Schladming Dachstein - aktuální report z 13. - 16.12.2016 - SNOW.cz

Schladming Dachstein aktuální report z 13. - 16.12.2016

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Štýrsko

Schladming Dachstein - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: zdenek.b
 • hodnocení:
 • návštěva od: 13.12.2016 do: 16.12.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Každoročně v tomto období navštěvujeme oblíbenou čtyřvrcholovou houpačku nad Schladmingem. Bylo se na co těšit, prodože dle předpovědi počasí mělo být krásně, což se také stalo - teploty od 0 do -5 °C, slunečno. Z pondělí na úterý, kdy jsme začínali, napadlo 10 cm prašanu, který do rána byl urolbován, takže sjezdovky byly krásně upraveny. Všechny sjezdovky až na nějaké spojky byly otevřeny.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

První den jsme navštívili Reiteralm, který se svými sportovně laděnými sjezdovkami, které byly po napadeném prašanu výborně upraveny, nás nezklamal. Jedná se hlavně o červené sjezdovky, dostatečně široké. Další dny jsme postupovali na Hochwurzen, Planai a končili na Hauser Kaibling. I tato střediska mají sjezdovky převážně červené barvy, dostatečně široké, v podstatě bez hluchých míst. Terénně nejpestřejší se jeví Planai.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky díky přírodnímu sněhu, který napadl z 12.12. na 13. 12. a teplotám těsně pod nulou, byly výborné. Sjezdovky první tři dny vydržely ve výborném stavu (bez muld a bez ledových ploten celý den), samozřejmě dojezdy k parkovišti byly vysněženy pouze umělým sněhem. Poslední den se na Hauseru po obědě začly vytvářet ledové plotny, přesto sjezd na parkoviště byl ještě v pohodě.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Přepravní zařízení ve všech střediscích jsou moderní a rychlá, výjimku tvoří pomalá dvojsedačka Rohrmoos. Na Planai přibyla další nová 8sedačka. Pro výjezd z údolí slouží většinou kabinky.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Po celé čtyři dny byly sjezdovky neuvěřitelně prázdné, přestože počasí a sněhové podmínky byly ideální, tudíž sebemenší fronta neexistovala. Myslím, že návštěvnost se začne zvyšovat s blížícími se svátky.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení je dostatečně zajištěno ve všech střediscích, a to přímo na sjezdovkách, kde výběr je veliký od polévek přes masové speciality až po různé palačinky.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd po hlavních silnicích bez problému. Parkoviště dostatečně veliká, samozřejmě zdarma.

+ plusy

 • malá zalidněnost oproti hlavní sezoně
 • široké sjezdovky v lesních průsmycích sporovního profilu
 • v horních partií lyžování na přírodním prašanu
 • rychlé výjezdy lanovek
 • na závěr to nejlepší - skvělé počasí

- mínusy

 • v tomto období jsou ceny ve Schladmingu, ještě přijatelné, ale v hlavní sezoně to bude podstatně vyšší
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

10.12.2016  | Schladming Dachstein

 • autor: Milka
 • hodnocení:

Okolnosti umožnily strávit víkend na horách, tak jsme se po letech vrátili do Schladmingu, kde jsme před 9 lety v podstatě začali poznávat Alpy. Zaznamenala jsem náhradu nějakých přepravních zařízení, překvapila mě ale obtížnost sjezdovek.

10. - 12.12.2016  | Schladming Dachstein

 • autor: Glemmi
 • hodnocení:
Sobota 10.12. - Hauser Kaibling: slunce, prvni dve hodiny tvrdo, ale bez ledu, po 11. hodine se zacaly odkryvat plotny. Nejlepsi sjezd do udoli, nikoli po zavrene FIS sjezdovce, ale druhym paternim svahem. Rano vyborny kopec u sedacky Hauser 6-er. Necekane mnozstvi lidi. Nedele 11.12. - Hochwurzen: minimum lidi, prvni hodinu jsme lyzovali temer sami. Slunce, postupne se odkryvaly plotny, ale kolem 13 hod. se zatahlo – vlhkosti svahy povolily. Nastrikano temer na plnou siri kopcu, vyborny hlavni sjezd podel kabiny. Pondeli 12.12. - Planai: rano dole dest, od 800 m snezeni ruzne intenzity, chvilemi rostla, chvilemi oslabovala, ale snih zasypaval kopce cely den. Temer prazdno, mirna mlha a lyzovani v 5 cm noveho prasanu. Nadhera. Hodnoceni s ohledem na letosni bidny zacatek zimy, jinak by to byly jen tri hvezdy.

19.01.2013  | Schladming Dachstein

Schladming není třeba dlouze představovat, jde o středisko hojně navštěvované českými lyžníky. Výběr z nepřeberného množství lanovek, kotev a sjezdovek je na každém návštěvníkovi dle jeho schopností a dovedností. Celkový dojem z návštěvy je výborný, především díky slunnému počasí a poměrně menšímu z...

16. - 21.01.2012  | Schladming Dachstein

Schladming se chystá na mistrovství světa 2013
Lyžařská houpačka mezi 4 vrcholy (Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen, Reiteralm) se neustále modernizuje a zvyšuje komfort pro lyžaře. I během mistrovství světa v příští sezóně chce areál zůstat z 85 % dostupný pro širokou veřejnost. Malým test...

27. - 29.11.2009  | Schladming Dachstein

Jako jeden z mála neledovcových areálů otevřel díky vydatnému říjnovému sněžení i dachsteinský Reiteralm a "vydržel" až doposud.

Nejsilnější dojmy:

Sjezdovky:
- vzhledem ke sněhovým podmínkám nebyl výběr příliš velký, nicméně otevřené byly i náročně...

Livigno

Obertauern

Steinach am Brenner

Sölden

Hintertuxer Gletscher

Monínec