Harusův kopec nabídne ke svezení modrou sjezdovku, na kterou vás vyveze dvousedačková lanovka. Sjezdovka je přes půl kilometru dlouhá a postupně poměrně široká. Po celé délce má celkem konstantní sklon a nejsou na ní žádné zatáčky, takže je opravdu přehledná, a tedy vhodná hlavně pro začátečníky a méně pokročilé. Sjezdovku můžete brousit od rána od devíti do devíti do večera, přičemž o víkendu se lanovka spouští už v 8 hodin.


Lyžařská škola se chlubí, že tu v žádném případě nenajdete nekvalifikovaného instruktora lyžování. Školička disponuje řadou metodických pomůcek, které hrají všemi barvami. Podle množství a druhu metodických pomůcek bychom školku klidně zařadili mezi jednu z nejvybavenějších, co jsme navštívili – od molitanových kostek přes slalomové překážky až po hrací koutek přímo na sněhu.


Hodina v dětské školce vás vyjde na 380 Kč, lze však zakoupit i permanentku na 10 hodin, která stojí 3 499 Kč. Pokud už vaše dítko nebude bavit projíždění ski parku, může si dosyta vyhrát v hrací části, která se nachází hned pod parkem. O nedostatek hraček tu opravdu není nouze – nevěděli jsme, po které sáhnout dřív. :-)


Ti pokročilejší, co se nebojí létat vzduchem, si na Harusáku najdou v horní části sjezdovky několik překážek a ve spodní i několik skoků. Skoky nejsou velké, takže si je užijí i začátečníci, zatímco ti zkušenější si polet mohou i pěkně okořenit!


K občerstvení zve malá hospůdka vedle parkoviště anebo si na venkovní terásce můžete dát třeba uzené cigáro nebo francouzské palačinky. A co teprve nápoje! Zajímá vás, jak chutná „harusák“, „dědův svařák“ nebo „turbosvařák“? My vyzkoušeli „Dámy v pokušení“ (svařák, griotka, jahoda), ostatní je na vás! ;-)

Jak známo, Nové Město je běžkařským rájem. Známá Vysočina aréna se nachází jen kousíček od Ski Harusáku. Kromě sjezdových lyží se proto nebojte přibalit i běžky.

Proč na Harusák?

Ski Harusák je nejvšestrannějším lyžařským areálem na Vysočině. Nabídne lyžařské vyžití jak pro děti, tak pro snowparkové freestylisty a samozřejmě milovníky bílé stopy. Čtyři hodiny sjezdového lyžování tu vyjdou dospělého na 320 Kč, děti do 12 let na 260 Kč. Espresso nebo turka na terásce pořídíte za 25 Kč.Na moravské sjezdovce nás doprovázely lyže FISCHER, hůlky KOMPERDELL, helmy a brýle značky SMITH, rukavice LEVEL, hřejivé ponožky LENZ, oblečení HALTI a kamery GOPRO jak na orbitě, tak na helmě. Čas a rychlost jsme si měřili hodinkami GARMIN a bezpečně nás do střediska dovezlo auto SUZUKI Swift. Pod lyžařským oblečením nás zdobilo oblečení STILAGO. Fotky jsou pak nafocené technikou SAMSUNG.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Partneři SNOW tour: