Val d´Isere / Espace Killy - aktuální report z 09.03.2015 - SNOW.cz

Val d´Isere / Espace Killy aktuální report z 09.03.2015

  průměrné hodnocení:

Francie Francie - Savojsko

Val d´Isere / Espace Killy - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Milka
 • hodnocení:
 • návštěva od: 09.03.2015 do: 09.03.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Rozlehlé lyžařské středisko, které má společný skipas a je lanovkově napojeno na sousední Tignes. Areál nabízí snad všechno, co může milovník zimních sportů potřebovat – sjezdovky široké i úzké, mírné i strmé, na ledovci i v údolí, svahy orientované téměř na všechny strany, spoustu volných terénů v dosahu lanovek, parky, rozličná přepravní zařízení, krásná panoramata včetně výhledu na Mont Blanc…

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Přímo do Val d’Isère vedou strmé svahy včetně nejdelších černých upravovaných sjezdovek. Zbylé dojezdy do údolí, konkrétně do Le Fornet, Le Laisinant a La Daille, jsou již mírnější, maximálně červené a některé poměrně úzké. V horních partiích areálu převažují spíš mírnější svahy, trochu červeněji je jen na ledovci Pissaillas, ale v průsmyku Iseran i nad Solaise je modro a z Rocher de Bellevarde na stranu odvrácenou od Val d’Isère stéká spousta zelených. Hodnocení obtížnosti mi přijde hodně mírné, spousta červených se podezřele modrá.

Sněhové podmínky:

Podmínky vynikající a sněhu dostatek, především v horních částech areálu, kde je sníh přírodní. V dolních zalesněných částech je sníh technický, který pod vlivem teplot (přes den až k 15 °C) výrazně měkne, ani podklad není nijak umrzlý.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Páteřními přepravními zařízeními sloužícími především k nástupu do horní části areálu jsou převážně různé kabiny. Ty jsou často doplněny i souběžně vedoucími sedačkovými lanovkami. V horních pasážích jsou sjezdovky obsluhovány sedačkami, v okrajových částech občas pomalými neodpojitelnými.

Velkou nevýhodou je provoz většiny zařízení až od 9:00, jen několik málo zařízení je v provozu od 8:45, některé ale až třeba od 9:15 nebo 9:30, tam se asi počítá, že takovou dobu bude lyžařům trvat, než se k nim dostanou. Ráno po 9:00 se u dolních nástupních stanic tvoří fronty tak na 10 minut, obsluha se snaží lyžaře za každou cenu maximálně využít přepravní kapacitu daného zařízení – sedačková lanovka Solaise Express byla první, kde jsem neviděla na odjíždějících sedačkách jediné volné místo.

Zalidněnost:

Vyjma ranního nástupu do areálu lyžování zcela bez front, většina přepravních zařízení jezdila poloprázdná, sjezdovky taktéž prázdné vyjma užších dojezdů do údolí, které občas nějaký začátečník ucpal svým ježděním od kraje ke kraji.

Občerstvení a aprés-ski:

Restaurace jsou rozprostřené po celém areálu ve frekventovaných bodech, takže převážně na různých vrcholcích nebo v sedlech. Ceny vysoké, snad s několika vysokohorskými přirážkami – jedna vajíčková omeleta se sýrem a 0,5 l Coca Coly přišlo na 18,90 €!

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd z ČR nehodnotím, Francie je prostě daleko. Val d’Isère leží až na konci silnice z Albertville, cesta je zdlouhavá, především v sobotu, kdy se střídají turnusy – hodinu času jsme strávili postáváním v koloně, která se vlekla od Albertville až za Moûtiers.

Val d’Isère má omezený autoprovoz, což může způsobit další komplikace, informace o parkování nebo skibusech jsou občas hůře dohledatelné, hlavně pokud nevládnete francouzštinou. Parkovali jsme na venkovním parkovišti v La Daille, kde má být 10 hodin za 9,70 €. Přijeli jsme v 8:05 a odjížděli v 16:20 (tzn. čistý čas parkování byl 8:15) a parkování stálo 9,20 €.

+ plusy

 • Sněhová jistota, sjezdovky i na ledovci
 • Velký výběr sjezdovek
 • Malá zalidněnost

- mínusy

 • Rozlehlost areálu, zdlouhavé přesuny mezi jednotlivými částmi
 • Ceny občerstvení
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

12. - 15.03.2024  | Val d´Isere / Espace Killy

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Další dny našeho týdenního pobytu v Espace Killy trávím přes kopec ve Val d´Isére, kam se z Tignes dostanete během chvilky nejlépe vyjetím na horu Toviere a odtud pak spadnete po několika sjezdovkách směr Val d´Isére. Toto středisko má jako jeho soused také 150 km sjezdovek všech obtížností a velmi ...

01. - 08.07.2023  | Val d´Isere / Espace Killy

 • autor: korsičan
 • hodnocení:

Letos naprostá pecka. Pokud bylo v sousedním Tignes málo lidí, tak zde nebyl vůbec nikdo. Nádherná lyžovačka na závěr sezony.

08.07.2021  | Val d´Isere / Espace Killy

 • autor: korsičan
 • hodnocení:

Příjemné překvapení. Malinký areál, ale skvělé lyžování.

19. - 20.01.2018  | Val d´Isere / Espace Killy

 • autor: moravecpeta
 • hodnocení:

Val d´Isere je určitě jedno z nejkrásnějších středisek, a to nejen Francie. Při pobytu jsem nabyl dojmu, že je středisko do místních hor zcela přirozeně zasazeno. A v případě této návštěvy to bylo ještě podpořeno snad až přehnanou sněhovou nadílkou. Ale je určitě lepší, když je sněhu více než méně.

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 1 z 17
Otevřené sjezdovky 0 z 22