Rokytnice nad Jizerou - aktuální report z 02.03.2018 - SNOW.cz

Rokytnice nad Jizerou aktuální report z 02.03.2018

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Krkonoše

Rokytnice nad Jizerou - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:
 • návštěva od: 02.03.2018 do: 02.03.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Do Rokytnice jsem se kvůli reportům zdejších uživatelů vydal v pátek, jelikož o víkendech avizovali hrozivě vypadající fronty. Ani v pátek se bez nich areál neobešel, ale dalo se to zvládnout. Velmi kladný dojem, který na mě Rokytnice dělá, kazí několik maličkostí. Svým charakterem vesnice připomíná skoro alpské středisko, je zde několik obchodů, poměrně hezky upravené domy a do areálu se stoupá až nad ní, podobně jako někde v Alpách. Taktéž pozitivně vyznívá počet sjezdovek a jejich délka, stejně jako nadprůměrná nadmořská výška v rámci ČR.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Otevřené jsou všechny, ty nejdelší se pyšní až třemi kilometry délky. Šířka je také velmi solidní, úprava v rámci povětrnostních podmínek nadprůměrně dobrá. Nejlepší jsou ty spouštějící se z vrcholu Lysé hory, jsou však po celý den vykoupeny frontou na lanovku, jež je obsluhuje. Alternativou je použití dvou vleků, které vedou vždy zhruba do 2/3 sjezdovky, tedy ne až na úplný vrchol. Za tyto 30 let staré pomy (ačkoliv ve velmi dobrém stavu) ale člověk jen tak 720 Kč (cena denního skipasu) nezaplatí...
Přestože areál disponuje většinou svahy se slušným sportovním sklonem, vyloženě černou tu nenajdete.

Sněhové podmínky:

Návštěvu areálu jsem dlouho zvažoval hlavně díky tuhým mrazům, které po několik uplynulých dní panovaly. Bál jsem se, že celý svah bude zmrzlý a lyžování nebude stát za nic. Mé obavy se ale nepotvrdily a (možná i díky slunečnému počasí) člověk narazil jen na několik zledovatělých ploten, jinak byla úprava nadmíru obstojná. Sněhu je na tratích i mimo ně dost. Ale pozor - areál důrazně upozorňuje na zákaz vyjíždění mimo sjezdovky, porušení údajně trestá vyloučením z přepravy. Skutečně se mnoho stop mimo svahy nenacházelo.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jeden ze dvou hlavních minusů areálu jsou lanovky a jejich stav. Kromě již zmíněných starších vleků většinu tratí obsluhují dvě pomalé čtyřsedačky. Ta první, níže položená kapacitně stačí, jelikož svah pod ní tolik lyžařů nepoužívá. Ta druhá, vedoucí až na vrchol Lysé hory, nestačí kapacitně vůbec, ačkoliv je o něco málo rychlejší než první. I ve všední den zde byla fronta na minimálně 10 minut. Určitě by si zasloužila navýšení kapacity (šestisedačka) nebo alespoň zvýšení rychlosti. Zároveň by se hodilo přidání bublin, jelikož na vrcholu často fouká a hlavně je zde teplota nahoře značně odlišná od té dole (v mém případě -1 stupeň dole a -10 nahoře). Zázemí je naopak plusem, na dolní stanici nechybí zde dvoje jezdící schody usnadňující přepravu ke kase - opět prvek podobný alpským střediskům. Dále je tu půjčovna, školka atd.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost nebyla příliš velká, přesto kapacita horní lanovky nestačila. Na svazích bylo ale dost místa i pro širší oblouky. Zalidnění se během dne prakticky neměnilo, i v 15:55 se stála na vrchní lanovku fronta.

Občerstvení a aprés-ski:

