Dachstein West - aktuální report z 17. - 19.02.2012 - SNOW.CZ

Dachstein West | aktuální report z 17. - 19.02.2012

Dachstein West - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Horní Rakousko

průměrné hodnocení Dachstein West:
autor: eva
návštěva od: 17.02.2012 do: 19.02.2012
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Oblast se je složena ze tří propojených středisek: Russbach, Gosau a Annaberg s celkem 142 km sjezdovek, v nichž převažují středně obtížné.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Asi nejlepší je sjezdovka pod kabinovkou Hornbahn směřující do Russbachu - doporučuji stihnout ranní manšestr (opravdu požitek). Hned vedle je sjezdovka dolů do Gosau, dvěma sedačkovými lanovkami rozdělena na dvě části. Do Zwieselalmu vede další pěkná dlouhá, částečně prudká, částečně odpočinková. Nahoru se vyvezete také kabinkou a tam vás čeká nádherný výhled do okolí. Odtud se můžete vydat směrem na Annaberg, kde si lze také příjemně zalyžovat, či změřit slalom na červené č. 19.

Sněhové podmínky:

Ze tří dnů bohužel vyšlo krásné počasí jen jednou, sněhové podmínky skoro ideální, jen jeden den odpoledne sjezdovky dost rozježděny do boulí.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Nová 6sedačková lanovka Edtalm představuje špičkový komfort a v příštím roce se plánují další dvě na důležitých místech, kde staré pomalé sedačky opravdu nevyhovují. Kabinovky dvě, jinak směs starších a novějších sedačkových lanovek, kotev a dětských vleků. Obvzláště děti zde mají bohaté využití pro zábavu. U lanovky v Gosau a kabinovky Hornbahn jsou uzamykatelné skříňky pro odložení věcí.

Zalidněnost:

Průměrná, fronty se netvořily, pouze u kabinky v Russbachu po ránu po zaplnění parkoviště.

Občerstvení a aprés-ski:

Aprés-ski nemůžu hodnotit, autobusem jsme odjížděli na ubytování jinam. Restaurací na svahu plno, akorát doporučuji je navštívit před polednem nebo až později odpoledne, jinak neseženete místo.

Doprava do střediska a parkování:

Jeli jsme autobusem CK, ale velká parkoviště jsou u kabinovek v Russbachu, Zwieselalmu a Gosau.

+ plusy

  • nová sedačková lanovka Edtalm
  • uzamykatelné skříňky na věci
  • mnoho využití pro zábavu - hezký snowpark, 2x měřený slalom, apod.
  • panorama hor
  • zdarma skibusy Annaberg - Zwieselalm

- mínusy

  • sedačková lanovka A3 vedoucí z Annabergu
  • jeden den nebyla upravena horní část sjezdovky č. 1 do Russbachu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

19.12.2017  | Dachstein West

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Mrazíkovská zima se sněhem obalenými stromy, závějemi a jen občas problikávajícím sluncem zpoza mraků je předvánoční kulisou oblíbené rodinné lyžařské oblasti Dachstein West. Až na několik variant sjezdovek a nejvzdálenější lanovku v Annabergu je prakticky celý areál v provozu.

zobrazit celý report

17. - 19.03.2017  | Dachstein West

autor: svena
hodnocení:

Na závěr letošní sezóny jsme si vybrali středisko Dachstein West, kde jsme plánovali strávit 3 lyžařské dny, aktuální počasí sice nebylo vůbec příznivé, ale měli jsme zaplaceno, tak se jelo. Nakonec jsme si zajezdili jen den a půl...
Areál působí velice příjemně, obsluha i zázemí na velmi dobré úr...

zobrazit celý report

06. - 11.02.2017  | Dachstein West

autor: moravecpeta
hodnocení:

Při prvním kontaktu s lidmi, starající se o chod střediska, asi našince překvapí úsměv na jejich tvářích. Já jsem očekával při parkování tučnou sumu parkovného, ale jak v Russbachu u stanice kabinky, tak v Annabergu bylo parkování zdarma.
Ovšem zklamání mi přinesly sjezdovky. Ráno sice byly vidite...

zobrazit celý report

23.01.2017  | Dachstein West

autor: skiwelt
hodnocení:

Dachstein West jsem navštívil již před několika lety a celkem se mi toto středisko líbilo. Rozhodl jsem se ho tedy vyzkoušet po letech znovu. Musím říct, že to nebyla moje top lyžovačka v Alpách, ale letošní nejlepší určitě ano.

zobrazit celý report

21.01.2017  | Dachstein West

autor: doum25
hodnocení:

Vzhledem k tomu, že víkend sliboval výborné počasí, rozhodli jsme se, že vyrazíme na lyžovačku do bližších středisek rakouských Alp. Pro sobotní lyžovaní jsme si vybrali Dachstein West, který i přes nižší nadmořskou výšku, ve srovnání s jinými alpskými středisky, disponoval výbornými sněhovými podmí...

zobrazit celý report

14. - 18.01.2017  | Dachstein West

autor: náčelník med
hodnocení:

Jedno z nejbližších alpských středisek s 50 km propojených prázdných lednových sjezdovek, což je ideální na rozlyžování, pokud někdo vyráží během sezony vícekrát do Alp. Krátké i dlouhé nekřížící se sjezdovky všech barev s možností i lyžařské turistiky, vše zmenšené oproti velkostřediskům. Vše na vá...

zobrazit celý report

29. - 30.12.2016  | Dachstein West

autor: Dzexon
hodnocení:

Do Russbachu jsme se z nostalgie vrátili skoro po 10 letech. V minulosti jsme tam jezdili na pár dní rádi, z Brna je to jen 440 km. Nicméně dojem pokazilo obrovské množství lidí a otevřené jen dvě hlavní sjezdovky do Russbachu a Gosau.

zobrazit celý report

26. - 28.02.2016  | Dachstein West

autor: volcano
hodnocení:

Celkový dojem byl značně rozpačitý. Je pravda, že nemám přehled o tolika rakouských střediscích, ale z toho, co jsem navštívil, bylo toto asi nejslabší. :-( Zalyžovali jsme si dobře, ale v poměru s cenu skipasu 41,2 euro na den mi to nepřišlo jako dobrý poměr cena / výkon.

zobrazit celý report

17. - 19.02.2014  | Dachstein West

autor: citellus71
hodnocení:

Středisko Dachstein West se nachází v oblasti Solné komory, které UNESCO udělilo titul světové kulturní a přírodní památka. Samotný areál je složen ze středisek Gosau, Russbach, Annaberg a převažují v něm červené sjezdovky.

zobrazit celý report

16.12.2013  | Dachstein West

autor: magic11
hodnocení:
Lyžařské propojení sjezdovek Gosau a Annaberg již funguje, v Annabergu jsou v provozu 2 sjezdovky ve výborném stavu, na lyžích se dá pohodlně dostat až do Gosau Hintertal prostřednictvím dvojsedačky A3 a čtyřsedačky Z3. Téměř liduprázdno, sníh ve velmi dobrém stavu, sluníčko.

09.12.2013  | Dachstein West

autor: skiwelt
hodnocení:

Po nedělním lyžování ve středisku Karkogel nás čekal pondělní den na Dachstein West. Budík zvonil po sedmé hodině a ač jsem se do přezkáčů těšil, moc se mi z postele nechtělo. Ale musím. Po rychlé snídani už jsme seděli v autě a z Abtenau jeli do Russbachu pod lanovku. Tam jsme dorazili před devátou...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Best Western Hotel Hofgut Sternen (zimní speciál)
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 942 Kč/os.
Hotel Sherlock Holmes
Orientační cena za noc vč. polopenze 3 355 Kč/os.
Central Sporthotel
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 809 Kč/os.