Příjezd do střediska vede pro většinu přijíždějících přes Hradec Králové, dále směr Trutnov, zkrátka jako byste jeli do Pece, jen zhruba 10 km před Pecí uhnete na Malou Úpu a dojedete až na hřebenové Pomezní boudy. Když už myslíte, že to výš nejde, otevře se před vámi krásná modro-červená sjezdovka. Zde pohodlně zaparkujete na betonovém parkovišti, takže ani v jarních měsících nebudete do auta nastupovat z bláta. Nyní si můžete vybrat, zdali zůstanete na Pomezkách nebo vyrazíte bezplatným skibusem přímo od parkoviště do areálu U Kostela.

Areál na Pomezkách tvoří kilometrová modro-červená sjezdovka, kterou obsluhuje kotva. Najdete zde i dětský park s provázkovým vlekem a atrakcemi pro zábavu nejmenších. Lyžařská škola s půjčovnou Happy Hill Malá Úpa je k dispozici hned naproti infocentru na Pomezkách.


V dolní části sjezdovky najdete i zcela nové občerstvovací zařízení SKIMU HOUSE (wi-fi zdarma), které je nejen moderní, ale hlavně stylové. Nabízí jak vnitřní, tak venkovní posezení, jež je chráněno proti větru. Každé úterý a sobotu vás ve SKIMU HOUSU zabaví večerní párty až do pozdních, tedy spíše ranních hodin a každý den po lyžování se SKIMU HOUSE plynule promění na après-ski bar s „happy hours“. Během reportu využilo venkovního posezení hlavně mnoho rodičů, které už bolely nožky a jejichž děti ještě vesele drandily samy nahoru a dolů - a přitom byly stále pod dohledem rodičů. V budově jsou i moderní toalety pro celý areál. Areál doplňuje ještě menší snowpark s několika skoky a raily.

Areál U Kostela je s Pomezkami propojen skibusem, který jezdí co dvacet minut a cesta trvá necelých pět minut. Najdete tam čtyři vleky, přičemž páteřním dopravním zařízením je kotva s horní stanicí prakticky v 1 200 m n. m. Z tohoto místa se vám otevře výhled nejen na protilehlé Pomezky, ale zároveň na celý hřeben Sněžky. Lyžařsky dominují spíše mírnější sjezdovky. Areál má kouzlo pohádky Krakonoš a lyžníci, sjezdovky se proplétají mezi remízky a chalupami a postupně sjíždějí do centra Dolní Malé Úpy, kterému vévodí kostelíček (právě podle něj je areál pojmenován). Tento výlet během dne alespoň na dvě tři jízdy stojí za to! Každou středu si navíc zalyžujete i pod umělým osvětlením, a pokud nemáte ubytování není přímo v trase osvětlené sjezdovky, doveze vás sem skibus.
V obou areálech měří počet najetých kilometrů na lyžích během dne, takže po lyžování si můžete na kase zjistit, jak velkou večeři si zasloužíte. Zpestřením lyžování v areálu U Kostela je měřená slalomová trať, kde můžete se známými či ratolestmi poměřovat své výkony.
Počasí nás navíc obdařilo krásným dnem. Pohodovou atmosféru a panoramata si můžete užívat i déle, neboť většina zdejších chat nabízí ubytování, a tak jste hned ze vchodu uprostřed sjezdovky. Děti se přímo před chalupou zabaví sáňkováním či stavěním sněhuláka a vy rodiče si můžete dosyta užívat sluníčka v lehátkách. SKIMU je zkrátka areál s jedinečnou horskou atmosférou, po které se bude brzy stýskat.

Hned vedle SKIMU HOUSE si mohli lyžaři zasoutěžit u oranžového stanu SNOW, kde probíhala tipovací soutěž o hodnotné ceny, nechyběla ani milá kolegyňka s ochutnávkou sladké kukuřice zdarma u stánku Bonduelle a soutěžemi pro děti. V odpoledních hodinách jste si za vyplnění krátkého dotazníčku mohli vyzkoušet své schopnosti při házení na cíl a vyhrát tak třeba jednu z čepic, poukázek, předplatné časopisu nebo vestičku. Když se při hodu nezadařilo, radost jste si mohli udělat koupí hřejivých a hravých kulichů COOLICH či čepic, triček a především lyžařských brýlí švédské značky DR. ZIPE. Tyto brýle jsou totiž nepřehlédnutelné, designově originální, nápadité a technicky vychytané. Jejich zvýhodněným cenám na SNOW tour neodolali ani někteří pěší návštěvníci. Sezóna ještě zdaleka nekončí, a tak se budeme těšít na viděnou u našeho oranžového stanu SNOW při pohodové jarní lyžovačce!