Areál nabízí pestrou škálu možností občerstvení, od burgrárny po kavárnu. Najíst se můžete třeba v jedné z chatek na svazích. Nejpopulárnější je asi restaurace Dvoračky, sjezd k ní je možný po lesní cestě z vrcholu Lysé hory. Sněhu je zde zatím dost, díky vyšší nadmořské výšce jsem se minulý rok dokázal dostat k restauraci na lyžích i v dubnu. Ceny jsou vyšší, jídlo je však povětšinou dobré. Guláš byl tentokrát přesolený, jinak ale polévka i ostatní jídla ok. Mají tu i domácí pečivo a zákusky, doporučuji vyzkoušet.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava byla v pátek bez problémů, provoz byl hlavně odpoledne v protisměru. Silnice bez sněhu a ledu.
Druhým hlavním minusem areálu je parkování, které je zde vyřešeno poměrně nešťastně. U lanovky se nachází pouze několik desítek míst, ta jsou zpoplatněna částkou 150 Kč - návrat o 20 let zpět. Navíc při vysoké ceně skipasu je toto nepřípustné. Lyžování pro jednoho může tak vyjít na víc než třeba ve Špindlu, na Klínovci nebo v jiném mnohem větším a lépe vybaveném areálu. Další tři parkoviště jsou kapacitně dostačující, ale značně vzdálená od pokladny a lanovky. Z druhého (nejbližšího) musíte po svých asi 300 metrů do mírného kopce, zpátky pak naštěstí při dostatku sněhu můžete na lyžích. O třetím a čtvrtém ani nemluvě, o víkendech je snad zřejmě obsluhuje skibus - dnes ale žádný vidět nebyl. Absence jezdícího koberce či aspoň provazového vleku je tu zřejmá. Skibus obsluhující všechna parkoviště by pak (zvláště v hlavní sezoně) měl jezdit každý den. Z vlastní zkušenosti vím, že v poslední dny lyžování (duben) bývá pak vrchní parkoviště bez poplatku - vše je ok.

+ plusy

 • Dlouhé, široké a sportovně střižené sjezdovky
 • Zázemí
 • Vyšší nadmořská výška (dostatek sněhu)

- mínusy

 • Starší (kapacitně nedostačujíci) lanovky a vleky
 • Vyšší ceny skipasů
 • Parkování ("zaplatíš, nebo jdeš pěšky")
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

27.03.2022  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: gajetanos
 • hodnocení:
Do Rokytnice jsem se vypravil v neděli ukončit sezonu. Vyšlo krásné počasí, trochu sněhu a překvapivě i hodně málo lidí. Prostě jarní lyžování je top. Sjezdovky jsou v Rokytnici super - široké, dlouhé a členité. Na sjezdovkách se povaloval jarní mokrý sníh. Muldy se ale tvořily jen na pár místech - dalo se to i docela rozjet. FISka již bohužel ofc zavřená, dala se ale jezdit, dole ale byla už dost vytátá. Přibližovák prostě jen přibližoval. Lanovka na Lysou jela naplno rychle. Občas pouze zpomalila, protože nahoře nastupovali turisti. Přibližovák vozil vzduch, na Lysou byla každá druhá sedačka prázdná. Bufet u Kaprunu - párek v rohlíku stál 55,-. To je na můj vkus docela drahé. Bufet U Zalomeného byl bohužel zavřený. Busem do Horní Rokytnice, dál pěšky.

19.03.2022  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: tomtvaroha
 • hodnocení:

V sobotu jsem vyrazil do Rokytnice a čekalo mě velmi dobré lyžování - 4 h za 470 Kč. Návštěvnost bohužel trošku vyšší, ale na sjezdovkách bylo prázdno a byly konečně umrzlé a dobře upravené. Sníh ale mizí před očima a jestli vydrží do 3.4., jak plánují, tj. ještě 2 týdny, si nejsem jistý - místy už ...

12. - 15.03.2022  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: ondrejj
 • hodnocení:

Jarní lyžování v Rokytnici za slunečného počasí. První jízda na prázdní červené FIS, poté modrá, Slalomák a černá. Vše ráno krásně upraveno. Jezdili jsme každý den na 3hodinovou jízdenku. Dle Rokypass nalyžováno 39 jízd - 70 km na sjezdovce, 60 km na lanovce.

26.02.2022  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: tomtvaroha
 • hodnocení:

Pro víkendovou lyžovačku jsem zvolil Rokytnici - vysoko položené středisko s dostatkem sněhu. Čím níže, tím větší bída se sněhem. Myslel jsem, že to bude víc umrzlé, ale v noci sněžilo, tak na vrchu bylo asi 5 cm vlhkého prašanu, který když vysvitlo slunce, rychle změknul i s podkladem a sjezdovka b...

19.02.2022  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: covex
 • hodnocení:
Velke spatne. Snehove podminky na hranici pouzitelnosti, misty hlina, Lysa hora dnes rano spis ledova hora, samozrejme vichr, snad to odpoledne zmeklo, ale jinak hruza. Rolbari to nemaji urcite jednoduche, ale misty uprava nebezpecna - hrby, zlomy, ledove hroudy, diry. LD Horni Domky jezdi snecim tempem, cestou nahoru usnete, sjezdovka k ni dole jen cesta na jednu rolbu. Vleky ledove koleje. Kvanta lyzaru. Dohromady zcela nevhodne pro deti. Parkovani katastrofa - led, bordel - Rokytnice neni mesto, ale jedno velke parkoviste, po 10 h auta stala uz uplne vsude a porad prijizdela dalsi. Cena 590,-/3 h je nestydata. Rossignol Demo/Dynastar Big Test smutne - meli samozrejme jen konfekci. Jedte radsi na vodu, usetrite si nepekny zazitek.

19.02.2022  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: gimli35
 • hodnocení:
Větrná sobota v Rokytnici. V provozu všechno vyjma Funparku (A8) a vleku Křížek (A2). Tratě byly ráno velmi tvrdé, v době mého odjezdu (cca 13:00) změkla jen Dojezdová (1g); některé sjezdovky (Padák (1d), rozcestí Červené FIS (5), Dědka (5a) a Prudké (5c) vyfoukané silným větrem. Obleva se podepsala zejména na Dědkovi (5a) a na úpravě většiny tratí. Odpojitelné pomy Zalomený (A3) a Montaz (A4) jsou velkou devizou střediska - žádné fronty, rychlý výjezd, obsáhnou většinu svahů. Déle se dnes čekalo jen u lanovky na Lysou horu (A5). Celkově fajn dopolední lyžování.

12.02.2022  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: Tomanuel
 • hodnocení:
Zdravíme z přeplněné Rokytnice. Počasí je luxusní, lidí mraky. Koupili jsme si 3hodinový skipas a stihli jsme si to vyjet 5krát. Rozhodně doporučuji si předem na webu koupit permici a vyzvednout ji pomocí QR kódu v automatu za kasama. Vyhnete se frontě. Povrch byl už od 9 h rozvoraný, ale docela to šlo. Sněhu je dostatek. Průměrný čekání ve frontě je 20 minut, a to i přesto, že jsme si pomohli doplněním 4 osob na lanovce v rychleji postupující frontě po levé straně na lanovce na Lysou. Nechápu, proč vlekaři neusměrňují lidi, aby využívali plnou kapacitu lanovek. Přijde mi to neslušný, když na 4sedačce jedou 2 osoby po 25minutovém čekání ve frontě. Dávám 3 hvězdy jenom kvůli počasí.

26. - 28.01.2022  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: tomtvaroha
 • hodnocení:

Po vánoční oblevě je konečně na horách zase sníh. Pořád je to ale bída, v horní části areálu místy kameny. Celkově rozporuplné zážitky, kdyby se trochu areál snažil, bylo by to lepší. Horší úprava sjezdovek, asi neupravují každý den vše.

15.01.2022  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: Dája71
 • hodnocení:

Na sobotní lyžovačku jsme váhali, zda vyrazit do Pasek, nebo zda nepopojet o kousek dál do Rokytnice, kde konečně v pátek spustili provoz na lanovce na Lysou. Nakonec tato varianta vyhrála vzhledem ke krásné předpovědi počasí. Ale byla to bohužel chyba. Ranní odjezd už nezačal dobře, na dálnici si s...

26.12.2021  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Slunečný a mrazivý den s krásnými výhledy v krkonošské Rokytnici sliboval i parádní lyžování. To sice hodně ovlivnily sněhové podmínky "skleněné" Lysé hory, ale nakonec převážily příjemné dojmy z nízké zalidněnosti a technický prašánek na právě zasněžovaném Slalomáku. Celkově je tu stále taková přív...

22.03.2021  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: JenaJena
 • hodnocení:

Tři týdny jsem se dívala na hory jen prostřednictvím kamer nebo hodně z dálky, abych nemusela platit pokuty za překročení hranic vlastní obce, za pohyb na horském vzduchu. Od 22. 3. bylo českému národu laskavě povoleno sportování v domovských okresech. Předchozí den sněžilo, předpověď počasí na dalš...

16.01.2021  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Nedá se nic dělat a i přes stále zavřené skiareály se na hory holt musí každý víkend, i když dnes byla slušná zima, ráno -9 stupňů a do toho ještě skoro celý den sněžilo. Holt je zima a tak to má být. Je neskutečná škoda, že se nedá lyžovat v těchto skvělých podmínkách, kdy napadlo dost prašanu. S...

