Kitzbühel - aktuální report z 07.03.2015 - SNOW.CZ

Kitzbühel | aktuální report z 07.03.2015

Kitzbühel - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Kitzbühel:
autor: sipa32
hodnocení:
návštěva od: 07.03.2015 do: 07.03.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Lyžování v Kitzbühelu jsme si naplánovali jako jednodenní zastávku cestou do Zell am See. Chtěli jsme poznat toto vyhlášené středisko a zejména na vlastní oči, resp. lyže, zažít legendární sjezdovku Streif. Díky absolutně dokonalému slunečnému počasí byl den v tomto středisku opravdu dokonalý.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Při první návštěvě je nezbytným pomocníkem mapa střediska. Jako nástupní místo jsme zvolili Kirchberg a postupně jsme se dostali na Pengelstein a odtud lanovkou 3S Bahn do připojeného areálu Jochberg. Samozřejmě se zde najdou sjezdovky absolutně všech obtížností. Od nejdelšího modrého vyhlídkového sjezdu ze Steinbergkogelu do Kirchbergu, který je dlouhý 7,6 km s převýšením přes 1 000 m přes krásnou 3km červenou končící v Jochbergu a červené z Bärenkogelu až po nejkrásnější černé tratě ze Steinbergkokelu. Zvláštní kapitolou je samotný závodní Streif z Hahnenkammu. Byl z větší části sjízdný, i když některé úseky nejsou upravovány. Opravdu je těžké si představit, že na této trati se může jet sjezd. To, co je vidět v televizi, zdaleka neukazuje obtížnost této trati. Prostě na Kitzbühelu si vybere určitě každý. Jediným mínusem, běžným u těchto velkých středisek, je spousta času stráveného na lanovkách a dlouhých přejezdech, pakliže chcete středisko poznat téměř celé.

Sněhové podmínky:

Fantastické sněhové podmínky, protože dva dny před naší návštěvou napadlo cca 25 cm nového sněhu. Ráno vše perfektně upraveno a ve vyšších polohách to tak zůstalo až do pozdního odpoledne. Pouze v nejnižších polohách na slunci sníh odpoledne měknul.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Je zde hodně nově investováno do nových lanovek, i když je v provozu i kabinka z roku 1984. Spojovací lanovka 3S Bahn mezi dvěma vrcholy je také unikátní. S jednou podpěrou je dlouhá téměř 4 km.

Zalidněnost:

I přes sobotu a plná parkoviště se nikde u lanovek nečekalo a za "frontu" se dalo považovat už 20 lidí u lanovky. Přepravní kapacita je ohromná a díky velkorysým šířkám sjezdovek nedochází k přelidnění.

Občerstvení a aprés-ski:

Po areálu je nepočítaně možností občerstvení a posezení, samozřejmě za alpské ceny.

Doprava do střediska a parkování:

Jako nástupní místo jsme zvolili Kirchberg, kde je parkoviště pár kroků od kabinkové lanovky. Parkoviště těsně u hlavní silnice perfektně uklizené a zdarma.

+ plusy

  • Velikost střediska, kdo chce, nemusí za celý den jet 2x stejnou sjezdovku
  • Velká přepravní kapacita
  • Dobrá dostupnost, cca 30 km od dálnice
  • Všechny obtížnosti sjezdovek

- mínusy

  • Rozlehlost areálu, spousta času stráveného na přejezdech
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

02. - 09.03.2019  | Kitzbühel

autor: filipek.cihla
hodnocení:

Již podesáté jsem navštívil rakouská střediska, která spadají pod Kitzski - jedná se o několik areálů od Kitzbühelu po Hollersbach, které jsou vzájemně propojené až na jednu výjimku. Celkem tvoří 230 km sjezdovek a na sjezdovku vás vyveze 57 lanovek.
Letos byly naše jarní prázdniny až v březnu, ni...

zobrazit celý report

25. - 27.02.2019  | Kitzbühel

autor: Radim Polcer
hodnocení:

Kitzbühel patří mezi nejznámější rakouská lyžařská střediska. Skládá se z hlavní lyžařské houpačky Kitzbühel – Kirchberg – Jochberg – Mittersill, která je doplněna samostatným středně velkým areálem Kitzbüheler Horn a dále menšími samostatnými svahy Gaisberg a Bichlalm.

zobrazit celý report

25. - 26.02.2019  | Kitzbühel

autor: Sparťan
hodnocení:

Po dvou dnech skvělého lyžování na Kaprunu mířím nyní do Kitzbühelu trochu s obavami, zda budou sněhové podmínky v těchto skoro letních teplotách taky tak dobré. :-( No a bylo to skoro super lyžování. Jen na jižních stráních to bylo trošku měkčí, ale na severních to bylo dosti zmrzlé a na Streifu to...

zobrazit celý report

15.02.2019  | Kitzbühel

autor: cestmir
hodnocení:

Na poslední den naší dovolené jsme si nechali poslední dvě lokality v oblasti Kitzbühelu - Jochberg a Resterhöhe. A opět jsme byli maximálně spokojení. Krásně upravené sjezdovky a zajímavý snowpark v nás zanechaly hluboké zážitky. Sjezdovky se rozkládají ve vysokohorské scenérii.

zobrazit celý report

13.02.2019  | Kitzbühel

autor: cestmir
hodnocení:

Návštěva tohoto legendárního střediska a sjezdovky Streif byl dlouho očekávaný zážitek. Dvoudenní vytrvalé sněžení v předchozích dnech a slunečné počasí nasvědčovalo skutečnosti, že jsme na správném místě ve správnou dobu.

zobrazit celý report

06. - 10.02.2019  | Kitzbühel

autor: lapierre
hodnocení:

První lyžování v Kitzbühlu v životě a veskrze pozitivní zkušenost. Měl jsme obavy ze snobského střediska, kde je lyžování až na druhém místě, tak jsme se mu dlouho vyhýbali a navštívili ho až jako poslední velké středisko v Rakousku. Nyní bych ho řadil do top 5, možná i top 3 v Rakousku.

zobrazit celý report

12. - 14.01.2018  | Kitzbühel

autor: radek1
hodnocení:

Do Kitzbuhelu jsme vyrazili na prodloužený víkend, který sliboval přívětivou předpověď počasí, která se do puntíku vyplnila, jen v neděli bylo nutno se dostat nad 1 500 m n. m., níže byla mlha.

Každý den jsme jezdili v jiné části střediska:

  • první den Panoramabahn a okolní sjezdovky
  • druhý den ...
zobrazit celý report

28.01.2017  | Kitzbühel

autor: sedlikonen
hodnocení:
Zatim nejlepsi lyzovacka v Rakousku... Malo lidi a super upravene sjezdovky.

29.11.2016  | Kitzbühel

autor: HausGassner
hodnocení:
Pro pondelni rano jsme vybrali rychlou lyzovacku na Pass Thurn, soucast arealu KitzSki. Z Mittersillu jsme nevyjizdeli nahoru do sedla autem, ale zvolili jsme novejsi cestu do Hollersbachu k lanovce Panoramabahn. Ta nas pres mezistanici Breitmoos zavezla do 1 900 m na Resterhoehe. Tady fucelo a bylo asi minus deset stupnu. Zjistili jsme, ze v provozu jsou jen dve lanovky: Resterkogel a Hanglalm. Na Resterkogelu tradicne trenovali profi slalomari (reprezentace Koreje, Chorvatska a dalsi), cili jsme se presunuli na trosicku slunnejsi (a teplejsi) Hanglalm. Zhruba dve hodiny jsme zde jezdili na tvrdem dobre upravenem povrchu (mix prirodniho a technickeho snehu) a za tu dobu videli mozna 5 dalsich lyzaru. Kolem jedenacte bylo treba vratit se do udoli. A nam bylo lito opoustet prakticky privatni lyzovacku se super vyhledy na panorama Vysokych Taur. Dobre upravene sjezdovky, smes prirodniho a technickeho snehu. Velky parking v Hollersbachu u Panoramabahn, zdarma.

26.02.2016  | Kitzbühel

autor: Sparťan
hodnocení:

Na pár dní si s partou kamarádů odskakujeme z Krkonoš zalyžovat do Rakouska. Dnes je na pořadu slavný Kitzbühel.
Do areálu nastupujeme v Jochbergu, kde před pár lety k naprosto dokonalé sjezdovce vyrostla i moderní kabinka. Je zde velmi málo lidí, ale to se mění po přejezdu kdysi nejdražší kabinko...

zobrazit celý report

21.12.2015  | Kitzbühel

autor: Rychle
hodnocení:

Zklamání, zklamání a ještě jednou zklamání. Předtím jsem navštívil Obertauern a Kals a obě střediska byla co do sněhových podmínek na daleko vyšší úrovni než slovutný Kitzbühel. Rozměklý sníh a především vydřená místa toho byla bohužel důkazem. Chápu, že letošní zima je, jaká je, ale jde to i lépe, ...

zobrazit celý report

19.01.2014  | Kitzbühel

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Kitzbühelské Alpy s 1 000 km sjezdovek v 10 střediscích na území 50 x 30 km jsou jednou z nejkoncentrova­nějších lyžařských oblastí na světě – nejenže je pokrývá jeden superskipas (All Star Card), ale díky tomu, že autem jsou i ta nejvzdálenější místa od sebe zhruba hodinu jízdy, zcestovalý lyžař je ...

zobrazit celý report

27. - 29.12.2013  | Kitzbühel

autor: eva
hodnocení:

Střediska Kitzbühel a Hollersbach tvoří propojenou oblast s celkem 170 km sjezdovek a patří mezi nejprestižnější místa v Rakousku. Spojuje je obří kabinová lanovka 3S-Bahn. Nadmořská výška je až 2 000 m. Hlavní spojení z městečka Kitzbühel je kabinkovou lanovkou, odkud si můžete sjet známý Hahnenkam...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Tirolerhof - Fulmpes
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 538 Kč/os.
Kesselgrubs Ferienwohnungen
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 957 Kč/os.
Residence Lores 2
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 424 Kč/os.