Santa Caterina - aktuální report z 16.01.2013 - SNOW.CZ

Santa Caterina | aktuální report z 16.01.2013

Santa Caterina - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Lombardie

průměrné hodnocení Santa Caterina:
autor: Weltcup arena
návštěva od: 16.01.2013 do: 16.01.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Santa Caterina je malé středisko asi 15 km od Bormia, se kterým má společný skipas. Skromný areál většinou severní orientace nám nabídl liduprázdně svahy. První dojem nám pokazila rozestavěná dolní stanice kabinky, pod kterou vede dlouhá černá sjezdovka pojmenovaná po místní rodačce Deborah Compagnoni - olympijské vítězce. Tato černá nabízí nejlepší svezení. V době návštěvy sněžilo a horní polovina byla neupravená a část zavřená pro trénink. I tak se dalo sjet až z vrcholu 2 700 m n. m. v parádním prašanu, spodní část už byla upravená.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Délkou 3,5 km i sklonem (převýšení 1 000 m) vévodí černá, mimochodem na ní slavila první vítězství ve SP Šárka Záhrobská, ve vrchní části nabízí více variant sjezdu. Za kopcem se rozkládají dvě barvou červené, ale velmi mírné sjezdovky na slunečné straně (při zatažené obloze a větru nevhodné). Ostatní jsou široké louky obsloužené staršími talířovými vleky výborně upravené, dolů do městečka vede ještě lesem červená.

Sněhové podmínky:

Sněhu dostatek, celý den stálé sněžení, sjezdovky upravené, až na vrchní část černé – podklad rovný a na něm asi 40 cm prašanu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Hlavní kabinka (na mezistanici nutno přestoupit) má studené lavice. Pokud vystoupíte na vrcholu a chcete sjet k chatě s restaurací, zůstaňte nahoře v kabince a sjeďte dolů na druhou stranu kabinkou, jinak budete muset šlapat do protisvahu. Pozor, opačným směrem nelze vystoupit nahoře, musíte sjet do mezistanice.

Zalidněnost:

Velmi malá. Italové tady nejsou žádní, potkáte většinou Čechy. Na parkovišti asi 20 aut, z toho 18 českých SPZ, a dalších několik ubytovaných přímo v Caterině. Zkresleno i počasím.

Občerstvení a aprés-ski:

Chata na planinách na vrcholu je spíše na nápoje, jídlo si dejte raději na svazích směrem k Santa Caterině. Vzhledem k orientaci střediska na Čechy jsou tu nápisy i v češtině.

Doprava do střediska a parkování:

Z Prahy cca 750 km, polovina po dálnici, po suché silnici, pozor tunel Livigno jednosměrný. Z Bormia asi 15 km, parkoviště hned po pravé straně při příjezdu do St. Cateriny.

+ plusy

  • velmi malá zalidněnost
  • přehlednost areálu
  • dostatek sněhu díky severním svahům

- mínusy

  • rozestavěné zázemí hlavní budovy
  • jediná sportovnější černá sjezdovka
  • starší vleky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

04.03.2017  | Santa Caterina

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Santa Caterina je poměrně komorní rekreační osada na konci údolí Valfurva v nadprůměrné nadmořské výšce (1 740 m) se sportovnějšími červenými až načernalými sjezdovkami.

zobrazit celý report

05. - 11.02.2017  | Santa Caterina

autor: borka
hodnocení:

Santa Caterina mne překvapila - malé, ale velmi útulné středisko, málo lidí, ano, i klasika se závodníky a některými zavřenými sjezdovkami, při naší návštěvě ale nic hrozného. Středisko jak pro lyžaře "závodníka", tak se zde vyřádí i méně zkušení a zdatní, myslel jsem že né úplně pro děti, ale opak ...

zobrazit celý report

04.01.2017  | Santa Caterina

autor: garry
hodnocení:

V Santa Caterině jsem byl již několikrát, takže jsem věděl co očekávat. Tato návštěva mě však zklamala, a to hlavně proto, že bylo uzavřené Sluneční údolí a trénink závodníků uzavřel i červenou sjezdovku od mezistanice k dolní stanici kabinky.

zobrazit celý report

07. - 11.02.2016  | Santa Caterina

autor: Ben2010
hodnocení:

Oblíbené středisko v oblasti Alta Valtellina, do kterého jsem zavítal již podruhé. Areál byl v době mé návštěvy celý v provozu, upravený, ale to jen díky novému sněhu, který napadal od neděle 7.2. do středy 10.2. Přibylo nejméně 50 cm nového sněhu. Z návštěvy mám kladné pocity a mám v úmyslu se do n...

zobrazit celý report

02.02.2016  | Santa Caterina

autor: Zoidberg
hodnocení:

