Mezivodí - aktuální report z 14.01.2018 - SNOW.CZ

Mezivodí | aktuální report z 14.01.2018

Mezivodí - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Beskydy

průměrné hodnocení Mezivodí:
autor: LBS
hodnocení:
návštěva od: 14.01.2018 do: 14.01.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Mezivodí patří mezi malá beskydská střediska. Díky poloze svahu se však na sjezdovce sníh docela dobře drží a bývá tak často v provozu i v dobách, kdy jsou jiná střediska bez sněhu. Dnes jsme ho navštívili, protože zde vyjel junior se skiklubem.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V provozu byla hlavní sjezdovka, která byla vysněžena v celé délce. Od minulé návštěvy se dokonce lehce rozšířil její profil. Nahoře je malinko prudší, od konce kratšího vleku se jedná o pohodový modrý svah, který je ideální i pro začátečníky.

Sněhové podmínky:

Vzhledem k oblevě posledních dní a propadu teplot na víkend, byla sjezdovka poměrně tuhá s občasnými obnaženými plotnami, ale rozhodně zde byla lepší situace, než na pár kilometrů vzdálené Rališce. Možná to bylo i tím, že už jsme zde dojeli po poledni, kdy byla sjezdovka už více rozježděna přítomnými dětmi.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V provozu byly oba vleky, levý kratší byl pro jízdu jednodušší, protože měl stopu celou zasněženou, delší pravý vedl po naházeném hřebenu. Stopa byla ale dobře projeta, protože ji bez problémů zvládaly i malé děti.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

I přes účast dvou skiklubů, které přivezly děti ve dvou autobusech, se na vlecích v podstatě nečekalo, po jejich odchodu zůstalo v areálu asi 10 lidí.

Občerstvení a aprés-ski:

Dali jsme si oběd v hospůdce pod svahem, dalo se vybírat z asi 6 hotovek.

Doprava do střediska a parkování:

Velké parkoviště u pokladny zdarma.

+ plusy

  • Málo lidí
  • Lyžuje se na celé délce sjezdovky
  • Zázemí

- mínusy

  • Není zasněžena levá strana areálu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

02.03.2019  | Mezivodí

autor: moravecpeta
hodnocení:

V sobotu 2. března 2019 jsem navštívil středisko Mezivodí v Beskydech, které leží asi 5 km od známého střediska Bílá. Středisko je to menší, vhodné pro výuku začínajících lyžarů (aby se naučili na vleku a na sjezdovce).

zobrazit celý report

10.01.2019  | Mezivodí

autor: LBS
hodnocení:

Dnes jsem měl v práci krátký den, takže jsem se ve 12 sbalil, vyzvedl děti ze školy a zajeli jsme si na Mezivodí, kde jsou momentálně i kolegové na lyžařském kurzu. Přivítal nás prázdný areál, kde jsme více než hodinu lyžovali jen my 3 a kromě nás další tři lidé.

zobrazit celý report

01.03.2018  | Mezivodí

autor: cico
hodnocení:

Mezivodí je menší rodinné středisko v údolí Bílé Ostravice, od lyžařského střediska Bílá vzdálené cca čtyři kilometry po silnici č. 56. Je vyhlášeno dlouhou zimní sezónou, v důsledku východní orientace hlavního svahu a citlivého umělého zasněžování. Návštěva Mezivodí se nabízí často zejména v situac...

zobrazit celý report

28.01.2018  | Mezivodí

autor: LBS
hodnocení:

Po návštěvě Rališky jsme se vypravili za mladším juniorem na Mezivodí, kde byl se skiklubem. Hned na parkovišti nás trošku vyděsily 4 autobusy, nicméně aut zase nebylo tak moc a když jsme došli na sjezdovku, bylo zde skoro prázdno, protože všechny děti ze všech oddílů odešly zrovna na oběd. Jediným ...

zobrazit celý report

07.01.2018  | Mezivodí

autor: LBS
hodnocení:

Mezivodí je menší beskydské středisko obsluhované staršími vleky. Sníh se zde vzhledem k poloze docela drží, takže i přesto, jaké letos panují mizerné podmínky, se zde zatím lyžuje.

zobrazit celý report

13.03.2016  | Mezivodí

autor: Ivanos-vanos
hodnocení:

Mezivodí je menší areálek, který žije tak trochu ve stínu blízkého ski centra na Bílé. A možná je to dobře, protože na tuto pěkně zasněženou sjezdovku alespoň zavítá méně lidí. Pohled na hnědé sjezdovky poseté lyžaři, který se nám naskytl při průjezdu Bílou, nás přesvědčil, že jsme alespoň pro tento...

zobrazit celý report

13.03.2016  | Mezivodí

autor: LBS
hodnocení:

Dnes jsme po delší době zavítali na Mezivodí. Cestou, když jsme viděli nahnědlé sjezdovky na Bílé, jsme doufali, že zde mezi lesy to bude vypadat jinak. Naštěstí tomu tak bylo. Sjezdovka je oproti Bílé samozřejmě úplně někde jinde, ale díky kvalitě a množství sněhu zde panují velmi dobré podmínky a ...

zobrazit celý report

02. - 03.03.2016  | Mezivodí

autor: batdik
hodnocení:

V okolních střediscích většinou nebyl sníh, Mezivodí ale bylo už na první pohled nádherně upravené. Lidí taky nebylo příliš. Středisko je schované v lesích vedle hlavní silnice (tah Ostravice - Bečva).

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Alpenhotel Fernau
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 927 Kč/os.
Lifthotel
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 643 Kč/os.
Hotel Zirbenhof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 829 Kč/os.