16.01.2021  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: Makov
 • hodnocení:

Super den na skialpech, čerstvý sníh, jízda v prašanu. Lanovky jsou stále pro sjezdové lyžování zavřené, tak nezbývá než přesedlat na skialpy. Vyráželi jsme v 9.00 z parkoviště, odkud vede stopa k lanovce a dále je možno využít stopy ve více směrech. K Lovčence jsme šli přes Kaprun a dále po červené...

09.01.2021  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: Nahoru Adolu
 • hodnocení:

Tento víkend byly v provozu obě lanovky na Horních Domkách. Vzhledem k současným nařízením vlády jsou všechny sjezdovky zavřené a lanovky přepravují pouze pěší, běžkaře a skialpinisty s lyžemi v ruce. Lanovka na Lysou horu je skvělý způsob, jak se rychle dostat na hřebenovou túru. Tuto možnost jsme ...

21.03.2020  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: Milka
 • hodnocení:

V rámci skialpové túry jsme z Harrachova dorazili až nad Rokytnici nad Jizerou, přes Studenov až na sjezdovky stékající z Lysé hory. Po jedné ze sjezdovek jsme si Lysou vyšlápli a pak si užili jeden pěkný dlouhý a zcela osamocený sjezd. To se tady jen tak nestává. :-)

09.03.2020  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: škubánek
 • hodnocení:
Po celkem suprové neděli jsme se rozhodli, že ještě zůstaneme minimálně do pondělí a užijeme si od půlky kopce nahoru prachový sníh a ještě trošku zimního počasí. Ráno vrchní dvě třetiny perfektně upravené, tomu se nedalo nic vytknout. Dojezdy už byly o něco horší, ale ono když to člověk pak odpoledne z okna vidí, když najíždějí rolby, jak se dole v tom rozbředlým sněhu, kde jsou metrové muldy, nemůžou bez navijáku skoro ani hnout, tak pak je člověk rád i zato, že je to aspoň trochu srovnané. Během dne už oficiálně zavřeli červenou, jelikož na dojezdech zas ubyl nějaký sníh, ale projet se to směrem k Zalomenému stále dá, jen už nebude asi upravována. Až na Montaz a Křížek vše v provozu. Ta byla výrazně menší než v neděli, jen asi kolem desátý se to tam nahrnulo, ale kolem půl jedenácté to už zas začlo chodit na obědy. Oběd zase na Skácelce - luxusní kotleta metodou sous vide se šťouchanými brambory za 200,- a k tomu plznička za 50,-.

08.03.2020  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: Lehla
 • hodnocení:

Počasí přálo, tak jsme vyrazili si užít ještě jedno z mála letošních lyžování. Skoro celý den bylo slunce, lidí bylo především dopoledne, odpoledne jich ubylo, nicméně věděli, proč šli pryč. :) Spodní části sjezdovek připomínaly spíše koupaliště a v některých úsecích i oraniště, ovšem vršek kolem Ly...

08.03.2020  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: škubánek
 • hodnocení:

Teprve potřetí tuto zimu v Rokytnici. V neděli mělo být pěkné počasí, sněhu tam ještě trošku je před blížící se oblevou v týdnu, tak to bylo potřeba využít...

04.03.2020  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: OtaR
 • hodnocení:

Už jsem myslel, že o letošní prapodivné zimě nestihnu návštěvu Rokytnice, což je moje srdcovka. Na rokytnických svazích jsem téměř vyrostl, v mládí strávil spoustu víkendů na chatě Technometry Semily pod Dvoračkami. Měl jsem trochu obavy, jelikož jsem výjimečně vyjel na hory až po obědě, ale i přest...

30.03.2019  | Rokytnice nad Jizerou

 • autor: Nahoru Adolu
 • hodnocení:

Tak Rokytnici bych nazval českou hvězdou tohoto víkendu. Krásné jarní počasí úplně vybízelo začít s prací na zahrádce, ale pro nás lyžaře existuje v těchto dnech něco daleko lákavějšího. Včera, při plánování víkendu, se zastavila ručička rulety nad Rokytnicí. Tento krásný slunečný víkend tam je pro ...

Další reporty ze střediska: Rokytnice nad Jizerou

Wisla - Skolnity

Wisla - Skolnity

Wisla - Skolnity

Wisla - Skolnity

Wisla - Skolnity

Wisla - Skolnity

SNOW tipy