Pozor, koronavirus! Schovejte se před ním do hor! [článek] (strana: 6) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Články Pozor, koronavirus! Schovejte se před ním do hor! [článek]

Pozor, koronavirus! Schovejte se před ním do hor! [článek] (strana: 6)

04.03.2020 14:57:27 #151 

jonys muž

>> #149, Lukáš Vavrda – SNOW, 04. 03. 2020 13:30:19 Tak ale zase je to takový kolovrátek. U té chřipky víme, kolik zhruba vážných případů bude, jak dlouho epidemie potrvá atd. Ale sám ten lékař říká, že u tohoto viru asi 15–20% lidí potřebuje lékařsku péči (chápu to jako nemocniční) a že máme těch 1000 adekvátních lůžek. A že v té Číně právě úmrtnost zvedlo to, že už nemocné neměli kam dávat. Čili logika je jasná: zabránit tomu, aby onemocnělo tolik lidí, že 20% z nich bude víc, než 1000…protože pak bychom pro ně neměli adekvátní péči, ne. Mně třeba zákaz letů smysl dává ani ne v tom, že tam lidi pojedou auty (i když toho, kdo se vydá Oktávkou co Číny bych rád viděl), ale v tom, že letadlo je díky klimě možná nejinfekčnější prostředí. Můžeš být vykoupanej v dezinfekčním gelu, ale pokud si na palubu nevezmeš respirátor (v ceně přesahující cenu letenky) nebo nezadržíš na dobu letu dech, stačí jeden prskal a půlka pasažérů má bacil v ceně výletu. A ještě jeden rozdíl proti chřipce tu je: tohle je virus, který se na člověka nějak dostal z jakýhosi zvířete. Pokud se zjistí, jak přesně, proč atd., existuje možná slušná naděje, že když se ho podaří jednou komplet vyléčit, už další epidemie nepřijde. Ale opět podotýkám, že já vůbec nevím, kde se vlastně každý rok bere ta chřipka…

04.03.2020 15:15:37 #152 

valerius

>> #150, korsičan, 04. 03. 2020 14:46:00

To je nejaka ironie? Teto zprave nerozumim Tak buď o tom všechno vědí (a důsledky tají) a karanténa a opatření jsou v pořádku, nebo o tom vědí naprostý houby – svet preci vubec neni cernobily a naopak o hodne vecech nevime ani 0%, ani 100%, ale tak nekde mezi.

A clovek je mrtvej, nebo zivej, ale to je vysledkem mnoha okolnosti barevneho sveta. Mas i mnoho vylecenych, ale par mrtvych. To je cernobile mozna jen pro ty jednolivce, ale ne pro celou spolecnost, podobne jako 500 mrtvych (a zbytek zivych) na silnicich je cernobile jen pro ty mrtve a zive, ale ne pro celou spolecnost. A proto opatreni ovlivnujici celou spolecnost se ovlivnuji dle rizik pro celou spolecnost (+ politicky vliv, + farma loby, …)

Podotykam, ze se vyjadruji jen k te cernobilosti rozhodovani, ktera takova neni. I lidske rozhodnuti, jestli pojede lyzovat (nebyt epidemie) je sice volba ano/ne, ale zalezi na dostupnosti dopravniho prostredku, cene, mnozstvi dovolene.

Bavime se tu o podkladech rozhodnuti a ty nejsou ani sede, ale barevne.

Ale porad si rikam, ze jsem tvuj prispevek nepochopil, protoze svet a vlivy, z kterych delame sva rozhodnuti, rozhodne cernobily neshledavam a priklad necernobilosti jsem snad vyse dost ukazal.

04.03.2020 15:42:49 #153 

Lukáš Vavrda - SNOW muž

>> #151, jonys, 04. 03. 2020 14:57:27

Mohu poprosit o nějaký přesvědčivý důkaz o tom, že klimatizace v letadle zvyšuje riziko přenosu virů? Podle mých informací je to právě naopak, rizikem letadla je malý prostor s vysokou koncentrací lidí. Klimatizace zajišťuje optimální teplotu na palubě a díky tomu, že během svého provozu asi z poloviny nabírá venkovní vzduch, který je v běžných letových výškách naprosto sterilní, zajišťuje co nejčistší prostředí na palubě. O zrušení linek jsem mluvil v souvislosti se spoji ČR a Itálie, omlouvám se za neuvedení přesnější formulace.

