Rokytnice nad Jizerou - aktuální report z 10.01.2019 - SNOW.CZ

Rokytnice nad Jizerou | aktuální report z 10.01.2019

Rokytnice nad Jizerou - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Krkonoše

průměrné hodnocení Rokytnice nad Jizerou:
autor: jenda0007
hodnocení:
návštěva od: 10.01.2019 do: 10.01.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Po středeční návštěvě Orlických hor vyrážím pro změnu do Rokytnice nad Jizerou, ale ne Studenova, nýbrž na Lysou horu, která je součástí areálu Horní Domky. Areál je v provozu již od 8 hodin do 16 hodin. Teploty jsou bod bodem mrazu a stále chumelí, to znamená, že by mohla být krásná jízda po sjezdovkách. Líbilo by se mi navštívit Lysou horu za slunečného počasí, aby bylo vidět okolí.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou členité a parádní, modrá má skoro 3 km a červená asi 2 500 metrů. Jezdili jsme v podstatě jen červenou na střídačku s modrou, středisko disponuje i kratšími sjezdovkami se svými pomami, které lze využít v době, kdy na lanovkách je plno.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky jsou dobré, určitě ve středisku leží 60 cm udávaných na info. Stále chumelí, jako všude jinde.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V provozu lanovka na Lysou horu, lanovka Horní Domky, neuveřitelně pomalá, a další pomy.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Počet lyžařů dávám střední, vzhledem k počasí a frontám.

Občerstvení a aprés-ski:

Ve středisku jsme nevyužili žádné občerstvení, jen jsem koukal, že ceny jídel u dojezdu lanovky se pohybují kolem 110 až 130 Kč.

Doprava do střediska a parkování:

Vyražíme z Hradce Králové, hlavní cesty byly vyhrnuté, ale sněžilo po celou dobu. Do střediska doprava celkem šla. Místo na parkovišti jsme našli v pohodě.

+ plusy

  • dostatek sněhu
  • den na horách

- mínusy

  • horší viditelnost
  • horší úprava sjezdovky vzhledem k chumelení
  • už bych chtěl mít slunečné počasí
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

20.01.2019  | Rokytnice nad Jizerou

autor: Lehla
hodnocení:

Moje první návštěva Rokytnice v životě a musím říci, že je to krásné středisko. Panoramata do okolí jsou úžasná, navíc sjezdovky z Lysé hory jsou též parádní. Jediná škoda je, že Rokytnice je prakticky závislá na jedné lanovce, kolem níž se linou jedny z nejkrásnějších sjezdovek v republice. Opravdu...

zobrazit celý report

13.01.2019  | Rokytnice nad Jizerou

autor: chodera
hodnocení:

Konečně pořádná zima. Za trochou freeridu se tento víkend v Krkonoších nemuselo ani mimo sjezdovku. Upravit několik desítek nočního sněhu, který navíc už několikátý den a noc stále padá, je téměř nemožné. Tato víkendová Rokytnice byla ve znamení volného terénu přímo na sjezdovkách. Kdo to má rád a v...

zobrazit celý report

12.01.2019  | Rokytnice nad Jizerou

autor: JM.arch
hodnocení:

Po roce jsem opět využil SNOW 1+1 a zajel se podívat, co je v Rokytnici nového. Dá se říct, že nic. V sobotu v podstatě celý den sněžilo, takže krásné výhledy do údolí se otevřely jen na chvilinku. Na druhou stranu sněhu je opravdu dostatek a vydřená místa či ledové plotny opravdu nehrozí.

zobrazit celý report

08.01.2019  | Rokytnice nad Jizerou

autor: jenda0007
hodnocení:

Jelikož jsem dlouho nebyl vzhledem k pracovnímu vytížení nikde lyžovat, tak jsem se rozhodl po telefonátu kamaráda, že se zajedeme podívat do Rokytnice nad Jizerou, a to do areálu Studenov. Studenov se rozkládá v nadmořské výšce 620 až 933 m a je vhodný pro rodiny s dětmi.

zobrazit celý report

04. - 06.01.2019  | Rokytnice nad Jizerou

autor: kubaNGC
hodnocení:
Sobota: Po nočním sněžení na sjezdovkách 10 až 20cm neupraveného sněhu. V dopoledních hodinách začalo vydatně pršet. Kvůli vzniklé kaši téměř nesjízdné sjezdovky. Neděle: Noční mráz. Na upravené sjezdovky ze sobotního večera připadlo dalších 5 až 10 cm prachového sněhu a vítr vyfoukal plotny a v závětřích závěje. Obtížně sjízdné sjezdovky, kdy jediná jistota pro lyžaře byla, že na konci ledové plotny byla vždy nafoukaná někdy i hluboká vrstva sněhu, která většinou nebyla vidět. Pro silný vítr nejezdila lanovka na Lysou horu. Na Slalomáku probíhal v oba dny Leki Cup. Velkou výtku mám vůči skiareálu: v neděli zapnutá sněžná děla a sprchy v provozní době! Nechápu! Na sjezdovkách dle skiareálu 50 cm+, ve volném terénu odhadem 50 až 70 cm.

31.12.2018  | Rokytnice nad Jizerou

autor: Ondřej Katz - SNOW
hodnocení:

Mezi Vánocemi a Silvestrem bývá v celých Krkonoších i Jizerkách hodně, opravdu hodně lidí, a je proto poměrně těžké vybrat lyžařské středisko, ve kterém byste nestáli dlouhé fronty na lonovku nebo na vlek. Rokytnice nad Jizerou, kromě Čechů tradičně oblíbená také Němci a především Poláky, bývá v tom...

zobrazit celý report

29. - 30.12.2018  | Rokytnice nad Jizerou

autor: ondrejj
hodnocení:

V sobotu po ránu mrholilo, ale ježdění i přes částečnou mlhu pěkné. V neděli napadl sníh, ovšem pršelo do něj, takže to bylo trošku těžší.

zobrazit celý report

31.03.2018  | Rokytnice nad Jizerou

autor: Sparťan
hodnocení:

Po včerjším dnu stráveném ve frontách na lanovky ve Špindlu dnes zkouším Rokytnici a doufám, že zde bude volněji, jen se bojím akce skiareálu, a to denní permice jen za 300 Kč a dítě za 100 Kč. Strach ale nebyl oprávněný, fronta zde dnes skoro nebyla. Jaká to nádhera oproti středisku za kopcem. Jen ...

zobrazit celý report

30.03.2018  | Rokytnice nad Jizerou

autor: CHLASTAVA
hodnocení:

Rokytnice nad Jizerou se řadí do top desítky v České republice. Standard střediska je tedy nastaven velmi vysoko. Středisko je rozděleno na dvě části: Studenov, vhodný především pro rodiny s dětmi, a Horní Domky, určené pro náročnější lyžaře a požitkáře.

zobrazit celý report

25.03.2018  | Rokytnice nad Jizerou

autor: EvZe
hodnocení:

Dnešní návštěva Rokytnice pro nás byla příjemným zakončením letošní lyžařské sezony. Slunce svítilo, sjezdovky postupně povolovaly, lidí bylo již málo, krátké fronty, mimosezonní ceny. Jednoduše, pro dnešní den to byla dobrá volba. :)

zobrazit celý report

10. - 17.03.2018  | Rokytnice nad Jizerou

autor: tomtvaroha
hodnocení:

Jarní lyžování má něco do sebe, minimum lidí, čekací doba na Lysou max. 5 až 7 min, většinou bez lidí.

zobrazit celý report

08.03.2018  | Rokytnice nad Jizerou

autor: Rychle
hodnocení:

Dopoledne mlha, že i ptáci chodili pěšky, takže dopolední lyžování hlavně kvůli mlze jen 2 hvězdy. Vše říkající je fotka, na které není vidět sedačka před vámi. Lyžovat se v tom ale dalo (když se jelo hodně pomalu). Po obědě kolem jedné hodiny se mlha začala zvedat, takže to dávám 4 hvězdy. Za celý ...

zobrazit celý report

02.03.2018  | Rokytnice nad Jizerou

autor: 0ndra
hodnocení:

Do Rokytnice jsem se kvůli reportům zdejších uživatelů vydal v pátek, jelikož o víkendech avizovali hrozivě vypadající fronty. Ani v pátek se bez nich areál neobešel, ale dalo se to zvládnout. Velmi kladný dojem, který na mě Rokytnice dělá, kazí několik maličkostí. Svým charakterem vesnice připomíná...

zobrazit celý report

17.02.2018  | Rokytnice nad Jizerou

autor: Lehla
hodnocení:

Krásny rozsahly areal, ideální pro začátečníky ale i pro zkušené jezdce. O vikendu však počítejte v dlouhými frontami tak kolem 20 min u lanovky Lysá hora. Jediná možnost jak se vyhnout frontám je jezdit na pomě. Lanovka Horní domky bez čekání ale je spíše pro začátečníky. Obe lanovky jsou docela po...

zobrazit celý report

12.02.2018  | Rokytnice nad Jizerou

autor: ondraszek
hodnocení:

Středisko samotné nabízí poměrně hodně sjezdovek obsluhovaných jednou dvěma lanovkami a několika vleky. Vzhledem k množství sjezdovek se lidé celkem hodně rozprostřou a sjezdovky nejsou úplně přelidněny. Až na místy špatnou úpravu byly sjezdovky v pohodě. Největším problémem bylo počasí, které oprav...

zobrazit celý report

02.02.2018  | Rokytnice nad Jizerou

autor: škubánek
hodnocení:

Předposlední, možná poslední den před jarníma prázdninama, kdy ještě není tolik lidí, nebo ono už je jich dost, ale bude ještě hůř. Počasí se začíná umoudřovat a zase aspoň na chvíli přichází zima. Ještě napadnout trošku čerstvého sněhu a nebude to mít chybu...

zobrazit celý report

31.01.2018  | Rokytnice nad Jizerou

autor: škubánek
hodnocení:
Prodloužený víkend v Rokytnici. Počasí opět žádnéj zázrak, ale tak hlavne když nebude pršet. Vše otevřeno a pěkně upraveno. Sice jsme nestihli ranní manžestr, ale i tak kolem te jedenácté to mělo pořad pěkně tvrdej základ a na něm poprašek nabroušené krupice. Teplota celej den kolem 0, takže pokud máte nabroušené hrany, tak si to pěkně užijete. Sníh od Silvestra určitě přibyl, teda aspoň na sjezdovkách, po vydřených místech pod Světlankou ani památky. Vše až na snowpark plně v provozu. Skoro nikde nikdo, lanovka na Lysou nárazově max. 5 minut, jinak ostatní vleky bez front. Dnes oběd v restauraci u lanovky na Lysou. Akce dne: plněná paprika s knedlíkem za 145,-.

20. - 21.01.2018  | Rokytnice nad Jizerou

autor: gimli35
hodnocení:

Znovu v Krkonoších - a znovu za pět vloček. Horní Domky i Studenov jsou za dostatku sněhu tak nádherné areály, že níž jít prostě nemůžu.

zobrazit celý report

02.01.2018  | Rokytnice nad Jizerou

autor: škubánek
hodnocení:

Ani v úterý se počasí nevybralo, ba naopak mlha byla všude a ještě hustší. Na druhou stranu se dá spoléhat na parádní manžestr a když to tam člověk perfektně zná, tak může jet i poslepu.

zobrazit celý report

01.01.2018  | Rokytnice nad Jizerou

autor: škubánek
hodnocení:

Po propršeném Silvestru jsme další lyžování nechali až na Nový rok. Holt se musel večer člověk trochou krotit, aby ráno vstal, ale odměnou mu byla nulová fronta na Lysou, akorát od půlky kopce nahoru byla mlha jako mlíko. Ještě že to tu znám i poslepu, tak mě to zas tak neomezovalo.

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Rokytnice nad Jizerou