Arber - aktuální report z 07.02.2013 - SNOW.CZ

Arber | aktuální report z 07.02.2013

Arber - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Německo Německo - Bavorsko

průměrné hodnocení Arber:
autor: skiwelt
návštěva od: 07.02.2013 do: 07.02.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Dnes jsem si naplánoval jednodenní lyžování na německém Velkém Javoru. I když jsem váhal zda, nezkusit tak vychvalovaný Hochficht nebo si neudělat výlet delší a nevyrazit třeba do Krkonoš, zůstal jsem u původní myšlenky a ráno vyrazil na Javor. Předpověď počasí dávala naději na pěkný den, a tak jsem se hodně těšil. Nevěděl jsem, co od tohoto střediska čekat. Cesta ze středočeské Příbrami zabrala něco málo přes dvě hodiny a je tedy o trošku delší než na posledně navštívený Mitterdorf. Po příjezdu pod kabinkovou lanovku po osmé hodině ráno mi trochu pokazilo náladu počasí, dohlednost byla asi tak k druhému sloupu lanovky a pak jen mlha,ale doufal jsem, že se počasí ještě umoudří. Nakonec se tak stalo, ale až v době mého odjezdu domů. Celkový dojem ze střediska a z lyžování u mě dnes nebyl tak kladný jako nedávno na Mitterdorfu. Je pravda, že s kvalitou lanovek a celkovou délkou sjezdovek se nedají tato střediska moc srovnávat, ale právě zřejmě kvůli nepřízni počasí a také nečekanému množství lidí jsem si dnes lyžování tolik neužil.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Největší dojem na mě udělalo přepravní zařízení ve středisku, kabinková lanovka a 6místné sedačky určitě řadí tento areály mezi nejlepší mimo Alpy v dosahu od Prahy, ale ne stejný pocit jsem měl ze samotných sjezdovek. Čekal jsem trošku delší svahy. Při dnešním počasí nebylo lyžování zrovna moc bezpečné, a to hlavně v křížení příjezdové trasy od kabinky k červené vedle 6sedačky, při mlze je třeba být opravdu opatrný. Modré sjezdovky jsou dobrou volbou pro začátečníky, hlavně sjezdovka E, u které bych se nebál vyměnit modré označení za zelené. Také dětský park je, řekl bych, skoro až mega velký. Pro děti a začátečníky nemá chybu. Špatná není ani závodní černá, jen škoda, že na ni dnes byla velká mlha, a tím pádem jsem si netroufl jezdit ji, jak by si zasloužila. Mé hodnocení: Pro mě celkově není toto střediskou jedničkou mimo Alpy.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky ve středisku perfektní, sněhu kolem 80c m i mimo sjezdovky. Sníh vcelku kvalitní. Ale na sjezdovkách už po hodině provozu boule, což v kombinaci s mlhou nebylo nic moc.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jak jsem již psal, zde není absolutně co vytknout - perfektní, rychlé a moderní lanovky.

Zalidněnost:

Tak velkou zalidněnost jsem opravdu nečekal, připadal jsem si jak v sobotu. Ne nadarmo zde již někdo psal, že Arber je taková menší továrna na lyžování, po dnešní zkušenosti mohu jen potvrdit.

Občerstvení a aprés-ski:

O občerstvení v areálu není nouze, nicméně jsem nevyzkoušel, jelikož než jsem dostal hlad, velké množství lidí mě donutilo lyžování předčasně ukončit.

Doprava do střediska a parkování:

Absolutně bez problémů. I přes slušnou sněhovou nadílku, silnice udržované a skoro bez sněhu, řetězy nejsou momentálně třeba. Parkování zdarma.

+ plusy

  • Moderní lanovky
  • Nadmořská výška = jistota sněhu
  • Parkování zdarma

- mínusy

  • Dnešní počasí
  • Zalidněnost
  • Boule na sjezdovkách
  • Kratší tratě
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

27.02.2017  | Arber

autor: plamice
hodnocení:

Jak jsem se moc tesila na toto stredisko, tak celkem zklamani. Mozna po dvoudenni luxusni lyzovacce na poloprazdnem Hochfichtu byla latka nastavena moc vysoko.

zobrazit celý report

25.02.2017  | Arber

autor: doum25
hodnocení:

Po týdnu vydatného deště a oblevy sliboval víkend solidní počasí, a tak jsme vyrazili na hory, konkrétně na šumavský Arber (Velký Javor), ležící v Německu nedaleko Železné Rudy. Toto středisko jsem navštívil asi po pěti letech a v podstatě nic se od té doby nezměnilo. Co je ovšem pravda, že zde není...

zobrazit celý report

31.01.2017  | Arber

autor: skimajkli
hodnocení:

Pro nedělní lyžovačku jsme si naplánovali návštěvu Velkého Javora kousek od hranic na německé straně Šumavy. V této části Šumavy se jedná podle mě o nejlepší středisko.

zobrazit celý report

31.01.2016  | Arber

autor: skimajkli
hodnocení:

Pro jednodenní lyžovačku jsme si vybrali středisko na německé straně Šumavy. Velký Javor je velmi pěkné středisko a v okolí Železnorudska rozhodně nemá konkurenci.

zobrazit celý report

19.03.2015  | Arber

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Velký Javor je ve středoevropských lyžařských poměrech vlastně velkolepý Javor – má moderní a výkonné lanovky, širokánské sjezdovky a velké množství velkých horských chat. A aktuálně má stále výborné jarní podmínky!

zobrazit celý report

19.02.2011  | Arber

Grosser Arber (Velký Javor) je nejvyšší horou Šumavy. Lyžařský areál, nacházející se na jeho severovýchodních svazích, tak může nabídnout nejenom výhled do dalekého okolí, ale také jistotu sněhové pokrývky. Javor coby největší areál na německé straně Šumavy patří i mezi velmi oblíbené destinace česk...

zobrazit celý report

16.01.2010  | Arber

Největší lyžařský areál na německé straně Šumavy patří dlouhodobě k velmi oblíbeným i mezi našimi lyžaři. Často sem míří ze západních Čech (z Plzně je to sem jen trochu přes hodinku jízdy), ale objevili ho i Pražáci. Aby ne, za dvě hodiny (z kraje Prahy) se totiž ocitnete ve areálu, který má co nabí...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Bergkristall
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 979 Kč/os.
Gasthof Seestrand
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 297 Kč/os.
Residence El Tabiá del Margarito
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 611 Kč/os.