Santa Caterina - aktuální report z 14. - 19.12.2014 - SNOW.CZ

Santa Caterina | aktuální report z 14. - 19.12.2014

Santa Caterina - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Lombardie

průměrné hodnocení Santa Caterina:
autor: Ferry
hodnocení:
návštěva od: 14.12.2014 do: 19.12.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Předvánoční Santa Caterina

Původně jsme jeli do Bormia, leč vzhledem k vývoji počasí a sněhovým podmínkám jsme využívali pohostinnosti střediska Santa Caterina a předvánoční lyžovačku jsme si tam užili naplno a k naší spokojenosti. Přispělo k tomu i doslova domácí prostředí, protože toliko Čechů koncentrovaných v jednom zahraničním středisku jsme nezažili! Pro pobavení davu jsme po příjezdu k vleku několikrát vykřikli, jestli tam někdo mluví italsky a vždy jsme přítomné rozesmáli. Caterina je prostinko vhodná destinace jak pro náročné, tak i lyžující rodiny s dětmi. Každý si tam najde to své. Viděli jsme na vlatní oči přípravu svahů na sjezd SP, kde se dařilo Ondrovi Bankovi. Klobouk dolů před organizátory. Když jsme viděli přípravu televizní techniky za pomoci helikoptéry, nezbývalo než obdivovat tu logistickou rutinu a umění pilotáže zmiňovaného vrtulníku.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Každý si vybere a najde, co mu vyhovuje. My zažili takřka ideální sněhové podmínky. Bormio takové nenabízelo, navíc charakter svahů je, dle nás, zde daleko příjemnější, než nabízí příkré Bormio. Jsou zde krásné carvové pasáže, které nám velmi vyhovovaly.

Sněhové podmínky:

Na tuto dobu výborné. Bormio jezdilo pouze v horních pasážích, zatímco zde jsme se spouštěli až ke spodní lanovce. Okusili jsme si, jaké to je, sjet si po ledové sjezdovce připravované pro závod SP. To se nám již podařilo i v Kitzbühelu i jinde v Alpách, a tak pokud má někdo tyto zkušenosti, musí ty vyvolené, kteří na takto upravených svazích závodí, jen obdivovat. Nic vhodného pro obyčejného lyžaře smrtelníka, jenž má rád prašan.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Dojížděli jsme z Ogy, což jest malá destinace nad Bormiem a neměli jsme jediný problém. Silnice vždy sjízdné, lanovky bezvadně fungující. Zažili jsme slunečné dny, a tak panovala bezva nálada a užili jsme si to krásně.

Zalidněnost:

Nebyla velká. Všude zněla jen čeština. Měli jsme v partě klučinu, který v Itálii pracoval, tudíž se dobře domluvil a ten se zeptal vlekařů, kdeže lyžují Italové, když tam z nich nikdo není. Dostalo se mu odpovědi, že Italové jsou na tom momentálně špatně ekonomicky, a tak si luxus lyžování prostinko odpouštějí... a pak že je u nás špatně!

Občerstvení a aprés-ski:

Proti předešlým sezonám občerstvení malinko podražilo. Jinak příjemný alpský standard. V poledne bylo v restauračkách trochu hustěji, ale vše se odehrávalo s úsměvem a beze spěchu. Aprés-ski? My, starší, jsme to na svahu balili okolo 14.00 hod, zatímco naše omladina si to užívala do totálního konce a nejednou je museli zaměstnanci skiareálu doslova vyhnat ze sjezdovky s tím, že už opravdu končí. I to svědčí o tom, že se tento výlet opravdu povedl a útěk z předvánočního šílenství ve městech splnil svůj účel.

Doprava do střediska a parkování:

Cestou do Itálie jsme v Rakousku viděli jen zelené pastviny a v nejedné zahrádce ještě kvetoucí květiny. Vše se radikálně změnilo po průjezdu tunelem směr Livigno, ale všechny silnice byly sjízdné a upravené. To samé platilo o parkování. Žádný problem.

+ plusy

  • Charakter sjezdových tratí
  • Sněhové podmínky
  • Genius loci
  • Vstřícný personál jak na svahu, tak v restauracích
  • Bezcelní zóna Livigno

- mínusy

  • Těžko pohledat, snad v jednotlivostech, ale na celkový dojem to vliv nemělo

Zajímavé odkazy

Vše najdete na internetu. Tato oblast je již české lyžařské veřejnosti dosti známá a profláknutá, tudíž pochybuji, že by zde někoho něco zásadně překvapilo.

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

04.03.2017  | Santa Caterina

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Santa Caterina je poměrně komorní rekreační osada na konci údolí Valfurva v nadprůměrné nadmořské výšce (1 740 m) se sportovnějšími červenými až načernalými sjezdovkami.

zobrazit celý report

05. - 11.02.2017  | Santa Caterina

autor: borka
hodnocení:

Santa Caterina mne překvapila - malé, ale velmi útulné středisko, málo lidí, ano, i klasika se závodníky a některými zavřenými sjezdovkami, při naší návštěvě ale nic hrozného. Středisko jak pro lyžaře "závodníka", tak se zde vyřádí i méně zkušení a zdatní, myslel jsem že né úplně pro děti, ale opak ...

zobrazit celý report

04.01.2017  | Santa Caterina

autor: garry
hodnocení:

V Santa Caterině jsem byl již několikrát, takže jsem věděl co očekávat. Tato návštěva mě však zklamala, a to hlavně proto, že bylo uzavřené Sluneční údolí a trénink závodníků uzavřel i červenou sjezdovku od mezistanice k dolní stanici kabinky.

zobrazit celý report

07. - 11.02.2016  | Santa Caterina

autor: Ben2010
hodnocení:

Oblíbené středisko v oblasti Alta Valtellina, do kterého jsem zavítal již podruhé. Areál byl v době mé návštěvy celý v provozu, upravený, ale to jen díky novému sněhu, který napadal od neděle 7.2. do středy 10.2. Přibylo nejméně 50 cm nového sněhu. Z návštěvy mám kladné pocity a mám v úmyslu se do n...

zobrazit celý report

02.02.2016  | Santa Caterina

autor: Zoidberg
hodnocení:

Santa Caterinu jsme navštívili již před pěti lety. Je to příjemné středisko, ale na týden lyžování by bylo dost malé. Naštěstí jsme bydleli v Bormiu, takže jsme měli skipas do 3 středisek.

zobrazit celý report

23. - 30.01.2016  | Santa Caterina

autor: svena
hodnocení:
Aktuálně v Santa Caterině mrazivé počasí přes noc, plusové teploty přes den, jasno a parádní počasí. Se sněhem je to ovšem horší, i když na oko sněhu dost, jedná se o mix technického a přírodního sněhu, a to max. 40 cm. V provozu hlavní sjezdovky, přejezdy a slunečné údolí, tam je ale vršek dosti vyfoukán a hodně kamenů, z černých sjezdovek je jedna zavřena. Odpoledne se již tvoří v prudších pasážích plotny. V některých dnech části sjezdovek využívané pro trénink nebo závody, tudíž je méně prostoru na sjezdovkách. Návštěvnost celkem nízká, v provozu veškeré služby, občerstvení, bruslení. Super atmosféra a příjemná obsluha. Středisko je malé a rezidenční, tudíž minimální vyžití po lyžování.

18.12.2015  | Santa Caterina

autor: škubánek
hodnocení:

V provozu pouze kabinka z parkoviště až na vrchol a z něj až do údolí červená sjezdovka. Vrchní část odpoledne zmrzlejší, místy i ledovatá, spodek měkčí a sportovnější. Brzo otevřou i černou z vrcholu, kde se pojede po Vánocích světový pohár.

zobrazit celý report

12.03.2015  | Santa Caterina

autor: fido
hodnocení:
Právě jsme přijeli s Kormidlem, středisko prima včetně počasí a servisu. Hotel Milano asi nejhorší, co jsem dosud zažil včetně českých hor, a to má prezentované 3 hvězdy. Pokoj byl tak malý, že jím nešlo projít nebo otevřít skříň. Delegátka Kormidla neschopná a arogantní, informace žádné, stále pryč, nic nebyla schopna vyřídit, zásadní organizační zmatky včetně odjezdů domů a převlékání v bahně před hotelem. Stalo se, že klientům odjel autobus, neboť místo ve stanovém čase 16:30, odjel autobus v 16:15 h, ani ji to moc nezajímalo. Horší jsem nezažil.

21. - 28.02.2015  | Santa Caterina

autor: tom1
hodnocení:

Malé středisko v městečku Valfurva, sjezdovky jou ve výšce 1 700 až 3 000 metrů nad mořem. Středisko je hojně navštěvované Čechy.
Během pobytu jsme navštívili 1x Bormio a 1x malé středisko Isolaccia, které je vedle Bormia. Isolacciu mohu na jeden den doporučit. Sem se sjíždějí Češi i z Livigna, kd...

zobrazit celý report

21. - 28.02.2015  | Santa Caterina

autor: Daniel13
hodnocení:

Příjemný menší areál s rodinnou atmosférou, malebným městečkem a příjemnými lidmi. Vhodné pro rodiny s dětmi i pro náročné lyžaře. Ve městě je dostatečné množství ubytování v blízkosti sjezdovek. Krásná klidná dovolená v poklidném městečku, kde není rušno a vládne v něm příjemná rodinná atmosféra.

zobrazit celý report

18. - 25.01.2014  | Santa Caterina

autor: svena
hodnocení:

Jedná se o menší italské rezidenční středisko s 35 km převážně červených sjezdovek. Spolu se skipasem 4valli nabízí ještě lyžováni v nedalekém Bormiu a San Colombanu. Nadmořská výška přes 1 700 m n. m. zajišťuje velice kvalitní podmínky. Santa Caterina je útulné malé městečko - ten, kdo hledá klid, ...

zobrazit celý report

16. - 20.12.2013  | Santa Caterina

autor: rakvarka
hodnocení:

Středisko vhodné zejména pro zdatné až středně zdatné lyžaře - pouze jedna modrá v celém areálu, tři ryze sportovní sjezdovky na severních svazích. V roce 2005 při MS v Bormiu na zdejších tratích bojovaly o medaile ženy a v Bormiu pak muži. Při příležitosti solupořádání MS bylo také středisko zmoder...

zobrazit celý report

16.01.2013  | Santa Caterina

autor: Weltcup arena

Santa Caterina je malé středisko asi 15 km od Bormia, se kterým má společný skipas. Skromný areál většinou severní orientace nám nabídl liduprázdně svahy. První dojem nám pokazila rozestavěná dolní stanice kabinky, pod kterou vede dlouhá černá sjezdovka pojmenovaná po místní rodačce Deborah Compagno...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Apartmánový dům Compagnoni
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 1 263 Kč/os.
Apartmány Mauterndorf - Skipas
Orientační cena za noc 2 032 Kč/os.
Hotel Terrace
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 203 Kč/os.