Schladming Dachstein aktuální report z 13. - 16.12.2016

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Štýrsko

Schladming Dachstein - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: zdenek.b
 • hodnocení:
 • návštěva od: 13.12.2016 do: 16.12.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Každoročně v tomto období navštěvujeme oblíbenou čtyřvrcholovou houpačku nad Schladmingem. Bylo se na co těšit, prodože dle předpovědi počasí mělo být krásně, což se také stalo - teploty od 0 do -5 °C, slunečno. Z pondělí na úterý, kdy jsme začínali, napadlo 10 cm prašanu, který do rána byl urolbován, takže sjezdovky byly krásně upraveny. Všechny sjezdovky až na nějaké spojky byly otevřeny.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

První den jsme navštívili Reiteralm, který se svými sportovně laděnými sjezdovkami, které byly po napadeném prašanu výborně upraveny, nás nezklamal. Jedná se hlavně o červené sjezdovky, dostatečně široké. Další dny jsme postupovali na Hochwurzen, Planai a končili na Hauser Kaibling. I tato střediska mají sjezdovky převážně červené barvy, dostatečně široké, v podstatě bez hluchých míst. Terénně nejpestřejší se jeví Planai.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky díky přírodnímu sněhu, který napadl z 12.12. na 13. 12. a teplotám těsně pod nulou, byly výborné. Sjezdovky první tři dny vydržely ve výborném stavu (bez muld a bez ledových ploten celý den), samozřejmě dojezdy k parkovišti byly vysněženy pouze umělým sněhem. Poslední den se na Hauseru po obědě začly vytvářet ledové plotny, přesto sjezd na parkoviště byl ještě v pohodě.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Přepravní zařízení ve všech střediscích jsou moderní a rychlá, výjimku tvoří pomalá dvojsedačka Rohrmoos. Na Planai přibyla další nová 8sedačka. Pro výjezd z údolí slouží většinou kabinky.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Po celé čtyři dny byly sjezdovky neuvěřitelně prázdné, přestože počasí a sněhové podmínky byly ideální, tudíž sebemenší fronta neexistovala. Myslím, že návštěvnost se začne zvyšovat s blížícími se svátky.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení je dostatečně zajištěno ve všech střediscích, a to přímo na sjezdovkách, kde výběr je veliký od polévek přes masové speciality až po různé palačinky.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd po hlavních silnicích bez problému. Parkoviště dostatečně veliká, samozřejmě zdarma.

+ plusy

 • malá zalidněnost oproti hlavní sezoně
 • široké sjezdovky v lesních průsmycích sporovního profilu
 • v horních partií lyžování na přírodním prašanu
 • rychlé výjezdy lanovek
 • na závěr to nejlepší - skvělé počasí

- mínusy

 • v tomto období jsou ceny ve Schladmingu, ještě přijatelné, ale v hlavní sezoně to bude podstatně vyšší
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

01. - 31.01.2020  | Schladming Dachstein

 • autor: Zuza.Bedřichová
 • hodnocení:

Aktuálně je tu jako v pohádce, jeden slunečný den za druhým a přitom sněhu ještě dost. Milovníci tvrdších povrchů si užijí nejen ranní lyžování, povrch výrazně neměkne ani během dne. Dnes jsem byla nadšená trošku odstrčeným kopcem Fageralm, 10 minut autem od slavných kopců Planai a Reiteralm. Tady jsme lyžovali skoro sami. Kopec je skvělý pro požitkáře: přírodní sníh, výhledy, terénní vlny, klid a vedle sjezdovek i krásný prašan, který od minulého týdne, kdy naposledy sněžilo, překvapivě stále neztvrdl.

Na ledovci Dachstein ve skoro třech tisíc metrech si ale i teď musíte pohlídat povětrnostní podmínky, včera tam foukalo, až to většina lyžařů vzdala.

V srdci Schladmingu se už chystá tribuna na slavný Night Race, který se koná už v úterý 28. 1. 2020, a to před vypuknutím nejvyšší sezóny: celým únorem, kdy jsou po Rakousku jarní prázdniny. Leden je tu skoro liduprázdný a podmínky zatím na jedničku.

10.12.2016  | Schladming Dachstein

 • autor: Milka
 • hodnocení:

Okolnosti umožnily strávit víkend na horách, tak jsme se po letech vrátili do Schladmingu, kde jsme před 9 lety v podstatě začali poznávat Alpy. Zaznamenala jsem náhradu nějakých přepravních zařízení, překvapila mě ale obtížnost sjezdovek.

10. - 12.12.2016  | Schladming Dachstein

 • autor: Glemmi
 • hodnocení:

Sobota 10.12. - Hauser Kaibling: slunce, prvni dve hodiny tvrdo, ale bez ledu, po 11. hodine se zacaly odkryvat plotny. Nejlepsi sjezd do udoli, nikoli po zavrene FIS sjezdovce, ale druhym paternim svahem. Rano vyborny kopec u sedacky Hauser 6-er. Necekane mnozstvi lidi.

Nedele 11.12. - Hochwurzen: minimum lidi, prvni hodinu jsme lyzovali temer sami. Slunce, postupne se odkryvaly plotny, ale kolem 13 hod. se zatahlo – vlhkosti svahy povolily. Nastrikano temer na plnou siri kopcu, vyborny hlavni sjezd podel kabiny.

Pondeli 12.12. - Planai: rano dole dest, od 800 m snezeni ruzne intenzity, chvilemi rostla, chvilemi oslabovala, ale snih zasypaval kopce cely den. Temer prazdno, mirna mlha a lyzovani v 5 cm noveho prasanu. Nadhera. Hodnoceni s ohledem na letosni bidny zacatek zimy, jinak by to byly jen tri hvezdy.

19.01.2013  | Schladming Dachstein

Schladming není třeba dlouze představovat, jde o středisko hojně navštěvované českými lyžníky. Výběr z nepřeberného množství lanovek, kotev a sjezdovek je na každém návštěvníkovi dle jeho schopností a dovedností. Celkový dojem z návštěvy je výborný, především díky slunnému počasí a poměrně menšímu z...

16. - 21.01.2012  | Schladming Dachstein

Schladming se chystá na mistrovství světa 2013
Lyžařská houpačka mezi 4 vrcholy (Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen, Reiteralm) se neustále modernizuje a zvyšuje komfort pro lyžaře. I během mistrovství světa v příští sezóně chce areál zůstat z 85 % dostupný pro širokou veřejnost. Malým test...

27. - 29.11.2009  | Schladming Dachstein

Jako jeden z mála neledovcových areálů otevřel díky vydatnému říjnovému sněžení i dachsteinský Reiteralm a "vydržel" až doposud.

Nejsilnější dojmy:

Sjezdovky:

 • vzhledem ke sněhovým podmínkám nebyl výběr příliš velký, nicméně
otevřené byly i náročně...

Kitzbühel

Kitzbühel

Kitzbühel

Kitzbühel

Kitzbühel

Kitzbühel

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 58
Otevřené sjezdovky 0 z 188 km