Od roku 2015 má Klínovec novou sjezdovku Jáchymovskou, která se svou délkou 2 950 m patří k nejdelším u nás. Jáchymovská je po celé délce červená, až na jedno zúžení i příjemně široká, a baví mě členitým terénem s prudšími a mírnějšími pasážemi.


Sportovní charakter Klínovce vyvažují dvě modré sjezdovky Dámská a Turistická. Začátečníkům by měla o něco více vyhovovat Dámská, která je mírnější a díky minimální členitosti i přehlednější. Na rozdíl od „odstrčené“ Turistické tu však bývá mnohem více lyžařů.


Díky přemostění jsou obecně sjezdovky na Klínovci poměrně dlouhé a až na černý padáček U Zabitýho převažují příjemné červené. Carvingu si nejvíce užijete na sjezdovce Přemostěné nebo Pařezovce.


Zpestřujícím prvkem Jáchymovské je krátká funline v horní části, sjezdovka Pod Zámečkem zas hostí Cool Funpark, tedy dlouhý snowpark, který je na počet skoků možná největší u nás. V řadě za sebou tu můžete dát až pět skoků a vždy si můžete vybrat mezi lehčí a těžší variantou. Nechybí tu bedýnka a zábradlíčko.


Na dojezdu Jáchymovské se pro děti nabízí Hugův dětský park s pojízdným pásem, další dětskou část s pomičkou a zastřešeným pojízdným pásem najdete také na dojezdu Dámské. V obou případech jsou parky vybavené slalomovými zvířaty a v rámci lekce od lyžařské školy je vstup do parku zdarma, pro veřejnost činí vstup kolem 150 Kč na den.


Rychlé občerstvení nabídne několik kulatých aprés-ski stanů u nástupních i výstupních stanic lanovek, obědové menu hledejte například v restauraci Pod Pařezem na dojezdu Pařezovky nebo v restauraci U Staré Lanovky na startu Jáchymovské, kde je naším gastrotipem výborný Krakonošův oheň (167 Kč), tedy pikantní vepřové na cibuli, které chutnalo až nad očekávání výtečně. Z jídelníčku si pak dále můžete vybrat například boloňské špagety, germknödl nebo i lososa.


Klínovec si troufnu označit za jeden z nejmodernějších areálů v tuzemsku. Na kopec vyváží celkem 4 sedačkové lanovky, z nichž jsou dvě s bublinou. Moderně působí i zázemí ze směru Jáchymov, které kromě klasické půjčovny lyží disponuje i půjčovnou oblečení, takže sebou na lyžovačku prakticky nemusíte nic balit.
Klínovec v kostce:

Vzdálenost z Prahy     1 hod 55 min
Celodenní skipas dospělí     750 Kč
Celodenní skipas děti (do 16 let)     590 Kč
Celodenní skipas senioři (nad 63 let)     690 Kč
Děti do 6 let     zdarma
Provozní doba lanovky     8:30 – 16:00
Webové stránky     www.klinovec.cz
Parkování     bezplatná parkoviště pod Dámskou sjezdovkou
a u nástupu lanovky Prima ExpresPartneři SNOW tour:


Na Klínovci jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, videotechniku LAMAX a DJI a fototechniku SAMSUNG, hodinky GARMIN a hřály nás vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER. Sílu nám dodávají tyčinky BOMBUS a nápoje DAVID RIO CHAI.