Schladming Dachstein - aktuální report z 19.01.2013 - SNOW.cz

Schladming Dachstein aktuální report z 19.01.2013

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Štýrsko

Schladming Dachstein - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: janousekml
 • návštěva od: 19.01.2013 do: 19.01.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Schladming není třeba dlouze představovat, jde o středisko hojně navštěvované českými lyžníky. Výběr z nepřeberného množství lanovek, kotev a sjezdovek je na každém návštěvníkovi dle jeho schopností a dovedností. Celkový dojem z návštěvy je výborný, především díky slunnému počasí a poměrně menšímu zalidnění. Projety kopce Hauser Kaibling a Planai.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky 33 % modrých, 59 % červených a 8 % černých. Né u všech sjezdovek jsem si byl jist správným barevným označením, nicméně většina byla perfektně připravená. Ze sjezdovek doporučuji černou č. 7, modrou č. 8 a červenou č. 11a, kde bylo oproti níže položeným svahům minimum lidí. Výborná restaurace v horní polovině pod novou šestisedačkou Alm 6er.

Ve středisku momentálně probíhají přípravy na Světový pohár, který bude Schladming - Planai hostit od 4. do 17. února. Pozorovat můžete třeba zasněžování páteřní sjezdovky nebo stavbu tribun a lešení v okolí stadionu.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky na sjezdovkách dostačující, problém pouze ve spodní polovině střediska Hauser Kaibling v podobě celodenního zasněžování. Mimo sjezdovky od 20 do 60 cm sněhu. V odpoledních hodinách se na sjezdovkách místy objevují i několikacenti­metrové kamínky při sjezdu k mezistanici Golden Jet.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Komfort přepravy je na vysoké úrovni, především vyhřívané 6- a 8sedačky. Kapacita restaurací dostačující, záchody čisté a především je jich dostatek téměř na každém kroku.

Zalidněnost:

Zalidněnost byla "výjimečně" relativně malá, pouze kolem desáté hodiny se u Quattralpina tvořila cca 5minutová fronta. Na Planai víceméně bez front po celý den.

Občerstvení a aprés-ski:

Ceny v restauracích přijatelné, polévky chutné a syté v cenové relaci 2,30 až 4,80 EUR, velké pivo 3,80 EUR. Větší dobroty od 6 EUR, vepřová žebírka s bramborami a zelím 9,90 EUR. Za poslední roky určitě nedošlo ke zdražení, spíše naopak.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava autobusem s parkováním ve Schladmingu u nemocnice, parkoviště zdarma a ráno prázdné.

+ plusy

 • výběr z mnoha lanovek a sjezdovek
 • šířka sjezdovek
 • komfort a pohodlí lanovek

- mínusy

 • dojezd k parkovišti z hory Planai pouze lanovkou
 • zasněžování v průběhu celého dne v nižších partiích

Zajímavé odkazy

http://www.schladming.at/

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

01. - 31.01.2020  | Schladming Dachstein

 • autor: Zuza.Bedřichová
 • hodnocení:

Aktuálně je tu jako v pohádce, jeden slunečný den za druhým a přitom sněhu ještě dost. Milovníci tvrdších povrchů si užijí nejen ranní lyžování, povrch výrazně neměkne ani během dne. Dnes jsem byla nadšená trošku odstrčeným kopcem Fageralm, 10 minut autem od slavných kopců Planai a Reiteralm. Tady jsme lyžovali skoro sami. Kopec je skvělý pro požitkáře: přírodní sníh, výhledy, terénní vlny, klid a vedle sjezdovek i krásný prašan, který od minulého týdne, kdy naposledy sněžilo, překvapivě stále neztvrdl.

Na ledovci Dachstein ve skoro třech tisíc metrech si ale i teď musíte pohlídat povětrnostní podmínky, včera tam foukalo, až to většina lyžařů vzdala.

V srdci Schladmingu se už chystá tribuna na slavný Night Race, který se koná už v úterý 28. 1. 2020, a to před vypuknutím nejvyšší sezóny: celým únorem, kdy jsou po Rakousku jarní prázdniny. Leden je tu skoro liduprázdný a podmínky zatím na jedničku.

10.12.2016  | Schladming Dachstein

 • autor: Milka
 • hodnocení:

Okolnosti umožnily strávit víkend na horách, tak jsme se po letech vrátili do Schladmingu, kde jsme před 9 lety v podstatě začali poznávat Alpy. Zaznamenala jsem náhradu nějakých přepravních zařízení, překvapila mě ale obtížnost sjezdovek.

13. - 16.12.2016  | Schladming Dachstein

 • autor: zdenek.b
 • hodnocení:

Každoročně v tomto období navštěvujeme oblíbenou čtyřvrcholovou houpačku nad Schladmingem. Bylo se na co těšit, prodože dle předpovědi počasí mělo být krásně, což se také stalo - teploty od 0 do -5 °C, slunečno. Z pondělí na úterý, kdy jsme začínali, napadlo 10 cm prašanu, který do rána byl urolbová...

10. - 12.12.2016  | Schladming Dachstein

 • autor: Glemmi
 • hodnocení:

Sobota 10.12. - Hauser Kaibling: slunce, prvni dve hodiny tvrdo, ale bez ledu, po 11. hodine se zacaly odkryvat plotny. Nejlepsi sjezd do udoli, nikoli po zavrene FIS sjezdovce, ale druhym paternim svahem. Rano vyborny kopec u sedacky Hauser 6-er. Necekane mnozstvi lidi.

Nedele 11.12. - Hochwurzen: minimum lidi, prvni hodinu jsme lyzovali temer sami. Slunce, postupne se odkryvaly plotny, ale kolem 13 hod. se zatahlo – vlhkosti svahy povolily. Nastrikano temer na plnou siri kopcu, vyborny hlavni sjezd podel kabiny.

Pondeli 12.12. - Planai: rano dole dest, od 800 m snezeni ruzne intenzity, chvilemi rostla, chvilemi oslabovala, ale snih zasypaval kopce cely den. Temer prazdno, mirna mlha a lyzovani v 5 cm noveho prasanu. Nadhera. Hodnoceni s ohledem na letosni bidny zacatek zimy, jinak by to byly jen tri hvezdy.

16. - 21.01.2012  | Schladming Dachstein

Schladming se chystá na mistrovství světa 2013
Lyžařská houpačka mezi 4 vrcholy (Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen, Reiteralm) se neustále modernizuje a zvyšuje komfort pro lyžaře. I během mistrovství světa v příští sezóně chce areál zůstat z 85 % dostupný pro širokou veřejnost. Malým test...

27. - 29.11.2009  | Schladming Dachstein

Jako jeden z mála neledovcových areálů otevřel díky vydatnému říjnovému sněžení i dachsteinský Reiteralm a "vydržel" až doposud.

Nejsilnější dojmy:

Sjezdovky:

 • vzhledem ke sněhovým podmínkám nebyl výběr příliš velký, nicméně
otevřené byly i náročně...

Vítkovice v Krkonoších

Vítkovice v Krkonoších

Vítkovice v Krkonoších

Vítkovice v Krkonoších

Vítkovice v Krkonoších

Vítkovice v Krkonoších

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 1 z 7
Otevřené sjezdovky 0 z 10