Lyžařská sezóna tradičně končí o Velikonocích, a to nejen kvůli sněhovým podmínkám, ale i velmi malému zájmu lyžařů. Ti si mohou v Česku stále zajezdit na zhruba 70 km otevřených sjezdovek.


Podíl otevřených sjezdovek a vleků v Česku po Velikonocích


Zhruba patnáct tuzemských středisek ještě přivítá lyžaře

Měkký jarní sníh a více opalování než oblouků čeká na lyžaře, kteří se v následujících dnech vypraví rozloučit s lyžařskou sezónou do českých hor. O víkendu bude teplé a slunečné počasí.


V sobotu má být celý den jasno na celém území ČR

Alpy: sezóna se chýlí ke konci za výborných sněhových podmínek

Pozvolnějším tempem sezóna odeznívá v Alpách - ve všech hlavních alpských zemích je ještě tento týden otevřena více než polovina sjezdovek. Například v Rakousku je aktuálně otevřeno 66 % sjezdovek, v Itálii 75 %, ve Švýcarsku 52 % a ve Francii 71 %.


Reportér gimli35 si o Velikonocích zajezdil na prašanu v Heiligenblutu

Poslední lyžování v Česku podle reportérů SNOW

Harrachov

Vzhledem k pozdnímu termínu jsou stále dobře upravované a sjízdné sjezdovky v Harrachově. Od úterý 3.4. je v provozu LD Delta a Lv Dopplik (8:00 - 16:00) a sjezdovka Červená II v centru. Lanovka a sjezdovky v Rýžovišti ukončily provoz na Velikonoční pondělí. Od 3.4. je vyhlášen jarní pád cen - Každý týden o 6 % levněji.

Sjezdovky v Harrachově budou v provozu, dokud to půjde (reportér Chlastava)

Paseky nad Jizerou

Velikonocemi skončil provoz v Pasekách nad Jizerou, stejně jako ve většině malých a středně velkých areálů.

Pasecké sjezdovky během posledních dní, kdy se zde lyžovalo, trochu trpěly nedostatkem sněhu, místy prosvítala hlína či tráva (reportér Chlastava)

Rokytnice nad Jizerou

Zhnědlý sníh pod lanovkou v Rokytnici (reportér Sparťan)

Černá hora - Janské lázně

I přesto, že v horních partiích Černé hory jsou stále skvělé sněhové podmínky, areál se otevře již pouze na víkendový provoz.

Na sjezdovce Hoffmanky se svezete nebesky modrou vyhřívanou lanovkou (reportér skart)

Malá Úpa

O velikonocích byl areál v plném provozu, i když místy už sněhu bylo jen tak tak. Jestli udrží provoz i příští víkend, ještě nerozhodli, ovšem při pohledu na okolní, ještě zasněžené kopce, je vyhlídka nadějná.

Pohled na Sněžku z maloúpské sjezdovky (reportér skart).

Říčky v Orlických horách

Sněhu je v Orlických horách ještě dost, ale jeho lyžařská kvalita se během dne rychle zhoršuje - nejlepší je přivstat si na ranní lyžování a na oběd už lyže zapíchnout a vyvalit se na terase místní restaurace.

Stále čistě bílá sjezdovka v Říčkách (reportérka bobu)

Dolní Morava

Sjezdovky Sněžník A a B a Slamník budou asi v provozu i o víkendu, rozhodně je ještě na čem lyžovat. Provozovatelé navíc stále pečlivě rolbují a po ránu je kvalitní manžestr.

Na Dolní Moravě vede zasněžený had skrz jarní krajinu (reportér Bohouš)

Klínovec

Kontrast mezi rozkvetlým údolím a zasněženým vrcholem můžete zažít na Klínovci. Od 3.4. do 15.4. budou v provozu lanové dráhy Dámská a CineStar Express, 7.4. a 8.4. v provozu rovněž lanová dráha Suzuki.

Dostatek sněhu a sjezdovky různých obtížností nabízí Klínovec (reportér michaelam)

Boží Dar - Neklid

Svůj poslední víkend prolyžovali i neklidští.

Na Neklidu se lyžovalo na posledních zbytcích sněhu (reportérka plamice)