Schladming Dachstein - aktuální report z 10.12.2016 - SNOW.CZ

Schladming Dachstein | aktuální report z 10.12.2016

Schladming Dachstein - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Rakousko Rakousko - Štýrsko

průměrné hodnocení Schladming Dachstein:
autor: Milka
hodnocení:
návštěva od: 10.12.2016 do: 10.12.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Okolnosti umožnily strávit víkend na horách, tak jsme se po letech vrátili do Schladmingu, kde jsme před 9 lety v podstatě začali poznávat Alpy. Zaznamenala jsem náhradu nějakých přepravních zařízení, překvapila mě ale obtížnost sjezdovek.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Zdejší oblast jsem si rozhodně nepamatovala až takhle sportovní. Víc než polovina sjezdovek na čtyřkopcové houpačce je středně obtížných, červených. Mezi nimi se občas objeví nějaké modré, které jsou procentuálně zastoupeny přibližně z jedné třetiny, nicméně až na několik výjimek jde o různé přejezdové cesty, které křižují hlavní tok sjezdovek, což mi nepřijde pro začátečníky vhodné. Zbylé sjezdovky jsou značeny černě a nachází se v podstatě výhradně na Hauser Kaibling a Planai.

Sněhové podmínky:

Výše popsaná obtížnost sjezdovek byla umocněna skutečností, že se mimo sjezdovky téměř nevyskytoval přírodní sníh a že technický sníh na zdejších severních svazích byl značně umrzlý a sjezdovky dost zledovatělé.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Páteří každého kopce je kabinková lanovka, takže je poměrně často potřeba sundavat lyže. Kabinky jsou doplněny o sedačkové lanovky, přímo na jednotlivých kopcích většinou expresní s bublinami, ale na některých propojkách (např. Schladming-Rohrmos) zůstávají stále starší pomalé sedačky. Vleky jen výukové, případně spojovací na nefrekventovaných místech.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Malá. Ráno při čekání na 1. jízdu trochu tlačenice, ale rychle se to rozprostřelo a až na několik výjimek, kdy bylo potřeba dvě minutky počkat, byl celý zbytek dne bez čekání.

Občerstvení a aprés-ski:

Horská chata každých pár set metrů, od jedné vidíte na druhou...

Doprava do střediska a parkování:

Achillovou patou cesty do Schladmingu je chybějící dálnice na českém území a auta jedoucí celou cestu 60 až 70 km/h. Od hranic přes Linz a Salzburg už cesta bezproblémová a v rámci možností rychlá, byť cestou je řada omezení rychlosti.

+ plusy

  • Široké a ráno dobře upravené sjezdovky
  • Převážně rychlá přepravní zařízení
  • Malá zalidněnost i o víkendu
  • Bezproblémový příjezd a parkování
  • Velké množství horských chat

- mínusy

  • Zledovatělé sjezdovky
  • Kabinky jako páteřní přepravní zařízení a nutnost neustále sundavat lyže
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

13. - 16.12.2016  | Schladming Dachstein

autor: zdenek.b
hodnocení:

Každoročně v tomto období navštěvujeme oblíbenou čtyřvrcholovou houpačku nad Schladmingem. Bylo se na co těšit, prodože dle předpovědi počasí mělo být krásně, což se také stalo - teploty od 0 do -5 °C, slunečno. Z pondělí na úterý, kdy jsme začínali, napadlo 10 cm prašanu, který do rána byl urolbová...

zobrazit celý report

10. - 12.12.2016  | Schladming Dachstein

autor: Glemmi
hodnocení:
Sobota 10.12. - Hauser Kaibling: slunce, prvni dve hodiny tvrdo, ale bez ledu, po 11. hodine se zacaly odkryvat plotny. Nejlepsi sjezd do udoli, nikoli po zavrene FIS sjezdovce, ale druhym paternim svahem. Rano vyborny kopec u sedacky Hauser 6-er. Necekane mnozstvi lidi. Nedele 11.12. - Hochwurzen: minimum lidi, prvni hodinu jsme lyzovali temer sami. Slunce, postupne se odkryvaly plotny, ale kolem 13 hod. se zatahlo – vlhkosti svahy povolily. Nastrikano temer na plnou siri kopcu, vyborny hlavni sjezd podel kabiny. Pondeli 12.12. - Planai: rano dole dest, od 800 m snezeni ruzne intenzity, chvilemi rostla, chvilemi oslabovala, ale snih zasypaval kopce cely den. Temer prazdno, mirna mlha a lyzovani v 5 cm noveho prasanu. Nadhera. Hodnoceni s ohledem na letosni bidny zacatek zimy, jinak by to byly jen tri hvezdy.

19.01.2013  | Schladming Dachstein

autor: janousekml

Schladming není třeba dlouze představovat, jde o středisko hojně navštěvované českými lyžníky. Výběr z nepřeberného množství lanovek, kotev a sjezdovek je na každém návštěvníkovi dle jeho schopností a dovedností. Celkový dojem z návštěvy je výborný, především díky slunnému počasí a poměrně menšímu z...

zobrazit celý report

16. - 21.01.2012  | Schladming Dachstein

autor: mr.pohoda 1

Schladming se chystá na mistrovství světa 2013
Lyžařská houpačka mezi 4 vrcholy (Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen, Reiteralm) se neustále modernizuje a zvyšuje komfort pro lyžaře. I během mistrovství světa v příští sezóně chce areál zůstat z 85 % dostupný pro širokou veřejnost. Malým test...

zobrazit celý report

27. - 29.11.2009  | Schladming Dachstein

autor: Petule

Jako jeden z mála neledovcových areálů otevřel díky vydatnému říjnovému sněžení i dachsteinský Reiteralm a "vydržel" až doposud.

Nejsilnější dojmy:

Sjezdovky:
- vzhledem ke sněhovým podmínkám nebyl výběr příliš velký, nicméně otevřené byly i náročně...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Gasthof Bergfried - apartmány
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 764 Kč/os.
Residence Vioz
Orientační cena za noc vč. skipasu 850 Kč/os.
Clubresidence Al Sole
Orientační cena za noc vč. skipasu 2 691 Kč/os.