Santa Caterinu jsme navštívili již před pěti lety. Je to příjemné středisko, ale na týden lyžování by bylo dost malé. Naštěstí jsme bydleli v Bormiu, takže jsme měli skipas do 3 středisek.

zobrazit celý report

23. - 30.01.2016  | Santa Caterina

autor: svena
hodnocení:
Aktuálně v Santa Caterině mrazivé počasí přes noc, plusové teploty přes den, jasno a parádní počasí. Se sněhem je to ovšem horší, i když na oko sněhu dost, jedná se o mix technického a přírodního sněhu, a to max. 40 cm. V provozu hlavní sjezdovky, přejezdy a slunečné údolí, tam je ale vršek dosti vyfoukán a hodně kamenů, z černých sjezdovek je jedna zavřena. Odpoledne se již tvoří v prudších pasážích plotny. V některých dnech části sjezdovek využívané pro trénink nebo závody, tudíž je méně prostoru na sjezdovkách. Návštěvnost celkem nízká, v provozu veškeré služby, občerstvení, bruslení. Super atmosféra a příjemná obsluha. Středisko je malé a rezidenční, tudíž minimální vyžití po lyžování.

18.12.2015  | Santa Caterina

autor: škubánek
hodnocení:

V provozu pouze kabinka z parkoviště až na vrchol a z něj až do údolí červená sjezdovka. Vrchní část odpoledne zmrzlejší, místy i ledovatá, spodek měkčí a sportovnější. Brzo otevřou i černou z vrcholu, kde se pojede po Vánocích světový pohár.

zobrazit celý report

12.03.2015  | Santa Caterina

autor: fido
hodnocení:
Právě jsme přijeli s Kormidlem, středisko prima včetně počasí a servisu. Hotel Milano asi nejhorší, co jsem dosud zažil včetně českých hor, a to má prezentované 3 hvězdy. Pokoj byl tak malý, že jím nešlo projít nebo otevřít skříň. Delegátka Kormidla neschopná a arogantní, informace žádné, stále pryč, nic nebyla schopna vyřídit, zásadní organizační zmatky včetně odjezdů domů a převlékání v bahně před hotelem. Stalo se, že klientům odjel autobus, neboť místo ve stanovém čase 16:30, odjel autobus v 16:15 h, ani ji to moc nezajímalo. Horší jsem nezažil.

21. - 28.02.2015  | Santa Caterina

autor: tom1
hodnocení:

Malé středisko v městečku Valfurva, sjezdovky jou ve výšce 1 700 až 3 000 metrů nad mořem. Středisko je hojně navštěvované Čechy.
Během pobytu jsme navštívili 1x Bormio a 1x malé středisko Isolaccia, které je vedle Bormia. Isolacciu mohu na jeden den doporučit. Sem se sjíždějí Češi i z Livigna, kd...

zobrazit celý report

21. - 28.02.2015  | Santa Caterina

autor: Daniel13
hodnocení:

Příjemný menší areál s rodinnou atmosférou, malebným městečkem a příjemnými lidmi. Vhodné pro rodiny s dětmi i pro náročné lyžaře. Ve městě je dostatečné množství ubytování v blízkosti sjezdovek. Krásná klidná dovolená v poklidném městečku, kde není rušno a vládne v něm příjemná rodinná atmosféra.

zobrazit celý report

14. - 19.12.2014  | Santa Caterina

autor: Ferry
hodnocení:

Předvánoční Santa Caterina

Původně jsme jeli do Bormia, leč vzhledem k vývoji počasí a sněhovým podmínkám jsme využívali pohostinnosti střediska Santa Caterina a předvánoční lyžovačku jsme si tam užili naplno a k naší spokojenosti. Přispělo k tomu i doslova domácí prostředí, protože toliko Če...

zobrazit celý report

18. - 25.01.2014  | Santa Caterina

autor: svena
hodnocení:

Jedná se o menší italské rezidenční středisko s 35 km převážně červených sjezdovek. Spolu se skipasem 4valli nabízí ještě lyžováni v nedalekém Bormiu a San Colombanu. Nadmořská výška přes 1 700 m n. m. zajišťuje velice kvalitní podmínky. Santa Caterina je útulné malé městečko - ten, kdo hledá klid, ...

zobrazit celý report

16. - 20.12.2013  | Santa Caterina

autor: rakvarka
hodnocení:

Středisko vhodné zejména pro zdatné až středně zdatné lyžaře - pouze jedna modrá v celém areálu, tři ryze sportovní sjezdovky na severních svazích. V roce 2005 při MS v Bormiu na zdejších tratích bojovaly o medaile ženy a v Bormiu pak muži. Při příležitosti solupořádání MS bylo také středisko zmoder...

zobrazit celý report