V Kunčicích mají pro lyžováníchtivé návštěvníky jak lanovou dráhu, tak dva vleky. Od horní stanice lanovky se můžete spustit po vícero červených tratích po obou jejích stranách anebo jízdu po modré sjezdovce zakončit u vleku Hájovna. Když zima vykouzlí více sněhu než letos, můžete se prohánět v boulích, snowparku i volném terénu. Letos kouzlili pouze zasněžovači. Jak prozradil jeden z vlekařů, Kunčice byly jediným areálem v okolí, který byl v provozu celou letošní sezónu.Za pozornost přitom stojí i občerstvení. Na oběd jsme navštívili hospodu U Rumařů, kde nás nalákali na „závěje“. Bohužel ne sněhové, ale v podobě tajuplného drinku. Zdejší ochotný a všímavý personál nás seznámil s tajnou recepturou a navíc nám připravil prima domácí oběd. A pozor, U Rumařů se nekončí s poslední lanovkou nahoru, ale hosté mohou v zábavě pokračovat do aleluja. Po domluvě tu lze uspořádat například taneční párty pro lyžařské výcviky. Zábavě jsou v hospůdce U Rumařů nakloněni prostě vždy!


V Kunčicích se nezapomíná ani na začínající lyžařské návštěvníky. Vedle vleku Hájovna najdete dětský lanový vlek se sólo sjezdovkou přímo pro začátečníky a děti. Nejen děti, ale i dospělí mohou využít služeb lyžařské školy. Kvalifikovaní instruktoři vám či vašim ratolestem pomohou vypěstovat správné lyžařské návyky zábavnou cestou.

A samozřejmě nechyběl ani oranžový stan SNOW plný zábavy, která čekala na malé i velké lyžaře. Dospěláci mohli testovat z celého portfolia lyží Fischer a hůlek Leki, pro děti jsme měli přichystané hry, při nichž si mohly vysoutěžit veselé Coolichy či oblečky od Wooxu. Aby se lyžaři neztratili v mlze či při ostrém slunku, mohli si pořídit lyžařské brýle Dr. Zipe. Na rozloučenou členky SNOW tour teamu občerstvovaly návštěvníky nealko pivem Birell.V Kunčicích jsme pokreslili svahy jako první, bříška naplnili dobrou domácí stravou, v hospůdce okusili „Závěje“ a vyrazili znovu do terénu. A vy můžete vyrazit taky a užít si v Kunčicích začínající jaro na lyžích jako my!

Vše o SNOW tour a reportech z ní najdete zde!