Mezivodí - aktuální report z 13.03.2016 - SNOW.CZ

Mezivodí | aktuální report z 13.03.2016

Mezivodí - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Beskydy

průměrné hodnocení Mezivodí:
autor: LBS
hodnocení:
návštěva od: 13.03.2016 do: 13.03.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Dnes jsme po delší době zavítali na Mezivodí. Cestou, když jsme viděli nahnědlé sjezdovky na Bílé, jsme doufali, že zde mezi lesy to bude vypadat jinak. Naštěstí tomu tak bylo. Sjezdovka je oproti Bílé samozřejmě úplně někde jinde, ale díky kvalitě a množství sněhu zde panují velmi dobré podmínky a věřím, že se zde bude ještě nějaký ten čas lyžovat. Za zmínku jistě stojí i to, že Mezivodí byl v této sezóně první beskydský areál, který spustil své vleky.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Hlavní sjezdovka byla zasněžená v celé délce, takže byla spuštěna i delší poma, na protější straně byl svah také zasněžen a v provozu. Konaly se zde však soukromé závody a rozlučkový karneval na lyžích, takže jsme na něm nelyžovali.

Sněhové podmínky:

Na sjezdovce je stále v průměru kolem 40 cm sněhu, což je z pohledu letošní zimy a poloviny března docela dobré číslo. Bohužel už delší dobu nemrzlo, proto je sníh rozměklý a hlavně v horní části sjezdovky se tvoří velké muldy shrnutého sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V provozu byly všechny 3 pomy + lano.

Zalidněnost:

I přes parkoviště praskající ve švech bylo na sjezdovce překvapivě málo lidí. Kolem oběda jejich řady ještě prořídly.

Občerstvení a aprés-ski:

V provozu byl bufet u sjezdovky a restaurace v budově, kde se nachází pokladna.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd byl naprosto bezproblémový po suché cestě, jediným špatným dojmem bylo parkoviště s rozježděným bahnem. Nakonec jsme tak dlouho jezdili a hledali solidní místo, že se nás zželelo dámě s reflexní vestou a nechala nás zaparkovat hned vedle pokladny.

+ plusy

  • Množství a kvalita sněhu
  • Rychlý vlek
  • Malá zalidněnost

- mínusy

  • Bahno na parkovišti
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

02.03.2019  | Mezivodí

autor: moravecpeta
hodnocení:

V sobotu 2. března 2019 jsem navštívil středisko Mezivodí v Beskydech, které leží asi 5 km od známého střediska Bílá. Středisko je to menší, vhodné pro výuku začínajících lyžarů (aby se naučili na vleku a na sjezdovce).

zobrazit celý report

10.01.2019  | Mezivodí

autor: LBS
hodnocení:

Dnes jsem měl v práci krátký den, takže jsem se ve 12 sbalil, vyzvedl děti ze školy a zajeli jsme si na Mezivodí, kde jsou momentálně i kolegové na lyžařském kurzu. Přivítal nás prázdný areál, kde jsme více než hodinu lyžovali jen my 3 a kromě nás další tři lidé.

zobrazit celý report

01.03.2018  | Mezivodí

autor: cico
hodnocení:

Mezivodí je menší rodinné středisko v údolí Bílé Ostravice, od lyžařského střediska Bílá vzdálené cca čtyři kilometry po silnici č. 56. Je vyhlášeno dlouhou zimní sezónou, v důsledku východní orientace hlavního svahu a citlivého umělého zasněžování. Návštěva Mezivodí se nabízí často zejména v situac...

zobrazit celý report

28.01.2018  | Mezivodí

autor: LBS
hodnocení:

Po návštěvě Rališky jsme se vypravili za mladším juniorem na Mezivodí, kde byl se skiklubem. Hned na parkovišti nás trošku vyděsily 4 autobusy, nicméně aut zase nebylo tak moc a když jsme došli na sjezdovku, bylo zde skoro prázdno, protože všechny děti ze všech oddílů odešly zrovna na oběd. Jediným ...

zobrazit celý report

14.01.2018  | Mezivodí

autor: LBS
hodnocení:

Mezivodí patří mezi malá beskydská střediska. Díky poloze svahu se však na sjezdovce sníh docela dobře drží a bývá tak často v provozu i v dobách, kdy jsou jiná střediska bez sněhu. Dnes jsme ho navštívili, protože zde vyjel junior se skiklubem.

zobrazit celý report

07.01.2018  | Mezivodí

autor: LBS
hodnocení:

Mezivodí je menší beskydské středisko obsluhované staršími vleky. Sníh se zde vzhledem k poloze docela drží, takže i přesto, jaké letos panují mizerné podmínky, se zde zatím lyžuje.

zobrazit celý report

13.03.2016  | Mezivodí

autor: Ivanos-vanos
hodnocení:

Mezivodí je menší areálek, který žije tak trochu ve stínu blízkého ski centra na Bílé. A možná je to dobře, protože na tuto pěkně zasněženou sjezdovku alespoň zavítá méně lidí. Pohled na hnědé sjezdovky poseté lyžaři, který se nám naskytl při průjezdu Bílou, nás přesvědčil, že jsme alespoň pro tento...

zobrazit celý report

02. - 03.03.2016  | Mezivodí

autor: batdik
hodnocení:

V okolních střediscích většinou nebyl sníh, Mezivodí ale bylo už na první pohled nádherně upravené. Lidí taky nebylo příliš. Středisko je schované v lesích vedle hlavní silnice (tah Ostravice - Bečva).

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Alpenhotel Fernau
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 927 Kč/os.
Lifthotel
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 643 Kč/os.
Hotel Zirbenhof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 829 Kč/os.