Mayrhofen / Ski Zillertal 3000 - aktuální report z 10.12.2018 - SNOW.CZ

Mayrhofen / Ski Zillertal 3000 | aktuální report z 10.12.2018

Mayrhofen / Ski Zillertal 3000 - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Mayrhofen / Ski Zillertal 3000:
autor: 0ndra
hodnocení:
návštěva od: 10.12.2018 do: 10.12.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

V poslední den dovolené v Zillertalu nás zlákal Mayrhofen, a to hlavně proto, že nabízí vratný skipas. Lyžovat tu můžete již od 7:30 a pokud ho zvládnete vrátit do 13:00, vrátí vám 17 euro. Lyžovat tak můžete celé dopoledne za 39 euro. Shovívavá a hodná paní u pokladny nám vrátila peníze i ve 13:07. :-) Výsledné hodnocení by mělo odpovídat spíše 4,5 hvězdy, moc negativ jsem tu nenašel.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Pod vrcholky Penkenu a Horbergu se nachází hlavně prudké sportovní svahy, modré sjezdovky jsou pouze "objízdné trasy", navíc značně úzké. Černá sjezdovka č. 12 je místy opravdová "stěna". Eggalm a Rastkogel je přesný opak, příjemné modré a červené dálnice, nabízející rodinné zázemí i sportovní svezení, navíc na prosluněných kopcích. Bohužel dojezd do údolí možný jen v Eggalmu, do Ramsau pak případně volným terénem za dobrých sněhových podmínek. Jinde jen (pomalými) lanovkami.

Areál Ahorn jsme nevyzkoušeli - propojení s Penkenem je možné jen skibusem (který před vánoci ještě nejezdí) nebo vlastním autem.

Sněhové podmínky:

Sněhu byl dostatek, otevřena i ski route č. 75, takže přejezd do Eggalmu bez problémů. Paradoxně nabízí lepší "svezení" než modré sjezdovky pod Penkenem a Horbergem. Všechny sjezdovky otevřené a úprava v pořádku, odpoledne pak možná na prudší svazích horší (ledové plotny).

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Relativně moderní přepravní park - to se vztahuje hlavně na Penken a Horberg. Rychlá kabina pro 150 lidí umožňuje bezproblémový přesun mezi dvěma částmi areálu. Opačným příkladem je čtyřmístná kabina na Rastkogel, která už něco pamatuje. Některé sedačkové lanovky ještě bez bubliny, většina ale s ní.
Půl hvězdičky z hodnocení jde dolů za pomalou kabinkovou lanovku Horbergbahn, která se dle mapy jeví jako nejkratší (a tudíž nejrychlejší) přístupová cesta do areálu, ale výjezd s ní trvá dobrých 15 minut. Určitě by mohla ale jezdit rychleji... Stále se ovšem jedná o nejbližší lanovku v areálu ve směru od Fügenu a jezdit dál se nevyplatí.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost překvapivě pod Penkenem a Horbergem vyšší, všichni se ale vešli. Pod Rastkogelem už nižší a na Eggalmu jsme lyžovali dohromady asi 4. :-) Možná se ale lidé přesunují na tamější svahy až k odpoledni.

Občerstvení a aprés-ski:

Neměl jsem čas vyzkoušet, ale možností občerstvení je zde hodně, především na Penkenu. Toalety na Kressbrunnalm přístupné zvenčí, bez nutnosti chůze po schodech.
Aprés-ski bar na parkovišti pod Horbergbahn uzavřen i ve 14 h, zřejmě z důvodu nižší návštěvnosti.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava bez problémů, parkoviště pod Horbergbahn prostorné a zdarma. Místo v 9:30 přímo z druhé strany budovy, cca 20 metrů k lanovce.

+ plusy

  • Nízká zalidněnost na Eggalmu a Rastkogelu
  • Prostorné a přehledné sjezdovky tamtéž
  • Rychlá kabinová lanovka pro 150 lidí
  • Vratný skipas
  • Množství parkovacích míst těsně u lanovky

- mínusy

  • Prudké a užší svahy na Penkenu
  • Pouze "objízdné" modré sjezdovky tamtéž
  • Několik starších lanovek
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

20.04.2019  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

autor: Bobulini
hodnocení:

K velikonoční návštěvě nás přesvědčily příznivé reference posledního týdne, byť byly trochu obavy z výrazného oteplení. Obojí se tak trochu naplnilo. Krásné azurové počasí, sněhu je nahoře stále dostatek, v tomto období pochopitelně bez možnosti sjezdu do údolí. Ale od 11 až 12 hod. již dosti měkne....

zobrazit celý report

13. - 14.04.2019  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

autor: Orhor
hodnocení:

Jeden den jsme strávili v Zillertal Areně a druhý den na Penkenu v Mayrhofenu a po oba dny vládla zimní atmosféra. Velmi dobré až mimořádně sněhové podmínky na půlku dubna, bohužel slabší viditelnost kvůli nízké oblačnosti.

zobrazit celý report

06.03.2019  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

autor: tereskaska
hodnocení:

Rastkogel nad Vorderlanersbachem je pro mě osobně sympatičtější část areálu Ski Zillertal 3000 než předchozí den navštívený Mayrhofen. Přelidněnost zde nastává o něco později, většina lyžařů se sem totiž dostává velkokapacitními lanovkami přes Penkenbahn a to jim nějaký čas zabere...

zobrazit celý report

03.03.2019  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

autor: tereskaska
hodnocení:

Oproti zkušenostem z předchozích let šíleně přelidněno, skibusy si jezdí, jak chtějí. :( Sníh odpoledne rozbředlý, ale s tím se v tomto termínu musí počítat.

zobrazit celý report

07. - 10.03.2018  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

autor: Rajle
hodnocení:
Jarky na Tuxu! Využili jsme nabídky známého a trávili s rodinou jarní prázdniny lyžováním na Tuxu. Ubytování zajištěno ve studiu bývalého malého pivovaru Tuxerbier v Lanersbachu asi 200 metrů od lanovky na Eggalm (Tux = Lanersbach, Madseit, Juns a Hintertux). Majitel je pochopitelně Čech. Skipas = celý Zillertal až do Fügenu, ale tam se z Tuxu nikdo nehrne. Vzorná úprava tratí, která při skoro jarním počasí na jižních svazích vydrží sotva do poledne, potom boule a plotny, protože se jedná o atraktivní oblast se spousta lidí. Lze nalézt sjezdovky, kde to není tak přeplněné. Doporučuji zůstat na Eggalmu - tratě k Vogelnestu (Ptačí hnízdo) krásné modré a červené a spousta variant. V devět ráno ideální manšestr. Vyhřívané sedačkové lanovky dají zapomenout na únavu. Pokud si chce člověk odpočinout, je tu několik apres-ski barů (aprešky – místní dialekt) a restaurací. Poněkud na naše poměry drahých. Klady - česká obsluha, záruka sněhu, české pivo. Zápory - masy lidí, ceny.

19.03.2016  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

autor: janousekml
hodnocení:

Pěkné a velice rozmanité středisko, připomínající továrnu na zábavu a pohodu. Do střediska je možné se dostat hned ze čtyř směrů. My jsme zvolili parkování v Tuxu s výjezdem na Eggalm s postupným přesunem na Rastkogel, Penken a Horberg, odpoledne zase zpět.

zobrazit celý report

11.03.2016  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

autor: Cipous
hodnocení:

Ve středisku jsem byl i v sobotu před 14 dny a oproti pátku 11. března mi tehdy přišlo středisko prázdnější, pravděpodobně díky střídání termínů dovolených. Už tři dny po vydatném sněžení nebyl prašan, v údolí v 1 630 m n. m. bylo 11 °C, ve 2 000 m 3 °C.
Pokud z tohoto týdne porovnám "Hochzillerta...

zobrazit celý report

28.02.2016  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

autor: cestmir
hodnocení:

Středisko Penken nad Mayrhofenem mne nijak zvlášť nezaujalo, ale patří se ho navštívit při návštěvě Zillertalu.

zobrazit celý report

30.01.2016  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

autor: gimli35
hodnocení:

Návštěva nejrozmanitějšího, nejvšestrannějšího a druhého největšího areálu v Zillertalu je sama o sobě zážitek. Když se k tomu ale přidá dokonalé počasí, vůbec se vám nebude chtít ze svahu.

zobrazit celý report

13. - 14.03.2013  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

autor: Miky888

Krásné moderní středisko Mayrhofen nabízí až 159 km sjezdovek, které jsou obsluhovány 53 vleky. Během návštěvy nám příliš nepřálo počasí, ale i tak jsme si tento areál oblíbili.

zobrazit celý report

12.12.2012  | Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Mayrhofen, lyžařské srdce Zillertalu, se pozvolna rozbíhá na svůj sezónní tep. Všechny páteřní lanovky i sjezdovky jsou v provozu a funguje spojení mezi Penkenem, Rastkogelem a Eggalmem, zhruba polovina variant tratí je ale zatím uzavřena (velká část z nich se intenzivně připravuje na otevření). Dík...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Lukashansl
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 874 Kč/os.
Hotel Gradonna Mountain Resort
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 5 726 Kč/os.
Hotel Krone
Orientační cena za noc vč. skipasu 2 838 Kč/os.