Lyžařský areál Karolinka je pohodlně dostupný přímo z hlavního tahu vedoucí ze Vsetína do Velkých Karlovic. Už od silnice vám pohled padne na širokou sjezdovku, která je zleva lemovaná kotvovým vlekem, zprava pak snowparkem.


Tato „dálnice“ je páteřní tratí střediska, a proto se jmenuje Hlavní. Hned z počátku se pista s nikým „nemaže“ a nastaví svou nejsportovnější tvář. V horním úseku tedy klidně můžeme mluvit o poctivém červeném slalomáku.


Trať se následně rozšíří a sklon se zmírní, takže zbytek sjezdovky se nese v duchu přehledné červené, která ještě lyžařům zpestří jízdu dvěma lehkými terénními zlomy. Po celou dobu je ale sjezdovka poměrně sportovně naladěna.


Pokud nejste vyznavači příkrých svahů, můžete horní prudkou část sjezdovky objet mírnější variantou, kterou představuje kombinace sjezdovek Červená a Rukáv. Jde o dlouhou pravotočivou zatáčku, jejíž horní úsek je červená široká planina a následná část je v podstatě průsek lesem. Zmíněný horní úsek je zpestřen snowparkovým zábradlím a bednou.


Co se týká snowparku, jde o nejdelší park v Beskydech a o jeden z nejlepších v České republice. Zasluhuje se o to množství různých zábradlíček, beden a hlavně precizně shapované big airy, díky kterým se Karolinka stává dějištěm různých závodů i freestylových akcí.


V Karolince samozřejmě nechybí ani vyžití pro děti, takže dětské hřišťátko najdete přímo u nástupu kotvového vleku. Oproti loňskému roku byla posílena výbava, takže kromě lanáčku mohou děti využívat i různá slalomová zvířata včetně podjížděcích branek. Vstup do parku je pro děti v rámci výuky lyžařské školy zdarma a využít můžete i hlídání dětí.


Pod sjezdovkou a hned vedle velkokapacitního parkoviště najdete půjčovnu lyží, která kromě zapůjčení samotného nabízí i broušení lyží takřka na počkání. Kompletní carvingový set, tedy lyže, hůlky i boty vám tu zapůjčí za velmi příjemných 350 Kč na den, přitom jde o zajímavé sportovní modely. Půjčovna poskytuje rovněž snowboardové a běžkařské vybavení.


Samoobslužná restaurace U vleku nabídne příjemný interiér a poctivou kuchyni. Z jídelníčku si můžete vybrat například svíčkovou, vepřové výpečky s bramborovým knedlíkem, kuřecí rizoto nebo 26 druhů pizzy. Já si dala boloňské špagety a omáčkou a masem se opravdu nešetřilo, stejně tak ani šlehačkou na horké čokoládě. Průměrná cena hlavního jídla se pohybuje kolem 130 Kč.


Na lyžovačku v Karolince se dostanete pohodlně i vlakem, protože nádraží se nachází téměř pod sjezdovkou. Ski areál Karolinka je zařazen v projektu ČD Ski, takže při předložení jízdenky obdržíte 20% slevu na denní skipas.


Karolinka v kostce:

Vzdálenost z Prahy     3 h 52 min
Celodenní skipas dospělý     420 Kč
Celodenní skipas dítě (do 12 let)     350 Kč
Děti do 6 let lyžují     zdarma
Provozní doba areálu     8:30 – 16:30
Webové stránky střediska     www.skikarolinka.cz
Parkování     zdarma na parkovišti přímo u areálu

Na sjezdovky skiareálu Karolinka je možné ze Vsetína pohodlně dojet vlakem Českých drah v 7.35 h za cca 45 minut (vlak zastavuje hned pod sjezdovkou v 8.22 h), z Valašského Meziříčí je třeba vyjet v 7.07 h. Zpět se spoje ČD vrací v 16.04 nebo 17.28 h s příjezdem do Vsetína v 16.49 nebo 18.15 h.


Také v Karolince se odehrála akce SNOWtour, kde jste mohli zdarma testovat helmy a brýle SMITH, sportovní kamery LAMAX, batohy s páteřákem BOBLBEE, dále jste si mohli vyzkoušet jízdu na sněžných bruslích SLED DOGS a zdarma ochutnat ceilonský čaj DILMAH nebo zdravé tyčinky BOMBUS. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, čepky DOKE, šátky a kukly HAVEN a další vyhřívané produkty značky LENZ. Reportéry i promotéry jste mohli vidět v oblečení HELLY HANSEN a s hodinkami GARMIN.Partneři SNOW tour: