Lyžařův rozcestník pro cestu do Alp v době pandemie aneb semafor covid-19 [článek] (strana: 21) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Články Lyžařův rozcestník pro cestu do Alp v době pandemie aneb semafor covid-19 [článek]

Lyžařův rozcestník pro cestu do Alp v době pandemie aneb semafor covid-19 [článek] (strana: 21)

08.11.2020 23:18:13 #601 

m3 muž

>> #599, Martin47, 08. 11. 2020 23:06:18

A co z toho plyne ? V podstatě jediné. Bordel na x-tou. Levá ruka neví co dělá pravá a obě se spoléhají na to že opačný konec těla (myšleno prd*l to ví ). No a teď se to projevilo v plné nahotě. Polovičatá řešení ( v tom nejlepším případě) , která nic neřeší a hlavně hóóódně slibů. Sice posléze neplněných , ale za to přebitých novými sliby a tak dokola. To vše zahuštěné hlasitým bububububu…

08.11.2020 23:31:36 #602 

Martin47 muž

>> #595, Radek Holub – SNOW, 08. 11. 2020 21:24:27

>> #596, IIIvan, 08. 11. 2020 21:44:18

>> #600, m3, 08. 11. 2020 23:08:52

Zrovna dnes se to hodí připomenout. Máme velké, kulaté výročí akce, kterou vyvrcholilo povstání stavů proti císaři, a to povstání, včetně závěrečné bitvy na Bílé Hoře, bylo vedeno tak neskutečně diletantsky, s důrazem na osobní zájmy zúčastněných, že nelze než napsat – máme v tohle přístupu obrovskou tradici a zkušenosti.

09.11.2020 09:20:23 #603 

HonzA_ muž

>> #599, Martin47, 08. 11. 2020 23:06:18

Jasně, to můžeš vidět všude, lidi si stěžujou že vláda nic nedělá (a když něco udělá, tak že je to blbě) a přestože dostávají od jara spoustu informací, chovají se jako tupci a bezmozci.

Jsme totálně marný národ, dokud nám někdo něco nenařídí nebo nezakáže pod trestem, děláme si co chceme.

Jen aby to nebylo špatně pochopeno – neobhajuji vládní nařízení, mám k nim spoustu výhrad. Na druhou stranu je často lepší udělat něco nedokonalého rychle, než přijít s dokonalým řešením za půl roku…

A každé vládní i jiné nařízení/dopo­ručení, by mělo být vždy prezentováno spolu se 2 grafy z publikace „Státní rozpočet v kostce“ od MFČR, konkrétně pro 2020 strany 18 a 24 – https://www.mfcr.cz/…v-kostce.pdf

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

09.11.2020 09:25:23 #604 

korsičan muž

>> #584, Martin47, 08. 11. 2020 18:38:24

:-D :-P

Takže asi tolik na téma „pověstné“ Německé disciplíny, pečlivosti a ukázněnosti.

Přesně díky tomuto, prohráli dvě světové války. A klidně prohrají i tu třetí.

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

09.11.2020 09:27:19 #605 

korsičan muž

>> #603, HonzA_, 09. 11. 2020 09:20:23

To není národem, na vládní nařízení kašlou všude v Evropě. A někde (konkrétně na západě) daleko víc, než u nás.

09.11.2020 09:56:40 #606 

Martin47 muž

>> #603, HonzA_, 09. 11. 2020 09:20:23

Já si naopak myslím, že jsme jeden z nejrozumnějších a nejklidnějších národů na světě. A navíc jsme schopni uvažovat samostatně a svobodně. Zkrátka jedno z nejlepších míst k žití na světě pro toho, kdo je schopen si své štěstí zařídit sám. Kdo tohohle není schopen, ten není spokojený nikde.

09.11.2020 11:02:49 #607 

korsičan muž

A zrovna minulý týden o tom zde byla debata. A i diskuse pod článkem je zajímavá.

https://www.idnes.cz/…8_domaci_knn

09.11.2020 11:17:46 #608 

HonzA_ muž

>> #606, Martin47, 09. 11. 2020 09:56:40

Jsou situace, kdy je „mé štěstí“ závislé na přístupu a chování ostatních.

Taky uvedu příklady:

1. Rodina v sousedství, děti se kamarádí a jsou spolu v podstatě každý den. Dodám že venku. Situace:

• zpráva od matky ve středu dopoledne: ahoj, děda děti hlídal celou sobotu a teď si šel udělat test, čekáme na výsledek, dnes se holky neuvidí…
  • čtvrtek ráno, druhá zpráva: výsledek přišel, děda je pozitivní. Ale to je dobré, od testu se s holkama neviděl. Půjdou dnes ven?
  • sondujeme co se stalo. Odpověď: z něděle na pondělí bylo dědovi zle, horečky a tak. Takže zavolal obvoďačce a ta ho poslal na testy. Půjdou děti dnes ven? S dědou se od pondělí neviděly, takže je to v pohodě.

Paní je intelignetní, normální ženská. Ale upřímně, netuším kde žila posledních 6 měsíců, když se dokola mluví o tom, že záludnost covidu je v tom, že je nakažlivý ještě před propuknutím příznaků a že velká část dětí je bez příznaků…

2. Jiná rodina v sousedství – těm zavřeli školku, protože jedno dítě bylo pozitivní. Dcera šla na testy a oni si je nechali ve stejnou chvíli udělat taky. Výsledek – dcera pozitivní, oni negativní. S dcerou si normálně hrají, mazlí se a … chodí do práce. Když se zeptám jestli je to dobrý nápad a jestli by tedy nebylo lepší zůstat doma na HO a pro sichr si projít s dcerou karanténou – dozvím se že je to přeci v pohodě, protože mají negativní test.

Mám lidi z tvých případů z nemocnice a tyto ocenit za to, že uvažují svobodně a samostatně?

09.11.2020 12:03:48 #609 

Martin47 muž

>> #608, HonzA_, 09. 11. 2020 11:17:46

Pokud máš obavy, musíš si zorganizovat život tak, aby ses vyhnul rizikům. To za tebe nikdo neudělá. A myslíš, že to co popisuješ je specifické je pro ČR? Nejspíš mají ti lidé na věc jiný pohled než ty a podle něj se chovají. Každý jsme jiný. Já dodržuji veškerá opatření jen tehdy, když jsem donucen (rouška jen kde opravdu musím, dezinfekci jsem na podzim použil jen při druhé návštěvě nemocnice atd.) Je to všechno jen o zvážení a vyhodnocení rizik a přijetí vlastních opatření. Dnes si můžeš zorganizovat život tak, že budeš žít v naprosté izolaci. Budeš se nejspíš muset uskromnit ale ten proklínaný stát tě padnout nenechá. Když přijdeš o všechny příjmy, zaplatí ti nájem, náklady na bydlení a základní potraviny. Nemůžeš ovšem mít zároveň život na jaký jsi zvyklý a zároveň bezpečí před C19.

09.11.2020 12:20:47 #610 

orim muž

>> #608, HonzA_, 09. 11. 2020 11:17:46

Honzo, patrím do skupiny ľudí, ktorí zdieľajú rovnaký názor ako Ty, (aby si v tom prakticky nezostal sám, lebo rovnováha v spoločnosti a prírode je veľmi dôležitá).

Páni bratia ( Maťo, Korsi, m3 ai.) – Skúsme byť trochu konkrétnejší. Dajme tomu, že máte tú moc a rozhoduje nad osudom ľudí v ČR. Čo by ste spravili?, ako by ste to zorganizovali?. Napíšte Vašu víziu postupu v tejto dobe.

PS: Harry ( máš pravdu, opäť som to nevydržal a pripojil príspevok, hoci som sa vyjadril, že sa už k tejto téme nebudem vyjadrovať. :-D Keď musíš, tak musíš),

09.11.2020 12:48:53 #611 

korsičan muž

>> #610, orim, 09. 11. 2020 12:20:47

No když už se teda ptáš a dostal jsem tu důvěru.

Začal bych tou nejohroženější skupinou.

