Schladming Dachstein - aktuální report z 19.01.2013 - SNOW.cz

Schladming Dachstein aktuální report z 19.01.2013

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Štýrsko

Schladming Dachstein - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: janousekml
 • návštěva od: 19.01.2013 do: 19.01.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Schladming není třeba dlouze představovat, jde o středisko hojně navštěvované českými lyžníky. Výběr z nepřeberného množství lanovek, kotev a sjezdovek je na každém návštěvníkovi dle jeho schopností a dovedností. Celkový dojem z návštěvy je výborný, především díky slunnému počasí a poměrně menšímu zalidnění. Projety kopce Hauser Kaibling a Planai.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky 33 % modrých, 59 % červených a 8 % černých. Né u všech sjezdovek jsem si byl jist správným barevným označením, nicméně většina byla perfektně připravená. Ze sjezdovek doporučuji černou č. 7, modrou č. 8 a červenou č. 11a, kde bylo oproti níže položeným svahům minimum lidí. Výborná restaurace v horní polovině pod novou šestisedačkou Alm 6er.

Ve středisku momentálně probíhají přípravy na Světový pohár, který bude Schladming - Planai hostit od 4. do 17. února. Pozorovat můžete třeba zasněžování páteřní sjezdovky nebo stavbu tribun a lešení v okolí stadionu.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky na sjezdovkách dostačující, problém pouze ve spodní polovině střediska Hauser Kaibling v podobě celodenního zasněžování. Mimo sjezdovky od 20 do 60 cm sněhu. V odpoledních hodinách se na sjezdovkách místy objevují i několikacenti­metrové kamínky při sjezdu k mezistanici Golden Jet.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Komfort přepravy je na vysoké úrovni, především vyhřívané 6- a 8sedačky. Kapacita restaurací dostačující, záchody čisté a především je jich dostatek téměř na každém kroku.

Zalidněnost:

Zalidněnost byla "výjimečně" relativně malá, pouze kolem desáté hodiny se u Quattralpina tvořila cca 5minutová fronta. Na Planai víceméně bez front po celý den.

Občerstvení a aprés-ski:

Ceny v restauracích přijatelné, polévky chutné a syté v cenové relaci 2,30 až 4,80 EUR, velké pivo 3,80 EUR. Větší dobroty od 6 EUR, vepřová žebírka s bramborami a zelím 9,90 EUR. Za poslední roky určitě nedošlo ke zdražení, spíše naopak.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava autobusem s parkováním ve Schladmingu u nemocnice, parkoviště zdarma a ráno prázdné.

+ plusy

 • výběr z mnoha lanovek a sjezdovek
 • šířka sjezdovek
 • komfort a pohodlí lanovek

- mínusy

 • dojezd k parkovišti z hory Planai pouze lanovkou
 • zasněžování v průběhu celého dne v nižších partiích

Zajímavé odkazy

http://www.schladming.at/

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

10.12.2016  | Schladming Dachstein

 • autor: Milka
 • hodnocení:

Okolnosti umožnily strávit víkend na horách, tak jsme se po letech vrátili do Schladmingu, kde jsme před 9 lety v podstatě začali poznávat Alpy. Zaznamenala jsem náhradu nějakých přepravních zařízení, překvapila mě ale obtížnost sjezdovek.

13. - 16.12.2016  | Schladming Dachstein

 • autor: zdenek.b
 • hodnocení:

Každoročně v tomto období navštěvujeme oblíbenou čtyřvrcholovou houpačku nad Schladmingem. Bylo se na co těšit, prodože dle předpovědi počasí mělo být krásně, což se také stalo - teploty od 0 do -5 °C, slunečno. Z pondělí na úterý, kdy jsme začínali, napadlo 10 cm prašanu, který do rána byl urolbová...

10. - 12.12.2016  | Schladming Dachstein

 • autor: Glemmi
 • hodnocení:
Sobota 10.12. - Hauser Kaibling: slunce, prvni dve hodiny tvrdo, ale bez ledu, po 11. hodine se zacaly odkryvat plotny. Nejlepsi sjezd do udoli, nikoli po zavrene FIS sjezdovce, ale druhym paternim svahem. Rano vyborny kopec u sedacky Hauser 6-er. Necekane mnozstvi lidi. Nedele 11.12. - Hochwurzen: minimum lidi, prvni hodinu jsme lyzovali temer sami. Slunce, postupne se odkryvaly plotny, ale kolem 13 hod. se zatahlo – vlhkosti svahy povolily. Nastrikano temer na plnou siri kopcu, vyborny hlavni sjezd podel kabiny. Pondeli 12.12. - Planai: rano dole dest, od 800 m snezeni ruzne intenzity, chvilemi rostla, chvilemi oslabovala, ale snih zasypaval kopce cely den. Temer prazdno, mirna mlha a lyzovani v 5 cm noveho prasanu. Nadhera. Hodnoceni s ohledem na letosni bidny zacatek zimy, jinak by to byly jen tri hvezdy.

16. - 21.01.2012  | Schladming Dachstein

Schladming se chystá na mistrovství světa 2013
Lyžařská houpačka mezi 4 vrcholy (Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen, Reiteralm) se neustále modernizuje a zvyšuje komfort pro lyžaře. I během mistrovství světa v příští sezóně chce areál zůstat z 85 % dostupný pro širokou veřejnost. Malým test...

27. - 29.11.2009  | Schladming Dachstein

Jako jeden z mála neledovcových areálů otevřel díky vydatnému říjnovému sněžení i dachsteinský Reiteralm a "vydržel" až doposud.

Nejsilnější dojmy:

Sjezdovky:
- vzhledem ke sněhovým podmínkám nebyl výběr příliš velký, nicméně otevřené byly i náročně...

Aktuální reporty

Zermatt / Matterhorn ski paradise

Ghisoni

Haut Asco

Hintertuxer Gletscher

Stilfserjoch (Passo Stelvio)

Mölltaler Gletscher