Katschberg - aktuální report z 07. - 08.02.2013 - SNOW.CZ

Katschberg | aktuální report z 07. - 08.02.2013

Katschberg - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Korutany

průměrné hodnocení Katschberg:
autor: eva
návštěva od: 07.02.2013 do: 08.02.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Katschberg a Aineck jsou dvě malá spojená střediska se 70 km sjezdovek v oblasti Salcburska, spadající do oblasti Lungau. Platnost skipasu Lungau zahrnuje ještě střediska Grosseck Speiereck a Fanningberg. Do oblasti Lungau patří i vzdálenější Obertauern, v tom případě je možné pořídit společný skipas "Lungo" a je tak k dispozici 300 km tratí. Na samotný skipas Obertauern je možné v této sezóně navštívit i Grosseck. Přejezdy mezi jednotlivými středisky nejsou možné bez sundání lyží a i skibusy je doprava komplikovaná, nutné je vlastní auto.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Dominantou Ainecku je 6 km dlouhá "dálnice" A1. Je značená jako červená, avšak zvládnou ji i začátečníci, i když lehké pasáže se střídají s prudšími úseky, šířka je dostačující pro carving. Další pěkný sjezd vede na druhou stranu z vrcholu směrem ke Katschbergu - černá a červená jedenáctka. V Katschbergu je pěkná černá č. 6 s moderní sedačkovou lanovkou, odtud lze přejíždět k dalším červeným a ke kratším kotvám.

Sněhové podmínky:

Sněhu dostatek, sjezdovky dobře upravené.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Nejnovější kabinková lanovka byla postavena ve střední části mezi parkovištěm a vrcholem Aineck, nahrazující tak starou kotvu. Chcete-li až na vrchol, je nutné absolvovat odtud kratší sjezd a přestup na další kabinku. Je smutné, že kabinková lanovka nevede až dolů k parkovišti - právě v těchto místech by byla nejvíc zapotřebí. Stará dvousedačka tam nezvládá nápor lyžařů zvláště v dopoledních hodinách, škoda, střetává se tam dojezd několika pěkných sjezdovek a ty jsem z tohoto důvodu moc nevyužívala. Oblast Katschberg zahrnuje 4 sedačkové lanovky a několik kotev.

Zalidněnost:

Průměrná, fronty se tvořily jen u dvousedačky u parkoviště pod Aineckem.

Občerstvení a aprés-ski:

Restaurace i v mrazivém počasí nabízely dostatek místa. Velké aprés-ski centrum v Katschbergu s velkou restaurací a sportovním obchodem se nachází nad sjezdovkou č. 2. Jinak mnoho malých osvěžoven.

Doprava do střediska a parkování:

Dálnice Mnichov - Salcburk, A10 / Tauernautobahn až ke sjezdu St. Michael nebo po silnici B99 přes Obertauern. Parkování bez problému, busem CK.

+ plusy

  • Dobře upravené sjezdovky
  • Areál dostává moderní vzhled
  • Ač malé středisko, mohou si dobře zalyžovat i pokročilí sjezdaři

- mínusy

  • Dvousedačka nezvládající nápor z parkoviště a dojezdů několika sjezdovek
  • sněhová děla v provozu na "dálnici" A1
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

26.03.2016  | Katschberg

autor: sipa32
hodnocení:

Měl jsem trochu obavy ze zalidněnosti známého střediska Katschberg v době Velikonoc, ale nízká návštěvnost mne příjemně překvapila. A to musím konstatovat, že tak jedna třetina aut na parkovišti měla české značky :-D. Naposled jsem zde byl v lednu, ale kvůli nedostatku sněhu nebyla otevřená černá Di...

zobrazit celý report

30.01.2016  | Katschberg

autor: sipa32
hodnocení:

Při přesunu z Kreischbergu do Bad Kleinkirchheimu jsem se na jeden den zastavil na Katschbergu. Centrum střediska leží ve výšce cca 1 600 m mezi vrcholy Aineck a Tschaneck. Tratě se nacházejí na obou vrcholech. Ten, kdo má ubytování přímo v Katschbergu, tak pohodlně dojde všude pěšky.

zobrazit celý report

17.01.2016  | Katschberg

autor: prapes74
hodnocení:

Pro středisko Katschberg jsme se rozhodli proto, že často jezdíme do protilehlého střediska Mauterndorf (tedy konkrétně do St. Michael im Lungau). Při prohlížení netu mě zaujala nabídka na tzv. Arena Skitag, kdy se mělo 17. 1. 2016 lyžovat za "půlzdarma". Začal jsem tedy zjišťovat podmínky...Na můj ...

zobrazit celý report

22.12.2014  | Katschberg

autor: Wali
hodnocení:

Loni jsme na Katschbergu zahajovali 1. prosince sezonu, tak jsme to chtěli zkusit zase....

Katschberg, to je 70km sjezdovek na dvou horách – Aineck (2 200m) a Tschaneck ( 2030m), propojených přes horské sedlo Katschberghöhe. V provozu byla slabá polovina sjezdovek a dle údajů na webu 40 až 60cm s...

zobrazit celý report

21. - 22.12.2014  | Katschberg

autor: Jindra1956
hodnocení:
Po cestě z Mölltalu jsem chtěl zkusit v neděli 21.12.2014 Katschberg, ale fučelo tak, že se to nedalo, tak jsme to zabalili. Pisty vypadaly dobře, ale vyfoukané.

06.03.2014  | Katschberg

autor: garry
hodnocení:

Do Katschbergu jsem se dostal náhodou, byl jsem zde poprvé a středisko mě příjemně překvapilo. Smůla byla, že jsem zde byl s cestovní kanceláří a nebyl jsem pánem svého času. Od 10.45 do 15.30, kdy už byl odjezd, autobusu se toho moc nestihne. Počasí bylo proměnlivé a chvílemi nebylo moc vidět, obča...

zobrazit celý report

19.12.2013  | Katschberg

autor: MaVa
hodnocení:
Pěkné středisko, pěkné sjezdovky, "dálnice" A1 z Ainecku ideální na rozježdění - cca 6 km, zmšny sklonu, zatáčky, široká a v době naší návštěvy 15.12.-17.12.2013 jedna z mála, které byly vysněženy bez výhrad - přes to, že na WEBU střediska uvedena výška sněhu od 40 cm dole po 120 cm nahoře, nebyly tyto údaje pravdivé a bylo s podivem, že některé sjezdovky vůbec byly otevřené. To bylo jediné, ale dosti velké minus střediska.

10. - 11.12.2013  | Katschberg

autor: K2 cigi
hodnocení:

Katschberg-Aineck - super středisko, má vše od krátkých sjezdů po dlouhé od černých po modré čili pro každého něco.

zobrazit celý report

26.01.2012  | Katschberg

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Katschberg se zase postupně etabluje jako prémiové rodinné středisko. Před 15 lety byl Katschberg ještě nezajímavý, zaostalý areál plný kotvových vleků, dnes je spolu s údolími Grossarltal a Kleinwalsertal nebo tyrolskými Serfaus Fiss Ladis mezi nejdynamičtěji se rozvíjejícími turistickými regiony v...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Schladmingerhof Schladming
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 183 Kč/os.
Résidence Prestige Front de Neige
Orientační cena za noc vč. skipasu 2 195 Kč/os.
Hotel Lukashansl
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 182 Kč/os.