Během léta a podzimu 2000 postavila firma Dorado na hřebeni Gubałówka v části Polana Szymoszkowa odpojitelnou šestisedačkovou lanovku s bublinami, tehdy první svého druhu v Polsku. Ta vede paralelně s krátkou čtyřsedačkou u Hotelu Kasproweho z roku 1995 (jde o jen 355 metrů dlouhou neodpojitelnou čtyřsedačkou amerického výrobce polského původu YAN, která byla tehdy první čtyřsedačkovou lanovkou v Polsku) a obsluhuje širokou sjezdovku, která je díky svému spíše mírnějšímu sklonu velmi vhodná pro rodinné lyžování. Její zasněžování zajišťují sněhová děla firmy Areco a nechybí zde ani osvětlení pro večerní lyžování.


Pohled na dolní stanici lanovky Dorado

Lanovka od firmy Doppelmayr disponuje vysokou přepravní kapacitou 3 000 osob za hodinu (to bylo tehdy rovněž nejvíc v Polsku), garážování sedaček, kterých je na laně celkem 79, je umožněno prostřednictvím odstavných kolejí v depu v dolní stanici. Kapotované sedačky jsou potaženy termoizolační hmotou Icolan. Stanice jsou realizovány v klasickém provedení terminálů UNI-G, pohon i hydraulické napínání je umístěno v dolní stanici. Vzhledem k omezeným prostorovým poměrům je výstup v horní stanici proveden jako kolmý k ose trati. Trasu dlouhou 1 322 metrů tvoří 15 podpěr, jedna jízda trvá při rychlosti 5 m/s pouhých 4,4 minut. Doba výstavby činila 6 měsíců.


Trasa šestisedačkové lanovky Dorado, v pozadí je v mracích schovaný hlavní hřeben Vysokých Tater

Provoz šestisedačkové lanovky je celoroční, v létě usnadňuje lanovka turistům přístup do rekreační oblasti hřebene Gubałówka. Ve stejném roce se v Zakopanem rozjela ještě jedna nová lanovka – již zastaralou jednosedačkovou lanovku Gasiennicowa polské výroby přímo na Kasprowem Wierchu nahradila provozovatelská firma PKL (Polskie Koleje Linowe) neodpojitelnou čtyřsedačkou Doppelmayr s rozběhovým pásem a podzemním pohonem v horní stanici


Dolní stanice neodpojitelné čtyřsedačkové lanovky YAN u Hotelu Kasproweho v Zakopaném

Pro srovnání ještě dodejme, že české hory se své první šestisedačky dočkaly až o deset let později, v roce 2010 v Koutech nad Desnou, a prvních šestisedaček s bublinou teprve v roce 2015 v Janských Lázních a Špindlerově Mlýně.