Mayrhofen / Ski Zillertal 3000 - aktuální report z 19. - 20.12.2022 - SNOW.cz

Mayrhofen / Ski Zillertal 3000 aktuální report z 19. - 20.12.2022

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Mayrhofen / Ski Zillertal 3000 - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: crystalclear
 • hodnocení:
 • návštěva od: 19.12.2022 do: 20.12.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Jde o rozlehlý areál se spoustou atrakcí, vhodný pro děti i pro mládež, ale i pro dospělé. Počasí bylo solidní. Kdyby bylo více sněhu a kdyby byly některé lanovky komfortnější, bylo by hvězdiček 5.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Vyvážený mix náročných i snadných tras, úzkých i širokých. Výborná úprava, rolbaři umí své řemeslo.

Při přejezdu do/z oblasti Eggalm je několik dlouhých, plochých přejezdů (např. č. 77), na nichž to dětem špatně jede a musí se odrážet. Jsou na nich i přejezdy silnic, které hrozí poškozením skluznic.

Odpolední návrat z Penkenu je vhodný i pro méně zkušené. Návratová modrá č. 28 je klidná, ne jako třeba drsná a muldovatá černo-červená ve štýrském Planai. Do údolí už se jede kabinkou „Penkenbahn“. Až do Mayrhofenu žádná sjezdovka nevede.

Pod všude propagovanou značkou Mountopolis sjednocuje areál nabídku zábavy na sjezdovkách. A že jí je! Hojně využívaný a dobře vybavený snowpark PenkenPark, několik perfektně připravených měřených slalomů zdarma u sjezdovky č. 15 (vč. videozáznamu se stáhnutím přes Skiline), pro menší děti zábavná trasa FunRide na sjezdovce č.10 a pro drobotinu jsou výukové loučky s pojízdnými koberci, apod. Nevýhodou snowparku je poloha v údolí, odpoledne byl i přes solidní počasí ve stínu a s horší viditelností.

Sněhové podmínky:

Sněhu byl dostatek, ale jen tak tak. Někde se vyskytlo i pár kamínků, zejména na úzkých přejezdových sjezdovkách, které nemají zasněžování. U některých byla i žlutá varovná cedule. V příštích dnech nelze očekávat zlepšení, o Vánocích možná budou některé další svahy uzavřené.

Lyžování mimo sjezdovku bylo v omezené míře možné. Bylo ale už hodně proježděné, na pouhých cca 20 cm sněhu a s rizikem najetí na kameny nebo hlínu. Při teplotách nad nulou nešlo o prašan, ale o měkký sníh.

Škoda, že ostrá černá Harakiri č. 34 se sklonem 78 % (údajně nejstrmější upravovaná trať v Rakousku) byla ještě pro nedostatečnou pokrývku uzavřena. Byl na ní velký červený flek, který jsme vzhledem k náročnosti sjezdovky z dálky tipovali na stopy krve. :-)

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Na české poměry skvěle vybaveno, na Alpy průměr – horší než například v nedávno hodnoceném Ischglu. Část lanovek je sice rychlá, ale cca 20 let stará, s tvrdými sedadly a bez bublin. Nám to naštěstí nevadilo, byly příjemné teploty a bezvětří. Za větru a v -10 °C vám ale děti leckde promrznou, pokud nejsou opravdu teple oblečené.

V 15.30 překvapivě vypnuli telemix „Kombibahn“, a tak celý svah Penkenjochu obsluhovala sedačka „Penken Express“. Pokud by bylo lyžařů více, muselo by se čekat a červená č. 25 by byla plná muld. Nevím, zda šlo o záměr, nebo třeba o poruchu.

Zajímavá a překvapivě rychlá je velká kabinka „150er Tux“, spojující obě poloviny areálu a poskytující krásný výhled. Pozor na přibližovací lano „Minilift“ při příjezdu ke 150er Tux od Rastkogelu sjezdovkami č. 67/68. Vyžaduje fyzickou sílu, špatně se ho drží, cuká se, je velmi nepohodlné. Pro děti je mnohdy nezdolatelné, po pár metrech se neudrží. Můžete se mu vyhnout sjetím do údolí dlouhou červenou trasou 66, ta je ale místy hodně náročná. Pro méně zdatné návštěvníky jsou obě volby nepříjemné.

Značení tras je leckde matoucí. Souběh více tratí často není označen. Z mapky není patrné, kterým směrem jsou trasy skloněné: malé směrové šipky z map jiných areálů v Mayrhofenu ještě neobjevili. Odbočka na Beilspitzlift u Egger Ski Almu vypadala otevřená, i když samotný vlek byl mimo provoz. Kdo to předem nevěděl, musel šlapat zpět do kopce pěšky.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Díky předvánočnímu termínu bylo lyžařů málo. Na lanovkách se nečekalo většinou vůbec, před polednem maximálně na třetí sedačku. Na okrajových svazích jsme byli téměř sami a za dva dny jsme kvůli hustému provozu nemuseli na svahu čekat ani jednou. Když jsme ale 21.12. odpoledne odjížděli, byl do Zillertalu v protisměru dlouhý had na Vánoce přijíždějících návštěvníků, takže návaly brzy budou.

Na svazích byla často slyšet čeština, snowpark zase obsadili američtí snowboardisté. Obvyklou sjezdařskou roli komických Holanďanů tentokrát převzali Dánové.

Občerstvení a aprés-ski:

Restaurací na svazích jsou desítky, běžné alpské úrovně i cenové hladiny. Vezměte si dostatek hotovosti, v některých hospodách nepřijímají karty. Místní čepované pivo značky Zillertal udělá Čechovi radost jen při velké žízni.

Rodiče s malými dětmi ocení restauraci Lämmerbichl. Na její terase mohou popíjet a slunit se, své dítě mají na výukovém plácku hned před sebou.

Aprés-ski dole v Mayrhofenu zjevně žilo. V takovém Ice Baru hned vedle dolní stanice Penkenbahnu bylo plno už v 18.30 a tanec některých jedinců i v takto brzkou hodinu vypadal už hodně divoce. Na Hauptstraße bylo v krátkém úseku i několik dalších barů a tanečních podniků.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava tam i zpět bez problémů. V údolí Zillertal se často tvoří „vláčky“ pomaleji jedoucích vozidel, zejména když před vámi jedou skibusy. Počítejte s tím při počítání času dojezdu. Když jsme odjížděli, v protisměru (= směrem od Mnichova do Alp) byly zácpa za zácpou. Vánoční sezóna začíná.

+ plusy

 • velký areál s hodně sjezdovkami v provozu
 • mnoho možností pro děti a mládež
 • na dnešní dobu snesitelné ceny
 • další velké areály jsou nedaleko (Hintertux, Zillertal Arena, …), mají propojené skipasy
 • výhledy na Alpy všude okolo

- mínusy

 • méně sněhu, hlavně na přejezdech a pro jízdu mimo sjezdovky
 • na rakouský průměr méně komfortní lanovky
 • lyžařsky nezajímavá část Eggalm
 • některé restaurace nepřijmou placení kartou

Zajímavé odkazy

Permanentky si můžete koupit kdykoliv u automatů, například u spodní stanice lanovky Penkenbahn. Vyhnete se tak případné ranní frontě u pokladny v první den lyžování. Automaty přijímají i karty.

Vícedenní permanentky Zillertaler Superskipas platí i do jiných areálů v údolí Zillertal. I když byly informace personálu v Mayrhofenu protichůdné, platí i na 25 minut jízdy vzdáleném ledovci Hintertux.

Některé menší prodejny v Mayrhofenu mají omezenou otevírací dobu kvůli nedostatku personálu.

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

24. - 26.01.2023  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

 • autor: Tomáš B.
 • hodnocení:

Mayrhofen je naše velmi oblíbené středisko kvůli různorodosti sjezdovek a krátkému přejetí z Eggalmu skibusem na Hintertux. Oba dva navštívené dny stály za to, poslední den jsme se na poslední jízdu vypravili i na Ahorn.

27. - 29.12.2022  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

 • autor: jvins
 • hodnocení:
Vzhledem k minimálním možnostem lyžování v Čechách o vánočních prázdninách padla volba na Tux. Ubytování u českého kamaráda na "pivovaře" blízko lanovky na Eggalm. Po čínském viru a slabší loňské sezóně zase skvělý zážitek. Sjezdovky po ránu upravené (manžestr) bez větších přechodů mezi jednotlivými pásy od rolby. Využívali jsme hlavně sjezdovku č. 77 z Eggalmu k Vogelnestu. Občas na Rastkogel z Vorderlarensbachu. Ale tam to je zalidněná dálnice. Sněhové podmínky na svazích výborné, ale jen dopoledne. Kolem poledne se vyjely pruhy uprostřed sjezdovky s ledovými plotnami a okolo nahrnutý firn. Mimo sjezdovky na jižních svazích a ve vesnici bez sněhu. Nechtěli jsme jezdit celý den, tak jsme využili možnosti vrácení jízdenky do 13 h za slevu 10 eur. Dopoledne pohoda, kolem poledne už zalidněno, zvlášť Rastkogel. Člověka stále překvapuje, že spousta lyžařů do sebe leje šnaps a pivo jak nezavřený už od dopoledne. Nikdo to neřeší. Cesta na Tux trvá z Plzně 5 hodin vesměs po dálnici.

11. - 14.12.2022  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

 • autor: Abrakus79
 • hodnocení:

Tak jako vloni začátek sezóny na Mayrhofenu a opět naprostá spokojenost a luxus. Sice nám počasí jeden den dokázalo svou zimu, ale zase díky tomu byly další dny plné skvělého lyžování na perfektním sněhu. Jeden den byla červená č. 15 uzavřena pro trénink reprezentace žen USA. Celkově prostě nechápu,...

15.12.2021  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

 • autor: Abrakus79
 • hodnocení:

Po dlouhé době jsme využili ten týden, kdy dostalo Rakousko trochu rozumu, než jim zase přeskočilo. A co říci jiného, než že Rakousko a sluníčko je prostě to nej! Odpoledne jsme toho již měli až až.

21. - 24.01.2020  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

 • autor: Abrakus79
 • hodnocení:

Mayrhofen nezklame! Když se přidá nádherné počasí, sluníčko, přes noc pod nulou a přes den +5, tak snad nemůže být lepší lyžovačka. Byli jsme zde nádherné 3 dny, které byly prostě top. Sjezdovky jsou fantastické!

13.01.2020  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

 • autor: Rychle
 • hodnocení:

Pokud budete v údolí Zillertal, tak klidně vynechejte Hintertux, ale do Mayrhofenu rozhodně zavítejte. Výborné středisko po všech stránkách, ve kterém jsem nebyl naposled. Široký výběr tratí od modrých, přes červené až po černé, včetně Harakiri, která je jedna z nejprudších sjezdovek v Rakousku. I p...

15.12.2019  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

 • autor: Abrakus79
 • hodnocení:

Mayrhofen byl další zastávkou naší výpravy v Zillertalu. Z důvodu větru na Kaltebachu a uzavření většiny lanovek jsme se sem podívali na skok již v sobotu, ale neděle byla určena sem na celý den. Kvalita sjezdovek a jejich rozmanitost nás nadchla a sem se budeme vždy rádi vracet. Sice ještě nebylo v...

20.04.2019  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

 • autor: Bobulini
 • hodnocení:

K velikonoční návštěvě nás přesvědčily příznivé reference posledního týdne, byť byly trochu obavy z výrazného oteplení. Obojí se tak trochu naplnilo. Krásné azurové počasí, sněhu je nahoře stále dostatek, v tomto období pochopitelně bez možnosti sjezdu do údolí. Ale od 11 až 12 hod. již dosti měkne....

13. - 14.04.2019  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

 • autor: Orhor
 • hodnocení:

Jeden den jsme strávili v Zillertal Areně a druhý den na Penkenu v Mayrhofenu a po oba dny vládla zimní atmosféra. Velmi dobré až mimořádně sněhové podmínky na půlku dubna, bohužel slabší viditelnost kvůli nízké oblačnosti.

06.03.2019  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

 • autor: tereskaska
 • hodnocení:

Rastkogel nad Vorderlanersbachem je pro mě osobně sympatičtější část areálu Ski Zillertal 3000 než předchozí den navštívený Mayrhofen. Přelidněnost zde nastává o něco později, většina lyžařů se sem totiž dostává velkokapacitními lanovkami přes Penkenbahn a to jim nějaký čas zabere...

03.03.2019  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

 • autor: tereskaska
 • hodnocení:

Oproti zkušenostem z předchozích let šíleně přelidněno, skibusy si jezdí, jak chtějí. :( Sníh odpoledne rozbředlý, ale s tím se v tomto termínu musí počítat.

10.12.2018  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

V poslední den dovolené v Zillertalu nás zlákal Mayrhofen, a to hlavně proto, že nabízí vratný skipas. Lyžovat tu můžete již od 7:30 a pokud ho zvládnete vrátit do 13:00, vrátí vám 17 euro. Lyžovat tak můžete celé dopoledne za 39 euro. Shovívavá a hodná paní u pokladny nám vrátila peníze i ve 13:07....

07. - 10.03.2018  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

 • autor: Rajle
 • hodnocení:
Jarky na Tuxu! Využili jsme nabídky známého a trávili s rodinou jarní prázdniny lyžováním na Tuxu. Ubytování zajištěno ve studiu bývalého malého pivovaru Tuxerbier v Lanersbachu asi 200 metrů od lanovky na Eggalm (Tux = Lanersbach, Madseit, Juns a Hintertux). Majitel je pochopitelně Čech. Skipas = celý Zillertal až do Fügenu, ale tam se z Tuxu nikdo nehrne. Vzorná úprava tratí, která při skoro jarním počasí na jižních svazích vydrží sotva do poledne, potom boule a plotny, protože se jedná o atraktivní oblast se spousta lidí. Lze nalézt sjezdovky, kde to není tak přeplněné. Doporučuji zůstat na Eggalmu - tratě k Vogelnestu (Ptačí hnízdo) krásné modré a červené a spousta variant. V devět ráno ideální manšestr. Vyhřívané sedačkové lanovky dají zapomenout na únavu. Pokud si chce člověk odpočinout, je tu několik apres-ski barů (aprešky – místní dialekt) a restaurací. Poněkud na naše poměry drahých. Klady - česká obsluha, záruka sněhu, české pivo. Zápory - masy lidí, ceny.

19.03.2016  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

 • autor: janousekml
 • hodnocení:

Pěkné a velice rozmanité středisko, připomínající továrnu na zábavu a pohodu. Do střediska je možné se dostat hned ze čtyř směrů. My jsme zvolili parkování v Tuxu s výjezdem na Eggalm s postupným přesunem na Rastkogel, Penken a Horberg, odpoledne zase zpět.

11.03.2016  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

 • autor: Cipous
 • hodnocení:

Ve středisku jsem byl i v sobotu před 14 dny a oproti pátku 11. března mi tehdy přišlo středisko prázdnější, pravděpodobně díky střídání termínů dovolených. Už tři dny po vydatném sněžení nebyl prašan, v údolí v 1 630 m n. m. bylo 11 °C, ve 2 000 m 3 °C.
Pokud z tohoto týdne porovnám "Hochzillerta...

28.02.2016  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

 • autor: Cesmik
 • hodnocení:

Středisko Penken nad Mayrhofenem mne nijak zvlášť nezaujalo, ale patří se ho navštívit při návštěvě Zillertalu.

30.01.2016  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

 • autor: gimli35
 • hodnocení:

Návštěva nejrozmanitějšího, nejvšestrannějšího a druhého největšího areálu v Zillertalu je sama o sobě zážitek. Když se k tomu ale přidá dokonalé počasí, vůbec se vám nebude chtít ze svahu.

13. - 14.03.2013  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

Krásné moderní středisko Mayrhofen nabízí až 159 km sjezdovek, které jsou obsluhovány 53 vleky. Během návštěvy nám příliš nepřálo počasí, ale i tak jsme si tento areál oblíbili.

12.12.2012  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Mayrhofen, lyžařské srdce Zillertalu, se pozvolna rozbíhá na svůj sezónní tep. Všechny páteřní lanovky i sjezdovky jsou v provozu a funguje spojení mezi Penkenem, Rastkogelem a Eggalmem, zhruba polovina variant tratí je ale zatím uzavřena (velká část z nich se intenzivně připravuje na otevření). Dík...

Courmayeur

SNOW tipy

Výška sněhu 100 cm
Otevřené lanovky a vleky 18 z 18
Otevřené sjezdovky 41 z 41 km