Meran 2000 - aktuální report z 22.01.2018 - SNOW.cz

Meran 2000 aktuální report z 22.01.2018

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

Meran 2000 - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:
 • návštěva od: 22.01.2018 do: 22.01.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Do jihotyrolského Merana jezdí turisté za památkami, termálními lázněmi, vycházkami, ale lyžovat nad město vyrážejí prakticky jen místní. Zdejší lyžařský areál, jednoduše nazvaný Merano 2000, je sice poněkud atypicky rozprostřený, ale příjemně domácký, přitom se zřetelnými vysokohorskými rysy a hlavně mimo víkendy a prázdniny neuvěřitelně liduprázdný.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Z vrcholu Piffing, kde končí přístupová kyvadlová lanovka z údolí, klesá lesem prostorná modrá, červená i černá sjezdovka, všechny brzy zkrotnou na plochý lehký dojezd – buď k bližší dvousedačce, nebo vzdálenější kabince. Přímo na vrcholu je dětský výukový park a školka.
Pomalá 3sedačka odtud traverzuje do vzdálenější bezlesé kotliny mezi vrcholy Kuhleiten, Kesselberg a Mittager s modrou, červenou a černou sjezdovkou a jejich variantami.

Po slunečném jižním svahu Kuhleitenu rolují dvě dálničně přehledné a příjemné červené sjezdovky podél 4sedačky s bublinou.
Z Kesselbergu sjíždí modrá sjezdovka se dvěma variantami nejprve svižněji, později mírně po dně horské kotliny.
Z Mittageru padá k jihozápadu široká a přímá černá sjezdovka, která se v polovině zmírní a stočí na severovýchod.

Sněhové podmínky:

V Jižním Tyrolsku je po třech letech poměrně hodně sněhu, takže se dá jezdit i mimo sjezdovky. Hebký čerstvý prašan byl trochu pomalejší, přes noc zapadané sjezdovky však byly kompletně ráno znovu přežehlené.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Moderní je velká přístupová kabina z Merana, 8místná kabinka z Haflingu a 4sedačka s bublinou St. Oswald, obě další lanovky v hlavní lyžařské kotlině jsou poamlé 2- a 3sedačky, pomalá je i „přejezdová“ 3sedačka mezi vrcholem Piffing a hlavní kotlinou. Návrat z kotliny k přístupové kabině vede po dlouhé a místy rovinaté cestě.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zhruba do 11 hodin jezdily lanovky „na znamení“, tedy po výstupu z horní stanice se zastavily a rozjely se zase až po příjezdu ke spodní stanici. Přes poledne se několik lyžařů na svazích pohybovalo, i tak jich ale více vysedávalo v horských chatách.

Občerstvení a aprés-ski:

Jedna až dvě horské chaty na každé sjezdovce – milé, útulné, s typickou jihotyrolskou kuchyní.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd do Merana vede buď po dálnici od Bolzana, nebo přes horské sedlo Jaufenpass od Sterzingu (kratší, ale spletitější). Bezplatné parkovací plochy u dolní stanice kabinové lanovky nad Meranem i u kabinky v Haflingu.

+ plusy

 • malý, ale na velké ploše rozprostřený areál
 • milé sjezdovky i volný terén
 • daleký rozhled
 • nikde nikdo

- mínusy

 • dlouhý přejezd mezi dvěma částmi areálu
 • jen jedna dvě sjezdovky od každé obtížnosti
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

10.03.2019  | Meran 2000

 • autor: mirjur
 • hodnocení:

Podle předpovědi počasí mělo být zataženo s deštěm či sněžením. Kupodivu ještě dopoledne se to vybralo, slunce zvítězilo nad mraky, sice nebylo pravé italské azzuro, ale velmi příjemné polojasno, takže prima lyžovačka v příměstském jihotyrolském středisku Merano 2000. Není to tu žádná divočina, spíš...

Val d´Isere / Espace Killy

Val d´Isere / Espace Killy

Val d´Isere / Espace Killy

Val d´Isere / Espace Killy

SNOW tipy