Mayrhofen / Ski Zillertal 3000 - aktuální report z 28.02.2016 - Mayrhofen / Ski Zillertal 3000 - - SNOW.cz

Mayrhofen / Ski Zillertal 3000 | aktuální report z 28.02.2016

Mayrhofen / Ski Zillertal 3000 - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Mayrhofen / Ski Zillertal 3000:
autor: cestmir
hodnocení:
návštěva od: 28.02.2016 do: 28.02.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko Penken nad Mayrhofenem mne nijak zvlášť nezaujalo, ale patří se ho navštívit při návštěvě Zillertalu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Oblast nabízí 135 km tratí, z toho 40 km jsou modré sjezdovky, 66 km sjezdovek je červených, 11 km je sjezdovek černých a 18 km sjezdovek je určeno pro freeride. Atrakce pro děti (slalom, skicros, tobogan, rampa) zde nenajdete.

Sněhové podmínky:

Neodstatek sněhu v celé lokalitě se projevil i na sjezdovkách, lyžovalo se na umělém sněhu. Přírodní sníh od výšky 1 500 m. Výjezd mimo sjezdovky hrozil poškozením lyží. Vhledem k vysokým teplotám v odpoledních hodinách tratě muldovaté a rozbředlé.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Vše fungovalo bez problému. Některé sedačkové lanovky vyhřívané.

Zalidněnost:

Vzhledem k snadné dostupnosti střediska byla zalidněnost opravdu velká, obzvláště v okolí lanovky Lärchwald. Samozřejmě k tomu přispěla i neděle. Fronty do 5 min.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení není problém, všude je dostatek restaurací a bufetů. Horší je to s lavičkami nebo s nějakým posezením. To zde budete hledat jen obtížně. My jsme byli na jídlo v chatě Penkenjoch (grilovaná klobása s hranolkami 6,9 eur).

Nejsem příznivcem nějakých bujarých večírků a párty, spíše preferuji ranní vstáváni a výjezd lanovkou mezi prvními. Ale šrumec v baru vedle lanovky v Mayrhofenu byl neskutečný. Nechápu, jak někdo může celý den stát ve frontě, tlačit se v kabinkové lanovce a večer jít ještě do přeplněného baru. To mi fakt hlava nebere.

Doprava do střediska a parkování:

Středisko Penken je dostupné z několika míst - nejsnadnější z Hippachu (bezproblémové parkování), v Mayerhofenu je problém s parkingem, popřípadě se dá nastoupit z Finkenbergu.

+ plusy

  • Kilometry sjezdovek
  • Snadná dostupnost

- mínusy

  • Zalidněnost
  • Absence venokvních odpočinkových míst
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

20.04.2019  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

autor: Bobulini
hodnocení:

K velikonoční návštěvě nás přesvědčily příznivé reference posledního týdne, byť byly trochu obavy z výrazného oteplení. Obojí se tak trochu naplnilo. Krásné azurové počasí, sněhu je nahoře stále dostatek, v tomto období pochopitelně bez možnosti sjezdu do údolí. Ale od 11 až 12 hod. již dosti měkne....

zobrazit celý report

13. - 14.04.2019  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

autor: Orhor
hodnocení:

Jeden den jsme strávili v Zillertal Areně a druhý den na Penkenu v Mayrhofenu a po oba dny vládla zimní atmosféra. Velmi dobré až mimořádně sněhové podmínky na půlku dubna, bohužel slabší viditelnost kvůli nízké oblačnosti.

zobrazit celý report

06.03.2019  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

autor: tereskaska
hodnocení:

Rastkogel nad Vorderlanersbachem je pro mě osobně sympatičtější část areálu Ski Zillertal 3000 než předchozí den navštívený Mayrhofen. Přelidněnost zde nastává o něco později, většina lyžařů se sem totiž dostává velkokapacitními lanovkami přes Penkenbahn a to jim nějaký čas zabere...

zobrazit celý report

03.03.2019  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

autor: tereskaska
hodnocení:

Oproti zkušenostem z předchozích let šíleně přelidněno, skibusy si jezdí, jak chtějí. :( Sníh odpoledne rozbředlý, ale s tím se v tomto termínu musí počítat.

zobrazit celý report

10.12.2018  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

autor: 0ndra
hodnocení:

V poslední den dovolené v Zillertalu nás zlákal Mayrhofen, a to hlavně proto, že nabízí vratný skipas. Lyžovat tu můžete již od 7:30 a pokud ho zvládnete vrátit do 13:00, vrátí vám 17 euro. Lyžovat tak můžete celé dopoledne za 39 euro. Shovívavá a hodná paní u pokladny nám vrátila peníze i ve 13:07....

zobrazit celý report

07. - 10.03.2018  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

autor: Rajle
hodnocení:
Jarky na Tuxu! Využili jsme nabídky známého a trávili s rodinou jarní prázdniny lyžováním na Tuxu. Ubytování zajištěno ve studiu bývalého malého pivovaru Tuxerbier v Lanersbachu asi 200 metrů od lanovky na Eggalm (Tux = Lanersbach, Madseit, Juns a Hintertux). Majitel je pochopitelně Čech. Skipas = celý Zillertal až do Fügenu, ale tam se z Tuxu nikdo nehrne. Vzorná úprava tratí, která při skoro jarním počasí na jižních svazích vydrží sotva do poledne, potom boule a plotny, protože se jedná o atraktivní oblast se spousta lidí. Lze nalézt sjezdovky, kde to není tak přeplněné. Doporučuji zůstat na Eggalmu - tratě k Vogelnestu (Ptačí hnízdo) krásné modré a červené a spousta variant. V devět ráno ideální manšestr. Vyhřívané sedačkové lanovky dají zapomenout na únavu. Pokud si chce člověk odpočinout, je tu několik apres-ski barů (aprešky – místní dialekt) a restaurací. Poněkud na naše poměry drahých. Klady - česká obsluha, záruka sněhu, české pivo. Zápory - masy lidí, ceny.

19.03.2016  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

autor: janousekml
hodnocení:

Pěkné a velice rozmanité středisko, připomínající továrnu na zábavu a pohodu. Do střediska je možné se dostat hned ze čtyř směrů. My jsme zvolili parkování v Tuxu s výjezdem na Eggalm s postupným přesunem na Rastkogel, Penken a Horberg, odpoledne zase zpět.

zobrazit celý report

11.03.2016  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

autor: Cipous
hodnocení:

Ve středisku jsem byl i v sobotu před 14 dny a oproti pátku 11. března mi tehdy přišlo středisko prázdnější, pravděpodobně díky střídání termínů dovolených. Už tři dny po vydatném sněžení nebyl prašan, v údolí v 1 630 m n. m. bylo 11 °C, ve 2 000 m 3 °C.
Pokud z tohoto týdne porovnám "Hochzillerta...

zobrazit celý report

30.01.2016  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

autor: gimli35
hodnocení:

Návštěva nejrozmanitějšího, nejvšestrannějšího a druhého největšího areálu v Zillertalu je sama o sobě zážitek. Když se k tomu ale přidá dokonalé počasí, vůbec se vám nebude chtít ze svahu.

zobrazit celý report

13. - 14.03.2013  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

autor: Miky888

Krásné moderní středisko Mayrhofen nabízí až 159 km sjezdovek, které jsou obsluhovány 53 vleky. Během návštěvy nám příliš nepřálo počasí, ale i tak jsme si tento areál oblíbili.

zobrazit celý report

12.12.2012  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Mayrhofen, lyžařské srdce Zillertalu, se pozvolna rozbíhá na svůj sezónní tep. Všechny páteřní lanovky i sjezdovky jsou v provozu a funguje spojení mezi Penkenem, Rastkogelem a Eggalmem, zhruba polovina variant tratí je ale zatím uzavřena (velká část z nich se intenzivně připravuje na otevření). Dík...

zobrazit celý report