Hochzeiger - aktuální report z 08.03.2018 - SNOW.cz

Hochzeiger aktuální report z 08.03.2018

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Hochzeiger - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Lucy8891
 • hodnocení:
 • návštěva od: 08.03.2018 do: 08.03.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Při týdenním pobytu na Pitztalu jsme se rozhodli, že se podíváme i do střediska Hochzeiger. Koupili jsme si skipas Regio Card a měli v tom Pitztal, Rifflsee a Hochzeiger. Areál mě naprosto nadchl. Určitě tomu napomohlo nádherné počasí, ale areál sám o sobě je úžasný. Je velký, rozlehlý, má široké sjezdovky, které jsou perfektně upravené. Musím upozornit, že černé sjezdovky jsou opravdu černé. Jedna má dokonce sklon 80 %! Pokud se chcete pokochat výhledy, tento areál je pro to jak stvořený. Když do areálu přijedete, nejdřív všehchno fotíte, kocháte se okolím a pak nevíte, jakou sjezdovku pojedete nejdřív :).

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky v areálu hrají všemi barvami. Červené sjezdovky mají sportovnější sklon a zkušenějšího lyžaře opravdu baví. Černé sjezdovky jsou náročnější a jsou pro opravdu zkušené lyžaře. Nechybí samozřejmě snowpark a skoky. Sjezdovky na levé straně areálu si doporučuji projet hned ráno. Po obědě už jsou sjezdovky rozbitější. Je to tím, že na červenou Panorama jedou skoro všichni. Sjezdovka, která vede až dolů do údolí, je v březnu už dost změklá. Pokud si ji nesjede ráno, doporučuji ji jet, až když jedete domů.

Sněhové podmínky:

Sněhu bylo všude dost. Na kopcích okolo, na sjezdovce, i na stráních okolo pro případný freeride. Svahy mimo sjezdovky byly ovšem během dopoledne totálně rozjety. Holt všichni chtěli na freeride :). Já byla na lyžích, takže mě dostatečně uspokojily vytyčené sjezdovky, kterých je opravdu dostatek.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V areálu je jedna gondola, která vás vyveze z údolí. Dále jsou v areálu 4- a 6sedačky. Některé s bublinou, některé starší bez. Při slunečném počasí nám kryté kabinky nechyběly.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lidí bylo v areálu dost, ale na frontě jste to nepoznali. Nikdy jsme na lanovku nemuseli čekat, jezdili jsme rovnou do turniketu. Na sjezdovkách jsme místy jeli sami, na modrých bylo většinou více plno.

Občerstvení a aprés-ski:

Areál má jednu velikánskou jídelnu, kde si s tácem obejdete různá stanoviště - úsek s těstovinami, s polévkami, s pitím atd. My si dali luxusní špagety carbonara. Parmazánu a pažitky jsem si mohla nabrat, kolik jsem chtěla. Cena 8,4 eur.
Venku byla velká terasa a v prvním zaskleném patře lehátka. Nahoře na lanovce apres-ski, které bylo zakouřené, tak jsme si tam nic nedali.

Doprava do střediska a parkování:

Do areálu vede klikatá cesta do kopce. Od hlavní silnice cca 10 min. Měli jsme štěstí a silnice byla suchá. Kdyby byl ovšem napadný sníh, bez řetězů se neobjedete.
Parkoviště je zdarma. Stáli jsme na prvním z nich, které je blízko lanovky. Jsou ovšem i parkoviště, které jsou dost vzdálené. V březnu, mimo jarní prázdniny, ovšem žádný problém. V této oblasti dobře fungují skibusy, takže se dá z areálu dostat i bez auta.

+ plusy

 • snowpark
 • široké sportovní sjezdovky
 • nádherné výhledy do údolí

- mínusy

 • na dojezdu sjezdovky do údolí již jarní rozbředlý sníh
 • na pravé straně stará 4sedačka
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

18.12.2019  | Hochzeiger

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Není zdaleka tak známý jako Pitztalský ledovec, ale i Hochzeiger je „Pitztal“ – sluní se na západním svahu hned zkraje údolí. Určitě zaujme přinejmenším carvingové fajnšmekry, kteří lační po přehledných, přitom hravých sjezdovkových dálnicích.

04. - 11.03.2018  | Hochzeiger

 • autor: moniska.999
 • hodnocení:

Poněkud vyhledávanější středisko i ve všední kdy, kdy už mají Němci i Rakušáci po jarních prázdninách. Je to znát už ráno na parkovišti, a to jezdíme vždy na otvíračku, která zde byla v 9:00. Sjezdovky jsou zrána ještě poloprázdné, díky rozlehlosti areálu a nabízí opravdu komfortní ježdění. Jsou sic...

31.01.2018  | Hochzeiger

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:

Poslední lednový den jsme se s přítelkyní rozhodli vyrazit do střediska Hochzeiger. Středisko bylo relativně po cestě z Kaunertalu, kde jsme si užili skvělou lyžovačku. Byla středa a středisko nabízí v tento den ranní lyžování již od 7:30, nicméně za přibližně 40 euro nás toto nelákalo a vyrazili js...

Borovec

Borovec

Borovec

Borovec