Serfaus Fiss Ladis - aktuální report z 13. - 15.01.2019 - SNOW.CZ

Serfaus Fiss Ladis | aktuální report z 13. - 15.01.2019

Serfaus Fiss Ladis - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Serfaus Fiss Ladis:
autor: Rychle
hodnocení:
návštěva od: 13.01.2019 do: 15.01.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Serfaus Fiss Ladis je moje nejoblíbenější středisko v Rakousku, takže budu asi nekritický, ale jinak než za 5 hvězd nehodnotím a to bez ohledu na fakt, že v neděli nebylo téměř vůbec nic vidět, jen v nižších partiích byla podložka trochu vidět, ve vyšších vůbec; v pondělí byly kromě červené sjezdovky u Waldbahnu a Alpenkopfbahnu otevřeny jen modré, takže jsme místo lyžování jeli do Aquadomu v Langerfeldu a v pondělí, kdy bylo konečně hezky, byla polovina střediska zavřená kvůli hrozícím lavinám (od Lazidu směrem na Masner). A proč tedy za pět hvězd? Protože nehodnotím počasí, za to středisko nemůže, ale lanovky, paletu sjezdovek a to v tomto středisku skutečně umí. A navíc byly super prašanové podmínky (ale za to středisko nemůže :-)) a užil jsem si to.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ačkoliv středisko je vedené jako rodinné, tak sportovní lyžař si to tady skutečně užije, paleta černých je nepřeberná ve všech částech střediska od Ladisu po Masner a každá je trochu jiná, takže stále je co objevovat. Navíc při prašanových podmínkách spousta možnosti "bezpečného freeridu" hned vedle sjezdovky. To co trochu chybí jsou těžší sjezdovky v hranici lesa, takže když přijde horší počasí, tak jste odkázaní na modré a červené a je otázka jestli za ně chcete platit přes 50 EUR za den lyžování.
U Schoengampbahnu je měřený slalom, kde jste zároveň nahrávaní a tuto nahrávku můžete vidět na www.skiline.cc. No nejezdím jak Hirscher :-).

Sněhové podmínky:

Padalo a padalo, takže každý den napadlo minimálně 30 cm sněhu, takže jen na trochu prudších partiích sjezdovek muldy hned od rána. I v úterý, kdy už přestalo padat byla povrch sjezdovek hodně měkký, takže téměř žádný carving a zpět ke smýkání. Jen černá Zwoelfer sportiv byla nahoře ledová (vyfoukaná?).
Taková perlička: v místě se sjezdovky, když padá, upravují ráno i přes den. Takovéto sjezdovky jsou na tabulích s mapami označeny zelenou, která bliká. Hezký je potom návrat roleb zpět na základnu, to je dlouhý štrůdl viz fotogalerie.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky jsou zde luxusní, takže buď kabiny nebo sedačkové lanovky -většina vyhřívaná a s krytem, takže i při horším počasí to není tak zlé.
Vedle mnoha zajímavostí, které se ve středisku nachází, bych tentokrát vypíchl lanovku Almbahn, kde ve standardních lanovkách to bučí (naštěstí to jde vypnout), ale jednu kabinku tam mají historickou (poznáte ji podle toho, že je dřevěná), kde uvnitř jsou figuríny lyžařů oblečených 50 a více let zpět - takové muzeum na laně :-).
Když už jsme u těch specifických kabinek, tak naopak při nástupu na Schoenjochbahn mají v kabince prý nejmenší restauraci na světě.
O moc větší nebude restaurace Cube na Zwoelferkopfu, o to vyšší cenu za jídlo tam ale dáte.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

V neděli vzhledem k podmínkám téměř nula, jen na Gampfenabfahrtu, což je modrá sjezdovka od Komperdelbahnu a navazující Mittelabfahrt, bylo plno. To je tam zjevně pořád, tam jsem volno ještě neviděl.
V úterý, kdy se udělalo hezky a jela hlavně levá část směrem na Ladis, bylo v této části lyžařů více, takže na Schoenjochbahn se zrána čekalo cca 15 minut a na některých lanovkách za Zwoelfkopfem do 10 minut. Taky na sjezdovkách bylo trochu hustěji maso, ale stále se to dalo.

Občerstvení a aprés-ski:

Když byla v pondělí zavřená téměř všechna střediska včetně Soldenu, Ischglu a tudíž nebylo kam jet lyžovat, tak jsme navštívili Aqua Dome v Längenfeldu a bylo to tam fajn. Jak vodní radovánky, tak možnost využití sauny včetně ceremoniálů. Jen počítejte s tím, že vstupné Vás vyjde jako celodenní permice. Lze ušetřit nákupem vstupenky na tři hodiny, ale stále je to kolem 40 EUR. Také je nutné brát v potaz, že je to z oblasti od Serfausu hodina jízdy, protože je to až v údolí kousek pod Soldenem.
Jídlo v Moseralmu v části Fiss se slovenskou obsluhou a bez problémů.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd bez problémů přes Fernpass. Jen mezi německou hranicí a Fernpassem bylo na silnici trochu sněhu, ale bez problémů sjízdné. Cestou zpět byl jak Fernpass, tak přejezd přes Seefeld zavřený kvůli riziku pádu lavin, takže nutnost jet až přes Kufstein, což je dost zajížďka. Toto nemají úplně vychytané.
Parkování přímo u lanovky Waldbahn zdarma. Parkoviště přímo ve Fissu u lanovky je placené, nutno platit předem jinak pokuta.
V neděli a v pondělí bylo nutné při výjezdu od Riedu nasadit řetězy nebo mít čtyřkolku, byť kompletní sněhová pokrývka na silnici rozhodně nebyla, ale všichni nasazovali.

+ plusy

  • Nabídka sjezdovek
  • Moderní sedačkové lanovky a kabinky
  • Prašanové podmínky
  • Spousta "blbostí" okolo - "muzeum" v kabince lanovky, restaurace Cube, měřené slalomy s videozáznamem.
  • Měřený slalom u Schoengampbahnu na nahrávaný a nahrávku je možné vidět na www.skiline.cc

- mínusy

  • I když je otevřených 10 lanovek z více než 100 (navíc samé modré), tak platíte plnou cenu, ale to je všude.
  • Nutnost nasadit řetězy při výjezdu od Riedu
  • Hezké černé sjezdovky od Lazidu dál byly vzhledem k lavinovému nebezpečí zavřené

Zajímavé odkazy

www.aqua-dome.at

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

11.12.2018  | Serfaus Fiss Ladis

autor: ing.kralik
hodnocení:

Po letošní únorové zkušenosti jsme se vrátili na předvánoční lyžování. Za dva dny nasněžilo kolem půl metru, vyplatilo se počkat, zejet do Scuolu do termálů a do Landecku na výlet a shopování. V úterý konečně polojasno bez sněžení. Lyžování parádní, i když nebylo otevřeno úplně všechno (po nadílce n...

zobrazit celý report

07.04.2018  | Serfaus Fiss Ladis

autor: bohous357
hodnocení:
Skvělé lyžování a výborný stav sněhu především ve vyšších polohách areálu v období vysokých teplot až +16 st. Za situace, kdy i megastřediska jako Ischgl a Ski Arlberg zavírají některé sjezdovky, je SFL v plném provozu, sníh se drží i na jižních svazích. Nejlepší poježdění Lazid Abfahrt dopoledne ještě na prašanu, Obere Scheide a vlastně všechny sjezdovky přilehlého svahu Scheide. Příjezd komplikovanější nejprve po provizorní cestě a pak objížďkou přes Ladis, po cestě troje nesynchronizované semafory.

02. - 04.02.2018  | Serfaus Fiss Ladis

autor: Krumpi
hodnocení:

Od pátku do neděle mám jen ty nejlepší zkušenosti. Obrovské středisko (214 km sjezdovek) se všemi druhy sjezdovek. Počasí nás trochu potrápilo v ranních hodinách na vrcholcích (mlha), pod vrcholky bez mlhy a zataženo, odpoledne i slunce a výborná lyžovačka. V porovnání se Stubaiem a Matreiem o level...

zobrazit celý report

13. - 14.01.2018  | Serfaus Fiss Ladis

autor: Rychle
hodnocení:

Výborné počasí a výborné zalyžování na výborně upravených sjezdovkách, které nabízí širokou paletu obtížností od lehkých až po černé či freeride, na který bohužel nebyly ideální podmínky neb přírodního sněhu, zvláště na jižních svazích moc neleží. Na sjezdovkách, ale absolutně bez problémů.

zobrazit celý report

09. - 16.12.2017  | Serfaus Fiss Ladis

autor: julo
hodnocení:

V stredisku sme boli 1x po 6 rokoch, co sme chodili do Soldenu a Hochgurglu. Stredisko je super idealne pre rodiny s detmi a narocnch lyziarov, co maju radi strme cervené a cierne a freeride.

zobrazit celý report

08.01.2017  | Serfaus Fiss Ladis

autor: škubánek
hodnocení:

Po příjezdu z Hintertuxu a ubytování v údolí Kaunertal jsme druhý den vyrazili do Serfaus Fiss Ladis. Nejblíže jsme to měli do Fissu, kde jsme také nechali auto na téměř prázdném parkovišti a kabinkou vyrazili na prostřední kopec, kde bylo tak 20 cm nového sněhu a stále padal...

zobrazit celý report

02. - 06.03.2016  | Serfaus Fiss Ladis

autor: H
hodnocení:

Na naši, na delší dobu poslední, lyžařskou dovolenou bez dětí (děti už máme, ale lyžovat budou až příští rok :)) jsem vybral vyhlášené středisko SFL. Očekávání byla vysoká, naplněna byla jen z části, a musím sebekriticky přiznat, že zejména proto, že naše lyžařské schopnosti nejsou nejspíš dostatečn...

zobrazit celý report

09.12.2015  | Serfaus Fiss Ladis

autor: janousekml
hodnocení:

Jedno z krásných rakouských středisek, které doporučuji navštívit. Toto středisko nabízí perfektní služby počínaje bezplatným parkováním, čistými a moderními toaletami, příjemnými restauracemi a krásnými sjezdovkami pokračujíce. Není tedy divu, že ceny skipasů nejsou z nejnižších.

zobrazit celý report

18.03.2015  | Serfaus Fiss Ladis

autor: bohous357
hodnocení:
Překvapivě skvělé sněhové podmínky na severních svazích, zatímco na jižních svazích už kvetou kytky. Navzdory předpovědi slunečno, trochu větrno, většinou pod nulou. Minimum lidí – skoro žádné rodiny s dětmi, teprve odpoledne rozježděné údolní dojezdy včetně obou lesních sjezdovek. Výborný celý Urgtal, nejlepší 18 – Schöngampfabfahrt a členitá 29 – Adlerpiste, v pohodě i 56 - Direttissima na jižním svahu. Ve výborném stavu všechno od Planseggbahn vlevo, zvláště 116 – Obere Scheide, 143 - Pezidabfahrt a celá zóna Masner kromě začátku 160 z Masnerkopf a pitomého nájezdu 162/163. Tady měli pánové původní kotvu ponechat. Výborný oběd za rozumnou cenu ve skoro prázdné Skihüte Masner, výběr usnadnil téměř výhradně slovenský personál. Parkoviště pod Waldbahn Fiss plné jen z 1/3 a dali nám tam lavičky na přezouvání!

24. - 27.03.2014  | Serfaus Fiss Ladis

autor: HH
hodnocení:

Díky sněhové nadílce z minulého víkendu a v kombinaci s jarním sluníčkem panovaly ideální lyžařské podmínky.

Indiánské země, pirátská loď, obří dětské hřiště nebo speciální rodinné hotely. To jsou hlavní argumenty, kterými západotyrolské středisko Serfaus Fiss Ladis láká rodiny s dětmi k návštěvě...

zobrazit celý report

01. - 02.03.2014  | Serfaus Fiss Ladis

autor: eva
hodnocení:

Tyrolské středisko s 212 km sjezdovek a nadmořskou výškou až do 2 820 m nadchne obrovským prostorem typickým pro Francii. Tvoří ho tři menší propojená střediska - Serfaus, Fiss a Ladis.

zobrazit celý report

28.02. - 01.03.2014  | Serfaus Fiss Ladis

autor: Rychle
hodnocení:

Toto středisko bezpochyby patří do TOP 5 rakouských středisek, protože v tomto středisku si každý najde to své a přitom je hýčkán na každém kroku. Za 46 EUR na den je to velmi dobrý poměr cena/výkon.
Sjezdovky byly vysněženy velmi kvalitně, ale mimo sjezdovky to na freeride moc nebylo.

zobrazit celý report

08. - 09.02.2014  | Serfaus Fiss Ladis

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Jedno z nejlepších tyrolských středisek potěší rozsáhlou a hustou sítí sjezdovek a ohromí moderností lanovek i veškerého zázemí. Bohužel má mnohem méně sněhu, než bývá zvykem, a tak ačkoliv jsou všechny sjezdovky otevřené, jsou často oproti běžným podmínkám výrazně užší.

zobrazit celý report

10.01.2014  | Serfaus Fiss Ladis

autor: vachusarka
hodnocení:
Jarní lyžování v lednu. Denní teploty kolem 5 °C, noční kolem nuly. Sníh je mokrý, těžký a je ho málo. Většina sjezdovek je i přesto v provozu, jsou však většinou užší než je zvykem. Lepší podmínky panují na Nordsite a Masnerskigebiet. Naštěstí počet návštěvníků po Vánocích již klesl a tak se dá na sjezdovce celkem pohybovat. Fronty jsou výjmečně.

08. - 13.12.2013  | Serfaus Fiss Ladis

autor: vachusarka
hodnocení:

Středisko se otevřelo podle plánu 6. 12. Sněhu se zdálo být dost, ale pak přišly slunečné dny s teplotami od 6 do 10 °C a sníh zejména na jižní straně začal ubývat. I tak je sjezdovek otevřených dost a lyžování je fajn.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Residence San Giovanni
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 081 Kč/os.
Apartmány Baita Selucia
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 503 Kč/os.
Hotel Al Sasso di Stria autobusem
Orientační cena za noc vč. polopenze, skipasu a dopravy 2 583 Kč/os.