moje sdělení jsou naprosto srozumitelná.

Tak tohle mě rozsekalo.

Dycky Vist!

10.01.2020 11:24:28 #135 

korsičan muž

>> #134, Nojby, 10. 01. 2020 10:47:03

A zase z tebe nevypadl jediný výstup. Dokonce ani tu wiki jsi nepochopil.

Takže další z řady tvých příspěvků, který nemá vůbec žádné sdělení. Nebo aspoň já jsem se nic nedozvěděl, ani k tématu, ani k ničemu jinému. Možná jen to, že máš zpřeházenou anatomii.

Ale já v tom vidím jen jízlivé plácnutí.

A přesně tak ty vedeš diskusi. Argumentace nula.

10.01.2020 12:26:21 #136 

korsičan muž

>> #134, Nojby, 10. 01. 2020 10:47:03

Dostal jsem nápad, uděláme to jinak. Bláboly sepsané dříve hodíme za hlavu a začneme s čistým štítem. A pěkně po pořádku.

Chceš diskutovat ??? O.K., máš možnost.

Začneme bod po bodu. Protože jsem ten, kterému se něco nelíbí, tak sem napíšu bod který se mi nelíbí, napíšu co je podle mého názoru špatně a jaké bych si představoval řešení.

A protože ty CHCEŠ diskutovat a protože jsi zde prohlásil že jsem mimo, tak budeš moje poznatky rozporovat a předložíš argumenty, proč to nejde tak jak si představuji já a tím pádem jsem mimo.

1 – Fresh track.

A – Proč se mi to nelíbí –

Z mého pohledu je to řekněme „podvod“, protože skiareál láká návštěvníky na skvěle upravené sjezdovky v nejlepším středisku v tomto státě, ale když takový návštěvník přijede, tak lyžuje na rozorané sjezdovce, protože se na ní už prohánělo několik desítek lyžařů, co si zakoupili FT.

To podle mne není správné řešení, protože zákazník nedostává to, na co byl nalákán a za co zaplatil – nemá upravené sjezdovky. Z morálního hlediska nelze takovou službu prodávat, když nemohu zajistit dostatečný počet nerozježděných sjezdovek pro běžně platící zákazníky. Stejně jako nemůže pekař lákat zákazníky na ČERSTVĚ UPEČENÉ ranní rohlík a místo toho jim prodávat ty z včerejšího odpoledne. Rohlík není ani čerstvý, ani ranní. Stejně tak běžný lyžař nedostane ráno upravenou sjezdovku, přestože na ní byl nalákán.

B – Proč to nejde srovnávat s F T v Alpách ??

Protože v Alpách je poměr sjezdovek minimálně stonásobně jinde.

C – Řešení

1 -Buď takovou službu prodávat POUZE za plného provozu a hlavně VŠECH sjezdovek, ale hlavně i tuto sjezdovku následně upravit, abych jako majitel dostál svým slibům na reklamním billboardu.

2 – Za jiných okolností než jsou b bodě 1, takovou službu neprodávat, protože jednoduše zákazníkům neříkám pravdu.

D – Takže podle mého vnímání světa : včerejší rohlík dnes ráno versus rozježděná sjezdovka = podvod.

A nyní argumentuj v čem jsem mimo. V čem nemám pravdu, nebo co je na mém pohledu špatně.

Až to vyargumentuješ, pěkně bod po bodu (A, B, C a D) přejdeme na to namrzlé lano.

10.01.2020 12:30:25 #137 

johnycek muž

vidím to hodně podobně. Nejvíc se mi líbí tvůj pohled na demokracii-palec nahoru. Akorát mám pocit, že tu jsme v menšině :-(

Tak tady musím napsat , že nesouhlasím, i když bych rád :-)

panta rhei

10.01.2020 12:53:00 #138 

korsičan muž

>> #137, johnycek, 10. 01. 2020 12:30:25

Post 136 platí samozřejmě i pro tebe.

10.01.2020 13:30:35 #139 

TomáS muž

>> #136, korsičan, 10. 01. 2020 12:26:21

Bod Fresch track – řešení: no nevím, upravená sjezdovka ráno, kdo by o to stál! Je teda pravda, že současnejm lamám ve Špindlu by to možná nevadilo, hlavně že jedou po mažestru!

10.01.2020 13:41:35 #140 

korsičan muž

>> #139, TomáS, 10. 01. 2020 13:30:35

Přesně tak, vidím to úplně stejně.

Ale pokud jako prodávající inzeruji ráno skvěle upravenou sjezdovku, je pouze na mě, jak se s tím popasuji. Takže buď neprodávám FT, nebo jí holt musím upravit ráno. V tom je právě ten rozpor.

Pekař taky musí prodávat ráno čerstvé rohlíky, když je inzeruje. A pokud si dovolí prodávat den staré, je označen za zloděje a podvodníka. A nenajde se nikdo, kdo by toto jeho podvodné jednání obhajoval.

10.01.2020 14:23:35 #141 

TomáS muž

>> #140, korsičan, 10. 01. 2020 13:41:35

Jasně oba tyhle produkty jsou „sviňárna“ na běžné zákazníky, díky které vydělávají víc peněz. Ale mnohem větší sviňárna je, zavřít sjezdovky a vleky i když je tam sněhu mraky, jen proto, že už tam nejsou davy lidí.....Jak říkám v Rakousku by to bylo jedno, tady u nás je to prakticky jedinej kopec, kde se dalo pořádně jezdit…

10.01.2020 14:33:55 #142 

Radek Holub - SNOW muž

>> #140, korsičan, 10. 01. 2020 13:41:35

Neznám zdaleka všechno, ale nenarazil jsem na středisko, které by upravovalo sjezdovky ráno po fresh tracku – podle mě na to není ani čas (museli by nejméně na hodinu zavřít), ani ten svah nestihne ztuhnout. Na Planai to tak tedy dělají? Nedaří se mi ani najít, že by něco jako fresh track nabízeli.

A když už jsem se připojil, tak tedy i přidám svůj názor na „legitimitu“ fresh tracku:
1) kde je poptávka, vznikne nabídka – zájem o lyžování ve Špindlu je tak velký, že by se tam mohlo lyžovat 24 hodin denně, takže to beru jako logickou snahu provozovatele prodat, co se dá (a zároveň svým způsobem regulovat poptávku)
2) jako neznalý zákazník, který tam přijede náhodou, bych tím byl buď inspirovaný (dle podmínek, ceny apod.), nebo naštvaný (to v případě, že sjezdovka bude po FT rozježděná, např. na jaře v měkkém sněhu apod.)
3) jako sečtělý zákazník-štamgast bych to prostě bral jako fakt a buď se s tím smířil, nebo jezdil jinam

Určitě v tom nevidím podvod (pokud to není utajeno, zapíráno apod.), na druhou stranu je to zvláště za nepříznivějších povětrnostních podmínek značné omezení „manšestrového“ zážitku. Nic víc, nic míň.

Jinak takhle už jsem si v diskuzi dlouho nepočetl. :-) A co se týče toho, jestli se má lyžařům (nebo komukoliv jinému) „kázat“ dobro, vychovávat je, co mají chtít a co si naopak nenechat líbit, tak v tom jsem jednoznačně proti. Kdo má oči otevřené a chce vědět, tak si najde informace, které potřebuje, a není nutné mu je označovat dobrem a zlem. A to je asi tak jediné, v čem vidím rozpor v této diskuzi.

Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.

10.01.2020 14:49:22 #143 

Radek Holub - SNOW muž

>> #141, TomáS, 10. 01. 2020 14:23:35

Naprosto pochopitelně se na to díváš z pohledu (svého) lyžařského dobra. V tom případě by ale musel při „privatizaci“ areálu stát říct, že chce špičkové lyžařské centrum pro fajnšmekry s délkou sezóny, co to jde, ať to stojí, co to stojí. Ale pokud je mi známo, šlo od prvopočátku hlavně o zajištěný zisk. A z komerčního pohledu si Špindl vede náramně…

Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.

10.01.2020 14:58:35 #144 

IIIvan muž

>> #142, Radek Holub – SNOW, 10. 01. 2020 14:33:55

Jinak takhle už jsem si v diskuzi dlouho nepočetl.

Ako to, ja že hltáš najviac náš „súboj“ s Harrym, v rámci snahy o neustále zdokonaľovanie! :-) (profíci z odvetvia lyžiarskej mienkotvornosti by mali ísť predsa príkladom).

Ale k veci, súhlas, kto má oči otvorené, tak sa zariadi podľa seba…

10.01.2020 15:05:57 #145 

karosch

>> #129, korsičan, 10. 01. 2020 08:36:38

Souhlasim s korsicanem. Schladming je celkem dobry priklad toho, jak to asi mysli.

Nemyslim si, ze je jiny nebo nejak jde proti ostanim, jen chce něco, co tady asi bude nejdříve tak za dvacet let, bohužel…

>> #131, TomáS, 10. 01. 2020 09:06:39

Tak nejak jsem to po cteni vlakna (pekne dlouheho) chtěl napsat, souhlas a sam nechapu co je na tom nesrozumitelného. Ten popis situace presne sedi, shoduje se s reporty, které tady jsou i z minule sezony. Jinak, jak uz někdo napsal, brzy to okopiruji i ostatní arealy a budou se chovat podobne, protože alternativa uz nebude vůbec zadna. Viz muj report z brezna 2019.
https://snow.cz/…ldsky-spicak

There is nothing in your way son. Why are you turning?

10.01.2020 15:21:01 #146 

IIIvan muž

>> #145, karosch, 10. 01. 2020 15:05:57

brzy to okopiruji i ostatní arealy a budou se chovat podobne, protože alternativa uz nebude vůbec zadna.

A toto mňa osobne najviac se.e! Top hráči na trhu vždy určujú „štandard“… A áno, lyžovanie bude postupne viac „amerikanizované“, so všetkými pre aj proti.

Všíma si niekto odtiaľto ako sa začína masírovať verejná mienka a ako vyzerajú diskusie na túto tému v mainstreamových periodikách – jedna skupina ľudí potom melie niečo o ochrane prírody(pritom obvykel od veci a problematike rozumejú ako hus pivu) a všetko by zakázala, druhá zase originál „triedny boj“ a závisť…no a politici to budú využívať.

10.01.2020 15:22:48 #147 

TomáS muž

>> #143, Radek Holub – SNOW, 10. 01. 2020 14:49:22

Já bych nejmenoval jen fajnšmekry, ale prostě i sportovce a závodníky. I těm totiž Špindl zavírá sjezdovky hned po Velikonocích a nemají kde trénovat.

Finančně jim to jde náramně jak říkáš, o tom nepochybuju. Kolik by to stálo udržení provozu tak, aby nenasrali lyžaře, to by mě strašně zajímalo? Je prostě smutný vidět, jak dělají business a na podstatu z vysoka kašlou. Když je tam svěťák, tak to se můžou s reklamou přetrhnout, abys přijel podpořit závodníky a nechal jim tam nějaký kačky a pak ve stejnou sezónu 30/3 zavřou Stoh a závodníci nemají kde trénovat!

10.01.2020 18:32:42 #148 

HonzA_ muž

>> #143, Radek Holub – SNOW, 10. 01. 2020 14:49:22

„V tom případě by ale musel při „privatizaci“ areálu stát říct, že chce špičkové lyžařské centrum pro fajnšmekry s délkou sezóny, co to jde, ať to stojí, co to stojí. Ale pokud je mi známo, šlo od prvopočátku hlavně o zajištěný zisk. A z komerčního pohledu si Špindl vede náramně…“

Víš co je nejsmutnější, Radku? Že Špindl patří sportovním svazům. A co nabízí? Jedno z nejpouťovějších nejsnobštějších lyžování.

