Monínec - aktuální report z 22.01.2012 - SNOW.CZ

Monínec | aktuální report z 22.01.2012

Monínec - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Česká Sibiř

průměrné hodnocení Monínec:
autor: Petr Socha - SNOW
návštěva od: 22.01.2012 do: 22.01.2012
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

První víkend v provozu
Letošní lyžařská sezóna je jednou ze sněhově nejbohatších v posledních několika letech. Alespoň na horách. Opačnou situaci ale zažívají střediska v nížině, která jsou závislá na mrazivých dnech a technickém sněhu, který při nich lze vyrobit. Monínec tak zažívá svou nejslabší sezónu, kdy se areál pro lyžaře otevřel až v pátek 20. ledna. Snad už je zřejmé, že rozjezd areálu má podle výhledu počasí dlouhodobý potenciál.

Nejsilnější dojmy:

Sjezdovky

 • Monínec disponuje jednou 1 200 metrů dlouhou červenou tratí, kterou obsluhuje moderní 4sedačková lanovka s pojízdným kobercem. V horní části je k dispozici ještě paralelní poma.
 • Další lyžařské terény patří zejména dětem: malá poma pod bývalým hotelem (nyní se intenzivně přestavuje na nový) je určena pro ty, které už něco umí, dole mezi parkovištěm a obslužnou budovou je pak dětská školka s dlouhatánským pojízdným kobercem a souběžnou dráhou pro dětský snowtubing.
 • Všechny uvedené svahy byly v provozu, přičemž jejich základ tvořil cca půlmetr technického sněhu.
 • Hlavní sjezdovka není žádný prďák, ale spíš relaxačně skloněná trať, na které lze jet dynamicky střední a delší oblouk. Zajímavá je zejména svou délkou 1 200 m (délka podle GPS 1 222 m, převýšení podle GPS z 483 do 701 m n. m., tedy 218 m), kterou ale vzhledem ke sklonu není problém sjet na jediný zátah. Přesto si trať mohou užít i sportovní lyžaři, kteří mají rádi bolest stehen.
 • Trať bývá denně osvětlena pro večerní lyžování, a je to hned druhá nejdelší osvětlená sjezdovka v ČR!
 • Nejvýrazněji sledovanou novinkou bylo rozšíření „velbloudího hrbu“, který se rozrostl o celou jednu třetinu. Efekt špuntu na hlavní sjezdovce se tím do značné míry eliminoval, ještě je v plánu pokrýt sněhem nájezd tak, aby celý hrb zanikl a sklon byl pravidelný. Zatím za hrb nebylo vidět, takže lidé před ním museli trochu přibrzdit.

Sněhové podmínky

 • Sněhové podmínky byly vzhledem k letošnímu průběhu zimy s absencí delších mrazivých období minimalistické, přesto se ale dalo v neděli na Monínci v podstatě plnohodnotně lyžovat.
 • Jediným omezením byl dojezd, kdy byli lyžaři na nějakých 100 metrů staženi plůtky do úzkého koridoru.
 • Hlavní část sjezdovky byla plnohodnotně sjízdná, přestože občas se na jejím povrchu tvořily zahnědlé fleky od pásů rolby, které pronikly do hlíny. Kamínky ani žádná jiná omezení či rizikové faktory jsem nezaznamenal nikde, jen kosmetické nedostatky (výhoda tratí na travnatých svazích).
 • Trať byla i přes počasí nad nulou překvapivě tvrdá a rovná (až na zmíněný dojezd) a nebylo potřeba hledat si stopu, pustit se to dalo prostě všude.
 • Sněhový výhled je pozitivní, už od zítra má mrznout tak, že by se mělo dát dobře zasněžovat. Na kompletní zasněžení střediska stačí pět dní mrazu.

  Dlouhodobou předpověď pro Monínec najdete ZDE!

Komfort

 • Monínec patří mezi střediska, kde na komfort – ve smyslu úplnosti služeb – hledí nadstandardně.
 • Parkoviště je zadarmo a blízko, v obslužné budově je servis, půjčovna, velké a komfortní toalety, o patro výše pak samoobslužná restaurace s terasou. (Letos mimochodem funguje akce, kdy ke dvěma koupeným skipasům dostanete jídlo zdarma).
 • Lanovka je komfortní s polstrovanými sedáky a mám subjektivní pocit, že se točí rychleji než v minulosti. Nástup – byť na pojízdném koberci – vyžaduje trochu soustředění.

Zalidněnost

 • Lidí bylo tak akorát, nečekalo se ani minutu, přestože v odbavovacím koridoru člověk nebyl sám. I na trati se dalo jet rychle a zároveň bezpečně.
 • Hlavní parkoviště bylo podle odhadu zaplněno tak ze 70 až 80 %.
 • Celkem vytížená byla lyžařská školka.

Občerstvení

 • Otevřena byla jak spodní samoobslužná restaurace, kde je nabídka jídel široká za ceny jako v běžných restauracích (např. boloňské špagety – 88 Kč, svíčková na smetaně s knedlíkem – 98 Kč), tak bufet v půlce trati.

Doprava do střediska

 • Do střediska se jede přes město Sedlec-Prčice, ke konci po trochu užších silničkách, ale z konce Prahy byste to do hodiny měli stihnout.
 • Parkuje se na zpevněných parkovacích plochách zdarma.

Plus lyžařského areálu:

 • Unikátnost střediska spočívá zejména v oslovení jinak neoslovené spádové oblasti – je blízko ku Praze, Benešovu, Táboru, Příbrami a dalším středočeským městům. Je to výborný areál třeba pro večerní lyžování po práci.
 • O víkendech ho vyhledávají zejména rodiny, pro děti nabízí pěknou školku i stranou schovanou sjezdovku, kde se děti mohou učit s rodiči.

Mínus lyžařského areálu:

 • Jen jedna sjezdovka pro dospělé, navíc relativně mírná.
 • Závislost na mrazivých dnech, větší náchylnost k oblevám.

Odkazy:

Homepage: http://www.moninec.cz/
Ceník: http://www.moninec.cz/?…

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

22.11.2017  | Monínec

autor: sparrow1
hodnocení:

Na začátek sezóny jsem vyrazil stejně jako loni na večerní lyžování na Monínecký ledovec. Oproti minulému roku je par změn, bohužel spis k horšímu. Beru to tedy ve srovnání s loňskou návštěvou ve stejnou dobu. Přesto je pořád Monínec pro Stredočechy, Jihočechy a Pražáky natěšené na lyžování dobrou v...

zobrazit celý report

18.11.2017  | Monínec

autor: mottomb
hodnocení:

V letošní sezóně 2017/18 to bylo moje první lyžování v ČR. Středisko jsem navštívil poprvé, lákala mě technologie Snowfactory. Škoda, že nemrzlo a nemohlo se zasněžovat, ale sněhu na sjezdovce bylo dostatek. Trochu mě překvapila velká fronta na skipas, ale po úvodním ranním náporu už se dále fronta ...

zobrazit celý report

26.03.2017  | Monínec

autor: human
hodnocení:

Monínec je momentálně nejbližší středisko z Prahy, kde mají sníh a dá se jezdit. Podle jejich odhadů v zimě psali, že by se u nich mělo lyžovat až do Velikonoc, ale myslím, že proti tomuhle téměř letnímu počasí, co bude (teploty skoro 20 stupňů), těžko něco udělají. Ani Snowfactory už nemá smysl. Ka...

zobrazit celý report

07. - 09.03.2017  | Monínec

autor: garry
hodnocení:

Na Monínec jezdíme již několik let, tentokrát jsme se ho rozhodli vyzkoušet tento areál s dětmi - čtyři děti začínající lyžovat a jedno bobující hlídané babičkou.

zobrazit celý report

05.03.2017  | Monínec

autor: Bubla
hodnocení:

Jestli je Praděd moravský ledovec, tak českým ledovcem se od letošní zimy stal Monínec. Díky nové technologii Snow Factory je na Monínci stále metr sněhu. Jedna obava – „bude na čem?“ - vám tedy odpadá. Ale co další obavy, když se rozhodnete jet lyžovat v březnovou neděli – vysoká zalidněnost a kval...

zobrazit celý report

03.02.2017  | Monínec

autor: Jerry70
hodnocení:

Pololetní prázdniny a samé jedničky našich ratolestí nás vylákaly na akci Monínec patří dětem. Počasí – ráno -2 °C, mlha, jen horních cca 300 m sluníčko, mlha postupně stoupala, až odpoledne (+5 °C) zahalila vršek sjezdovky, zatímco dole bylo zataženo. Vzhledem k časnému příjezdu jsme zaparkovali na...

zobrazit celý report

31.01.2017  | Monínec

autor: Andrea Rosenbaumová - SNOW
hodnocení:
V úterý jsme vyrazili na večerní lyžování na Monínec, bylo příjemných -3 a lehce sněžilo. Od Votic cesta zasněžená, ale naprosto bez problémů, žádné „pražské mejdlo“. Zajímalo mě, jak bude vypadat sjezdovka, a byla naprosto skvělá – manšestr s lehkým popraškem nového sněhu. Před lyžováním jsme se občerstvili v samoobslužné restauraci M2 a od šesti se šlo na věc. Perfektně upravená sjezdovka vydržela po celou dobu večerního lyžování a ani při poslední jízdě nebyla nijak rozbitá nebo s muldami. Naše lyžování uteklo tak rychle, že když jsem v 21:10 přijela k již uzavřenému turniketu, tak se mi nechtělo věřit, že už je tolik a že to tak rychle uteklo. Takže pokud můžete, tak vyrazte, podmínky jsou skvělé.

29.01.2017  | Monínec

autor: lyže01
hodnocení:
Naše 1. návštěva tohoto střediska na nedělní večerní lyžování. Dojmy rozporuplné. Sjezdovka má sice v horní části příjemný sklon, ale je dost úzká. Lanovka v mrazech nepříjemně pomalá. Lidí tak akorát, ale často jsme z lanovky viděli, jak se lyžaři jen tak tak vyhnuli. Osvětlení sjezdovky nic moc, jsou místa, kde je dost stín. Kvalita sněhu bídná, po půl hodině se už tvořily muldy a ke konci večerního lyžování to bylo jedno oraniště.

03. - 04.12.2016  | Monínec

autor: Paya
hodnocení:
Ano, je to tak. V sobotu se to soudruhům nepovedlo, což bylo na škodu, protože v pátek na večerním lyžování to prvních 90 minut bylo dobrý... Ale to sobotní zasněžování to pokazilo, škoda. Na Moninec jezdím pravidelně, protože to mám cca 30 minut, takže na udržení kondice a průběžné zlepšování techniky je to dostačující kopec (tedy pro mně). Podle mých zkušeností je to nejlepší přes týden, taky dobrý je pátek odpoledne (to je skoro vždy poloprázdno) nebo v neděli, když přes noc mrzne a ráno jsou všichni ještě na snídani, tak kolem 9:00. Pak kolem 10:30 už to to není ono. Mně však hoďka a půl bohatě stačí.

03.12.2016  | Monínec

autor: TomáS
hodnocení:
Z pohledu sportovního ježdění zcela o ničem. Povrch zničený zasněžováním, takže zcela nedržavý, děla do ksichtu, lidí na sjezdovce strašně moc, i na SL problém, k tomu kameny = 2/10. V zásadě škoda benzínu a peněz za permici a ztraceného času.

30.11.2016  | Monínec

autor: sparrow1
hodnocení:

Vzhledem k víkendovému lyžování v Alpách se mě jěště nechtělo uklízet lyže do kumbálu. A tak zvědavý, jaký je sníh vyráběný továrnou na Monínci, vyrazil na večerní lyžování. Na večerní lyžování je Monínec ideální destinace. Hodinka z Prahy, pohodová sjezdovka a fajn restaurace. Co mě akorát trochu m...

zobrazit celý report

25.11.2016  | Monínec

autor: garry
hodnocení:

Babička slíbila hlídání synka v Příbrami, a tak jsme zatoužili po prvním lyžování v nové sezoně. Nocleh se taky naskytl, takže nic nebránilo vyzkoušet novinku a zároveň revoluci v zasněžování v plusových teplotách Snow Factory, kterou si pořídili na Monínci. Celkový dojem byl víc než kladný.

zobrazit celý report

26.11.2016  | Monínec

autor: Milka
hodnocení:

O Monínci toho bylo napsáno hodně, především letos, což mě v sobotu vylákalo k jeho návštěvě. Je to kompaktní areál s jednou hlavní sjezdovkou obsluhovanou čtyřsedačkovou lanovkou a s ohledem na aktuální podmínky nabízí dobré lyžování. Připravený sníh si ale šetří, takže na sjezdovce je několik hodn...

zobrazit celý report

19.11.2016  | Monínec

autor: mikels
hodnocení:

Po chválách tohoto střediska jsem se s ním musel seznámit i já. Musím říci, že na mě zanechalo příjemný dojem. Zázemí je skvělé, stejně jako zasněžování. Problém je jen příjezd, a tím pádem je středisko určeno spíše pro lyžaře ze středních Čech a okolí. Myslím si, že ideální zde bude jarní lyžování,...

zobrazit celý report

18.11.2016  | Monínec

autor: bobes7400
hodnocení:

Využili jsme kupónu ze SNOW a v pátek vyrazili na obhlídku Snowfakcory. Na to, že je půlka listopadu a jedou jen 3 střediska, celkový dojem nezklamal očekávání. Počasí vyšlo, zalidnění příjemné a nic, co by návštěvu zkazilo.

zobrazit celý report

16.11.2016  | Monínec

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Sedmý div Monínce na vlastní lyže! Ve čtvrtek 17. listopadu se otevírá hlavní sjezdovka, vysněžená pomocí inovativní technologie Snowfactory. O den dříve se na ní mohli svézt ti, kdo na moníneckém „zázraku“ pracovali, zástupci dalších středisek a také novináři. Počasí „přálo“: +6 °C a drobný, prakti...

zobrazit celý report

13.03.2016  | Monínec

autor: Lu-Ko
hodnocení:
V neděli večer jsme s kamarádem vyrazili na večerko na Monínci. Vzhledem k jarnímu počasí jsme si připadali trochu jako blázni. Přímo na Monínci jsme zapochybovali, zda vůbec něco bude, ale pár dalších lidí v lyžařském se tam pohybovalo, tak jsme zůstali. Lanovka sloužila jen pro přiblížení na horní část sjezdovky vedle kotvy, která byla upravená v plné šířce. Zbytek sjezdovky byl jen na šířku rolby, aby se dalo dojet dolu k parkovišti. Sjezdovka byla pěkně upravená, sníh lehce zmrzlý. U dojezdu ke kotvě byl sníh těžký a mokrý. Celkově nás tam mohlo být cca 10-15 lyžařů a snowboarďáků (ti jezdili až dolu na lanovku), takže nulové fronty a prázdná sjezdovka. Na tu bídu, jaká se sněhem panuje, to bylo dobré poježdění a provozovatelé zaslouží pochvalu, že se na to nevykašlali a večerko připravili.

05.03.2016  | Monínec

autor: jatys
hodnocení:
Rano silena fronta na skipasy, diky tomu se dalo celkem dobre lyzovat, protoze vetsina lidi stala do 10 hod ve fronte. Jeli jsme kvuli synovi (4 roky), ktery si dobre zalyzoval, rychlejsi jizda by se uplne bezpecne provozovat nedala, na svahu bylo hodne deti. Jezdili jsme jen v horni casti s kotvou, sjezd dolu nebyl uplne v nejlepsi kondici, nicmene sjizdny. Lyzovali jsme jen do 13 hod. Obed jsme si dali v mistni restauraci, obsluha moc prijemna, kvalita jidla nic moc (brambory velmi nedobre). Druhy syn, zatim nelyzar, se celou dobu zabavil u dojezdu k lanovce, kde je jeste snih a zaroven je tam i misto, kde si mohl bezpecne hrat.

12.02.2016  | Monínec

autor: garry
hodnocení:

Využili jsme oslavu krásné devadesátky naší prababičky k návštěvě skiareálu Monínec. Skiareál známe a jako obvykle nás nezklamal, ale i přes nepříznivé sněhové podmínky nás potěšil.
Monínec má slušné zázemí, a tak nikdo z nás nebyl zklamán a vydrželi jsme lyžovat téměř celý den.

zobrazit celý report

12.02.2016  | Monínec

autor: Andhilek
hodnocení:

Monínec mám prostě ráda. Každý rok zde strávíme den nebo dva příjemným, nekomplikovaným lyžováním po cestě z Hradce Králové za přáteli a rodinou v jižních Čechách. Má výborné zázemí, vytopené a čisté záchody bezvadně přístupné hned u pokladny a fajn restauraci. Tentokrát jsme lyžovali bez batolete, ...

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Monínec