Meran 2000 - aktuální report z 10.03.2019 - SNOW.cz

Meran 2000 aktuální report z 10.03.2019

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

Meran 2000 - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: mirjur
 • hodnocení:
 • návštěva od: 10.03.2019 do: 10.03.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Podle předpovědi počasí mělo být zataženo s deštěm či sněžením. Kupodivu ještě dopoledne se to vybralo, slunce zvítězilo nad mraky, sice nebylo pravé italské azzuro, ale velmi příjemné polojasno, takže prima lyžovačka v příměstském jihotyrolském středisku Merano 2000. Není to tu žádná divočina, spíš pohodové ježdění po vcelku mírných sjezdovkách, které se místním ideálně hodí k víkendové obnově sil. Však tu také bylo vidět mnoho návštěvníků bez lyží, kteří si jen vyjeli na kopec na nedělní procházku s obědem, případně vzali své ratolesti na sáňkařskou dráhu...

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Převážná část sjezdovek je značená červeně, ale moc červeného na nich není. Podobně černá č. 8 by klidně mohla být červená... Nejlepší sjezdy nabízí dvojice vrchů Kesselberg a Mittager s modrými 6 a 7, respektive zmiňovaná červeno-černá osmička. Všechny jsou dostatečně dlouhé, široké a přehledné, bez nečekaných záludností. Naproti tomu dvojice červených (4, 5) z Kuhleitenu a další červené na Piffingu jsou kratší, členitější, mnohdy s výraznými změnami směru, odbočkami či propojkami.

Sněhové podmínky:

Na sněhu se podepisuje nižší nadmořská výška (max. 2 300 m) a obecně teplejší podnebí Merana (v městě palmy...), nicméně sjezdovky vysněžené dostatečně a pěkně sjízdné minimálně do oběda. Pak už to začalo znatelně měknout a dokonce se začaly objevovat i kaluže. V tomto směru byla situace nejhorší na Piffingu (černá 2, červená 3), kde lyžování už zavánělo masochismem. Mimo sjezdovky už hodně prosvítala tráva a kameny, a to i na vrcholech.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z údolí (6 km od Merana) vyváží lyžaře do areálu na Piffing velkokapacitní kabina, odsud na další kopce jezdí poměrně pomalé staré dvoj- a trojsedačky. Výjimku tvoří moderní 6-sedačka rovněž na Piffing, zjevně nevytížená. A na Piffing se dá rovněž dostat kabinkou z Falzebenu.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Byla neděle a hezké počasí, tomu odpovídala i návštěvnost, ale přeplněno nebylo, čekací doby ve většině případů nulové. Sjezdovku č. 6 si zabral zřejmě místní národopisný kroužek pro rodinné závody s občerstvením a muzikou, takže tam bylo veselo, ale jinde se to neprojevovalo.

Občerstvení a aprés-ski:

V areálu je porůznu rozmístěno asi 5 turistických chat, my jsme navštívili samoobslužný Kesselberg - polévky s knedlíky velikosti tenisáku či s párkem, případně gulášovka za 9 e, stejně tak lasagne, pak wienerschnitzel s hranolkami za 14 e, wurst... a dorty a zákusky. Hodně frčely kořalky všeho druhu - závodníci oslavovali svá vítězství a porážky. Jako vhodné apres-ski se nabízí lázně v nedalekém Meranu.

Doprava do střediska a parkování:

Do Merana jsme se dostali od Brenneru přes Vipiteno a průsmyk Jaufenpass kolem střediska Ratschings. Průsmyk měl být podle webovek zavřený (až do dubna), ale zřejmě v současném teplém počasí k tomu nebyl důvod. U spodní stanice lanovky Merano 2000 je poměrně velké parkoviště, zdarma k dispozici.

+ plusy

 • Příjemné, pohodové sjezdovky
 • Nikde žádné zbytečné čekání
 • Krásné vysokohorské prostředí kousek od města

- mínusy

 • Špatné sněhové podmínky v důsledku vysokých teplot odpoledne (nahoře ve stínu +10)
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

22.01.2018  | Meran 2000

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Do jihotyrolského Merana jezdí turisté za památkami, termálními lázněmi, vycházkami, ale lyžovat nad město vyrážejí prakticky jen místní. Zdejší lyžařský areál, jednoduše nazvaný Merano 2000, je sice poněkud atypicky rozprostřený, ale příjemně domácký, přitom se zřetelnými vysokohorskými rysy a hlav...

Whakapapa

Mölltaler Gletscher

Kaunertaler Gletscher

Ovčárna - Praděd

Zugspitze

Sölden

SNOW tipy