SNOW tour 2019 - Kamenec a Šachty from SNOW.cz on Vimeo.
Kamenecké sjezdovky se tyčí nad městečkem Jablonec nad Jizerou a jsou obsluhovány kotvovým vlekem, který přispívá ke klidné atmosféře. Kotvu lemují dvě červené, přes kilometr dlouhé sjezdovky, z nichž trať č. 1 u mě aspiruje vůbec k nejpovedenějším červeným sjezdovkám u nás, protože její akorátně rychlý sklon umožňuje lyže pokládat do šňůry poctivých carvingových oblouků, kterou díky přehlednosti sjezdovky nemusíte po celou dobu jízdy přerušit.


Vedlejší sjezdovka č. 2 je parametrově podobná jedničce plus v horní části zahrnuje i měřený slalom, který je tu postavený krásně do plynula bez potřeby příliš zavírat oblouky. Horní mírná pasáž s dětskou pomou je vhodným cvičištěm i pro začátečníky.


Kamenec nabídne i sjezdovku modrou, která je ovšem stejně příjemně jezdivá jako její červené kolegyně, takže neočekávejte žádnou nudnou placku.


Využít můžete i půjčovny lyží přímo u nástupu na vlek, kde si kromě lyží můžete půjčit i snowboard a k dispozici je i servis. Pro lyžařské kurzy nabízí půjčovna výhodnou cenu 600 Kč za týdenní zapůjčení lyžařského setu. Celkově jsou ceny půjčovného vzhledem ke kvalitě a zachovalosti modelů lyží na přijatelné úrovni.


Občerstvit se můžete buď u výstupu vleku na vrcholu s výhledem na hřeben západních Krkonoš, nebo v restauraci u nástupu vleku, kde se díky hruškovici s hruštičkou budete cítit jako na aprés-ski v Rakousku. ;-)


Večerní lyžování jsme pak jeli vyzkoušet do Šachet ve Vysokém nad Jizerou, které stejně jako Kamenec spadají pod hlavičku Snowhill. Lyžování za umělého osvětlení se tu odehrává koncem sezony každé pondělí, úterý, pátek a sobotu vždy od 18 do 21 hod. na sjezdovce Stará, která měří poctivých 900 metrů.


Sjezdovka Stará je červeně značená a prozkouší vás na třech prudších terénních zlomech, takže zhruba od poloviny přidá na obrátkách a vy se můžete pěkně opřít do oblouku. Na svém konci se opět zmírní a dovede vás levotočivým koridorem ke kotvovému vleku.


Hlavní zázemí se strategicky nachází na vrchu kopce a zahrnuje půjčovnu lyží a snowboardů Yellow Point, která k zapůjčení nabídne i běžecké sety na klasiku a sáňky, lyžařskou školu, bezplatné parkoviště a restauraci, kde můžete s místními zakončit den.


Ohřát se po lyžování a případně povečeřet můžete v Restauraci Šachty u výstupu kotvového vleku, tedy u centrálního parkoviště. Vychutnáte si tu tradiční česká dobrá jídla, užijete si příjemnou obsluhu a veselou atmosféru až do do 23:00.


Kamenec a Šachty v kostce:

Vzdálenost z Prahy     1 h 43 min
Celodenní skipas dospělí     400 Kč
Celodenní skipas junioři     320 Kč
Celodenní skipas děti (do 10 let)     260 Kč
Celodenní skipas senioři     320 Kč
Večerní skipas dospělí     250 Kč
Večerní skipas děti (do 10 let)     150 Kč
Večerní skipas junioři do 18 let a senioři     200 Kč
Provozní doba lanovky     8:30 – 16:00
Večerní lyžování     18-21 hod
Půjčovna lyží     www.ypoint.cz
Webové stránky     www.snowhill.cz/sachty
Parkování     bezplatné u areálu

Kamenec v kostce:

Vzdálenost z Prahy     1 h 43 min
Celodenní skipas dospělý (18-62 let)     400 Kč
Celodenní skipas dítě (do 140 cm, do 10 let)     260 Kč
Celodenní skipas junior (do 18 let)     320 Kč
Celodenní skipas senior (nad 63 let)     320 Kč
Provozní doba střediska     8:30 – 16:00
Webové stránky střediska     www.snowhill.cz/kamenec
Parkování     zdarma na centrálním parkovišti,
50 m od kotvyPartneři SNOW tour:


Také na Šachtách se odehrála akce SNOWtour, kde jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH nebo sportovní kamery LAMAX nebo sněžné brusle SLED DOGS. Zdarma jste mohli ochutnat tyčinky CHIMPANZEE a po lyžovačce i dominikánský elixír Bucanero. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, nákrčáky a čepice RITUALL a čepky DOKE, a vyhřívané produkty značky LENZ. Reportovali jsme v oblečení HELLY HANSEN, používali hůlky KOMPERDELL a videotechniku LAMAX.