Madesimo - aktuální report z 28.02. - 07.03.2015 - SNOW.cz

Madesimo aktuální report z 28.02. - 07.03.2015

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Lombardie

Madesimo - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Zoidberg
 • hodnocení:
 • návštěva od: 28.02.2015 do: 07.03.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Madesimo - Čechů ráj

Cesta do Madesima byla naším již šestým pobytem v zimní Itálii, můžeme proto srovnávat. Madesimo nás rozhodně nezklamalo a ani se nedivím, že se sem spousta Čechů ráda vrací. Sjezdovky jsou dobře propojené sedačkovými lanovkami (většinou s bublinou), vajíčkem a jednou starší kabinovou lanovkou na vrchol. Přejezdy jsou značené a pokud si vyzvednete u prodeje skipasů mapku, tak se zde brzy zorientujete.
Ubytovaní jsme byli v Campodolcinu, asi 500 m od Skiexpresu. Každý den jsme se dopravovali tímto zařízením nahoru a zpět. Je to vlastně lanovka uvnitř tunelu, která jezdí každou půl hodinu. Když je hodně cestujících, tak jede znovu. Uvnitř nejsou sedačky, takže je to trochu nepohodlné, ale zase poměrně rychlé. Tímto způsobem překonáte převýšení cca 650 m za pár minut.
Středisko Madesimo mohu jen doporučit a to jak začátečníkům, tak i zdatným lyžařům a snowboardistům.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Většina sjezdovek je červených a modrých, každý si zde najde to své. Sjezdovky jsou dobře upravené. Některé vedou lesem, jiné jsou na pláních. Jako příjemnou trasu můžu doporučit modrou sjezdovku č. 11 (Lago azzuro), která vede lesem, má příjemný sklon a končí trochu prudší částí u čtyřsedačkové lanovky v Madesimu. Pro náročnější se nabízí sjezdovka č. 20 (Interpista), která vede z vrcholu Cima Sole - nejprve jako černá a dále jako červená rovněž k výše uvedené čtyřsedačce, ovšem náročnější trasou. Sjezdovky ve Val di Lei jsou rovněž super, s nádhernými výhledy.

Sněhové podmínky:

Sněhu je zde dost, a to přírodního, takže poježděníčko super. Ačkoliv nám během pobytu sněžilo, Italové stíhali upravovat. Jen jednou se stalo, že na sjezdovce č. 23 (Vanoni) byly u dojezdu k vajíčku zmrzlé hroudy, ale dalo se to objet sjezdovkou č. 26 (Montalo).

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jak jsem psala výše, nejsou zde žádné vleky ani pomy. Kromě staré kabiny na Gropperu a staré sedačkové a velmi pomalé lanovky ve Val di Lei jsou všechna zařízení moderní a dostačující. V restauracích je čisté WC s toaletním papírem, tekoucí vodou a bez front.

Zalidněnost:

Lidí je tu poměrně málo, většinou naši krajané a Italové. Ti si zřejmě berou dovolenou, když je hezky a pracují, když není počasí nic moc. O víkendu je lidí víc, ale ne tak jako v Čechách. Občas zde potkáte lyžařskou školu.

Občerstvení a aprés-ski:

Na svahu je několik občerstvoven, asi nejlepší je Larici, kde dělají mimo jiné super pizzu průměr 30 cm od 8 €. Bombardino pořídíte cca za 4,50 €, kávu za 1 €, pivo za 4,50 €. My jsme si nosili v batohu termosky s čajem a svačinu. Batoh jsme nechávali u restaurace na sjezdovce Motta.
Jeden den se nám přihodilo, že byl silný nárazový vítr a nejezdily lanovky. Využili jsme této situace k návštěvě Chiavenny (13 km od Campodolcinna). Je to starobylé městečko s úzkými uličkami, malými obchůdky a romantickou řekou. Parkovat se dá u nádraží za 1 € na hodinu. Jinak moc vyžití kromě procházek a případného běžkaření tu není.

Doprava do střediska a parkování:

Jelikož jsme z Teplic, tak jsme jeli trasou: Teplice - Karlovy Vary - Mnichov - Insbruck - Martina - St. Moritz (zde jsme se na hodinu zastavili) - Chiavenna - Campodolcino. Jeli jsme sedmimístným vozem s vlekem. Cesta nám i s hodinovou zastávkou a malými přestávkami trvala 13,5 hodiny. Žádné zácpy po cestě nás nepotkaly.

+ plusy

 • upravené široké sjezdovky
 • většinou moderní kryté lanovky
 • nádherné výhledy
 • málo lidí

- mínusy

 • pomalá lanovka ve Val di Lei
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

09. - 13.02.2020  | Madesimo

 • autor: gibon09
 • hodnocení:

Pro tento rok jsme chtěli na jarní prázdniny nějaké klidnější středisko pro zdokonalení lyžování dcery, jelikož teď vycházejí jarňáky na náš okres v půlce února, tak to rozhodování nebylo úplně jednoduché. Po přečtení informací zde na SNOW.cz padla naše volba právě na Madesimo. Podle toho, co bylo o...

21. - 27.12.2019  | Madesimo

 • autor: liborIV
 • hodnocení:

Do Itálie jezdíme pravidelně a do Madesima jsme jeli podruhé. Středisko působí menším dojmem, než bych čekal podle uváděných km sjezdovek. Počasí - jasno a bezvětří 1 den, jasno, ale silný vítr 1 den, zbytek zataženo nebo slabé sněžení. V jiných střediscích jasno.Za celý týden nejela ani jednou lanovka na Groperru, i když bylo jasno a bezvětří. Lyžování do 3 000 m n. m. je pak pouze reklama (minulý pobyt lanovka jezdila pouze 0,5 dne). Dobré podmínky pro freeride, zvláště pokud jede lanovka na Gropperu. Sněhové podmínky výborné (více než 1 m), svahy upravené dobře, jen ve střední části spodních partií odpoledne horší. Lanovky poměrně moderní, většinou s bublinami. Při horším počasí nebo větru nejvíce bublina chybí u 6sedačky nad spojovacím podzemním vláčkem z Campodolcina a na zastaralé sedačce na Groppeře (pokud tedy jede). V termínu Vánoc byla zalidněnost spíše větší, zvláště 22. a 23. 12. Cesta komplikovanější, posledních 180 km mimo dálnici a přes sedla, která mohou být uzavřena.

16. - 22.03.2019  | Madesimo

 • autor: Wawik
 • hodnocení:

Lyžovačka super, počasí taktéž. Pozor na krádeže lyží.Podle mé zkušenosti Nové Fischer Progressor, ale i zkušeností dalších lidí, běžná věc, zejména restaurace Larici.

18. - 23.01.2015  | Madesimo

 • autor: Ferry
 • hodnocení:

Vzhledem k našemu lyžařskému věku máme již docela dost "natočíno", tak si troufnu posuzovat. Madesimo je českými skijáky postupně objevováno. My ho v nabídce objevili nově v srpnu roku minulého a vzhledem k tomu, že náš standard roční obnáší již mnoho zim měsíc na sjezdovkách (i mimo ně), tak nám t...

02. - 10.03.2012  | Madesimo

 • autor: bukaj
 • hodnocení:

Tady katalogy nelžou
Vždy, když listuji cestovatelskými katalogy a narazím na známé místo, tak mám pocit, že čtu o něčem jiném. Možná to také znáte. Ty superlativy, ta oceňování úplně všeho, zveličování maličkostí a zmenšování nadbytečného. Ale o jedné výjimce vím. Není to tak dlouho, co čes...

26.01. - 02.02.2013  | Madesimo

Celkový dojem z návštěvy střediska výborný.

07. - 14.01.2012  | Madesimo

Středisko Madesimo by se dalo zařadit spíše mezi menší italská střediska, ale i přesto se zde dají najít opravdu všechny typy terénů, na které si vzpomenete. Od sjezdovek pro začátečníky až k neuvěřitelně přikrým sjezdovkám nebo dokonce k nikdy neupravované sjezdovce pro milovníky drsnějších terénů....

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 7
Otevřené sjezdovky 0 z 12