Madesimo - aktuální report z 28.02. - 07.03.2015 - SNOW.CZ

Madesimo | aktuální report z 28.02. - 07.03.2015

Madesimo - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Lombardie

průměrné hodnocení Madesimo:
autor: Zoidberg
hodnocení:
návštěva od: 28.02.2015 do: 07.03.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Madesimo - Čechů ráj

Cesta do Madesima byla naším již šestým pobytem v zimní Itálii, můžeme proto srovnávat. Madesimo nás rozhodně nezklamalo a ani se nedivím, že se sem spousta Čechů ráda vrací. Sjezdovky jsou dobře propojené sedačkovými lanovkami (většinou s bublinou), vajíčkem a jednou starší kabinovou lanovkou na vrchol. Přejezdy jsou značené a pokud si vyzvednete u prodeje skipasů mapku, tak se zde brzy zorientujete.
Ubytovaní jsme byli v Campodolcinu, asi 500 m od Skiexpresu. Každý den jsme se dopravovali tímto zařízením nahoru a zpět. Je to vlastně lanovka uvnitř tunelu, která jezdí každou půl hodinu. Když je hodně cestujících, tak jede znovu. Uvnitř nejsou sedačky, takže je to trochu nepohodlné, ale zase poměrně rychlé. Tímto způsobem překonáte převýšení cca 650 m za pár minut.
Středisko Madesimo mohu jen doporučit a to jak začátečníkům, tak i zdatným lyžařům a snowboardistům.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Většina sjezdovek je červených a modrých, každý si zde najde to své. Sjezdovky jsou dobře upravené. Některé vedou lesem, jiné jsou na pláních. Jako příjemnou trasu můžu doporučit modrou sjezdovku č. 11 (Lago azzuro), která vede lesem, má příjemný sklon a končí trochu prudší částí u čtyřsedačkové lanovky v Madesimu. Pro náročnější se nabízí sjezdovka č. 20 (Interpista), která vede z vrcholu Cima Sole - nejprve jako černá a dále jako červená rovněž k výše uvedené čtyřsedačce, ovšem náročnější trasou. Sjezdovky ve Val di Lei jsou rovněž super, s nádhernými výhledy.

Sněhové podmínky:

Sněhu je zde dost, a to přírodního, takže poježděníčko super. Ačkoliv nám během pobytu sněžilo, Italové stíhali upravovat. Jen jednou se stalo, že na sjezdovce č. 23 (Vanoni) byly u dojezdu k vajíčku zmrzlé hroudy, ale dalo se to objet sjezdovkou č. 26 (Montalo).

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jak jsem psala výše, nejsou zde žádné vleky ani pomy. Kromě staré kabiny na Gropperu a staré sedačkové a velmi pomalé lanovky ve Val di Lei jsou všechna zařízení moderní a dostačující. V restauracích je čisté WC s toaletním papírem, tekoucí vodou a bez front.

Zalidněnost:

Lidí je tu poměrně málo, většinou naši krajané a Italové. Ti si zřejmě berou dovolenou, když je hezky a pracují, když není počasí nic moc. O víkendu je lidí víc, ale ne tak jako v Čechách. Občas zde potkáte lyžařskou školu.

Občerstvení a aprés-ski:

Na svahu je několik občerstvoven, asi nejlepší je Larici, kde dělají mimo jiné super pizzu průměr 30 cm od 8 €. Bombardino pořídíte cca za 4,50 €, kávu za 1 €, pivo za 4,50 €. My jsme si nosili v batohu termosky s čajem a svačinu. Batoh jsme nechávali u restaurace na sjezdovce Motta.
Jeden den se nám přihodilo, že byl silný nárazový vítr a nejezdily lanovky. Využili jsme této situace k návštěvě Chiavenny (13 km od Campodolcinna). Je to starobylé městečko s úzkými uličkami, malými obchůdky a romantickou řekou. Parkovat se dá u nádraží za 1 € na hodinu. Jinak moc vyžití kromě procházek a případného běžkaření tu není.

Doprava do střediska a parkování:

Jelikož jsme z Teplic, tak jsme jeli trasou: Teplice - Karlovy Vary - Mnichov - Insbruck - Martina - St. Moritz (zde jsme se na hodinu zastavili) - Chiavenna - Campodolcino. Jeli jsme sedmimístným vozem s vlekem. Cesta nám i s hodinovou zastávkou a malými přestávkami trvala 13,5 hodiny. Žádné zácpy po cestě nás nepotkaly.

+ plusy

  • upravené široké sjezdovky
  • většinou moderní kryté lanovky
  • nádherné výhledy
  • málo lidí

- mínusy

  • pomalá lanovka ve Val di Lei
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

16. - 22.03.2019  | Madesimo

autor: Wawik
hodnocení:
Lyžovačka super, počasí taktéž. Pozor na krádeže lyží.Podle mé zkušenosti Nové Fischer Progressor, ale i zkušeností dalších lidí, běžná věc, zejména restaurace Larici.

18. - 23.01.2015  | Madesimo

autor: Ferry
hodnocení:

Vzhledem k našemu lyžařskému věku máme již docela dost "natočíno", tak si troufnu posuzovat. Madesimo je českými skijáky postupně objevováno. My ho v nabídce objevili nově v srpnu roku minulého a vzhledem k tomu, že náš standard roční obnáší již mnoho zim měsíc na sjezdovkách (i mimo ně), tak nám t...

zobrazit celý report

02. - 10.03.2012  | Madesimo

autor: bukaj
hodnocení:

Tady katalogy nelžou
Vždy, když listuji cestovatelskými katalogy a narazím na známé místo, tak mám pocit, že čtu o něčem jiném. Možná to také znáte. Ty superlativy, ta oceňování úplně všeho, zveličování maličkostí a zmenšování nadbytečného. Ale o jedné výjimce vím. Není to tak dlouho, co čes...

zobrazit celý report

26.01. - 02.02.2013  | Madesimo

autor: pinky

Celkový dojem z návštěvy střediska výborný.

zobrazit celý report

07. - 14.01.2012  | Madesimo

autor: Sssycak

Středisko Madesimo by se dalo zařadit spíše mezi menší italská střediska, ale i přesto se zde dají najít opravdu všechny typy terénů, na které si vzpomenete. Od sjezdovek pro začátečníky až k neuvěřitelně přikrým sjezdovkám nebo dokonce k nikdy neupravované sjezdovce pro milovníky drsnějších terénů....

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Aktivhotel Karla
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 004 Kč/os.
Dilly Resort

Dilly Resort

Rakousko Rakousko - Windischgarsten
all-inclusive vlastní doprava bez skipasu
Od 7 852 Kč
Orientační cena za noc vč. all-inclusive 4 524 Kč/os.
Hotel Harrachovka
Orientační cena za noc vč. polopenze 993 Kč/os.