Ideový a projekční návrh systému Funifor se zrodil v 90. letech v italské firmě Hölzl (dnes součást koncernu Doppelmayr) sídlící ve městě Lana, jeho funkční model bylo možné zhlédnout již v roce 1996. Principiálně jde o kyvadlovou lanovku se širokým rozchodem lan a krátkým závěsem kabin, což stejně jako u známých Funitelů zaručuje vysokou odolnost proti působení bočního větru. Soustavu lan tvoří dvojice nosných lan pro každou větev s velmi širokým rozchodem a nekonečná smyčka dvojitého tažného lana. Tažné lano je k běhounu kabiny připevněno pomocí tzv. kompenzačních lanových kotoučů, které se během normálního provozu prakticky neotáčejí.


Trasa prvního Funiforu světa je překonávána bez jediné podpěry

Výhodou Funiforů jsou také jednoduché, nízké a kompaktní stanice s malými prostorovými nároky. Zásadním rozdílem oproti většině kyvadlových lanovek je, že obě větve tvoří z hlediska pohonu dvě paralelní vzájemně nezávislé lanovky. To je výhodné v obdobích s nižší poptávkou po přepravě (především v létě), kdy může být v provozu jen jedna větev, a také v případě mimořádných událostí, kdy druhá nezávislá větev může posloužit k evakuaci cestujících z kabiny první porouchané větve (pro tento účel patří do základní výbavy Funiforů na míru zkonstruovaný sklápěcí můstek, který na trati propojí obě kabiny a po zajištění si cestující jednoduše přestoupí). Tím odpadá nutnost instalace záchranných kabin nebo dokonce nezávislých záchranných lanovek.


Pohled na dolní stanici s druhou kabinou při odjezdu směrem nahoru

Prototyp lanovky Funifor nahrazující zastaralou kyvadlovou lanovku byl uveden do provozu v roce 2000 jako světová novinka právě na ledovci Stilfserjoch, který je jedním ze tří italských ledovcových lyžařských středisek. Je však jediným, které je v provozu pouze v letní sezóně – v zimě je zdejší přístupová cesta nesjízdná, a tak by se sem jednoduše nebylo jak dostat. Zatímco na prvním úseku je dodnes v provozu klasická kyvadlová lanovka, na druhém jen 800 metrů dlouhém úseku je nyní již 20 let v úspěšném provozu Funifor se 70místnými kabinami. Délka trasy je poměrně malá, činí jen 804 m při převýšení 124 metrů a nenachází se na ní ani jedna podpěra. Pohon lanovky je umístěn v dolní stanici Trincerone. V letošním roce bude první Funifor světa, tak jak je italskými předpisy u všech lanovek po 20 letech provozu vyžadováno, podroben generální opravě, tzv. revizi.


Pohon prototypového Funiforu se nachází v dolní stanici

Dosud postavila firma Doppelmayr celkem 10 Funiforů, až na dvě výjimky se všechny nacházejí v Itálii. Nejnovější z nich z roku 2019 s jednou 100místnou kabinou najdeme na rakouském ledovci Kaunertal. Zatím byla realizována pouze jedna větev, avšak na provedení podpěr a stanic lze jasně vidět, že se do budoucna počítá i se zřízením druhé větve.


Ledovec Stilfserjoch je snad jediným lyžařským střediskem na světě, kde se lyžuje pouze v létě