Po výstavbě lanovek Centrální, Přemostěná a Jáchymovská se provozovatel Skiareálu Klínovec rozhodl v roce 2019 nahradit požadavkům střediska již nevyhovující neodpojitelnou trojsedačkovou lanovku Dámská moderní odpojitelnou čtyřsedačkou s komfortním vybavením - s oranžovými bublinami a s vyhřívanými sedáky s koženými potahy. Původně provozovatel uvažoval o pořízení starší repasované lanovky, nakonec bylo ale rozhodnuto ve prospěch zcela nové technologie. Dodavatelem nové lanovky se stala opět firma Doppelmayr. Trasa nové čtyřsedačky se oproti původní lanovce nezměnila - měří 1 210 metrů při převýšení 232 m, naopak znatelně se zvýšila přepravní kapacita lanovky, která dosahuje hodnoty 2 200 osob za hodinu. Díky dvojnásobné dopravní rychlosti se doba jízdy zkrátí na méně než čtyři a půl minuty. Obě stanice s vysokým proskleným zastřešením jsou realizovány ve standardním designu UNI-G s černo-oranžovo-šedým barevným provedením (shodným s ostatními lanovkami na Klínovci), horní poháněcí stanice se nachází na vrcholu Klínovce v nadmořské výšce 1 235 m n. m.


Pohled z horní stanice na trasu nové lanovky Dámská (Foto: Skiareál Klínovec)

Garážování všech 80 sedaček je řešeno jako kombinované – 50 sedaček parkuje na odstavné koleji u dolní stanice a zbývajících 30 sedaček pak v oběhu dolní stanice (staniční garážování). Na trati je rozmístěno celkem 11 podpěr - o šest méně než u původní lanovky. Výstavba byla zahájena v polovině července demontáží původní trojsedačkové lanovky a završena v neděli 15. prosince provedením zátěžových zkoušek, jako zátěž posloužilo, tak jak už je na českých horách tradicí, celkem 200 pivních sudů. 14. prosince 2019 pak byla nová lanovka uvedena do pravidelného provozu. Klínovec v roce 2019 také navýšil kapacitu retenčních nádrží sloužící k výrobě sněhu o zhruba 20 tisíc kubíků, pořízena byla také nová vrtulová děla. Investice roku 2019 dosáhly zhruba 150 milionů korun, přičemž nejvyšší položku tvořila právě stavba nové lanovky v hodnotě 110 milionů.


Horní stanice nové lanovky Dámská (Foto: Skiareál Klínovec)

Celková přepravní kapacita Skiareálu Klínovec, který je součástí InterSkiregionu Fichtelberg-Klínovec a společně s partnerským střediskem na Fichtelbergu nyní nabízí návštěvníkům celkem 7 lanových drah, 10 lyžařských vleků a 33 km sjezdovek (z toho 18 km na Klínovci), dosahuje téměř 13 000 přepravených osob za hodinu. Lyžařský areál je velmi dobře dostupný z komunikace z Božího Daru na Klínovec a nachází se 120 km od Prahy a 20 km od Karlových Varů.


Dolní vratná stanice trojsedačkové lanovky na Neklidu (Foto: Radim Polcer)

Mezitím probíhal paralelně rozvoj také sousedního areálu Neklid, který byl v roce 2017 připojen ke skiareálu Klínovec. Během léta a podzimu 2009 byla paralelně k stávajícímu kotvovému vleku na Neklidu postavena použitá trojsedačková lanovka, která se stala v pořadí teprve čtvrtou lanovkou v Krušných horách a podstatně zvýšila komfort přepravy a také výrazně zvýšila přepravní kapacitu celého areálu. Sedačková lanovka byla postavena paralelně k nejdelšímu kotvovému vleku. Jedná se o použitou trojsedačkovou lanovku, která přepravovala lyžaře pod názvem Silleralmbahn v letech 1986 až 2008 v středisku Söll, který je součástí největší lanovkami propojené lyžařské oblasti v Rakousku s názvem SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental. V roce 2008 však uvolnila místo nové moderní šestisedačkové lanovce Doppelmayr s vyhříváním sedaček a oranžovými bublinami a byla zakoupena Tělovýchovnou jednotou Jáchymov, která provozovala lyžařský areál na Neklidu. Technologii lanovky vyrobila firma Swoboda z Oberweissu (ano, tato firma vyráběla dříve kromě známých lanovkových kabin také kompletní lanovky) a jedná se tak o jedinou lanovku od tohoto (dnes již zaniklého) výrobce v České republice.


Dolní část trasy lanovky, vlevo je patrný původní kotvový vlek (Foto: Radim Polcer)

Původní plán počítal s uvedením zařízení do provozu již v zimní sezóně 2008/09, nakonec však bylo rozhodnuto výstavbu o rok odložit. V červenci 2009 tak byla zahájena betonáž patek podpěr a základů stanic, na kterou ve druhé polovině srpna navázala montáž podpěr a dolní vratné stanice. Během září pak byla smontována také horní poháněcí stanice s hydraulickým napínáním a na přelomu října a listopadu přišlo na řadu rozvinování a zaplétání dopravního lana. Úplně první lyžaři se novou lanovkou svezli 17. ledna 2010, slavnostní uvedení do provozu se pak uskutečnilo o 5 dní později. Lano je na trase vedeno přes 13 podpěr, z toho dvě jsou tlačné. Zajímavostí jsou dvě traťové podpěry (č. 9 a 10), které mají jako první v České republice zdvojenou hlavu a připomínají tak tvar písmene Y. Takové podpěry umožňují překonat větší úhel vertikálního lomu trasy, což bylo potřebné v původní lokalitě v Söllu. Naopak jejich instalace na Neklidu nebyla vyvolána nutností (zde probíhá trasa bez větších terénních zlomů), ale prostým faktem, že nová trasa je o něco delší než původní a vyžadovala tak využití všech 13 podpěr, které byly ze Söllu k dispozici. Stavební část zajistila jičínská firma KERS, která má se stavěním lanovek perfektní zkušenosti. S instalací rozběhového pásu se nepočítalo.


Jedna ze dvou podpěr ve tvaru písmene Y (Foto: Radim Polcer)

V areálu najdeme také velmi oblíbený snowpark se skoky a překážkami pro začátečníky, pokročilé i zdatné, kde se pořádají pravidelné závody Českého poháru. Nadmořská výška sjezdových tratí na Neklidu zaručuje velmi dobré sněhové podmínky během celé zimy. Boží Dar pak poskytuje doprovodné služby pro turisty jako je ubytování ve všech kategoriích (1 500 lůžek), stravování, lyžařské snowboardové školy, půjčovny sportovního vybavení nebo snowtubing. Na české poměry zaujme poněkud netypické uspořádání areálu, kde se centrální parkoviště a nástup do areálu nachází u horní stanice. Trojsedačková lanovka díky přepravní kapacitě téměř 2 000 osob za hodinu podstatně zkrátila fronty, které zde ve špičkách dosahovaly až čtyřiceti metrů. Celková hodnota této investice činila přibližně 20 mil. Kč. V následující etapě rozvoje skiareálu Klínovec se počítá s realizací nové šestisedačkové lanovky s bublinami na Neklidu v nové prodloužené trase.


V horní stanici je umístěn pohon i hydraulické napínání (Foto: Radim Polcer)