Novinky pro Fajnšmekry - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Novinky pro Fajnšmekry

25.02.2009 11:39:01 #1 

Příspěvků: 8275

administrator

(TomáS, ) Tak včera jsem zaskočil na kafe do mého oblíbeného krámku na Letné (www.chcilyze.cz). V sortimentu se objevili překrásné lyže Indigo a Bogner. Skutečně faktastický design, nejkrásnější zpracování detailu, které jsem na lyžích viděl. V sendviči je použité dřevo z bambusu, takže lyže je krásně lehoučká. Fakt krása. Obvzvlášť ženský by byly z designu, dovoluji použít „to“ slovo, uchváceny. Jsem rád, že jsem drahé polovičce koupil lyže nedávno, protože tohle bych nemusel možná ustát :-) Druhou novinkou v Čechách prý budou lyže Kessler, což je údajně guru ve snowboardových prknech (o prknech já nic nevím). Na stránkách Kessler se dočtete, že Vám lyže vyrobí přímo na míru s tuhostí, jakou budete chtít. A design? Opět fantazie. Lyže má na horní straně stejnou skluznici jako dole. Když poškrábete, tak přebrousíte. Aby bylo vše jednoduché, lyže jsou buď celé černé a nebo celé bílé (včetně skluznice). Kdybyste se chtěli podívat, tak adresy stránek jsou tady: www.indigosnow.de, www.kessler-swiss.com. Doufám, že neprozrazuji něco tajného, ale Olda Vondrášek bude mít zastoupení pro tyto značky v ČR. Takže jeho krámek bude asi zatím jediný, kde si u nás tyhle skvosty bude moc koupit. T

25.02.2009 12:04:43 #2 

Příspěvků: 8275

administrator

(Pavlos, ) Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tohle je snobárna na té nejvyšší úrovni. 70 tis. Kč za set lyže+vázání ( BOGNER ALPINE SKI BAMBOO CARVING ) nedá nadšenec do lyžování,ale jen snob, který se potřebuje odlišit a ukázat , že na „to“ má.
Říkám si sice proč ne, když na to má , ale já bych si radši za 70 litrů koupil troje Duely nebo kombinaci RTC, Duel , Blade a jen bych si na nich přehazoval vázání.
Ale proti gustu …

25.02.2009 13:00:06 #3 

Příspěvků: 8275

administrator

(TomáS, ) Slovo „snob“ sem už dlouho neslyšel. Tak naposled v devadesátých letech. Já bych teda osobně taky koupil ty troje Duely a přehazoval vázání (i když ve skutečnosti jsem koupil troje Visty), ale snobárnou bych to nenazýval. Když koupíš takovýhle lyže tak 99,9% lidí neví, o co jde a kolik stojí, takže SNOBŮV tížený efekt se nedostaví. Proto si myslím, že v tomhle případě o snobovi nemůžeme mluvit!!!!. Půjde nejspíše pouze o někoho, kdo dost vydělává a chce si sobě nebo třeba manželce udělat radost. Naopak takový pravý snob zakoupí nejdražší Atomicu, Speedmachiny14, Leki za trojku, oblíkne se od Kjuse nebo Vistu a vůbec neumí lyžovat. Postává u baru opřen o své lyže a ve slunečních brýlích pozoruje cvrkot..... Souhlasím s tím, že bych asi koupil více párů velmi dobrých značek místo jednoho, ale „našeho“ zákazníka bych snobem z výše uvedených důvodů nenazýval:-) A i když to tak trochu snobárna je, tak jim to přece nebudeme závidět, ne :-) Na těch Kesslerech mě zaujala taky konstrukce, kdy ty lyže vypydaj jako prošlápnutý a špičky daleko před koncem jdou od sebe. To je prý jedna z „nej“ vychytávek v konstrukci, umožňující výrazně lepší přenos sil na hrany v oblouku. O prkna se vůbec nezajímám, ale tvrdí, že dělají nejlepší na světe. Kolik jejich lyže stojí nevím. K těm cenám za 70tis, snad jen že mají i levnější modely:-)