1 – Od propuknutí tohoto šílenství naprosté uzavření domovů důchodců, pečovatelských domů a zdravotních zařízení tohoto typu. To znamená, žádné vycházky mimo areál, žádné návštěvy a do areálu by směl pouze člověk s negativním testem. Ideálně bezkontaktní styk, to znamená zásobování, prádelny atd., pěkně vyložit na rampu a odjezd.

Lidé v důchodu by směli ven z bytu pouze k lékaři, jinak na nákup po, st, pá od 9–11h dopoledne a to ještě jednotlivě. Jinak totální zákaz vycházení, prostě sedět doma na „home office“ a sledovat Ordinaci .

2 – Děti doma, ale tím pádem zrušit prázdniny (podzimní, pololetní, jarní, velikonoční, letní) a po ukončení opatření okamžitě pěkně do školy a učit se, učit se a učit se. Maximálně o letních prázdninách rozdělit republiku a dát volno po krajích 14 dní (něco jako vedle v Německu). A aby to bylo spravedlivé, výběr termínu by si vylosoval každý z hejtmanů. Podle jmen a podle abecedy. Čísla od 1–14, kdy každé číslo bude mít daný termín. Vyřízené za 2 minuty.

3 – Rozhodně bych nezavíral drobné živnostníky a obchody na vesnicích. Naopak bych zavřel všechny obchodní centra a do velkého obchoďáku bych povolil vstup max. třeba 50 lidem. Víc by stejně nebylo třeba, protože důchodci by seděli doma. Jaký má smysl uzavřít na vesnici třeba obuv, když tam přijde maximálně 20 zákazníků za den a nechat otevřené Tesco či Lidl (a jim podobné), kde je hlava na hlavě a báby se tam přehrabují v hadrech, jen to lítá !?!?

4 – Do uzavřených veřejných prostor s rouškou, jinak venku bez.

5 – Zákaz návštěv v nemocnicích, do vyřešení situace.

6 – Do vyřešení situace, zavřít všechny kolektivní sporty, divadla a kina.

09.11.2020 13:01:54 #612 

Martin47 muž

Můj pohled na věc je asi neslučitelný s pohledem většiny, protože se odvíjí od názoru, že kdo má umřít, má se nechat umřít. Tím myslím beznadějné případy, kterým se jen prodlužuje život uměle pomocí přístrojů a medicína to dnes umí hodně dobře. To bohužel zatěžuje velkou část kapacit urgentní medicíny a ty se při epidemiích jako je C19 zbytečně šponují. Pokud by k tomuhle, z mého pohledu nesmyslnému chování nedocházelo, stačila by kapacita nemocnic a s tím spojená individuální ochrana podle vlastního uvážení na základě přísunu seriózních informací, protože by se kapacita nemocnic nepřepínala. Navíc si taky uvědomuji, že všeobecný pocit, že existuje právo na absolutní bezpečí, je mýtus. Stát by se tedy podle mého přesvědčení měl omezit na podání kvalitních informací a zajištění dostatku potřebného materiálu. Jak jsem psal výš, možnosti individuální ochrany jsou dnes téměř neomezené.

09.11.2020 13:35:24 #613 

HonzA_ muž

>> #609, Martin47, 09. 11. 2020 12:03:48

A právě proto jsem psal, že se do toho nechci pouštět, protože to bude ztráta času a takhle nadálku přes různé příspěvky se ztratí to podstatné a budeme se nakonec většinu času pihňat v nepodstatných věcech.

Takže pár posledních komentářů a už opravdu na tohle téma přestávám psát, protože ztráta času.

„Nemůžeš ovšem mít zároveň život na jaký jsi zvyklý a zároveň bezpečí před C19.“

• to nečekám a ani to od nikoho nechci a nerozumím proč si o mně myslíš že je to něco co očekávám
  • jediné o čem tady celou dobu mluvím je to, že drobná změna v chování všech (alespoň zásadní většiny) dostatečně včas, vede k tomu, že dopady na všechny budou výrazně menší → a to je důležité ne proto, že bychom se většinově báli nákazy samotné, ale proto, že kritický průběh nákazy v ČR prostě bude mít dopad nejen na ekonomiku (a tedy životní úroveň) jako celek, ale hlavně na konkrétní lidi, Dost jich přijde o všechno a bude se následujících x let pást v osobních bankrotech.
  • a jsem zklamaný z toho, jakou úroveň ignorance a sobectví (=neochoty alespoň trochu změnit své chování, trochu se omezit) vidím ve společnosti

Vize lidské společnosti, kterou jsi nastínil, mi připomíná spíše divoký západ ve spojení s chudobincem, pro ty kteří to nedávají. Promiň, ale v 21. století jsem čekal něco více.

