Pozor, koronavirus! Schovejte se před ním do hor! [článek] (strana: 2) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Články Pozor, koronavirus! Schovejte se před ním do hor! [článek]

Pozor, koronavirus! Schovejte se před ním do hor! [článek] (strana: 2)

01.03.2020 21:05:11 #31 

korsičan muž

>> #30, obda, 01. 03. 2020 21:00:32

Takže ty informace v odkazu lžou ?

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

01.03.2020 21:28:40 #32 

PETRxyz muž

>> #3, tom9, 01. 03. 2020 09:11:36

Ohledne poctu lidi v Rakousku. Dnes jsem lyzoval ve Schladmingu a pocet lidi prekvapive nizsi nez bych cekal. Zadne fronty na lanovkach, super upraveno, napadl pred par dny novy snih. Zatim pro me nejlepsi lyzovani teto sezony a to jsem v Rakousku jiz letos potreti. Rekl bych, ze lidi obecne v Rakousku zacatkem brezna ubyva, hlavni napor je unor.

01.03.2020 21:45:21 #33 

Martin1978

>> #28, korsičan, 01. 03. 2020 20:15:37

Tuto karantenu nenarizuje zamestnavatel na zaklade sveho vlastniho „odborneho“ posouzeni. To je uplne jina situace. Mluvim o tom, kdyz zamestnavatel vytvari sam omezeni nad ramec rad a narizeni odpovednych uradu.

01.03.2020 21:51:33 #34 

kaplar.adam

Má matka byla v IT. Příznaky neměla doktorka zavolala na hygienickou stanici moravskoslezského kraje. Poté bylo doporučená zůstat doma 3 dny ale nebyla to žádná nařízena karantena (To byla doba 14 dní po příjezdu) doktorka nabídla nemocenskou. Nakonec dostala od zaměstnavatele překážku v práci za 60% průměru..

Když tedy zaměstnavatel nařídit karanténu dle zákona má povinnost ji platit 60% průměru tečka.

Upřímně pojedu do Rakouska příští neděli a pokud mi narodí 14 dní budu jen vysmátej.

01.03.2020 22:38:30 #35 

kaplar.adam

>> #32, PETRxyz, 01. 03. 2020 21:28:40

Tam se chystáme v neděli příští. Trošku jsem zmaten z tolika stredisek

01.03.2020 22:52:11 #36 

HonzA_ muž

>> #30, obda, 01. 03. 2020 21:00:32

Souhlas v obojím.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

01.03.2020 23:25:50 #37 

jonys muž

>> #1, Petr Socha – SNOW, 29. 02. 2020 22:43:05 Horky usmev mam na tvari,kdyz si predstavim,ze vedete dialog na toto tema s nekym,kdo se narodil v indickym slumu: „A jak se v tom Cesku zije?“ „Hruza! Predstav si,ze nam tam vladnou takovy paka,kvuli kterym si snad budu muset odeprit tento rok lyzovani v Italii! No zivot na houby,co ti mam povidat!“ Neskutecny. Uz dlouho si rikam,ze by nam nejaka drsnejsi lekce a selekce od prirody mozna prospela,protoze uz nejen ze zerem a hlasite u toho mlaskame,ale ani si to neuvedomujem a nevazime si toho. Treba by se slovo pokora zase vratilo do slovniku. Tento konkretni problem je boj o cas. Ceka se na to,az se vyrobi a rozsiri jiz znamy lek a na teplejsi pocasi,ktere zpomali sireni viru. Ten lyzar,co sem virus importoval,to udelat nemusel. To nebyl ridic,co sem vozi spagety. To byl nekdo,kdo si nehodlal uprit italske pisty. Jednou. Ty,co tu nakazil,nakazit nemusel. Predstavte si,ze mezi nimi bude nekdo z vasich blizkych (starsi nemocni rodice…) kdo to odskace. Tyden pred tim,nez bude vsude lek a virus bude zapomenut. Pujdete s tim chlapikem na pivko probrat zazitky z lyzovacky?

02.03.2020 00:28:19 #38 

Petr Socha - SNOW muž

>> #37, jonys, 01. 03. 2020 23:25:50

Trochu nediskutovaný problém je, kdo to všechno zaplatí. Možná neznalost reálných počtů objednávek pobytů v Itálii umožňuje někoho nabádat, aby lidé své pobyty plošně rušili. Jen tento týden napočítali v Itálii 24 tisíc mobilů, v průběhu února a března obvykle vyráží do italských hor přes sto tisíc lyžařů, možná víc stovek tisíc. Vše je většinou dopředu zaplacené, objednané, personál připravený… Co je už uhrazené, zaplatí klient ve formě vysokého storna. Kdyby 100 tisíc lidí zaplatilo storno 10 tisíc Kč, je to 1 mld. Kč. Vstupují do toho, sic jiným způsobem, i případné náklady na karanténu. Kdo si z hoteliérů nenechal zaplatit předem, čekají ho devastační ztráty – přijde o příjmy z 1/3 lyžařské sezóny…

Nutno dodat, že tento článek nenabádá k nezodpovědnosti (byť vznikl ještě v atmosféře „čistých“ hor). Naopak, apeluje na to, aby se nepaušalizovalo, výroky se domýšlely a používal se zdravý rozum. Rozlišujme ohrožené oblasti (nejezděme tam) od oblastí bezpečných (proč tam nejet?). Situace se vyvíjí dynamicky (a bohužel asi bude hůř). Ale teoreticky, pakliže se tento týden neobjeví nový nakažený lyžař z Česka, je pravděpodobnost nakažení českého lyžaře (majitele mobilního telefonu) 0,04 promile.

Jaká je pravděpodobnost nakažení chřipkou, pokud zůstaneme ve městě? Cituji: V České republice je vrchol výskytu infekce většinou v období od ledna do března, ročně bývá hlášeno 850 000 – 1 200 000 one­mocnění, skutečný výskyt je však ještě vyšší. Chřipka není banálním onemocněním, o čemž svědčí každoročně vysoký počet obětí ve světě mezi 250–500 tisíci. V ČR si virus chřipky vyžádá stovky až tisíce lidských životů ročně. Zdroj: https://www.ockovacicentrum.cz/cz/chripka

02.03.2020 05:05:01 #39 

s.j1 muž

>> #37, jonys, 01. 03. 2020 23:25:50 ten člověk odjel na lyže minulý pátek nebo sobotu v době kdy nikdo netušil, že v je u Benátek a Milána ohnisko nákazy. V tuto chvíli se prohlašuje, že rizikové pobyty v oblasti jsou minimálně od 20.1.2020. Je jasné, že když tam odjede někdo v tuto chvíli tak už tam jede s vědomím, že si toho černého Petra může vytáhnout. Netuším o kolik rizikovější bude v tuto chvíli návštěva Severní itálie oproti letu letadlem či jízdy autobusem kdekoliv po Evropě, ale v době masového turistického ruchu se tomu zabránit nedá. Předpokládám, že v tomto týdnu prohlásí celou Itálii za rizikovou oblast a v příštím týdnu zakážou cestovat kdekoliv po Evropě.

02.03.2020 07:22:39 #40 

alpič

Zlatá slova, Jonysi. Kdo má na pobyt v Alpách, má i na storno. Nicméně koronavirus se rozšířil až v minulém týdnu, takže nelze současným navrátilcům z Itálie nic vyčítat. Otázkou je především počet nakažených Italů v hotelech, od kterých si nákazu následně přivezete domů. Jejich počty nikdo neví. Takže zpráva o tom, že středisko je tzv. čisté, nic neznamená. Další otázkou je likvidační dopad viru na cestovní ruch, takže si nejsem ani jistý, že by lyžaři (z důvodu následného karanténního pobytu v hotelu) i majitelé ubytovacích zařízení měli tendenci onemocnění v místě pobytu vůbec hlásit

02.03.2020 09:25:07 #41 

oldrich.kucina muž

Byl sem na 3 dny s kormidlem v Aprice .Druhý den otřes mozku ,vrtulník do Sondalo – nemocnice a prohlídka hlavy a následná hospitalizace v nemocnici .Jen pro zajímavost jezdím každou sezonu 70–80 dní lyžovat převážně do Francie.Toto byl můj první úraz vůbec. V nemocnici ,asi 7km od švýcarských hranic , vše poměrně dobré ,až na zprávy z Čech .Když jsem to každý den vyslechl ,dostal jsem strašný strach ,abych se vůbec dostal domů .Po týdnu se mi podařilo domluvit s pojišťovnou odvoz domů .Na pátek byla domluva ,že pro mne přijede sanita z Liberce .Přijela místo do 9 hodin až ve 13 hodin.Tam se ukázalo teprve jak jsme nebezpeční kašpaři .Řidici i sestřička křijeli oblečení jako ve sci- fi filmu ,celí v bílém a roušky ,rukavice a čepice .Lidé otevírali okna a koukali co se děje .Tam nikdo tak jiný nebyl.Při zastávce na Bernina pasu z hotelu z okna vylezli češi a za všeobecného veselí se ptali jestli točíme katastrofický film.Tak to k cestě. Zavezli mne ve 2 hod.ráno na infekční oddělení do Liberce tam sem si nechal vzít odběry na korona vir a byl jsem poslán konečně takto v noci na traumatologii .kde mne vyšetřili a poslali domů -ve tři ráno vlastními prostředky.Mám to ještě domů 25 km. Na infekčním oddělení se mi pokoušeli předat Rozhodnutí o karanténě ,na základě vymyšlených informací ,že Sondalo je v ohnisku nákazy. Rozhovor s ředitelkou protiepidemického odboru nemá cenu popisovat , ta to měla vše jasné ,ale nic si nezjistila.V neděli jsem byl od ní kontrolován telefonicky jak mi je.Ten týden tam bylo min. 2000 Čechů a nic. Na tom je vidět jak se dá moc zneužít a zničit jedince. Příští týden jsou tady prázdniny a vnoučata se taky těší ,že se mnou pojedou lyžovat .Vzhledem ke strašení půl mil.pokutou to asi nepůjde .Ani nevím jak jim to mám říct.

Fotky

02.03.2020 09:56:56 #42 

oblouk

>> #41, oldrich.kucina, 02. 03. 2020 09:25:07

…peklo…peklo…pe­klo…peklo…peklo…pe­klo…peklo…peklo :-) :-) :-) :-) :-) :-) – Liberec je 8 km od mého bydliště – vítr fouká od Liberce – stavím větrolamy ........... lamy lamy lamy.....

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

02.03.2020 10:07:12 #43 

jonys muž

>> #38, Petr Socha – SNOW, 02. 03. 2020 00:28:19 Petře, přeci každý, kdo má všech 5 pohromadě, si umí spočítat, že při inkubačce 7–14 dní a pohybu v dnešním světě je otázka změny bezpečné zóny na rizikovou otázkou krátkého času. Navíc rozdíl je pouze v počtu případů. Takže v míře rizika. Dále: nějak tam jedeš. Potebuješ se cestou najíst, vzít benzín…budeš objíždět rizikovou oblast? Atd. Z druhé strany ty lidi chápu v tom, že by možná přišli o peníze, neodjet na zaplacený pobyt jen kvůli obavě… Ztráty hoteliérů. Tohle nemůžeš řešit, tady jde o naprosto mimořádnou situaci. Nachci to přirovnat k válce, ale pro ilustraci to udělám. Prostě je to něco, kde krach hoteliéra určitě není adekvátním důvodem k ohrožení na životech. Jistě, musí to pak řešit státy nějakou dotací, kompenzací např…prostě vyjímečný stav. Zemětřesení, živelná katastrofa…Ale oni hlady neumřou, neboj. Resp. pravděpodobnost, že by umřeli hlady je asi 1000× menší, než že by umřeli na koronavirus, pokud ho nezastavíme. Taky nechápu lidi, co teď křečkují tunový zásoby jídla a přehnanou paniku. Ale myslím si, že každý by se teď měl fakt zamyslet, zda jeho cesta kamkoliv (kolega níže má pravdu, letadla, vlaky, busy s klimou jsou past jako prase) je nutná. Je to o tom uskromnění vlastního ve prospěch ostatních, což se už ale v našich poměrech nenosí. A o tom jsem psal. Ovšem když jsem včera zahlídl reportáž z hranic, kde chlapík frčí do Talošky na dovču se slovy „My jsme odolní, vo co go?!“, tak nemám co dodat. S počtem nakažených lyžařů nechci strašit, ale jako sázkař bych si na to, že tohle byl jediný případ, rozhodně nevsadil.

02.03.2020 10:12:51 #44 

jonys muž

>> #41, oldrich.kucina, 02. 03. 2020 09:25:07 Zeptám se: v čem přesně spočívá to „zničení“?

02.03.2020 10:26:23 #45 

orim muž

>> #43, jonys, 02. 03. 2020 10:07:12

JONYS absolútny súhlas.

Len doplním moje stanovisko. Zodpovedonsť vs. ľahostajnosť. – však tam vírus nie je, oblasť sa nepovažuje za rizikovú. Zodpovednosť vs. sebeckosť – však ja som zdravý, mne sa nemôže nič stať, pričom nehľadím na možné následky pre ostatných ľudí.

Trochu na „udivujú“ niektoré stanoviská prispievateľov. V súčasnej dobe, keď je svet v pohybe, ľudia cestujú ako nikdy predtým, tovar putuje z jedného konca sveta na druhý, prirodzená migrácia a pod. sa čudujem postoju určitej skupiny osôb, veci bagatelizovať a zľahčovať. Páni lepšia je prehnaná prevencia ako akákoľvek liečba s neistým koncom. Zrejme nám chýba disciplína a schopnosť prijať opatrenia ako nutné zlo, aj keď v 99% sú tieto opatrenia väčšinu ľudí prehnané a zbytočné.

02.03.2020 10:57:53 #46 

Harry žena

S počtem nakažených lyžařů nechci strašit, ale jako sázkař bych si na to, že tohle byl jediný případ, rozhodně nevsadil.

Nic a nikoho tu nemienim komentovat, ale tento vyrok uz musi otvorit aspon trochu oci aj tym najotrlejsim.:}

/pre istotu Jonysu,to je pochvala :}/

caute Harry

P.S. Vsak v CR mate spickove labaky ktore pracuju s virmi, nielen s novicokom, co tak sa tam ist na exkurziu a popytat sa o co vlastne ide.

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

02.03.2020 11:00:18 #47 

valerius

Tva zminka (mymi slovy) k dnesni rozezranosti a naladeni „ja mam prava, neotravujte me s povinnostmi a odpovednosti“ se mi libi, resp. premyslim, kam to asi dal povede.

Abych to vzal pohledem extremnejsich situaci a subjektivnim pohledem:

1. Epidemie se smrtnosti v radech desitek procent si zrejme vyzada velmi striktni opatreni a zrejme srazit hrebinek dnesni prevladajici rozezranosti, konzumu a „ja mam na vsechno pravo, ale takrka zadne povinnost“
  2. Slabsi nemoc s umrtnosti radove desetin… setin… tisicin… procenta (a bez trvalych nasledku) zrejme neospravedlni masivni omezeni cele populace. Ostatne, pri kazdorocni chripce tu takove manevry nejsou a umre na ni (pry) celosvetove pul milionu lidi

Na zminku o umrti nekoho blizkeho napasujes skoro cokoliv, nejen chripku, ale i obycejnou virozu. Takrka nikdo nechcem, aby nam umrel nekdo blizky a vynalozili bychom enormni usili, aby k tomu nedoslo. Ale nemuzem chtit vynalozeni enormniho usili i zbytku populace kvuli smrtni nam blizke osoby. Jenze mnozi hlasiti se ozyvaji a tohle, v dusledku, pozaduji.

Jsme v teto oblasti hodne precitliveli, alespon z pohledu, co tu bylo v podstate bezne az do (pred) minuleho stoleti a velke vynalozene usili na opatreni kvuli mizive mire umrti maleho poctu osob muze vezt ke ztrate odpovednosti a suverenity jednotlivce, totalite a i bez totality vyusti v umrti jinde, jen uz skryteji. A to vlastne souvisi i s tou potrebou lekce v „rozezranosti“. Zivot je riskantni, konci smrti a ucime se ze svych chyb, abychom minimalizovali rizika. Ale nejake riziko tu bude vzdy a myslim si, ze v dusledku je i zadouci.

A ja nevim, kteremu „extremu“ se aktualni situace blizi vic. Zrejme ne tomu blbemu, ale veci se muzou zmenit a neco se muze jeste vyjevit. Tak to je vzdycky. Me osobne se nelibi zadny extremni pohled, resp. vse ma svou cenu a nekdy ta cena stoji i za ten extremnejsi pristup.

02.03.2020 11:03:28 #48 

oblouk

>> #45, orim, 02. 03. 2020 10:26:23

Samozřejmě vidím ten problém stejně. Na druhou stranu jízda sanitky se zakuklenou obsluhou do prokazatelně (možná zatím) nezasažené zóny je nejlepší formou poplašné zprávy! S různými formami chřipky (zatím podle informací nebezpečnějšími než je tenhle koronavirus) jsme se naučili žít. Zřejmě budou přicházet ještě další podobné potvory – a i s nima se budeme muset naučit žít.

Život je holt nebezpečnej.

Měli bychom to vědět a přestat lyžovat.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

02.03.2020 11:33:08 #49 

orim muž

>> #48, oblouk, 02. 03. 2020 11:03:28

Honzíku, teraz trochu zasiahnem Tvoje Ego. Píšeš: Život je holt nebezpečnej. Měli bychom to vědět a přestat lyžovat. Zrejme si nepochopil no skôr si myslím, že je to u Teba určitá forma vzdoru voči úradníckym opatreniam. Tu predsa nejde o lyžovanie, tu ide o cestovanie.

S tou sanitkou. To snáď nemyslíš vážne, že šírenie poplašnej správy. Nemáš vedomosť (alebo áno?) koho prevážali s akou diagnózou. Pokiaľ bol nieto zakuklený, tak asi vedel prečo – že by to bola tá zodpovedosť?

02.03.2020 11:43:39 #50 

ZB?

>> #46, Harry, 02. 03. 2020 10:57:53

:-D MINULY TYDEN JSEM BYL PRED CORO SCHOVANY V ITALII KRONPLATZ,SEL­LA.VILLABASSA A VE CTVRTEK RYCHLE UPRK DO RAKOUSKA SILIAN,KALS,MATREI… A HODNE KLICKOVAT ABYCH MU ZTIZIL NAKAZU…

Lyze-to je moje diagnoza...

02.03.2020 11:49:59 #51 

Vlark muž

Ako tak čítam, nepotrebujeme ani vojnu, aby sme sa zničili. Stačí vypnúť elektrinu alebo vypustiť nejaký bacil či vírus. Nie, nechcem to celé zľahčovať, aj keď môj názor je trocha (dosť) odlišný od niektorých diskutujúcich. Ale: Pekne bolo popísané dodávanie tovaru autami s vodičmi z IT, bez obmedzení. To je ten ľudský faktor. Nikto nerieši – zatiaľ? – voľný pohyb tovaru. A že toho z Číny ide do sveta na mraky. Zaoberal sa niekto problémom zavlečenia vírusu aj inou formou, ako fyzickým kontaktom? Lebo už sa objavili informácie aj o tom, že nielen kvapôčkovou nákazou,l ale aj dotykom, ergo logicky aj prenosom užívaním rovnakých vecí.A to pri dodávkach je tých ľudí v reťazci požehnane – výroba, balenie, preprava, nakládky, vykládka, papiere… Zaujal ma vyššie jeden názor, že treba vydržať a počkať na teplejšie dni. Jaaj, to teplo určite šírenie zastaví. Jednak teplo je pre vírusy super hnojivo a v teplejších dňoch sa aj viac ľudí premiestňuje. Pokiaľ sa naozaj nezavrú hranice, nezastaví cestovanie, nezastavia cezhraničné toky tovaru plus nejaké ďalšie opatrenia, tak je to len o trvalom udržiavaní rizika. Osobne – môžem sa mýliť – však považujem celú tú paniku ohľadom koronavírusu za cielenú paniku a biznis. Zaujímala by ma totiž celková štatistika za niekoľko rokov dozadu – Slovensko, Česko, Európa, svet – chorobnosti a úmrtnosti na klasické chrípky a podobné sezónky. Nezľahčujem, konštatujem, prevencia je vždy lacnejšia, ako odstraňovanie následkov, ale neodsudzujem ani ľudí, čo majú pobyt zaplatený a idú…

02.03.2020 11:54:28 #52 

Petr Socha - SNOW muž

>> #43, jonys, 02. 03. 2020 10:07:12 …tady jde o naprosto mimořádnou situaci. Nachci to přirovnat k válce, ale pro ilustraci to udělám. Prostě je to něco, kde krach hoteliéra určitě není adekvátním důvodem k ohrožení na životech. Jistě, musí to pak řešit státy nějakou dotací, kompenzací např…prostě vyjímečný stav. Zemětřesení, živelná katastrofa…

Ahoj Jonys, myslím, že teď jsi to trefil. To je přesně, o co tady jde: nastavit reálnou míru rizika koronaviru a tomu odpovídající opatření. Po tom volám. Odfiltrovat strach. Kus společnosti je nakažen strachem, strachem, který vytěsňuje racio. Strachem, který používající politici (viz téma běženci), aby si ochočili lid. Jisté je, že se nejedná (snad ani jednat nebude) o žádnou katastrofu, dopady viru na evropskou populaci jsou menší nebo obdobné chřipce. Jak bysme asi šíleli, kdyby se obdobně intenzivně a plamenně probírala chřipka? Dva tisíce mrtvých Čechů za tři měsíce! Doporučuji článek zde.

02.03.2020 11:59:10 #53 

Harry žena

>> #50, ZB?, 02. 03. 2020 11:43:39

O tych co presli rychlokurzom spickoveho lyzovania tu na Snow strach nemam.Ti kluckovat pred barscim vedia.:} Ci bude vir rychlejsi jak Alexis sa dozvieme.

Strach mam o debatami na diskusii Snow nescelenych sudruhov.

caute Harry

P.S. Pre istotu pis s ruskou a tak za styri dni napis aspon tri prispevky denne. Nech sa viem zariadit.

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

02.03.2020 12:01:36 #54 

korsičan muž

>> #49, orim, 02. 03. 2020 11:33:08

Tak já se těm saniťákům vůbec nedivím.

Spíš bych si položil otázku, PROČ SE TAKTO NEOBLÉCT, když už tu možnost člověk má ??? Co je poplašného na tom, že nechce saniťák se závozníkem onemocnět ?

Jinak co se poplašných zpráv z Itálie týče, tak asi záleží kus od kusu. Nechtěl jsem to tady psát dříve, abych nebyl obviněn z šíření paniky, ale věc se má takto.

Moje žena má ve firmě na starosti Italského výrobce traktorů a komunální techniky (tato firma nesídlí přímo v regionu nákazy, ale jedná se o sousední region). Zajišťuje objednávky, fakturace, vytěžování a dopravu. Ve čtvrtek 20.2. objednávala z ČR kamion do IT na pátek ráno 21.2., kdy měl kamion naložit techniku a odvézt jí do ČR. Kamion stál v pátek ráno na bráně firmy v IT, ale nebyl vpuštěn do areálu a musel odjet prázdný zpět do ČR !!! To je víc než před týdnem, kdy nám neustále někdo vykládá, jak je to tam všude úplně v pohodě a nikdo nepanikaří. Jen v ČR je panika.

HOUBY, panikaří všude, jen zaprdění Češi si myslí že ne.

Takže když je to v té Itálii tak v pohodě,. tak proč nesmí řidič do areálu (už víc než před týdnem) a nemůže odvézt objednané zboží ??? Celé to dopadlo tak, že firma vyčlenila a oplotila kus plochy uvnitř svého areálu, tam navozí zboží, poté dovozce na tuto plochu pustí a ten si sám zboží naloží SVÝM vozíkem a poté odjede. Pro traktory musela nakonec odjet z ČR odtahovka i s technikem až ve středu 26.2., protože na daném placu nemají taloši nakládací rampu a traktor si musel technik naložit sám.

Takže asi tolik k panice v ČR a nepanice v IT. :-) :-)

02.03.2020 12:08:55 #55 

Harry žena

>> #51, Vlark, 02. 03. 2020 11:49:59

Zaoberal sa niekto problémom zavlečenia vírusu aj inou formou, ako fyzickým kontaktom?

Ano. To bude jeden z dalsich problemov.

S tou prevenciou absolutne suhlasim.Je to sice nedemokraticke,ale najucinnejsie.Sudit sa s demokraciou o sposobene skody bude cas potom.

Snad ludom dojde ze o co sa celkovo hra a nedaju do ruk hracom silne karty.

Viac bude zabijat ludi „ekonomicka panika“ ako zdravotne problemy co sposobi samotny vir.

caute Harry

P.S. Treba sa s tym naucit zit.

02.03.2020 12:10:14 #56 

IIIvan muž

Voľný pohyb osôb a tovaru je nezlučiteľný so stopnutím podobnej(kvapôčko­vej) nákazy. Veď len koľko kamiónov prišlo na SK z Talianska za posledný mesiac? Kto z politikov má gule na to úplne zastaviť celý kontinent ako Čína?

A nie je už aj tak neskoro? 2 týždne inkubačná doba a RO faktor medzi 3 až 7(resp. sa to mení, CHN údaje sa menia). Jeden človek čo bol pred 2 týždňami „niekde“ kde až teraz začínajú prvé príznaky u pár ľudí, to už túto dobu roznáša doma a tých 3 až 7 priemerne čo nakazil za tú dobu sú zatiaľ bez príznakov – a politici začínajú merať na letisku teplotu…

02.03.2020 12:16:30 #57 

s.j1 muž

>> #54, korsičan, 02. 03. 2020 12:01:36

pochopitelně se k tomu v Itálii postavil každý jinak, ale v lyžařských střediscích jsem žádnou paniku neviděl buď jí mají zakázanou nebo by bez zimní sezony nepřežili tak musí do roboty i za cenu ohrožení života. Celé mi to příjde tak nějak lidsky nepochopitelné, že pro Čecha je ta oblast zakázaná a chudáci Italové musí čelit smrtelné nákaze v přeplněných hospodách a obchodech bez jakýchkoliv skafandrů. K převouzu člověka z Itálie do ČR sanitkou bych se spíše bál, že mě po 20 hodinách někde vyklopí do příkopy. Tady sice byli dva, ale i tak seděli oba celý den bez odpočinku v autě. Po telefonátu na KHS nám nařídili 14 dní domácí karantény takže krasa v každém ohledu.

02.03.2020 12:34:09 #58 

korsičan muž

>> #57, s.j1, 02. 03. 2020 12:16:30

No jasně, je to kus od kusu.

Každá firma to má zřejmě jinak. Tato situaci vyhodnotila a řeší tímto způsobem. Prostě nechce, aby někdo z firmy onemocněl a stejně tak aby neonemocněl někdo z venku, protože by to pro ně mohlo mít daleko horší důsledky.

Týden měli sice trochu skluz v dodávkách, ale to nikoho nezabije. Podle mého to tato firma vyřešila asi nejlépe jak mohla.

02.03.2020 12:43:28 #59 

amelie.elle

>> #52, Petr Socha – SNOW, 02. 03. 2020 11:54:28

Povazuji ten clanek za problematicky, a to zejména proto, ze vzhledem k inkubacni době viru a publikovanym pripadum ze zahranici (pripady potvrzeného koronaviru z lyzarskych středisek v Italii, byt zatím ne v CR) byl jiz v době své publikace zavadejici. Navíc na rozdil od chripky se jedna o zcela novy vir, je spousta neznamych, není dosud vyjasneny ani způsob prenosu, ani pripadne dlouhodobe následky viru, takze srovnani s chripkou není presne. Jsem milovnik cestovani a lyzovani a panika mi není sympaticka, ale mam za to, ze marginalizace není na miste.

A co rikate tomuto britskému pripadu v Passo Tonale, stredisku, které je oblibene mezi Cechy?

https://www.dailymail.co.uk/…s-cases.html

02.03.2020 12:47:09 #60 

Harry žena

>> #54, korsičan, 02. 03. 2020 12:01:36

Nechtěl jsem to tady psát dříve, abych nebyl obviněn z šíření paniky, ale věc se má takto.

Ano.Snazim sa naznacit v reakciach ze sirenie poplasnej spravy je trestny cin.

Za chvilu ked sa to vyroji bude mozno trestny cin „nesirenie poplasnej spravy“.:}

Doba sa nam meni pred ocami. Je v podstate jedno ako a kedy zmeny dorazia.Kto tusi o co ide si svoj biedny zivot osetril uz davno. Bude mu to sice hovno platne, ale aspon lacnejsie.:}

caute Harry

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy