Na hrudi obra obláček zlatý (strana: 31) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Hospoda Na hrudi obra obláček zlatý

Na hrudi obra obláček zlatý (strana: 31)

13.03.2016 16:46:55 #901 

TNS muž

>> #897, CzechSkier, 13. 03. 2016 16:26:59

„Sice budeš muset vyplňovat měsíčně kontrolní hlášení a výskytu reboundu, následně bude zavedena elektronická evidence reboundu, ale i boundu, protože není reboundu bez boundu, čímž vznikne křížová kontrola.“

Jasné.Niečo ako elektronický výkaz DPH.DPH Na vstupe/DPH na výstupe.Ak vykážeš bound na vstupe,budú môcť krížovou kontrolou zistiť,či bol priznaný aj rebound na výstupe.

„Chápeš už??????!!!!!!!“

Už áno.Prepáč,že ma musíš za ruku prevádzať ďalšou sezónou.Ale nech je Ti útechou,že čo robíš s láskou,sa Ti 2× vráti.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

13.03.2016 17:08:38 #902 

CzechSkier

>> #896, Martin47, 13. 03. 2016 16:19:05

Teď ses odhalil!!! Ty si myslíš, že se odstěhuješ někam na farmu, a tam odtud s námi budeš diskutovat o reboundu? Ty vůbec nevíš, která bije. Rebound totiž nejen že pomáhá s vystřelením do vzduchu a tím pádem přerušením kolejnic ve sněhu, v jeho důsledku totiž dochází k téměř automatickému zatáčení v následujícím oblouku. Je to jednoduché. Prohnutím lyže dojde k jejímu průhybu a napružení. V důsledku pnutí dochází nejen k návratu do původní polohy, ale k průhybu na druhou stranu, což je ta energie, která tě vymrští do dalšího oblouku (samozřejmě musí být zvolený ten správný timing – podrobnější vysvětlení nalezneš v českých komentářích Eurosportu a dalších). JENOMŽE tady to zdaleka nekončí. Ta lyže totiž nezůstane prohnutá na druhou stranu, ale začne oscilovat (dříve se neodborně používal pojem kmitat nebo vlnit). Přesnější popis tohoto pohybu je možno najít (včetně popisu diferenciálními rovnicemi) zde: http://utf.mff.cuni.cz/…ontinuum.pdf

Toto svoje tvrzení dokážu, důkaz provedu sporem. Předpokládejme, že k oscilaci lyže nedojde. V takovém případě by ovšem vymrštěný lyžař vylétl, ale i dopadl s lyžemi v reboundové pozici. Lyže, která by se zaříznula v takovémto prohnutí, by točila oblouk na opačnou stranu, tedy levý oblouk doprava a pravý doleva, v případě hodně zavřeného oblouku dokonce nejdřív do kopce a pak z kopce. Toto je však v rozporu s empirickým pozorováním, čímž se dostáváme ke sporu, a tím pádem prvotní předpoklad, že lyže neosciluje, můžeme považovat na nesprávný, a tedy je dokázán opak.

Q.E.D. quod erat demonstrandum, aneb jak by řekl akademik Jarník C.B.D. Což bylo dokázati.

Nyní již víme, že po původním boundu lyže začne oscilovat, tj. že po boundu přijde rebound, po něm, jak my mariášníci víme, tuti bound, boty bound, atd. V důsledku tutiboundu se tedy lyže prohýbá téměř do pozice, ve které byla při boundu (původním prohnutí). Pokud na ni lyžař správným timingem doskočí z předchozího vymrštění reboundem, dodává jí další točivý impuls. A jsme v dalším oblouku a situace se opakuje. Jaký bude rozdíl, jestli lyžař dopadne aktivně nebo pasivně, nechť si laskavý čtenář dovodí sám.

Doufám, že se mi tímto jednoduchým a srozumitelným způsobem podařilo Ti ozřejmit principy moderního lyžování, a že od této chvíle se již zdržíš dalších nekompetentních příspěvků na toto téma.

I

www.juniorsports.cz

13.03.2016 17:11:47 #903 

TNS muž

>> #890, Harry, 13. 03. 2016 15:47:59

„V ukonceni kazdeho obluku uvidis ako mi zmizne stopa ked povolim tlak do prehnutej lyze a podtiahnem nohy,a objavi sa znovu na zaciatku dalsieho.“

Harry,mrkni sem.Ako správny expert to týpek dáva na modrej a v nízkej rýchlosti.Krásne reboundy a aký počet. :-D

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.
Video

13.03.2016 17:16:33 #904 

CzechSkier

>> #903, TNS, 13. 03. 2016 17:11:47

Přesně, Halík! To je tak zvaný dolphins bound…

I

www.juniorsports.cz

13.03.2016 17:19:08 #905 

CzechSkier

Rocker bound

Ještě si tak přemýšlím, co s teorií oscilujícího boundu udělá rocker, který je vlastně boundem bez pnutí. To bude asi něco jako předčasná ejakulace, nebo co…

I

www.juniorsports.cz

13.03.2016 17:45:12 #906 

Harry žena

>> #903, TNS, 13. 03. 2016 17:11:47

:-}

Dokonaly rebound,dokonca presne podla prveho vyznamu v preklade.

Tak daleko ja v preklade az nie som.Zatial som skoncil v preklade u stvrteho vyznamu./reakcia/. Aj ked osobne si myslim,ze v pripade tohto lyziara ma na sposobe jeho jazdy podiel rebound spolu s vesmirnym urychlovacom na lyzi zvanym laicky KERS.

>> #902, CzechSkier, 13. 03. 2016 17:08:38

Dobré.:} Je vidno,ze Jarovy geny byly v DNA populace v ceskej kotline zachovane.

Martine,

Nebo mi chceš nakukat, že Neur. byl hozen do vzduchu lyžemi coby lukem? Jediný způsob, kdy se lyže mohou fungovat coby katapult lyžaře je nezvládnutý záklon ve vyšší rychlosti + hranka. to je potom opravdu zrychlení. Bohužel v dané jízdě poslední. Pokud je tohle rebound, pak ano.

Nie,ze ho hodila "zazracna sila "lyzi,to vies ze Ti nakukat nechcem,ani som nikdy nechcel.

Ovsem,veci ktore spominas,/odozva lyze,podvlece­nie,predozadne ukoncenie obluku v kontrolovanom zaklone/ spolu uzko suvisia.

A ti najlepsi,co brazdia svahy v predom vytycenej trati,tieto zaklony vedia zvladat.Bez kompletneho katapultu.

Chcelo by to zas posedet pri pive,doniesol by som si aj harmoniku.:-}

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

13.03.2016 17:57:07 #907 

Martin47 muž

>> #902, CzechSkier, 13. 03. 2016 17:08:38

Dovolil bych si skromně podotknout, že řada lyžařských es z alpských zemí pochází z farmy a třeba Mario Matt je velký chovatel arabských koní a vlastník hřebčína. Já mám farmu vlastně jako poslední pokus se naučit lyžovat, protože to třeba má nějakou spojitost a já nechci nechat nic náhodě a vyzkoušet všechno.

>> #905, CzechSkier, 13. 03. 2016 17:19:08

Břicho se mi roztřáslo smíchy tak, že jsem ho musel uklidnit přiložením ke stěně.

>> #906, Harry, 13. 03. 2016 17:45:12

Ovsem,veci ktore spominas,/odozva lyze,podvlece­nie,predozadne ukoncenie obluku v kontrolovanom zaklone/ spolu uzko suvisia. – jak to ale souvisí s tím jak mám zakázáno o tom psát?

13.03.2016 17:57:36 #908 

Thomas muž

>> #902, CzechSkier, 13. 03. 2016 17:08:38 >> #880, Martin47, 13. 03. 2016 13:56:38

„Teď jsem poobědval kachnu v tradiční úpravě a válím se na gauči. Dostanu nějakou dotaci na správné využití energie?“

bacha na předčasnou ski-ejakulaci, :-D tohle lyže nemají rády. Praktické řešení není na tvrdé pistě, kde nic není vidět ani Krabím mikroskopem (ne ani teoretické rovnice struny reboundu)-a muzikanti stále cvičí… : Reboud

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi

13.03.2016 18:06:42 #909 

Miši muž

Harry> je fajn mezi zástupem složitých najít někoho podobně jednoduchého :-D …zajímavé je, že kdybych vynechal v mém prvním příspěvku v tomto vlákně, zhruba tři stránky zpět, jednu jedinou větu o „úpravě síly působící na lyže neochotné zatáčet“, které jsem v mém sdělení nepřikládal v podstatě žádnou váhu, tak by byla historie o celý humbuk kolem reboundu ochuzena…

pokud si všimnete, tak jsem u videa Felixe hned psal, že jde o přehnaný příklad..v rychlos­ti to bylo první video, na které jsem si vzpomněl..a už vůbec jsem tam neřešil nějakou muldu, šlo přece o tu sílu, co tam vzniká, o přiblížení toho, o čem mluvím..hotovo, tečka…čím to, že je zde v diskuzi sebemenší detail vždycky zamínkou pro sáhodlouhé diskuze prakticky o ničem?

stěžovací okýnko končí – zpět k Harrymu :-D …na Stupavě si staví brány spousta lidí..jezdí sem z Kroměříže i z Brna…asi bude čím dál složitější najít tam nějaké volné okénko… letos nám to moc nevyšlo, leden mám docela honičku v práci, takže se urvu sotva na hodinu ráno, únor bývá lepší, ale zase můj „stavitel“ laboroval se zdravím..a pak už letos od konce února chybí sníh na kraji sjezdovky, takže běžný smrtelník moc nemá kde stavět…nevím, kde to letos doženeme…

13.03.2016 18:18:21 #910 

˘Ö˘Krab muž

>> #905, CzechSkier, 13. 03. 2016 17:19:08

Při posledních sčítáních lidu si opakovaně udávám romskou národnost, nikdo jiný podobný v naší osadě nebydlí, proklamovaná anonymita sběru dat tady dostává na frak, oba s manželkou máme VŠ vzdělání a pracujeme, tři děti mi chodí do ne úplně špatných škol, tak pořád čekám, že si u nás začnou podávat dveře inkluzisti, Marksové-Tominové, Džamily Stehlíkové, i Kocáb by se mohl zastavit, pěkně s naditou státně-sociální prkenicí … furt nikdo. Tak mě zajímá, kdo rozhoduje o tom, jestli jsem Rom nebo ne.

Nenašel by se tam, vedle výzkumu reboundu, nějaký hezký dotační titul na sport romských dětí, že bych si polepšil aspoň tak, když vzdělání nezabírá?

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

13.03.2016 18:23:35 #911 

Martin47 muž

>> #909, Miši, 13. 03. 2016 18:06:42

čím to, že je zde v diskuzi sebemenší detail vždycky zamínkou pro sáhodlouhé diskuze prakticky o ničem?

Protože kdekdo píše o věcech, kterým vůbec nerozumí. To, že ti následná diskuze přijde o ničem je logické. O něčem je pro ty, kteří věcem rozumí. Najdi si příspěvky Harryho k teorii lyžování a hlava ti půjde týden kolem.

13.03.2016 18:26:40 #912 

Martin47 muž

>> #910, ˘Ö˘Krab, 13. 03. 2016 18:18:21

S tímhle přístupem jste coby Romové naprosto nezajímaví, neboť vás není jak inkludovat a tím pádem na vás jak vydělat. Myslíš, že má cikáňata někoho zajímají?

13.03.2016 18:34:11 #913 

Harry žena

>> #909, Miši, 13. 03. 2016 18:06:42

Bacha,tu nad proletariatom visi stale natiahnuta gilotina.

To,ze si proletariat rozumie,pripisujem aj empatii vychodu.To vies Slovak Slovaka co nedosiel do Ciech a v polke cesty ,pri Spilberku,to vzdal,pochopi lahsie jak technicke typy od Germanie.

Soudruzi,idem dopast a zavriet sliepky,zostavam s porekadlom

„Kym nejde o lyzovanie,ide o ho…“

caute Harry

P.S. Martine,dobry lyziar moze byt len ten co ma kone,alebo by sa dali pocitat s prizmurenim oboch oci do toho aj sliepky..?

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

13.03.2016 18:50:08 #914 

Martin47 muž

>> #913, Harry, 13. 03. 2016 18:34:11

To nevím ale jednou jsem viděl obrázek Strobla (byl tehdy ve vrcholné formě) jak kydá doma na statku maštal, tak bych vliv vidlí nepodceňoval. Byly tam vidět krávy, ovšem on jezdil World Cup. Myslím, že v tvém případě budou slepice stačit. Pro jistotu si opatři alespoň ještě králíka nebo husu.

13.03.2016 19:14:49 #915 

CzechSkier

Krabe, překvapuješ mne. Očekával bych, že Ty budeš vědět, že vzdělání nezabírá. To, co zabírá, je nevzdělání. Označuješ se ve statistikách za menšinu, ale chovat se tak neumíš, čímž se sám usvědčuješ…

Abych uvedl příklad sice ožehavý, ale dál od našich hranic, Jedna moje známá se rozhodla, že odjede do Španělska. Ale nechtělo se jim přes hory, tak zůstali ve Francii, kde otěhotněla. Od té doby žili na dávkách, docela slušně, a měli hrazenou zdravotní péči. Ale naučili se jazyk a dítě dali do francouzské školy, takže se z nich stali v podstatě Francouzi se standardními francouzskými dávkami. Byli tam ale jiní přistěhovalci ze severní Afriky, kteří pochopili sílu nevzdělání. Francouzská vláda totiž podporovala finančně integraci přistěhovalců, a platila jim za to, že budou navštěvovat integrační programy včetně jazykové výuky. Abys to správně pochopil, tak nejen že měli ty programy zadarmo, ale ještě dostávali peníze za to, že se jich účastní. No a když ti přistěhovalci měli děti, tak pochopili, že je nesmí dát do francouzských škol, protože to by pak uměly francouzsky, a nemohly by pak od 18 navštěvovat za peníze integrační programy a výuku jazyka.

Takže jestli chceš zadarmo lyžovat, odstěhuj se pod Pyreneje, odhlaš děti ze školy, a máš vystaráno. Z toho, co ti zbyde, bys mohl posílt něco nám obyčejným Čechům, co zůstanou doma.

I

www.juniorsports.cz

13.03.2016 19:45:57 #916 

ivan-ski

>> #890, Harry, 13. 03. 2016 15:47:59

Harry, tak toto sa ti zadarilo :))

Ked sam da borec video Felixa ako obluku vyskoci, tak to snad neznamena, ze ked vyskocim v obluku aj ja tak jazdim ako Felix :)) Mne je jasne, ze po teoretickej stranke to u teba nie je ani obraz ani zvuk. Preto sa ti tazsie odhaduje co kto dokaze, resp. co si vobec vsimat na danom videu. Ale uz sme tu mali drilly Shiffy ktore zevraj das aj po rocnej pauze, Tina Maze free jazda tiez nic moc. Teraz chudak Felix. Trenuje jak das, riesi zranenia, material, Hirschera, da na FB dake svoje video. A pritom je to taka trivialnost, ktoru zajazdi aj Harry :)) Troska sudnosti by som odporucil. Pokial niekto jazdi menej priserne ako priemerne rekreacne tela, obcas ide do bran, obcas do preteku (samozrejme s lyzami 192/21) tak to este neznamena ze jazdi volne jazdy na urovni WC. To je moja dobra rada, ak nechce dotycny spravit zo seba uplneho pitomca.

13.03.2016 19:46:04 #917 

Harry žena

>> #914, Martin47, 13. 03. 2016 18:50:08

Trochu ma poznas,tak vies ze ja "vidlakov " nepodcenujem.Viem ze niekedy je pre cloveka skola vidlami prospesnejsia ako sest skol s papierom.

Na kralikoch,pekin­skych husich a morkach sa pracuje.

Takze by to malo byt lyziarsky v poriadku.:}

caute Harry

P.S. Neviem preco,chvilami som mal pocit,ze aj ked si lyziarsky moc nenotujeme,ze bohvie ci by malo vyznam doniest harmoniku,ak by sme sa stretli.Dufam,ze chyba bola v prijimaci.:}

13.03.2016 20:01:28 #918 

Harry žena

>> #916, ivan-ski, 13. 03. 2016 19:45:57

Uz len Ty si mi tu chybal.:}To jako nestaci,ze Harrymu naklada pol Ceska,a stvrt Slovenska..?

Inak,som z tvojho postu trochu zmeteny,nejak sa v nom neviem zorientovat,je to ale dost mozne ze to u pitomcov takto chodi.

Takze,Felix jazdi ,a na videu predvadza obluk v style Pepek Vyskoc..?

Budem sa musiet nad sebou vazne zamysliet.Teraz sice robim doma velku digitalnu autodrahu do dreva,co ma stala uz jedno sustredenie desatdnove u protinozcov v lete,ale buduci rok uz bude dorobena,takze hodim na svahu zo pet hodin treningu a nejake video o mojom „nadskakovani“ Ti poslem.

caute Harry

13.03.2016 20:14:13 #919 

Harry žena

>> #915, CzechSkier, 13. 03. 2016 19:14:49

Dnes Ti to pise.:}

Len mala poznamka,aby si Kraba neuviedol do omylu,kym bude zbaleny a nachystany.

Nech si radsej pocka na vysledky krajinskych volieb v Nemecku ,do zajtra.Mohlo by sa stat,ze by celu rodinu prevazal v EU zbytocne.

caute Harry

P.S. Krabe,za kvalitu mojich reakcii v Tvojom vlakne mi nemusis dakovat.Robim to rad a vo svojom volnom case dobrovolne. Nuz,pitomec.

13.03.2016 20:15:32 #920 

Thomas muž

Hoodně spamu jak je zvykem…dobrej hnůj podporující růst je třeba zaorat navěky pod zem… tak nějak fikaný zájem funglski-managerů ok..... Na to je nejlepší otevřít lahvinku rýňáku a jít do 2–8 leté historie příspěvků uživatelů…to si člověk počte .ičoviny:)) ..dost výborná komedie s pobavením, sorry, i na úkor topdiskutujících je na světě. nikdo nejsme neomylní…ač si to mnozí myslí,schválně jděte do historie,…:-D

13.03.2016 20:36:48 #921 

HonzA_ muž

Jelikož jsem se ve vlákně o výběru lyží opět dočetl o mýtu „tlačení do lyží“, musím vám prostě to tajemství odhalit. Do lyží se tlačí takto a nikdy jinak:

Předpokládám že tím je jasná i otázka dávkování tlaku.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

13.03.2016 20:38:56 #922 

ivan-ski

>> #918, Harry, 13. 03. 2016 20:01:28

Harry, mna sa nepytaj co na tom videu vidim. Tvrdis ze zajazdis rovnako tak by si mal vediet o co tam ide :)

Terenna vlna u Neureuthera..?Na tom postnutom videu…?

Opat nic v zlom, ale ja tam ziadnu terennu vlnu nevidim :) Obavam sa, ze aj keby som presiel intenzivnym alkoholickym treningom, ako sa tu obcas v tunajsich odbornych kruhoch odporuca, tak tam ziadnu terennu vlnu nenajdem.

13.03.2016 21:01:52 #923 

Harry žena

>> #922, ivan-ski, 13. 03. 2016 20:38:56

Tak teraz som uz uplne mimo.Neviem ci neplaces na nespravnom hrobe.:}

A aby som ti urobil radost,prepostnem ti videjko mladeho Zabystrana z paralelaku,co tu linkol minule Martin.

Pozri si hlavne spomalene zabery,pozri jak ho dava ala Pepek Vyskoc.Ale nadskakuje,ma­riu jeho.

A radsej dnes uz nic ohladom mna a mojich tvrdeni nekomentuj.Pre istotu.

Uplne sa vo svojich vyjadreniach stracam.Nuz,caro slova a jeho pochopenia.:}

caute Harry

P.S. Mlady Pepek

13.03.2016 21:05:50 #924 

m3 muž

Tak mě zajímá, kdo rozhoduje o tom, jestli jsem Rom nebo ne.

Pálíš ohně na náměstí ? Nepálíš. Máš jižanský typ pleti ? Nemáš. Platíš za elektřinu ? Platíš. Chodíš do práce ? Chodíš.

Tak si nestěžuj,že s tebou Kocábové, Marksové-Tominové ,omdbudsmanové a jim podobní nechtějí mít nic společného.Na nějakou inkluzi do menšinové lyžařské společnosti můžeš zapomenout.

13.03.2016 21:09:35 #925 

Thomas muž

V nejlepším je třeba odejít.

13.03.2016 21:16:14 #926 

˘Ö˘Krab muž

>> #925, Thomas, 13. 03. 2016 21:09:35

Už to nehul! Jestli sis nevšiml, jsme v oddělení „hospoda“. Chováš se náležitě, takže stejně ber i odbornost zdejších příspěvků – kecy strejců nad pivem, když se sezóna zvolna chýlí.
P.S. To s těmi přistěhovalci a malinkým zámkem už vůbec nechytám, asi mi chybí patřičná paranoia nebo znalost konspirační teorie.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

13.03.2016 21:18:35 #927 

m3 muž

>> #921, HonzA_, 13. 03. 2016 20:36:48

Bude to platit i mimo speed-ski ?

13.03.2016 21:44:52 #928 

HonzA_ muž

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

13.03.2016 22:01:59 #929 

Martin47 muž

Neboj, Marksová na tě myslí http://www.novinky.cz/…arksova.html Myslím, že nakupuje matroš u Thomase.

13.03.2016 22:16:37 #930 

CzechSkier

>> #929, Martin47, 13. 03. 2016 22:01:59

To je skvělá zpráva!

„Představujeme si to jako dialog mezi inspektorátem práce a firmou.“

Říkám si, jestli už v tom slovním spojení „inspektorát práce“ a „dialog“ není nějaký protimluv.

Jinak myšlenka je to výborná. Někteří závodníci totiž podléhají předstartovním a jiným stresům. A řada z nich jsou zaměstnanci Dukly (Ministerstvo obrany). Předpokládám, že po přijetí zákona již nebudou potřeba sportovní psychologové, protože vče zajistí zaměstnavatel.

Ale těší mne to nejen kvůli lyžování. Protože nejen třeba ranní vstávání nebo tlak na plnění úkolů jsou stresující, ale někdy i práce sama o sobě. To teď naštěstí odpadne.

www.juniorsports.cz

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy