Katschberg - aktuální report z 22.12.2014 - SNOW.CZ

Katschberg | aktuální report z 22.12.2014

Katschberg - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Korutany

průměrné hodnocení Katschberg:
autor: Wali
hodnocení:
návštěva od: 22.12.2014 do: 22.12.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Loni jsme na Katschbergu zahajovali 1. prosince sezonu, tak jsme to chtěli zkusit zase....

Katschberg, to je 70km sjezdovek na dvou horách – Aineck (2 200m) a Tschaneck ( 2030m), propojených přes horské sedlo Katschberghöhe. V provozu byla slabá polovina sjezdovek a dle údajů na webu 40 až 60cm sněhu, což na mnoha místech neodpovídalo skutečnosti.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Středisko jelo v omezeném modu, ale hlavní lanovky a nejdůležitější sjezdovky byly v provozu včetně skoro 6 km dlouhé sjezdovky A1.

Sněhové podmínky:

Po vyjetí dvousedačkou DSB Aineck ze St. Margahreten a přestupu na kabinku Silver Jet 2 jsme zůstali v němém úžasu – za výstupní stanicí málo sněhu (vyfoukáno) a kamínků jako na silnici 3. třídy, to se ale dalo vyřešit a po cca 25 metrech chůze už v skoro ucházejícím sněhu naskočit do lyží.

Stav sjezdovek byl v celém středisku velmi rozdílný – na straně Katschbergu modrá Königswiese neměla chybu, ale slouží jako výuková, takže malý sklon a kličkování mezi školními hady... Dokonce i černá z Tschanecku byla celkem slušně vysněžená (na 2/3 šířky), kamínky proskakovaly pouze na straně u lanovky. Na dalších svazích se ale nedostatek sněhu a vítr podepsal. Na straně Aineck nebylo sjezdovky, která by byla čistá a skluznice našich lyží ty kamínky pocítily.

Nutno podotknout, že kamínky nebyly pouze na vyfoukaných místech, ale i různě na trati smíchané se sněhem. Tak naše lyže nevypadaly ani po 14 dnech lyžování v loňském roce. Poděkovat se tak dá pouze za zprovozněnou celou A1 – i když její stav na začátku a konci byl diskutabilní – samozřejmě s kamínky.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Oproti loňskému roku žádná změna, takže očekávám v sezóně fronty dole u DSB z parkoviště St. Margarethen.

Zalidněnost:

Zalidněnost malá, fronty na lanovky téměř žádné – proč tomu tak bylo, nechci spekulovat. Vedle v Obertauernu bylo v ten den plno.

Občerstvení a aprés-ski:

Tentokrát jsme navštívili restauraci Schneeflockerl u černé z Tschanecku, obsluha celkem rychlá, ceny přiměřené (pizza cca 9,5 EUR, 0,4 l cola 4,6 EUR, hranolky 4 EUR).

Doprava do střediska a parkování:

Parkování v St. Margarethen bez problémů, místních málo, hlavně turisti.

+ plusy

  • Pěkná příroda, široké sjezdovky
  • Málo lidí
  • Celkem dobře upravená černá z Tschanecku

- mínusy

  • Stará dvousedačka od parkoviště St. Margarethen
  • Pokud nastupují cestující na 2-sedačku směrem dolů, tak jedete nahoru skoro 17 minut (snižují rychlost) – a to už nás ty zelené panoramata nebavily
  • Kamínky na všech sjezdovkách z Ainecku – až do velikosti 5cm (jeden jsem si dovolil odnést na památku)
  • Po jednom dnu lyžování potřebují lyže velký servis - zklamání
  • I při takových podmínkách plné ceny skipasů

Zajímavé odkazy

Fazit:

Katschberg jsem navštívil už třetí sezónu, ale tak mizerné podmínky jsem zde nikdy nezažil. Takže příště jenom když bude více sněhu. Článek na oficiálním webu o perfektních podmínkách na Katschbergu mě akorát zvednul ze židle.

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

26.03.2016  | Katschberg

autor: sipa32
hodnocení:

Měl jsem trochu obavy ze zalidněnosti známého střediska Katschberg v době Velikonoc, ale nízká návštěvnost mne příjemně překvapila. A to musím konstatovat, že tak jedna třetina aut na parkovišti měla české značky :-D. Naposled jsem zde byl v lednu, ale kvůli nedostatku sněhu nebyla otevřená černá Di...

zobrazit celý report

30.01.2016  | Katschberg

autor: sipa32
hodnocení:

Při přesunu z Kreischbergu do Bad Kleinkirchheimu jsem se na jeden den zastavil na Katschbergu. Centrum střediska leží ve výšce cca 1 600 m mezi vrcholy Aineck a Tschaneck. Tratě se nacházejí na obou vrcholech. Ten, kdo má ubytování přímo v Katschbergu, tak pohodlně dojde všude pěšky.

zobrazit celý report

17.01.2016  | Katschberg

autor: prapes74
hodnocení:

Pro středisko Katschberg jsme se rozhodli proto, že často jezdíme do protilehlého střediska Mauterndorf (tedy konkrétně do St. Michael im Lungau). Při prohlížení netu mě zaujala nabídka na tzv. Arena Skitag, kdy se mělo 17. 1. 2016 lyžovat za "půlzdarma". Začal jsem tedy zjišťovat podmínky...Na můj ...

zobrazit celý report

21. - 22.12.2014  | Katschberg

autor: Jindra1956
hodnocení:
Po cestě z Mölltalu jsem chtěl zkusit v neděli 21.12.2014 Katschberg, ale fučelo tak, že se to nedalo, tak jsme to zabalili. Pisty vypadaly dobře, ale vyfoukané.

06.03.2014  | Katschberg

autor: garry
hodnocení:

Do Katschbergu jsem se dostal náhodou, byl jsem zde poprvé a středisko mě příjemně překvapilo. Smůla byla, že jsem zde byl s cestovní kanceláří a nebyl jsem pánem svého času. Od 10.45 do 15.30, kdy už byl odjezd, autobusu se toho moc nestihne. Počasí bylo proměnlivé a chvílemi nebylo moc vidět, obča...

zobrazit celý report

19.12.2013  | Katschberg

autor: MaVa
hodnocení:
Pěkné středisko, pěkné sjezdovky, "dálnice" A1 z Ainecku ideální na rozježdění - cca 6 km, zmšny sklonu, zatáčky, široká a v době naší návštěvy 15.12.-17.12.2013 jedna z mála, které byly vysněženy bez výhrad - přes to, že na WEBU střediska uvedena výška sněhu od 40 cm dole po 120 cm nahoře, nebyly tyto údaje pravdivé a bylo s podivem, že některé sjezdovky vůbec byly otevřené. To bylo jediné, ale dosti velké minus střediska.

10. - 11.12.2013  | Katschberg

autor: K2 cigi
hodnocení:

Katschberg-Aineck - super středisko, má vše od krátkých sjezdů po dlouhé od černých po modré čili pro každého něco.

zobrazit celý report

07. - 08.02.2013  | Katschberg

autor: eva

Katschberg a Aineck jsou dvě malá spojená střediska se 70 km sjezdovek v oblasti Salcburska, spadající do oblasti Lungau. Platnost skipasu Lungau zahrnuje ještě střediska Grosseck Speiereck a Fanningberg. Do oblasti Lungau patří i vzdálenější Obertauern, v tom případě je možné pořídit společný skipa...

zobrazit celý report

26.01.2012  | Katschberg

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Katschberg se zase postupně etabluje jako prémiové rodinné středisko. Před 15 lety byl Katschberg ještě nezajímavý, zaostalý areál plný kotvových vleků, dnes je spolu s údolími Grossarltal a Kleinwalsertal nebo tyrolskými Serfaus Fiss Ladis mezi nejdynamičtěji se rozvíjejícími turistickými regiony v...

zobrazit celý report