„Onemocnělo“ – spíš bych použil spojení „bylo nutno hospitalizovat“. Chřipka se taky vyvíjí a vyvíjela, koronaviry tu byly a budou, žádné kompletní vyléčení myslím nikdo nečeká, ostatně o TBC jsme si to také mysleli a kde dnes jsme… :)

O černobílosti světa asi netřeba diskutovat, protože: co je to zdraví? To je definováno podle mnoha faktorů, jde například o nepřítomnost nemoci; nebo stav úplné tělesné, duševní a sociální pohody, který je výsledkem souladu ve vzájemném působení organismu a prostředí; nebo stav, který na jedné straně umožňuje lidem poznat vlastní cíle a uspokojovat potřeby, na druhé straně reagovat na změny a vyrovnávat se se svým prostředím… A tak dál, a tak dál. Na toto téma existuje mnoho literatury, která se často rozchází a určitě nelze popsat klasifikací ano / ne. Ale to není předmětem mých poznámek. Říkám jen, že je na místě opatrnost, ale evidence based medicine, nikoliv náhodných a vědecky nepodložených kroků, které vycházejí z potřeby se projevit a „něco dělat“. Nebo chce někdo v západně orientované společnosti tvrdit, že je na místě postupovat podle babských rad a skupovat ústenky?

04.03.2020 16:06:20 #154 

jonys muž

>> #153, Lukáš Vavrda – SNOW, 04. 03. 2020 15:42:49 https://www.irozhlas.cz/…06181145_lac „Viděl jsem studii, která prokázala, že se viry od nemocného člověka dostaly do celého letadla už za dvě minuty, když filtry nebyly funkční." Já tu studii neviděl, ale nemám důvod mu nevěřit. A když je nízkonákladovka schopná neposadit na zem letadlo s poruchou motoru, aby neprodělala, tak si myslím, že nečištění filtrů bude první věc, na kterou se vybodne…

04.03.2020 16:25:27 #155 

korsičan muž

>> #152, valerius, 04. 03. 2020 15:15:37

Tak si to přečti ještě jednou, co jsem napsal. Žádná ironie v tom není. Jen čistý fakt.

Život v globále samozřejmě není černobílý (nic takového ani nikde netvrdím), ale v ZÁSADNÍCH věcech, černobílý opravdu je.

Člověk je živý až do úplně poslední chvíle než zemře, ale pokud ano, tento stav je nezměnitelný. A je fuk, zda zemře na jakoukoli nemoc, na následky autonehody či z jakéhokoli jiného důvodu. Je pouze bílá – žije a černá – je po smrti.

Nic barevného mezi tím není. Nemůžeš být částečně mrtvý. Buď jsi, nebo nejsi.

Ano, bílá (život) má mnoho barevných podob. Můžeš být zdravý, můžeš být postižený, můžeš být nemocný, ale pořád žiješ.

Pokud onemocníš (vybouráš se na motorce, v autě, dostaneš infarkt, srazí tě někdo na sjezdovce, dostaneš koronavirus, chřipku ................), máš POUZE dvě možnosti.

1 – Nemoc či zranění jakoukoli formou přemůžeš. To znamená že se třeba úplně uzdravíš, nebo budeš mít jistá omezení, budeš kulhat, hůř uvidíš, neudýcháš dřívější aktivity, přijdeš o křížové vazy ....... ! A to je ona bílá.

2 – Nebo nemoc či zranění nepřemůžeš a skončíš v černém.

No a co se tohoto viru týče, tak jsou opravdu jen dvě možnosti.

1 – Buď ti co tomu rozumí VĚDÍ co je to zač, proto ta opatření. A protože to vědí, tak to následně vlády nechtějí publikovat dál, protože by to mohlo vyvolat ještě větší paniku. Třeba je to úplný armagedon.

2 – Ti co tomu rozumí o tom zatím vůbec nic NEVĚDÍ (nebo mají pouze kusé informace ze kterých nejde vyvodit žádné závěry), takže vládám nemají co říct a ty pak logicky z preventivních důvodů vydávají taková přehnaná opatření. Klidně to ve finále může být rýmička ve stylu nejstrašnějšího mužského onemocnění.

A co je vědí či nevědí ve smyslu procentuálního vyjádření, tak bych to za sebe definoval asi takto.

Máš angínu, tak tu pozná bezpečně každý lékař od obvoďáka až po ORL a každý ví jak jí léčit. Máš zlomenou nohu, zřejmě úplně každý lékař od očaře až po chirurga pozná, že jí máš zlomenou a jistě bude vědět, jak tě vyléčit. Máš slepé střevo, lékař si zahraje na krejčího, trochu si zašije a následně ví jak tě vyléčit.

Jo jasně, může dojít ke komplikacím a zemřeš klidně i na zalomený nehet u palce, ale v globále je povědomí o těchto nemocech a zraněních veřejně známé a není žádný problém to nejen diagnostikovat, ale i vyléčit.

Jsi přesvědčený, že je tomu tak i u tohoto viru ???

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

04.03.2020 16:47:34 #156 

Lukáš Vavrda - SNOW muž

>> #154, jonys, 04. 03. 2020 16:06:20

Souhlasím, jen by mi jako řešení přišlo vhodnější zkontrolovat a vyčistit filtry, než lety zakázat a tedy odkázat cestující na jiné, méně kontrolovatelné prostředky.

>> #155, korsičan, 04. 03. 2020 16:25:27

Ajaj, hluboce filozofická debata, lepší nezabřednout, ale co třeba vegetativní stav nebo smrt mozku, to je bílá nebo černá? :-|

04.03.2020 16:54:17 #157 

korsičan muž

>> #156, Lukáš Vavrda – SNOW, 04. 03. 2020 16:47:34

Pan učitel ve škole říkal, že smrt je úplné vyčerpání veškerých biologických funkcí člověka.

Takže nejen podle této poučky, bílá … :-)

04.03.2020 17:00:08 #158 

Lukáš Vavrda - SNOW muž

>> #157, korsičan, 04. 03. 2020 16:54:17

Tak to bude ten náš rozdíl, protože pro mně je ze všech pohledů zelenina černá. Smrt se možná definovat dá jakž takž jasně (existuje ale třeba klinická a biologická, a to je velký rozdíl, pokud jej pomineme, můžeme zahodit celý systém paliativní péče), ale s tím zdravím to bude stejně horší…

04.03.2020 17:00:45 #159 

valerius

>> #155, korsičan, 04. 03. 2020 16:25:27

Po smrti nic barevneho neni, ale za zivota ano.

Neni pravda, ze nic nevime. Cely genom viru je znam a mnoho dalsich informaci je znamo. Nektere jsou uzitecnejsi mene, jine vice.

1 – Nemoc či zranění jakoukoli formou přemůžeš. – a to je ta barevnost sveta – jak to premahas. Kdyz se zranis, nebo nez onemocnis, tak mas tisic moznosti, co delat. Nektere mohou pomoci, nektere ne, nektere uskodi. To je ta barevnost zivota a jednani, o ktere je tu rec. Ne o tom, ze az umres, tak budes mrtvej. A dle omezenych dostupnych informaci se snazime zjistit, jaka ta „barevnost“ naseho jednani bude. Moznosti je mnoho, treba nic nedelat a netravit cas zbytecnym premyslenim a strachovanim, jist vice ovoce a zeleniny, koupit mnozstvi zasob navic a omezit pohyb mezi lidmi, zrusit na dovolenou, ci naopak jet na dovolenou a razem dostanes tisice moznosti kam jet. Zadne ano nebo ne.

Ano, za par mesicu az let budem moci rict

1. covid-19 jsme dostali, ci nedostali. – tedy tve ano/ne
  2. V pripade, ze jsme ho dostali jsme prezili/neprezili – tve ano/ne

Ale ted mame desetitisice moznosti, drobnejsich i zasadnejsich, velmi barevnych, jak se zaridit a proto se tu o tom bavime. Za par let se budem moci vratit do „post-covidoveho cernobileho sveta“, ale nez se to stane, tak resime barevnost naseho aktualniho poznani a jednani. Na „post-covidovy cernobily svet“ je jeste cas a jestli bude pro nas cerny, ci bily, zalezi i na aktualnim jednani.

Drive jsi psal: Na klasickou chřipku existuje léčba, na covid zatím ne. – jak bylo vyse receno, „leci se“ symptomaticky, podobne jako covid-19. Mam dojem, ze aktualne je nekolik desitek tisic pripadu „vylecenych“ (i v jinych, otevrenejsich, rezimech nez je Cina) a mnozi z nich to zvladli, nekteri asi i bez brufenu.

P.S. – on ten svet ani za par let nebude cernobily, ale to uz je mimo hlavni myslenku.

04.03.2020 17:20:46 #160 

korsičan muž

>> #159, valerius, 04. 03. 2020 17:00:45

Toto je klasická ukázka neschopnosti přenést myšlenku psaným slovem.

Psal jsem to už několikrát.

Život bílá – smrt černá. Nic mezi tím.

Bílá, tedy život, má nekonečno podob (barev). Každopádně třeba při havárii na motorce, se tato nekonečná všebarevnost a pestrost života scvrkává pouze na bílou a černou.

1 – Přežiju (otázka v jakém stavu a v jaké barevnosti je pak věcí náhody, rychlosti léčby atd. a s tímto černobílým dělením světa nemá vůbec nic společného, protože to je pouze podskupina bílé – tedy přežití takové havárie).

2 – nebo zemřu.

U tohoto viru je to úplně to samé. Pokud ho dostanu, jsou jen dvě možnosti. Přežiju, nebo zemřu. Nevím jaká jiná třetí nebo čtvrtá ...... stá možnost by se ještě měla počítat.

Ale nechme toho. Počkáme, co přinese čas. Až ten teprve ukáže, co tento virus dokáže.

04.03.2020 18:06:57 #161 

HonzA_ muž

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

04.03.2020 18:24:02 #162 

Martin1978

Panove zacinam na dalku z Jizniho Tyrolska vnimat zajimave deni, ktere jsem neveril, ze budu mit sanci zazit. Z ruznych koutu nam chodi zajimave instrukce, moudra, domnenky, naroky az prikazy a zakazy. Vetsinou od nove formovanych protivirovych domobran tvorenych nezridka temi, co nestastni stornovali zajezdy do Italie a momentalne po nacerpani lekarskeho a pracovnepravniho minima z FB a iDnes maji potrebu z pozice karantennich gard urcovat ostatnim co mohou a nemohou.

Nema cenu se tim trapit do hloubky, jen…vzdycky me zajimalo kdo z mych znamych by me ve dvaactyricatem udal na Gestapu…no zacinam se pomalu orientovat.

04.03.2020 18:41:11 #163 

adam 1

>> #162, Martin1978, 04. 03. 2020 18:24:02

+1 8-O,udání čekám každou chvíli :-D ,už raději říkám že jsem byl v At když se někdo zeptá .

04.03.2020 18:46:40 #164 

m3 muž

>> #139, korsičan, 04. 03. 2020 12:03:02

Nebo tady chcete tvrdit, že v případě obyčejné chřipky, jste byl někdo z vás ve 14 denní karanténě, pod půl milionovou sankcí za její porušení ?

To myslím nikdo netvrdí. Jen politici (které v tom podporují některá media,záměrně pomíjím tzv. sociální sítě)) dělají tzv. „opatření“ aby ukázali jak jsou akční. Předesílám, že ti naši jantaři v tom nejsou sami. Zakážeme diváky na biatlon, ale čutálisti jsou v pohodě. Nařídíme lidem karanténu i když jim nic není pod hrozbou půl mega a Matějská pouť frčí vesele dál. Soudruh Bureš líčí severní Itálii pomalu jako válečnou zónu a přitom to není pravda.Korunu všemu nasadí zásilka roušek,respirátorů atd. do Číny v momentě kdy je nemají naši zdravotníci.

Jak psáno #149 : že se prostě strachem nejlépe ovládají masy a ono se to v napjaté politické situaci tak nějak hodí?

04.03.2020 18:54:19 #165 

Martin1978

>> #163, adam 1, 04. 03. 2020 18:41:11

No ja prave ne a o to jde. Odjezd jsme posledni den konzultovali s MZV, se zamestnavateli mame dohodu o pripadnem home officu. Celou cestu jsme maximalne omezili kontakt, dodrzujeme hygienu vcetne dezinfikacnich gelu atp. Ja nechci situaci bagatelizovat, partizanstit a nekoho obelhavat a ohrozovat. Ridim se presne dle instrukci prislusnych uradu.

A prave proto me irituje z kolika lidi bez zbla znalosti se opet stava pomocna straz VB.

04.03.2020 19:03:42 #166 

adam 1

>> #165, Martin1978, 04. 03. 2020 18:54:19

Oni si myslí že to je mor 8-O ,však uvidíš jak se vrátíš ? U nás ve fa žádné otázky,naříze­ní,doporučení a tak, toho si opravdu vážím . Včera na čt24 tam byla příjemná /nad věcí hygienička (p.Boháčová) a ta je zvědavá jak bude očkovací vakcína na covid tak kolik lidí si ji kopí/píchnou když teď je na chřipku proočkovanost 5% . ;-)

04.03.2020 19:07:07 #167 

Martin1978

>> #166, adam 1, 04. 03. 2020 19:03:42

No ja uz jsem prepnul a beru to jako sanci lepe poznat okoli. ;-)

04.03.2020 20:10:22 #168 

Yrkki

Rozhovor ktery by asi verejnopravni media nodvysilala https://www.reflex.cz/…odcinit.html?…

Стою на асфальте я в лыжи обутый. То ли лыжи не едут, то ли я ебанутый.

04.03.2020 20:17:58 #169 

HonzA_ muž

>> #168, Yrkki, 04. 03. 2020 20:10:22

To je nahodicka, prave jsem to docetl…

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

04.03.2020 20:41:01 #170 

04.03.2020 20:47:40 #171 

korsičan muž

>> #164, m3, 04. 03. 2020 18:46:40

To myslím nikdo netvrdí. Jen politici (které v tom podporují některá media,záměrně pomíjím tzv. sociální sítě)) dělají tzv. „opatření“ aby ukázali jak jsou akční. Předesílám, že ti naši jantaři v tom nejsou sami. Zakážeme diváky na biatlon, ale čutálisti jsou v pohodě. Nařídíme lidem karanténu i když jim nic není pod hrozbou půl mega a Matějská pouť frčí vesele dál. Soudruh Bureš líčí severní Itálii pomalu jako válečnou zónu a přitom to není pravda.Korunu všemu nasadí zásilka roušek,respirátorů atd. do Číny v momentě kdy je nemají naši zdravotníci.

No a teď se nad tím vším stačí jen zamyslet.

Ve mě všechny tyto dílky skládačky nebudí důvěru. A ze své podstaty a bohužel i životních zkušeností jsem tvor v zásadě nedůvěřivý a když se musím rozhodnout, raději počítám s horší variantou.

Pakliže je vše uměle vyvolaná panika, tak se jí podařilo nakazit celý svět. Naše tradiční České sebemrskačství, je úplně mimo. Už jsem to tady psal, třeba v Itálii panikařili už před 14 dny ve stylu, jaký v ČR ještě vůbec není. Obchody zažili nájezdy zákazníků a došlo k úplnému vyprázdnění regálů ve všech státech kolem. Stačí chvilku prohledat internet.

Pokud je ten virus neškodný a není se čeho bát, tak vůbec nedává smysl soubor všech těch opatření. V Evropě by se to ještě dalo pochopit, ale proč by tato drakonická opatření bezdůvodně zaváděla Čína sama na sebe ???? Čína má celou svojí společnost celé dekády uvázanou pěkně na vodítku a ještě zavřenou v kleci. Všechna ta jejich opatření jsou jak motorovka řezající větev, na které všichni sedí.

Polemizovat se dá nad čímkoli, ale proč si Čína sama sobě „bezdůvodně“ ničí svoji těžce vybudovanou ekonomiku, prostě nedává žádný smysl.

04.03.2020 21:12:20 #172 

korsičan muž

>> #165, Martin1978, 04. 03. 2020 18:54:19

Nám taky teď začínají jaráky a škola se k tomu postavila takto.

V pondělí učitelka řekla dětem, že budou jednat na férovku a to samé čekají od rodičů. Děti měli oznámit kam jedou na lyže a pokud to je do Itálie, tak jim škola po návratu bez problémů omluví 14 denní karanténu, bez ohledu na požadavky hygieny.

Do školy volalo spousty rodičů, jak se to bude řešit, pokud někdo do té Itálie na hory fakt pojede. A těm jejich obavám se člověk nemůže divit, protože každý si nemůže dovolit dalších 14 dní hlídání (pokud by poslali do karantény celou třídu), lidé nemají nekonečnou dovolenou, kolikrát bydlí úplně bokem na Vidlákovech, kde ani zapomenutá liška nedává dobrou noc, mají nezastupitelnost v zaměstnání atd.

Konkrétně ve třídě u naší nejstarší dcery, jedou do IT tři rodiny a nikdo jim nebrání. I děcka ve třídě to prý berou sportovně. Ono se jim na druhou stranu ani člověk nediví, protože vyhodit jen tak oknem třeba 60 tisíc, to si zrovna v našem kraji moc lidí dovolit nemůže.

04.03.2020 21:35:44 #173 

m3 muž

>> #171, korsičan, 04. 03. 2020 20:47:40

Ve mě všechny tyto dílky skládačky nebudí důvěru. A ze své podstaty a bohužel i životních zkušeností jsem tvor v zásadě nedůvěřivý a když se musím rozhodnout, raději počítám s horší variantou

No právě. Já, protože jsem nedůvěřivý to vyšilování beru s rezervou. Není to zase tak dlouho co vyšilovali s ptačí chřipkou, za dlouhý prachy se nakoupila vakcína kterou pak nutili hasičům , policistům atd. Nakonec se ukázalo, že šlo o bouři ve sklenici.Za dlouhý prachy se vakcína s prošlou expirací musela zlikvidovat.

Psal jsem, že v tom vyšilování nejsme sami, takže netuším jaké sebemrskačství myslíš. Co se týká prázdných reagálů a dalších zaručených „internetových“ informací si myslím svoje. Lidi se nechali zblbnout v Itálii stejně jako v Bavorsku nebo u nás a nakupovali těstviny a další věci na 10 let dopředu. Je potřeba přiznat , že ne všichni té nemístné panice podlehli. U nás stejně jako v Itálii nebo v Německu.

Co se týká Číny , to vidím jako poněkud složitější. Komunističtí soudruzi (totalitní režimy obecně) , se všude na světě snažili a snaží pro ně nepříznivé informace tajit a překrucovat skutečnost k obrazu svému, včetně eliminace nepohodlných lidí i informací (na lidi se*re bílej tesák – známe to z vlastní zkušenosti) . V Číně to soudruzi teď praktikovali do té doby než jim situace přerostla přes hlavu a začaly být ohroženy jejich vlastní ekonomické zájmy. Když se pak konečně rozhoupali tak bylo pozdě. Pomíjím řekněme „kulturní odlišnosti“ mezi Evropou a Čínou , které k tomu přispěly.

04.03.2020 21:38:26 #174 

m3 muž

>> #167, Martin1978, 04. 03. 2020 19:07:07

No ja uz jsem prepnul a beru to jako sanci lepe poznat okoli

Dobře děláš.

04.03.2020 21:51:24 #175 

oblouk

To je vlákno, panečku!!! Za měsíc jedu s 24 lidma pod Matterhorn – do Cervinie. Zatím se nikdo neodhlásil!!! Jak to tipujete?

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

04.03.2020 22:05:38 #176 

m3 muž

>> #175, oblouk, 04. 03. 2020 21:51:24

Tipnul bych, že ještě připadne něco té bílé hmoty. :-) Užijte si to.

04.03.2020 22:12:20 #177 

jonys muž

>> #173, m3, 04. 03. 2020 21:35:44 Kdybych vedel,ze nespadnu,neberu si na vyjizdku na kole helmu. Tolik asi k te ptaci chripce,doufam,ze mi rozumis.

04.03.2020 22:59:34 #178 

Harry žena

>> #170, valerius, 04. 03. 2020 20:41:01

Dobry rozhovor.

Je dobre vzdelavat ludi takouto formou. Dobre spomenul aj tu spanielsku chripku, ona sice dosla z Americka, ti ju doviezli ked sa zapojili do 1.sv na lodi kde sa z jedneho nakazeneho kusa v priebehu tusim 8 dni nakazila kompletne cela lod vojakov co ich viezli do Europy na front.Dlho sa to tutlalo,ale neslo to,tak bola agresivna reakcia imunitneho systemu vojakov. Aj tato pliaga sposobila nepriamo prerusenie vojny na 20 rokov, ludia nechceli bojovat, v zakopoch kapali ako muchy.

Jedno stare video tiez pripojim. Urcite to tu doktor cita.:}

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

05.03.2020 07:40:46 #179 

Harry žena

>> #178, Harry, 04. 03. 2020 22:59:34

Crispr a moznosti upravy . A snad chytit netopiera vedeli snad uz pred tisic rokmi nielen Cinanci…Na to nie su moderne technologie az dnes.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

05.03.2020 13:49:44 #180 

amelie.elle

Druhy pripad z Passo Tonale, tentokrát cesky…

U tech Britu je samozrejme mozne, ze cestovali letadlem (i když znam osobne takove, co jezdi do Alp autem), ale Cesi většinou do Italie jedou busem nebo autem…

V Itálii se dosud nemocí COVID-19 nakazilo přes 3000 lidí a nemocné už hlásí všechny regiony včetně oblasti Valle d'Aosta, která byla ještě ve středu posledním místem bez koronaviru.

https://www.irozhlas.cz/…03041552_onz

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy