Větším z obou areálů je Zettersfeld. Otevřen byl již v roce 1958, kdy se zde rozjela kyvadlová lanovka s 36místnými kabinami. V roce 1985 ji nahradila čtyřmístná kabinková lanovka firmy Doppelmayr, která byla jednou ze dvou lanovek, kde byl pro jednolanovou kabinkovou lanovku v Rakousku poprvé využít jednoduchý spínací aparát namísto zdvojeného. 2 834 metrů dlouhá trasa dosahuje úctyhodného převýšení 1 084 m.


Trasa čtyřmístné kabinkové lanovky Zettersfeldbahn

Na tuto hlavní lanovku navazuje sedačková lanovka Steinermandl – původně šlo o neodpojitelnou dvousedačku výrobce Wito z roku 1987, která byla v roce 1993 nahrazena odpojitelnou čtyřsedačkou Doppelmayr při využití původních podpěr. Původní dvousedačka Wito dnes slouží v Norsku. Lanovka Steinermandl zpřístupňuje nejvyšší bod střediska (horní stanice leží v nadmořské výšce 2 218 m n. m.). V zimní sezóně jsou na Zettersfeldu v provozu kromě několika lyžařských vleků ještě šestisedačka Faschingalm a neodpojitelná čtyřsedačka Wartschenbrunn, obě od firmy Doppelmayr.


Odpojitelná čtyřsedačka Steinermandl, podpěry pocházejí z původní dvousedačky

To v menším protějším areálu Hochstein se první lanovka objevila již v roce 1953 - šlo o jednosedačku Hochstein 1 italského výrobce Hölzl. V roce 1973 následoval druhý úsek Hochstein 2 v podobě neodpojitelné dvousedačky výrobce Wito. Tato lanovka je beze změny v provozu dodnes (od roku 2017 nově také v letní sezóně) a jedná se tak o poslední existující lanovku svého druhu v Rakousku.


Dvousedačková lanovka Hochstein 2 výrobce Wito je poslední existující svého druhu

V roce 1979 byla na prvním úseku Hochstein 1 namísto původní jednosedačky postavena dvousedačka Wito obdobného provedení jako druhý úsek. V roce 2009 se pak rozjela dosud nejnovější lanovka v Lienzu, kdy původní dvousedačka Hochstein 1 ustoupila moderní kombinované lanovce Doppelmayr (nově pojmenované jako Schlossbergbahn), kde na laně po jedné osmimístné kabince CWA typu Omega IV následují vždy dvě šestimístné sedačky. Celkem se tak na laně střídá 10 kabinek a 20 sedaček, což umožňuje přepravní kapacitu 1 400 osob za hodinu, tu je možné v případě potřeby v budoucnu navýšit na 2 250 osob/hod. zvýšením počtu vozů až na 16 kabinek a 32 sedaček. Délka trasy dosahuje 1 029 m při převýšení 330 metrů.


Kombinovaná lanovka Schlossbergbah­n/Hochstein 1 je vybavena osmimístnými kabinkami a šestimístnými sedačkami

Schlossbergbahn je jako jedna z mála kombinovaných lanovek provozována v kombinovaném režimu se sedačkami i kabinkami také v letní sezóně. Podél lanovky Schlossbergbahn vede celoroční oblíbená rychlá bobová dráha Alpine-Coaster pojmenovaná Ostirodler. Původní dvousedačka Hochstein 1 byla po demontáži převezena do českého střediska Velflink v Perninku v Krušných horách, k její montáži zde už ovšem nedošlo. Třetí úsek Hochstein 3 představuje kotvový lyžařský vlek (v provozu pochopitelně pouze v zimní sezóně).


Dolní část trasy lanovky Schlossbergbah­n/Hochstein 1 a přilehlé bobové dráhy