Hochzeiger - aktuální report z 31.01.2018 - SNOW.cz

Hochzeiger aktuální report z 31.01.2018

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Hochzeiger - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:
 • návštěva od: 31.01.2018 do: 31.01.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Poslední lednový den jsme se s přítelkyní rozhodli vyrazit do střediska Hochzeiger. Středisko bylo relativně po cestě z Kaunertalu, kde jsme si užili skvělou lyžovačku. Byla středa a středisko nabízí v tento den ranní lyžování již od 7:30, nicméně za přibližně 40 euro nás toto nelákalo a vyrazili jsme na klasické otevření v 8:45. Po příjezdu na parkoviště v 8:30 jsem byl trochu zaražený větším počtem vozů na parkovišti a obával jsem se vyšší návštěvnosti. Navíc v tu dobu se již točila lanovka a ranní pistu si užívalo několik VIP lyžařů. Zprvu jsem byl zklamaný, velmi tvrdá umrzlá pista, místy s velkými kusy ledových "ker" a občas i menších "kráterů" v kombinaci s prudšími sjezdovkami. Takové podmínky mi moc nesedí a ani se zapůjčenými lyžemi Rossignol Hero, které jsem chtěl otestovat, mi to prostě moc nešlo. První dvě hodiny spíše trápení, lyže na zmrzlém podkladu dost vibrovala a i když hrana lyží držela, z tratí jsem moc nadšený nebyl. Jakmile středisko zalilo slunce, sníh povolil, já vyměnil zapůjčené lyže za Fischer RC4 Worldcup, tak pak přišlo skvělé svezení a nadšení z RC-čtyrek.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Přibližně 40 km sjezdovek všech barev, avšak i modré jsou zde dosti pročervenalé. Tratě spíše pro zkušené lyžaře. Za mě asi nejlepší modrá 1 a 1a. Skvělá červená 6ka podél kotvy a nakonec po zapůjčení Worldcupů jsem přišel na chuť i dalším tratím černé barvy. V areálu je také měřený slalom.

Sněhové podmínky:

Výška sněhu více než metr a čím výše tím lépe. Na sjezdovkách absolutně žádné kamínky, nicméně sem tam a hlavně zrána nějaká ledová kra.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Velmi komfortní sedačkové lanovky a jedna kabinka dělají ze střediska slušný areál s moderním přepravním zařízením. Jen možná trochu škoda, že místo vleku podél červené šestky není lanovka.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lyžařů nebylo ve středu úplně málo. Naopak oproti Kaunertalu, v mých očích spíše více. Nejdelší fronta do 5 minut, ale jen okolo jedenácté, jinak se jezdí bez front. Na sjezdovkách občas hustěji, ale prázdná okna není problém vyhledat, trochu mě překvapilo množství lyžařských škol, které dělají hady i na prudkých sjezdovkách.

Občerstvení a aprés-ski:

Krásná restaurace na konečné stanici kabinkové lanovky. Námi využito pouze na drink, ale výhledy, moderní samoobslužná jídelna v kombinaci s možností posedět v lehátku na terase.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do střediska bez problémů po suché silnici. Pakrování zdarma, jen je třeba počítat s malinko delší vzdáleností k lanovce. Pokud dojíždíte každý den, doporučuji využít skidepot pod kabinkou a chodit z parkoviště v "teniskách".

+ plusy

 • Počasí
 • Nadchne sportovní lyžaře
 • Parkování zdarma

- mínusy

 • Horší kvalita tratí po ránu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

18.12.2019  | Hochzeiger

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Není zdaleka tak známý jako Pitztalský ledovec, ale i Hochzeiger je „Pitztal“ – sluní se na západním svahu hned zkraje údolí. Určitě zaujme přinejmenším carvingové fajnšmekry, kteří lační po přehledných, přitom hravých sjezdovkových dálnicích.

08.03.2018  | Hochzeiger

 • autor: Lucy8891
 • hodnocení:

Při týdenním pobytu na Pitztalu jsme se rozhodli, že se podíváme i do střediska Hochzeiger. Koupili jsme si skipas Regio Card a měli v tom Pitztal, Rifflsee a Hochzeiger. Areál mě naprosto nadchl. Určitě tomu napomohlo nádherné počasí, ale areál sám o sobě je úžasný. Je velký, rozlehlý, má široké sj...

04. - 11.03.2018  | Hochzeiger

 • autor: moniska.999
 • hodnocení:

Poněkud vyhledávanější středisko i ve všední kdy, kdy už mají Němci i Rakušáci po jarních prázdninách. Je to znát už ráno na parkovišti, a to jezdíme vždy na otvíračku, která zde byla v 9:00. Sjezdovky jsou zrána ještě poloprázdné, díky rozlehlosti areálu a nabízí opravdu komfortní ježdění. Jsou sic...

Santa Caterina

Santa Caterina

Santa Caterina

Santa Caterina

Santa Caterina

Santa Caterina

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 6
Otevřené sjezdovky 0 z 20 km