Mezivodí - aktuální report z 28.01.2018 - SNOW.CZ

Mezivodí | aktuální report z 28.01.2018

Mezivodí - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Beskydy

průměrné hodnocení Mezivodí:
autor: LBS
hodnocení:
návštěva od: 28.01.2018 do: 28.01.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Po návštěvě Rališky jsme se vypravili za mladším juniorem na Mezivodí, kde byl se skiklubem. Hned na parkovišti nás trošku vyděsily 4 autobusy, nicméně aut zase nebylo tak moc a když jsme došli na sjezdovku, bylo zde skoro prázdno, protože všechny děti ze všech oddílů odešly zrovna na oběd. Jediným negativem tak byl nepříjemný vlekař, kterému se moc nechtělo pomáhat dětem nastoupit, takže opakovaně padaly nebo nezvládaly tyč chytit a on po nich řval. Když mu jich tam spadlo několik, pochopil, že to asi sami nedají a některým pak dle nálady pomu podával.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V provozu byly všechny sjezdovky. Tedy i kratší boční modrá, která byla při minulé návštěvě uzavřena. Hlavní sjezdovka je značena modrou barvou s malinko prudším vrškem. Ve spodní části je oddělen malinký plácek s lanem pro začátečníky.

Sněhové podmínky:

Hlavní sjezdovka vysněžena technickým sněhem s příměsí cca 5 cm přírodního. I kolem poledne byla v mnohem lepším stavu, než Rališka a lyžování bylo velmi příjemné.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V areálu najdeme tři starší pomy, z nichž jedna vede až na samý vrchol, druhá končí před horní prudší pasáží a třetí, kratší, se nachází za druhé straně areálu.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

I přes účast 3 různých skiklubů zde bylo docela málo lidí. Možná za to může obědový čas. Postupně, jak se děti vracely, se to malinko zahušťovalo, ale žádná katastrofa to nebyla a na vlecích se téměř nečekalo.

Občerstvení a aprés-ski:

V okolí sjezdovky několik kuchyní různé cenové úrovně. Pro náročné wellness hotel Ondrášův dvůr, jinak lidový penzion Ledovec.

Doprava do střediska a parkování:

Parkoviště pokryto sněhem, hlavní cesta více méně suchá.

+ plusy

  • Stav sjezdovky
  • Málo lidí

- mínusy

  • Nepříjemný vlekař
  • Staré vleky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

02.03.2019  | Mezivodí

autor: moravecpeta
hodnocení:

V sobotu 2. března 2019 jsem navštívil středisko Mezivodí v Beskydech, které leží asi 5 km od známého střediska Bílá. Středisko je to menší, vhodné pro výuku začínajících lyžarů (aby se naučili na vleku a na sjezdovce).

zobrazit celý report

10.01.2019  | Mezivodí

autor: LBS
hodnocení:

Dnes jsem měl v práci krátký den, takže jsem se ve 12 sbalil, vyzvedl děti ze školy a zajeli jsme si na Mezivodí, kde jsou momentálně i kolegové na lyžařském kurzu. Přivítal nás prázdný areál, kde jsme více než hodinu lyžovali jen my 3 a kromě nás další tři lidé.

zobrazit celý report

01.03.2018  | Mezivodí

autor: cico
hodnocení:

Mezivodí je menší rodinné středisko v údolí Bílé Ostravice, od lyžařského střediska Bílá vzdálené cca čtyři kilometry po silnici č. 56. Je vyhlášeno dlouhou zimní sezónou, v důsledku východní orientace hlavního svahu a citlivého umělého zasněžování. Návštěva Mezivodí se nabízí často zejména v situac...

zobrazit celý report

14.01.2018  | Mezivodí

autor: LBS
hodnocení:

Mezivodí patří mezi malá beskydská střediska. Díky poloze svahu se však na sjezdovce sníh docela dobře drží a bývá tak často v provozu i v dobách, kdy jsou jiná střediska bez sněhu. Dnes jsme ho navštívili, protože zde vyjel junior se skiklubem.

zobrazit celý report

07.01.2018  | Mezivodí

autor: LBS
hodnocení:

Mezivodí je menší beskydské středisko obsluhované staršími vleky. Sníh se zde vzhledem k poloze docela drží, takže i přesto, jaké letos panují mizerné podmínky, se zde zatím lyžuje.

zobrazit celý report

13.03.2016  | Mezivodí

autor: Ivanos-vanos
hodnocení:

Mezivodí je menší areálek, který žije tak trochu ve stínu blízkého ski centra na Bílé. A možná je to dobře, protože na tuto pěkně zasněženou sjezdovku alespoň zavítá méně lidí. Pohled na hnědé sjezdovky poseté lyžaři, který se nám naskytl při průjezdu Bílou, nás přesvědčil, že jsme alespoň pro tento...

zobrazit celý report

13.03.2016  | Mezivodí

autor: LBS
hodnocení:

Dnes jsme po delší době zavítali na Mezivodí. Cestou, když jsme viděli nahnědlé sjezdovky na Bílé, jsme doufali, že zde mezi lesy to bude vypadat jinak. Naštěstí tomu tak bylo. Sjezdovka je oproti Bílé samozřejmě úplně někde jinde, ale díky kvalitě a množství sněhu zde panují velmi dobré podmínky a ...

zobrazit celý report

02. - 03.03.2016  | Mezivodí

autor: batdik
hodnocení:

V okolních střediscích většinou nebyl sníh, Mezivodí ale bylo už na první pohled nádherně upravené. Lidí taky nebylo příliš. Středisko je schované v lesích vedle hlavní silnice (tah Ostravice - Bečva).

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Alpenhotel Fernau
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 927 Kč/os.
Lifthotel
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 643 Kč/os.
Hotel Zirbenhof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 829 Kč/os.