Na druhou stranu, jako národ za to máme v Praze „SAZKA arénu“, jejíž mizerný business plán „rozesral“ celé financování sportu v ČR a svazy tak musí dojit těžce komerčně svůj majetek.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

10.01.2020 18:47:53 #149 

korsičan muž

>> #142, Radek Holub – SNOW, 10. 01. 2020 14:33:55

Něco takového fungovalo před lety na Hochwurzenu. Bylo to tuším vždy ve středu (zažil jsem to 2 roky po sobě, vždy v březnu) na sjezdovce 33. Pak jí nahoře páskou zahradili a upravili. Máš pravdu, dnes nic takového nenabízí.

Takže beru zpět, dokázat to nemůžu. Tím pádem se jedná o můj blábol a jak jsem již napsal v postu 136, začínáme s čistým štítem.

Nicméně, ty jsi toho nalyžoval všude dost. Vyjmenuj Alpské středisko, kde FT provozují na 50–100% svých veškerých svahů. Nebo je to tak, že prodávají FT na jedné (dvou) sjezdovkách a dalších 100 je ráno perfektně připravených, bez jediné stopy ???

A protože je těch témat víc, tak jsem oponenty vyzval, pěkně jeden po druhém. A aby to mělo nějakou štábní kultůru, tak jsem jako označkovaný mimoň požádal o argumenty v bodech A až D. Jinak se k ničemu nedobereme.

Ty jsi zvolil 1 – 3, takže se ti pokusím argumentovat.

1 – Ano, pokud je poptávka, tak proč ne. V jediném bodě co jsi vypsal, není důvod nesouhlasit. Ovšem je tady ještě druhá stránka věci, kterou jsi jaksi opomněl zmínit !!!! Co lyžaři, kteří přijedou na běžný skipas v normální otevírací dobu ???

Reklama říká, přijeďte si zalyžovat na skvěle upravené sjezdovky v nejlepším tuzemském středisku. A já se tě teď ptám. DOSTANOU TITO LYŽAŘI SLUŽBU, KTERÁ JE INZEROVANÁ A JIMI ZAPLACENÁ ???

A – ANO, dostanou (reklama mluví pravdu), nebo NE, nedostanou (reklama lže) ???

A chtěl bych upozornit, že zájem a poptávka s tím nemá co dělat. Jako lyžař přijíždějící na běžnou otevírací dobu mě nezajímá, zda bylo ve středisku večerní lyžování, nebo FT. To jako fakt ne. Já přijíždím za skvěle upravenou sjezdovkou. Máš to jak s tím pekařem.

O čerstvé rohlíky je také zájem. Možná i na 24h denně.

Pekař má reklamu na ráno upečené rohlíky, ale protože ráno nemá čas, upeče je večer a ráno prodává za čerstvé.

B – ANO, reklama pekaře je pravdivá, nebo NE, pekař lže.

Jednoduché dvě otázky a ještě jednodušší odpovědi. Asi jako, ukradl jste čokoládu. ANO, ukradl – nebo NE, neukradl.

2 – jako neznalého zákazníka mě nic z toho nezajímá. Reklama hovoří jasně o skvěle upravených sjezdovkách. Dostal jsem je ???

3 – Jako fajnšmekra mě opět nic takového nezajímá, protože stejně jako v bodě 1 a 2 reklama říká cosi o skvěle upravených sjezdovkách.

Pakliže nevidíš podvod v tom, že nabízím ráno čerstvě upečené rohlíky a místo toho ti prodám oschlé z včerejšího večera (skvěle upravené sjezdovky a dostanu rozorané po FT), tak je to samozřejmě tvůj názor a je třeba ho respektovat.

A já ho tudíž respektuji.

A až na body A-D odpoví Nojby a Johnycek, posuneme se v přátelském duchu k tomu namrzlému lanu.

10.01.2020 18:59:23 #150 

oblouk

>> #149, korsičan, 10. 01. 2020 18:47:53

Už se to rozplizlo do úplnejch blábolů… Upravená sjezdovka bez škrábanců po hodině provozu neexistuje – nikde. Všude podváděj, protože chodím na kopec v 11 hodin – A CHCI TO !!!!!

To už je umanutost – talový hezký kluci – že se na to nevyserete !

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy