SNOW 142 vychází 8. prosince 2022
164 stran


Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis si můžete přečíst v elektronické podobě v počítači i v tabletu nebo chytrém telefonu.

Issuu

Více na
issuu.com/snow.cz
alza.cz/media
digiport.cz (dříve Floowie.com)

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!
Ve SNOW 142 najdete 4 skipasy zdarma:


Více na www.skipas-zdarma.cz
Pár tipů z obsahu:

Pernilla Wibergová: Život na horské dráze

Švédská lyžařská superstar devadesátých let žije dnes v Monaku, je televizní komentátorkou, obhájkyní bezpečnosti závodníků Světového poháru, hoteliérkou a matkou dvou dospívajících dětí.
Silvano Beltrametti: Osudných pár desetin

V právě začínajícím ročníku 2001/02 byly od 5. do 9. prosince v plánu tréninky a úvodní rychlostní závody mužů na sjezdovce Oreiller-Killy ve Val d’Isère. Criterium de la Première Neige mělo nabídnout super-G, sjezd a na závěr obří slalom. Mezi řadou borců ověnčených trofejemi stál na startu dvaadvacetiletý Švýcar, který měl být velkou nadějí své země, jak přerušit nadvládu hvězdných Rakušanů Hermanna Maiera, Stephana Eberhartera či Fritze Strobla. Silla se ale do cíle sjezdu nikdy nepodíval.
Zpátky v Česku: Světová elita míří do Špindlerova Mlýna

Světový pohár alpských lyžařek se po čtyřech letech vrací zpět do České republiky! Ženská elita se v termínu 28.–29. ledna 2023 představí ve Špindlerově Mlýně ve slalomu a obřím slalomu. Diváci se podobně jako při zastávce v roce 2019 mohou těšit na souboj dvou největších rivalek současného ženského lyžování – Američanky Mikaely Shiffrinové a Slovenky Petry Vlhové. Nebudou chybět ani české naděje v čele se slalomářkou Martinou Dubovskou a specialistkou na obří slalom Adrianou Jelínkovou.
100 let úspěchů - Völkl čeká velké jubileum

Dolnobavorský Straubing a lyžařský výrobce Völkl k sobě patří stejně neodmyslitelně jako sníh k horským velikánům. Však byl také původní název firmy Vöstra, což vzniklo právě složením názvu obce a rodiny zakladatele, Franze Völkla.
SNOWtest 2022: 72 mm a více - Na sjezdovku i za ní

V testu sjezdovkových lyží se letos sešly lyže všeobecně užší. Sportovní novinky nabraly, co se týče šířky, malinko zpětný pohyb, takže zhruba polovina lyží měřila v pase hubených 66 až 69 mm. Výsledky jejich testování vyšly v říjnu ve SNOW 138 a nyní se dostává na ty širší, z nichž některé jsou stále dostatečně štíhlé na dynamickou jízdu po tvrdé sjezdovce, zatímco jiné už zasahují do oblastí lyžování na více či méně měkkém podkladě.
Lagazuoi: Velkolepý lyžařský výlet po stopách války

Vyčíhejte si počasí s jasným výhledem a vyrazte na méně známé, nikoliv však opomíjené, a přesto nezapomenutelné ski safari. Sklouznete se po odvrácené straně hory Lagazuoi, kde se vám lanovky, silnice i městečka schovají za mohutnými skalami, až budete (skoro) sami jen s magickými štíty Dolomit. Zpátky do lyžařského karuselu v Alta Badii vás pak doveze kůň neboli – jak říkají místní – jediný stoprocentně ekologický vlek Hansi.
Přednost dole jedoucího lyžaře není v Itálii absolutní

V desateru chování lyžaře FIS je uvedeno, že lyžař musí volit svou jízdní stopu tak, aby neohrožoval lyžaře jedoucího před ním. Tato přednost níže jedoucího lyžaře však v žádném případě není absolutní, jak potvrzují případy z italské soudní praxe.
Engadin: Slunce, šampaňský vzduch, jezera a ledovce

Engadin je horský region ve východní části Švýcarska, kde se již před 150 lety začal vzmáhat ryze zimní turismus. Díky svému proslulému čistému vzduchu a velkému počtu slunečných dní jej nastartovali angličtí turisté, kteří se vrhali na všemožné zimní kratochvíle – můžeme právem mluvit o tom, že se nacházíme v kolébce evropského lyžování.
Do vzduchu

Alpští lyžaři skáčou z převisů skal a jiných terénních nerovností už více než sto let.
Skialpové lyže 22/23 89+ mm

Cesta hledání skialpového ideálu se zatím zastavila na 88 mm. Nikde ovšem není psáno, že se nevydá ještě dál. Přestože jsou dnes lyže s vyšší kótou šíře vnímány jako nástroj s přesahem do freetouringu, není to univerzální pravidlo a mnozí skialpinisté – zejména ti velcí či zaměření na sjezd – používají lyže mezi 90 a 100 mm pro svou všednodenní turistiku.
Mustang Powder Lodge: Catskiing v Kanadě – romantický zážitek pro drsňáky

Asi deset let poté, co Hans Gmoser způsobil v lyžování poprask prvním heliski, se v Kanadě začal rodit další druh nového lyžování ve freeridu – místní se nechali vyvážet z odlehlých lesních chat, které nazývají lodge, na svahy sněžnými rolbami.
Cílený střediskový marketing

Jak shromažďovat, analyzovat a využívat vám známé údaje o zákaznících ke zdokonalení střediskového marketingu i zlepšení návštěvnických zážitků.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 142!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!