Ale asi jsem se svou představou a očekáváním víceméně osamocen a všichni ostatní jsou spokojeni, protože se můžou odstěhovat do pastoušky v lesích a chovat své králíky, slepice a prokládat to dřevorubectvím ve svém vlastním lese. Ale co už. Takový je život.

Víš, opakovaně se tu argumentuje tím, že v zahraničí je to stejné a možná ještě horší a že jsme vlastně strašní machři. V srpnu, září i v říjnu jsem měl možnost si to zažít na vlastní kůži. A vidím rozdíl – tedy konkrétně mezi námi a Itálií. Viděl jsem mnohem více příkladů odpovědnějšího přístupu v Itálii než u nás. A to v situaci kdy počty aktuálně pozitivních na 100.000 obyvatel byly v Itálii 5× – 10× nižší než u nás.

Tak snad nárůst kriminality spojený se ztrátou příjmů a následně bydlení nebude tak zásadní a všichni si stihnou udělat zbroják a pořídit zbraň na vlastní ochranu.

09.11.2020 13:46:47 #614 

Martin47 muž

>> #613, HonzA_, 09. 11. 2020 13:35:24

Jak jsem už jednou psal, bydlím v městečku s 5 tis. obyv., jsme v rudé oblasti a nic se neděje. To prostě ovlivňuje můj pohled na věc. A věř tomu, že kdyby se ve špitále, kde jsem byl včera, odehrávalo drama, checkpoint a testovací místo by vypadaly jinak. Je to jen odraz situace.

09.11.2020 13:53:30 #615 

HonzA_ muž

>> #614, Martin47, 09. 11. 2020 13:46:47

Jak jsem už jednou psal, dcera pracuje v nemocnici a větší část času na covid oddělení. To prostě také ovlivňuje můj pohled na věc.

09.11.2020 18:18:18 #616 

ZB?

>> #612, Martin47, 09. 11. 2020 13:01:54

Martine,rekl bych,ze pokud by jsi mel cile a aktivni rodice,kterym je 80 ale napriklad kazdy den nachodi 20 km,a dostali by se nahle do kritickeho kovid stavu,pral by jsi si nejspis aby medicina predvedla maximum co umi,bez ohledu na naklady a delku hospitalizace…

Lyze-to je moje diagnoza...

09.11.2020 18:18:34 #617 

korsičan muž

09.11.2020 18:26:21 #618 

Martin47 muž

>> #616, ZB?, 09. 11. 2020 18:18:18

Promiň ale jsi demagog. Nevěřím ani omylem na osmdesátileté rodiče, kteří nachodí každý den 20 km. Má matka je čilá, osmdesátiletá, samostatná, lyžující každoročně v Alpách, chodící cvičit 2× týdně ale tohle by nedala ani náhodou. Ale co je důležitější, já píši ne o lidech, kteří chodí denně 20 km a mají náhlý zdravotní problém, který lze vyřešit, ale o lidech, kteří dlouhodobě vegetují vleže na přístrojích, pomalu o sobě nevědí a každý den je pro ně utrpením. Takže buď záměrně hledáš hůl na psa nebo rychleji píšeš než myslíš. Mimochodem, matka mi řekla, že si nehodlá nechat ukrást zbytek života, možná proto, že ustála rakovinu a já ji to nerozmlouvám.

09.11.2020 19:05:19 #619 

ZB?

>> #618, Martin47, 09. 11. 2020 18:26:21 Samozrejme ,ze ti to prominu Jsem pouze realista… Taky ziji v 5ti tis. meste…Zdejsi asi 10 ti clenna skupina 80 plus chodi takto denne a urcite neni ojedinela. Ono ujit po rovine 10 km a pomalym tempem se zase vratit trva pri neustalem vypraveni max 6 hodin…Ale umi to stihnout taky za 4 hodky…Vcetne svacinky nebo i pivka v dobe nekovidu… Verit muzes tomu cemu verit chces… A k tve poznamce a za tim si pevne stojim-pokud by rodice byli i komplikovane nemocni,pral bych si stejne aby medicina predvedla maximum co umi i kdyby jim bylo 100 let.!!!

09.11.2020 19:22:44 #620 

Martin47 muž

>> #619, ZB?, 09. 11. 2020 19:05:19

*Zdejsi asi 10 ti clenna skupina 80 plus chodi takto denne a urcite neni ojedinela. Ono ujit po rovine 10 km a pomalym tempem se zase vratit trva pri neustalem vypraveni max 6 hodin…Ale umi to stihnout taky za 4 hodky…Vcetne svacinky nebo i pivka v dobe nekovidu… * Chodíš někdy? Vychází ti v prvém případě 3,3km/h bez zastavení, což je na chodce slušný výkon, a ve druhém se svačinkou skoro 6 km/h, což je téměř poklus. Zkus vymyslet lepší pohádku, obojí je v osmdesáti letech zcela nereálné, zvlášť ve skupinové chůzi 10 starých lidí, kteří by museli respektovat tempo nejslabšího. To, že bys kvůli vlastnímu sobectví nechal trápit své rodiče, je tvůj boj. Co kdyby ses jich zeptal na jejich názor?

09.11.2020 20:07:24 #621 

ZB?

>> #620, Martin47, 09. 11. 2020 19:22:44

Ja s nimi obcas chodim,vsichni jsou clenove nasi TJ. Chodi to nejcasteji za 4 hodky protoze by jinak nestihli vlak domu… Jednou rocne jezdi na 4 noci do Tater,kde podavaji mnohem vetsi vykony… Rovinate trasy skupinove chodi 6 km za hodku.Kdyz jsem s touto partou zacal pred 21 lety jezdit do Tater chtel jsem si za chodu na Teryho chatu snist jablko.Zacali mi mizet,tak jsem musel prestat mlsat. Neni to obycejna parta.Turistika je s nimi vzdy zavod… A mas pravdu,je to vzdy temer poklus…

09.11.2020 20:13:11 #622 

Martin47 muž

>> #621, ZB?, 09. 11. 2020 20:07:24

Ať si každý udělá obrázek sám, já k tomu nemám co dodat.

09.11.2020 20:25:37 #623 

HonzA_ muž

>> #617, korsičan, 09. 11. 2020 18:18:34

Nemyslel jsem to na nikoho konkrétního Korsi…

09.11.2020 21:08:04 #624 

m3 muž

>> #602, Martin47, 08. 11. 2020 23:31:36

..s důrazem na osobní zájmy zúčastněných, že nelze než napsat – máme v tohle přístupu obrovskou tradici a zkušenosti

Tak , tak .To je přesně co jsem myslel. Například zde :

Nevysvětlené počátky obchodu sahají do dřívějších týdnů, kdy Ministerstvo zdravotnictví vedl Roman Prymula. Ten původně prosazoval dokonce celonárodní testování, posléze zúžil použití rychlých testů na sociální domovy, kde se rychle šířila nákaza koronavirem mezi rizikovými pacienty

09.11.2020 21:15:03 #625 

Harry žena

>> #623, HonzA_, 09. 11. 2020 20:25:37

Nemam pocit ze by ma ta nekonkretnost ukludnovala…

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

09.11.2020 21:55:29 #626 

m3 muž

Než ti odpovím , když už jsem byl vyvolán :-) , tohle je přesně co jsem myslel v #601:

Pokud si chtěl profesionální fotograf v sobotu ověřit, jaká omezení se něj vztahují, musel být zmaten. Když se totiž podíval na web dopoledne, dozvěděl se, že „fotografování je možné, a to i profesionálními fotografy uvnitř i venku”.

Jenže kdyby si na základě těchto informací mezitím domluvil zakázku na focení, mohl porušit vládní nařízení, neboť po poledni se již na webu dozvěděl, že profesionální fotografové mohou pracovat jen venku. „Není však možné fotit v ateliéru, jejich provoz je v rámci poskytování služeb zakázán,” uváděl web, ještě s doporučením, že ideálním místem na „rodinné focení” je listopadový, mnohde mlhavý a sychravý exteriér.

Ale ani v případě, že by fotograf vyměnil v dobré víře ateliér za plenér, příliš by si nepomohl. V sobotu večer se totiž na webu dozvěděl, že všechno je jinak a coby profesionál si prostě vydělat nemůže. Věta: „Není však možné fotit v ateliéru, jejich provoz je v rámci poskytování služeb zakázán,” byla doplněna o další vysvětlující souvětí. „Není možné ani focení venku, protože takový účel cesty není uvedený jako výjimka ze zákazu volného pohybu,” objevilo se na webu.

No a co se týká těch opatření . Nemám data, kterými zodpovědní disponují (nebo by alespoň měli disponovat) a nejsem v tomto odborně „na výši“. Nicméně selský rozum mi říká, že uzavřít malé obchody např. s obuví jak píše Korsičan a nechat otevřený obchodní centra, Kauflandy , Lidl atd. je k prdu. Neizolovat domovy seniorů , ale vyhnat děti ze škol taky nedává smysl . Těch opatření které nedávají smysl je mrak. Dokázal bych (a asi nejen já) i spoustu opatření pochopit (tím neříkám , že bych z nich byl odvařený) , kdyby byly nějak smysluplně vysvětleny ve smyslu zavádíme „povinné smrkání do rukávu“ , protože si od to slibujeme takovýto efekt. Dokázal bych i pochopit , že se opatření neujme a očekávaný výsledek bude poloviční nebo nebude vůbec. Logicky by měla následovat nějaká forma omluvného vysvětlení ve smyslu chyby může udělat každý, potýkáme se se situací kterou neznáme (platilo na jaře). Ještě logičtější by bylo po jarních zkušenostech nejen v CZ neopakovat stejné chyby , PROTOŽE JEN BLBEC dělá stejnou chybu dvakrát. Nemluvím ani o tom, že spousta nařízení a zákazů se mění jako počasí v dubnu (prakticky ještě rychleji) a výjimky z výjimek mají snad všechna opatření.

09.11.2020 22:02:00 #627 

Harry žena

>> #626, m3, 09. 11. 2020 21:55:29

uzavřít malé obchody např. s obuví jak píše Korsičan a nechat otevřený obchodní centra, Kauflandy , Lidl atd. je k prdu.

Nikde som nezachytil, ze by Schwartz a dochodkove fondy ktore maju u jeho firiem zainvestovane, nejak sa stazovali ze je takyto stav k prdu…

Praveze sa stazuju len ti zasrani mali podnikatelski otravovia.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

09.11.2020 22:04:08 #628 

Harry žena

PS: Harry ( máš pravdu, opäť som to nevydržal a pripojil príspevok, hoci som sa vyjadril, že sa už k tejto téme nebudem vyjadrovať. :-D Keď musíš, tak musíš),

Mi odlahlo orim. Uz som myslel ze z tej nasej spolocnej lyzovacky nic nebude…:}

caute Harry

09.11.2020 22:22:31 #629 

m3 muž

>> #627, Harry, 09. 11. 2020 22:02:00

Praveze sa stazuju len ti zasrani mali podnikatelski otravovia

To je jiná věc komu a proč stávající situace svědčí . I o tom už tady byla řeč.

10.11.2020 08:27:52 #630 

ZB?

>> #628, Harry, 09. 11. 2020 22:04:08

Harry,my z Cech budeme asi muset jezdit lyzovat na Slovensko,protoze vy tam s tou epidemii nejak rychle koncite! To my cehuni zvladneme az za rok… Epidemie ma tady stejnou vlastnost jako lyze. Oboji se preci musi nechat rychle rozjet,aby bylo co zastavovat…

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy