Mezivodí - aktuální report z 01.03.2018 - SNOW.CZ

Mezivodí | aktuální report z 01.03.2018

Mezivodí - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Beskydy

průměrné hodnocení Mezivodí:
autor: cico
hodnocení:
návštěva od: 01.03.2018 do: 01.03.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Mezivodí je menší rodinné středisko v údolí Bílé Ostravice, od lyžařského střediska Bílá vzdálené cca čtyři kilometry po silnici č. 56. Je vyhlášeno dlouhou zimní sezónou, v důsledku východní orientace hlavního svahu a citlivého umělého zasněžování. Návštěva Mezivodí se nabízí často zejména v situaci, kdy blízká (a mnohem známější) Bílá doslova praská ve švech, což nastává v průběhu zimy prakticky vždy o víkendu, zejména jsou-li vhodné sněhové podmínky. "Na Mezivodí", jak se mezi místními říká, čeká na méně náročného lyžaře zpravidla klid a i když tady není velkorysý dětský lyžařský park jako u konkurence na Bílé, díky lanovému vleku v levé části areálu se tady lze velmi efektivně věnovat i výuce malých dětí.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Lyžařský areál je tvořen jedním širokým svahem orientovaným na východ, který se uprostřed rozšiřuje, takže umožňuje také nerušenou výuku dětí na dětském vleku, resp. na kratší "oběžné pomě" TLV 12. Oba hlavní vleky téhož typu v pravé části areálu obsluhují zhruba 600 m dlouhou hlavní červenou sjezdovku a o něco kratší modrou alternativu.

Sněhové podmínky:

V den návštěvy střediska výborné v důsledku několikadenního mrazivého počasí, kterému předcházelo i několik dní občasných sněhových přeháněk. A jak jsem již zmínil, na Mezivodí to se zasněžováním opravdu umí, takže není neobvyklé, že tento areál bývá navzdory relativně nižší nadmořské výšce (necelých 600 m n. m.) v provozu dlouho do jara, zpravidla déle než sousední Bílá.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Pouze talířové vleky typu poma TLV 12, které jsou ovšem díky nižší rychlosti vhodné i pro opravdu malé děti. Fronty tady, zejména v průběhu všedních dní, nebývají obvyklé, naopak člověk si užije skutečného soukromí a klidu (viz foto).

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Minimum lidí, v průběhu dne maximálně do dvaceti lyžařů.

Občerstvení a aprés-ski:

Hned u parkoviště je bufet s dostatečnou nabídkou, žádnou "vysokou gastronomii" ovšem nelze očekávat. Kousek výše, údolím, směrem na Lhotskou, je nedávno otevřený hotel Ondrášův dvůr s restaurací a velmi slušně vybaveným wellness centrem.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do střediska po silnici I/56, buď ze směru od Ostravy a Frýdku-Místku, nebo od jihu ze směru od Rožnova pod Radhoštěm. Parkování v místě bez problémů, předpokládám, že kapacita parkoviště dostačuje také o víkendech. Zhruba 50 m od samotného areálu je také autobusová zastávka.

+ plusy

  • "Garantované" sněhové podmínky
  • Minimum návštěvníků
  • Rodinná atmosféra
  • Cenově výhodné jízdné
  • Zapojení do SKI regionu Beskydy (zvýhodněné vícedenní permanentky i na okolní střediska včetně Bílé)

- mínusy

  • Přece jen opravdu malý areál, fakticky pouze jedna sjezdovka
  • Pouze talířové vleky TLV 12
  • Relativně chudší nabídka občerstvení a aprés-ski aktivit
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

02.03.2019  | Mezivodí

autor: moravecpeta
hodnocení:

V sobotu 2. března 2019 jsem navštívil středisko Mezivodí v Beskydech, které leží asi 5 km od známého střediska Bílá. Středisko je to menší, vhodné pro výuku začínajících lyžarů (aby se naučili na vleku a na sjezdovce).

zobrazit celý report

10.01.2019  | Mezivodí

autor: LBS
hodnocení:

Dnes jsem měl v práci krátký den, takže jsem se ve 12 sbalil, vyzvedl děti ze školy a zajeli jsme si na Mezivodí, kde jsou momentálně i kolegové na lyžařském kurzu. Přivítal nás prázdný areál, kde jsme více než hodinu lyžovali jen my 3 a kromě nás další tři lidé.

zobrazit celý report

28.01.2018  | Mezivodí

autor: LBS
hodnocení:

Po návštěvě Rališky jsme se vypravili za mladším juniorem na Mezivodí, kde byl se skiklubem. Hned na parkovišti nás trošku vyděsily 4 autobusy, nicméně aut zase nebylo tak moc a když jsme došli na sjezdovku, bylo zde skoro prázdno, protože všechny děti ze všech oddílů odešly zrovna na oběd. Jediným ...

zobrazit celý report

14.01.2018  | Mezivodí

autor: LBS
hodnocení:

Mezivodí patří mezi malá beskydská střediska. Díky poloze svahu se však na sjezdovce sníh docela dobře drží a bývá tak často v provozu i v dobách, kdy jsou jiná střediska bez sněhu. Dnes jsme ho navštívili, protože zde vyjel junior se skiklubem.

zobrazit celý report

07.01.2018  | Mezivodí

autor: LBS
hodnocení:

Mezivodí je menší beskydské středisko obsluhované staršími vleky. Sníh se zde vzhledem k poloze docela drží, takže i přesto, jaké letos panují mizerné podmínky, se zde zatím lyžuje.

zobrazit celý report

13.03.2016  | Mezivodí

autor: Ivanos-vanos
hodnocení:

Mezivodí je menší areálek, který žije tak trochu ve stínu blízkého ski centra na Bílé. A možná je to dobře, protože na tuto pěkně zasněženou sjezdovku alespoň zavítá méně lidí. Pohled na hnědé sjezdovky poseté lyžaři, který se nám naskytl při průjezdu Bílou, nás přesvědčil, že jsme alespoň pro tento...

zobrazit celý report

13.03.2016  | Mezivodí

autor: LBS
hodnocení:

Dnes jsme po delší době zavítali na Mezivodí. Cestou, když jsme viděli nahnědlé sjezdovky na Bílé, jsme doufali, že zde mezi lesy to bude vypadat jinak. Naštěstí tomu tak bylo. Sjezdovka je oproti Bílé samozřejmě úplně někde jinde, ale díky kvalitě a množství sněhu zde panují velmi dobré podmínky a ...

zobrazit celý report

02. - 03.03.2016  | Mezivodí

autor: batdik
hodnocení:

V okolních střediscích většinou nebyl sníh, Mezivodí ale bylo už na první pohled nádherně upravené. Lidí taky nebylo příliš. Středisko je schované v lesích vedle hlavní silnice (tah Ostravice - Bečva).

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Alpenhotel Fernau
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 927 Kč/os.
Lifthotel
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 643 Kč/os.
Hotel Zirbenhof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 829 Kč/os.