25.02.2009 13:13:45 #4 

Příspěvků: 8275

administrator

(Pavlos, ) potkávám ve Špindlu každý rok. Jsou to české/slovenské rádoby celebrity , které ač na lyžích stojí poprvé nebo podruhé, tak neváhají „pozvat“ fotografa a nechat se vyfotit v oblečení VIST s lyžemi VIST v leopardím designu ( Verešová ) nebo s obřačkami Voelkl Racetiger a pak zaplout do baru a oslňovat.
Značku Bogner vnímámmožná tak jako módní firmu. Přínos pro lyžování má asi tak stejné, jako kdyby lyže začal dělat Karl Lagerfeld nebo Hugo Boss ( i když ten si nechal vyrobit reklamní sérii u Dynastaru ).

25.02.2009 14:21:34 #5 

Příspěvků: 8275

administrator

(arsi, ) Kessler má naozaj tradíciu vo výrobe slušných slalomových dosiek,ale sú malé talianske rodinné firmy ktoré vám vyrobia dosku lepšiu než Kessler.Ale taký marketing ako Kessler a ostatný fakt nemajú.Indigo,hmm?Aj keby som tie prachy na to mal,len sa pousmejem…Na môj vkus prestrelili desing.Keby som bol rómsky král,tak beriem všetkými desiatimi:-)))

25.02.2009 15:05:04 #6 

Příspěvků: 8275

administrator

(Pavlos, ) že se zatím u nás neobjevilo zastoupení lyží Bottero Ski, Nava ski nebo Edelwiser
Třeba taková Sci Limone Race GS W.C. Marc Girardelli za 569 EUR vypadá hodně zajímavě. Nebo třeba Edelwiser Swing s pasem 80 mm a rádiusem 13 m za 520 EUR. Jenže u nás jí bohužel nikde nevyzkouším.

26.02.2009 09:51:59 #7 

Příspěvků: 8275

administrator

(Milan, ) Pro koho jsou takové lyže. Je tady snad někdo kdo už vyčerpal potenciál komerčních top modelů a racestocků běžných značek?

26.02.2009 10:40:53 #8 

Příspěvků: 8275

administrator

(Pavlos, ) ani o potenciál jako o fakt, že u těchto kousků máš záruku kvalitní rukodělné práce a fortelu řemeslníků a použití těch nejlepších materiálů. Je to jako si koupit jídelní stůl od truhláře nebo z Ikei.
Tyhle lyže jsou nadčasové a jejich vlastnosti se mění jen mírně, takže za 5 let si na nich pojezdíš stejně dobře jako v první sezóně.
Jak dlouho trvá komerční lyži než se vypráská a stane se z ní prošláplý křáp ? 2 sezóny ?

26.02.2009 11:53:21 #9 

Příspěvků: 8275

administrator

(Milan, ) Asi jak která. Mám doma např. Atomic 9.20 beta RACE s densolitovým jádrem model 2000 R21,5 a nepocítil jsem nějakou výraznější změnu vlastností. Asi je vezmu i na VL tak se můžeš proti ní svézt nebo Ti ji půjčím. Když do ní šlapeš tak se ani v GS neztrácí.

26.02.2009 13:06:43 #10 

Příspěvků: 8275

administrator

(Krab, ) pokud se neskáče, odcházejí delší lyže pomaleji. Jinak na slalomky, pokud jsem je měl samotné, jsem počítal 2 roky – a příliš jsem se neminul. Třeba S-line a Daemony jsou pro mě tak na sezónu a kousek. Ne, že by se na nich už nedalo jezdit, ale nebylo to ono. Běžné lyže jsou spotřební materiál. Udivují mě třeba Bauerovy desetileté mikrokontakty, ale kolega nedávno prošlápl ještě mnohem starší závodní běžky a oplakal je.

26.02.2009 22:33:51 #11 

Příspěvků: 8275

administrator

(ivan, ) Hele, hodit sem příspěvek začínající „tak jsem zase navštívil ten úžasný rámek (www.xyz.cz)…“ už mi smrdí zaváděním zdejší diskuse příliš reklamním směrem. Já ti věřím, že na tebe ty malosériovky dělají dojem, nebo že tě třeba Olda dostal svým charismatem :-), ale když sem začneme psát takhle, zanedlouho tato dosud slušně seriozní platforma ztratí hodnověrnost. Nebude jasné, co je zkušenost a podložený názor a co obyčejná reklama maskovaná jako příspěvek. A až se pak někdo ozve „Oldo, nepřeháněj to s tou reklamou“, neposlouží to ani samotnému skipointu a OV. TOHLE je samozřejmě problém diskusních for už dávno, a právě proto považuju za vhodné jakousi samoregulací (když už nezasáhne admin) si tohle hlídat. Podle mne u nás jeden takový píárový nosič s názvem Skimagazín postačuje. Nechci se pasovat na strážce mravů, je to jen můj názor, ale NELÍBÍ SE MI TO. Možná namítneš, že i já referuju o lyžích Atomic. Jenže si taky všimni, že někde na konci vlákna o novinkách se někdo ptá, kde ty lyže vlastně jsou k vyzkoušení. A to IMNSHO je dost rozdíl oproti tvému příspěvku.

26.02.2009 23:45:48 #12 

Příspěvků: 8275

administrator

(ivan, ) My 2 cents, L & G. 1. snobárna: mnohdy jistě, ale i snob je člověk a živí ty, kdo mu ukojení jeho snobských potřeb a choutek uspokojují. Kdyby pro ty „snobské“ lyže nebyl odbyt, nebyly by ani ony. Zaplaťpámbu za každého lyžaře, třeba i snoba. Koukněte se na snoby ruské, inspirované Putinem… Jistě, Volopich s Verešovou jsou dvojka, ale aspoň má bulvár co přežvykovat. A z mladé Volopišky by přece jenom pořád něco mohlo být (byť si spíš myslím, že ji taťkovy prachy a hormony zkazí – kéž bych se mýlil). Sranda je, že Volopicha zmiňujeme v souvisloti se snobárnou a jako mladej závodník býval týpek s hárem na ramena jak ze slavných Mimikrů :-))) Ale to je tak na okraj, tohle napsala spíš sklenka vína než já sám. 2. zase bych hoši ty luxusní malosériovky tak nedémonizoval. Jistě, zadavatel si pohlídá kvalitu zpracování, tedy hlavně to, co je vidět. Takže takový Roland Voigt, který dělal lyže Bogner a tuším i Indigo, když začínaly (a možná je dělá pořád, nevím), se musel sakra snažit, aby bohatému zákazníkovi vyhověl. Ovšem týž Roland, jehož jsem někdy 1999 seznámil s Trnkou, když ten hledal výrobce pro své lyže Sliver, a který Milanovi neudělal lyže dostatečně kvalitní (jasně, cena byla někde jinde než u předražených Bognerů), přestože ten „fortel řemeslníků“ (Pavlosi) byl pořád týž… Milan ale potřeboval lyže závodní, kdežto Bognerky jsou pro jinou cílovou skupinu. 3. „nejlepší materiály“? Hoši, s trochou zjednodušení žádný nejlepší materiály neexistujou! Všichni berou od stejných dodavatelů. Nebo si myslíte, že Simon Jacomet (Zai) si od dětství zalévá stromeček, který mu teď dal dřevo na úžasné lyže? Poslyšte reálnou situaci: před 2 či 3 lety došel výrobci zde také zmíněných lyží Edelwiser titanal. Sháněli, nesehnali. Protože je Nicola kamarádka, volala i mně, jestli bych nevěděl, nesehnal. No, zeptal jsem se ve Sportenu i Milana Luštince (to druhé byl spíš vtípek, protože zimu předtím Milanovi došly titanaly už koncem ledna, tak neodhadl počet objednávek, abylo jasné, že má sám sotva dost), neměli – AMAG neměl, nikdo neměl… Takže kdyby náhodou Hudák mohl postrádat pár plechů, mohly být zmíněné Edelwisery se „sporteňáckými“ titanaly – které samozřejmě neexistují. Zkrátka a dobře, nikdo ty malosériovky (snad) nenaskládá do kazety halabala milimetr sem, milimetr tam, ale je to z docela obyčejných „většinových“ materiálů. Kvůli odlehčení třeba dají víc drahého karbonu (česky méně efektně uhlík), ale to neznamená, že to zlepší chování lyže – spíš to paní snobové přijde milé, že je lyže lehká… 4. Zrovna předevčírem dva lidé, jejichž názor neberu na lehkou váhu, vyjádřili zklamání nad lyžemi zai – a jeden z nich byl dokonce z krámu, kde je prodávají (ne ze skipointu). Krásně zpracované, ale mdlé, nic pro razantního sportovního jezdce, shodli se. Což myslím vyjadřuje filozofii těchto „snobských“ lyží: krásné, lehké, snadno ovladatelné. 5. někteří zejména začínající výrobci ještě nemají vše zmáklé a nemají zavedené kontrolní standardy, takže kvalita jejich lyží může kolísat. Třeba i podle toho, jestli se Toni nebo Hans dobře vyspali, nebo jestli náhodou nebyli nemocní, nebo jestli byl lis v pondělí ráno dostatečně prohřátý… 6. Bottero: zmiňoval jsem je už v tom zmizelém příspěvku. Byly v testu Sciare, zkusím na to ještě kouknout v polském překladu, ale nemyslím, že by si z nich někdo sedal na zadek. 7. životnost: co to je „5 let“ nebo „2 sezony“? To je jednotka „plusminus autobus“. Kolik času a v jakém zatížení byly provozované? Kým, v jaké rychlosti, na jakém povrchu? Bez toto tyhle údaje životnosti nemají moc smysl. 8. nejspíš se to nestihne, ale pokud by někdo lyže Edelwiser mohl přivézt třeba na VL v dubnu, byl bych to asi po domluvě s Nicolou já. Uvidíme. 7. je dobré odlišit a) luxusní „snobské“ modely a b) sportovní až závodní malosériovky. Všechno to ale jsou jen věci, které dělají lidé.

27.02.2009 09:33:24 #13 

Příspěvků: 8275

administrator

(PetrAT, ) Ivane, správně si tuto situaci vystihl-popsal. A ti snobáci? Jen ať utrácejí, jen ať se klidně předvádějí pod sjezdovkou. Ono je důležité že utrácejí, pro vlekaře, pro obchodníky atd. A pro nás pak je dobré, že se nakonec přestanou motat na svahu a jdou se předvádět někam k bufáči . Prostě mě to nežere, protože si chci lyžování užít a spíše se nad tím pousměji ;-)

27.02.2009 12:42:32 #14 

Příspěvků: 8275

administrator

(TomáS, ) Ivane abychom byli oba seriózní, tak už v první větě nezačínej manipulací. Myslím, že mezi slovem „OBLÍBENÝ“ – jak jsem uvedl já a"ÚŽASNÝ" – jak uvádíš ty je z hlediska významu v českém jazyce podstatný rozdíl. Teď dále nevím, co mám říci ke srovnání onoho krámku se standardním sporty v Praze, abych nedělal reklamu, ale myslím, že psát na fóru, že je něco oblíbené mi připadá zcela korektní. Navíc nejsem nikterak obchodně zainteresován (jako spousta lidí tady přispívající nebo ty osobně) v businessu zvaný lyžování. Mnoho lidí tady hovoří o tom co doporučuje, co je super a kde to mají. Sám jsem dokonce x krát zmínil JINÉ prodejny, ale pouze v tomto případě, je to trnem v oku. Znamená to tedy, že jakmile někdo v diskuzi odkáže na zboží, prodejnu, či e-shop, tak by se to mělo smazat, protože to je reklama? Kdyby se zmiňované značky prodávaly běžně a nebyly tak trochu raritka, tak bych o tom určitě nepsal, protože to není zajímavé. Vzhledem k tomu, že ty značky zajímavé jsou (minimálně cenou, designem, zpracováním a třeba možností si nechat udělat lyži na míru) tak jsem to napsal, nic víc. Navíc, VŠIMNI si dobře, že jsem hned v dalším příspěvku uvedl, že bych je taky nekoupil a raději pořídil za stejnou cenu tři lyže od jiné značky a dal jsem tak za pravdu jinému přispěvateli. Je tedy reklama, říkat, že bych je taky nekoupil? Teď jsem si vzpomněl na některé příspěvky na výprodeje a sortiment u BILKA. Myslím, že je to zcela TOTOŽNÝ případ nikdo se ani neozval. Byly tu i odkazy na různé e-shopy v Německu nebo USA (jeden dokonce můj). Půjdu-li tedy příště kolem prodejny X, kde budou mít velmi dobré lyže, za fantastickou cenu Y. Jak mám prosím tedy sdělit potencionálním zájemcům tuto informaci na tomto fóru. Dle tvého příspěvku se nesmí nic říct, do té doby, než někdo přesně takové lyže nepoptá, aby to nebyla reklama? SKUTEČNĚ SE CÍTÍM POŇEKUD DOTČEN …:-( Poznámka na konec. Uvedeš-li na konec tvých pěti příspěvků o nové řadě Atomic a tvém testovacím centru, (bez toho aniž by se někdo ptal) větu „Od neděle se taky vyprodávají lyže letošní, slevy 40 – 60%, největší na (málo ježděné) Nomady“ Dovoluji se zeptat. Nesmrdí to reklamou? Podívej, jsem moc rád, že si mohu přečíst tvé zajímavé a odborné příspěvky, dokonce bych mohl zařadit tvůj krám mezi své oblíbené, ale bohužel je pro mě docela z ruky, ale rád se určitě někdy zastavím, pokecám a něco vyzkouším…ale jako zcela nezávislý bych byl nerad označován za někoho, kdo dělá reklamu. S výjimkou rčení spokojený zákazník, je nejlepší reklama. A já jsem v několika mých oblíbených prodejnách spokojený byl. T

27.02.2009 15:36:56 #15 

Příspěvků: 8275

administrator

(Pavlos, ) výborné lyžaře. Jsem spíš nadprůměrný samouk, takže se obávám, že ty třeba ty tvoje Atomiky už budou nad moje síly ( techniku ). Se svými 90 kg živé váhy a silným „spodkem“ jsem schopen odrovnat lyže během 10–12 týdnů ježdění (vyzkoušeno na Elanech ).
Mě spíš zajímají tyto exotické (pro nás) lyže z toho důvodu, že si chci ověřit/vyvrátit tezi o tom, že malosériová výroba je většinou lepší (viz. auta, nábytek, ale i pivo, víno :-)).

27.02.2009 16:22:13 #16 

Příspěvků: 8275

administrator

(arsi, ) Vist 09/10
Skúšal som tú Super Front One 191cm.Nenadchla ma ani trochu.

27.02.2009 17:25:36 #17 

Příspěvků: 8275

administrator

(Pavlos, ) dojmu, že kolekce na příští sezónu je hodně podřízená stylu a luxusu.
Kolekci 06/07 se slalomkou SL-PRO a obřačkou GS-PRO nebo kolekci 07/08 s typy SL Pro6 a GS Race 7 až 9 a už odvál čas.
Pokud někdo (TomáS ?) vezme ty SL Pro 6 na VL v dubnu, rád se na nich svezu.

27.02.2009 18:00:44 #18 

Příspěvků: 8275

administrator

(TomáS, ) a těch letošních se mi taky moc nelíbí. Osobně designy Vistu z let 06/07 se mi líbí skutečně hodně. Navíc design je poměrně dost subjektivní, tak nechci nikomu tlačit svůj pohled, ale zatím jsem ještě neviděl nic v designu lyží, co by mě tak oslovilo, jako právě ta kolekce s nápisama z roku 6/7. Bylo to čistý, jednoduchý, nápaditý, sportovní…Trend posledních dvou let se mnou nic výraznýho nedělá, a ta linka luxusu, mi taky moc nesedí. Škoda, že třeba Duel, Sporten, nebo i Lusti mají dle mého názoru na místu designéra slabinu. Myslím, že trochu podceňují požadavky trhu. Přeci jenom lyžování je tak trochu o módě a předvádění se, takže dobrá kvalita výrobku s pěkným designem pro ne úplně známou značku, je myslím důležitá. No nic, když mi někdo sdělí, co je to VL, tak třeba rád dorazím. T

27.02.2009 18:38:31 #19 

Příspěvků: 8275

administrator

(Pavlos, ) viz. http://snow.cz/diskuze/1/1052/ v termínu 1. – 5.4.2009

27.02.2009 19:49:14 #20 

Příspěvků: 8275

administrator

(TomáS, ) Díky, nezávazná přihláška podána. Visty budou. T.

28.02.2009 20:27:23 #21 

Příspěvků: 8275

administrator

(Pavel_Elan_SLX, ) Krabe, Pavlosi, zmiňujete se o odrovnání lyží za 2 roky, nebo 10 týdnů. Mohli by jste být konkrétnější? Ty moje slalomky s dvěma plechy a dřevem jezdí pořád stejně dobře. Ale třeba bych mohl doma začít sbírat munici pro boj o nové nádobíčko :)) Jinak my máme doma jídelní stůl z Ikea, ne ten nejlacinější, made in China, ale poctivý kus nábytku. Po 4 letech je pořád jako nový a fakt festovní.

14.03.2009 00:27:27 #22 

Příspěvků: 8275

administrator

(david, david@hottubs.cz) milý TomaSi, možná se cítíš poněkud dotčen – z tvých slov je to koneckonců výrazně cítit :-)), nicméně i já měl po přečtení prvních pár vět podobný pocit jako ivan… Pravda, o něco později se člověk dozvěděl zajímavé věci… Takže díky za start zajímavého vlákna, prostě jen ten úplný úvod vyzněl trochu jako PR, toť vše. Není třeba psát sáhodlouhou odpověď, kde všude že je reklama v jiných příspěvcích, to je jasný, že se někde nějak něco objeví, ne? Jen to nebude www.xyz.cz v první větě jinak nezávislého a fajn příspěvku:-))) d.

14.03.2009 00:32:05 #23 

Příspěvků: 8275

administrator

(david, david@hottubs.cz) ach jo, člověk odpoví na jeden příspěvek, a octne se v diskusi úplně někde jinde… :-§) :-°(

14.03.2009 19:48:30 #24 

Příspěvků: 8275

administrator

(TomáS, ) znova jsem si s odstupem přečetl svůj příspěvek a musím uznat, že stylem připomíná tiskovou zprávu. Takže se tak trochu nedivím, že jsem byl osočen. To víte, 14 let v marketingzu a prodeji zanechává stopy. Nicméněi Olda mi slíbil, že ty staršně drahý černý zázraky od Kesslera, co vypadaj jak prošláplý, mi někdy půjčí. Tak doufám, že až se mi umoudří stehno (asi jsem si natrhl sval), budu moc referovat a rozuzlit otázku jestli je to jenom snobárna, nebo jestli to má něco do sebe. Zatím jsem spíš ale na druhé straně, protože včera jsem si pořídil jako čtvrtou lyži Lusti RCT, což teda snobárna rozhodně není…:-)

14.03.2009 23:56:52 #25 

Příspěvků: 8275

administrator

(ivan, ) Neřekl bych, že jsi byl „osočen“, jen mě zarazila ta stylistika. V mém tehdejším příspěvku jsem se nesnažil ani o manipulaci: citovat umím a musel jsem to umět nejpozději už v diplomce v dobách, kdy reprodukovat nešlo klávesou a kdy se registrovaly nejenom vzácné kopírky, ale i psací stroje, rovněž přece schopné šířit štvavý protisocialistický obsah. Šlo mi o způsob vyjadřování a implikovanou „message“. Ale to jsme si snad nyní vyjasnili.
Tudíž můžu snad i referovat, že aktuálním dovozcem lyží Stockli je Honza Pospíšil, dosavadní dovozce Vistu. Dneska mi nadšeně referoval o obřačce (jasně, neznám dovozce, který by o své značce nehovořil nadšeně), snad chystá nějaké promoakce. Stockli zatím u nás neměly extra štěstí na dovozce, tak to snad Pospa změní.
Btw, Tina Maze na nich skoro vyhrála malý globus v obřáku. A ještě zajímavost pro „dřevěné“ fetišisty: tipněte si, jestli má slalomka dřevěné jádro…

15.03.2009 00:24:05 #26 

Příspěvků: 8275

administrator

(TomaS, ) Stockli SL nemá…:-), někde jsem to četl. Původně jsem si chtěl koupit obřačku právě od Stockli, ale zrovna měli na Visty docela slevu a tak jsem ušetřil asi 8tis. rozdílu a šel jsem do Vistu. Navíc musím uznat, že design mě na první pohled dostal, takže jsem byl lapen a pak se už nedalo nic dělat. Navíc Vist sídlí v Bassano del Garppa což je mekka paraglidingu, kde jsem byl snad tísíckrát lítat a tak mi to připadlo tak nějak osudové. Teď už jsem si ale pořídil jednu Lusti (s deskou Vist, samozřejmě:-)… takže nejsem tak úplně nemocnej. Manželka Honzi Pospíšila mi slíbila, že se mi ozvou, až budou dělat nějaký testování. Je pravda, že slalomku Stockli bych rád vyzkoušel. No a nakonec snad jen to, že je lepší dělat PR všem těm co to dělaj s nadšení a lásky ke sportu i když taky pro peníze, než třeba chlapcům ze Sportissima nebo Giga Sportu. PS: ty Kesslery mě fakt zajímají, na prkna jsou prý dost dobrý…

15.03.2009 02:39:54 #27 

Příspěvků: 8275

administrator

(ivan, ) Já vždycky říkám „zaplaťpámbu za každého dovozce, který je lyžař“. Je to samozřejmě nadsázka, z hlediska dobře fungující firmy to nemusí být žádná přednost (viz Charvátová), ale přece jenom většinou bývá dobře, když ta firma o lyžích něco ví. Tenisti jako třeba Boris Šťastný prostě nejsou ono. A s lyžaři se o lyžích většinou i jinak jedná, i když občas taky dost ztuha :-( Ale kromě uvedených už další jména neplácnu.

15.03.2009 09:39:05 #28 

Příspěvků: 8275

administrator

(TomáS, ) Pro letošní kolekci obřačku výrazně přitvrdili (důvody neznám), v délce 191 bych si na tu lyži netroufl ani v té měkčí variantě. Tahle pravá chlapská délka spolu se zvýšenou tvrdostí, nemusí být si úplně příjemná, to úplně chápu. Docela by mě zajímalo, co ti na té lyži nesedělo. Já osobně jsem pořád rád, že mám jenom, ženskou velikost:-) T

15.03.2009 09:43:03 #29 

Příspěvků: 8275

administrator

(TomáS, ) Některé funkce fóra jsou skutečně na hovno! Tohle mělo přijít pod příspěvek arsiho s obřačkou front one 191. Asi fakt napíšu provozovateli, že jim vyrobíme něco pořádnýho:-) T

19.03.2009 12:55:59 #30 

Příspěvků: 8275

administrator

(Krab, ) že se na tom stole nepokoušíš carvovat po svahu. Lyže neměním z designových rozmarů, ale z nutnosti. Problém je a) v odtečení materiálu ze spodu hrany a tím vzniku nežádoucího odklonu b) ve vyměknutí lyže, kdy zejména pata začíná postrádat torzní tuhost. Pěnová lyže zpravidla rovnou někde praskne. Chtěl bych mít jedny lyže navěky!

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy