Wurzeralm - aktuální report z 02. - 06.03.2009 - SNOW.CZ

Wurzeralm | aktuální report z 02. - 06.03.2009

Wurzeralm - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Horní Rakousko

průměrné hodnocení Wurzeralm:
autor: Kirkous
hodnocení:
návštěva od: 02.03.2009 do: 06.03.2009
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Menší rakouské středisko vhodné pro rodiny s dětmi nebo začátečníky. Lyžování jsme přizpůsobili dětem (pět dní jarních prázdnin) a rozhodně jsme se nenudili. Ve středisku jsou jak kratší modré sjezdovky na rozježdění, tak delší červené, dostatečně široké, nebo panoramatická modrá. Přidám k tomu výhledy, zázemí městečka Spital am Pyhrn, hory sněhu a jisté cenové zvýhodnění (děti do 10 let zdarma), mohu pro rodinnou dovolenou jen doporučit.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Vedle kratších sjezdovek v centru střediska (kolem chaty Wurzeralm) nabízí středisko také širokou tříkilometrovou červenou podél pozemní lanovky dolů k parkovišti, nebo více než čtyřkilometrovou panoramatickou modrou ústící také u parkoviště, dvoukilometrovou červenou v centru střediska a ještě jednu tříkilometrovou z nejvyššího bodu (1870 m) do středu Wurzeralmu. Kdo nepotřebuje týden jezdit způsobem, že není na žádné sjezdovce dvakrát, tomu by počet sjezdovek mohl vyhovovat. Případně je možné na stejný skipas zajet do vedlejšího Hinterstoderu, kde je možností více (nicméně my jsme to vzhledem k dětem nevyužili).

Sněhové podmínky:

Středisko je kompletně zasněžované a vzhledem k nadmořské výšce - centrum střediska 1400 m, nejvyšší bod 1870 m a parkoviště 610 m - trvá sezóna až do konce dubna. Při našem březnovém pobytu bylo sněhu až nad mraky, jen vždy ke konce dne u dolní stanice lanovky u parkoviště sníh již odtával.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Do centra střediska se dostanete komfortní pozemní lanovkou. V centru je pak několik vleků, čtyřsedačková lanovka na Gammeringsattel (1600 m) a starší dlouhá dvousedačková Frauenkar (1870 m). Tato byla nejméně pohodlná a nahoře také dost foukalo.

Zalidněnost:

V době našeho pobytu jsme se s moc lidmi nepotkali, skipas jsme ale měli pouze od pondělí do pátku. Míru zalidněnosti o víkendu neznám.

Občerstvení a aprés-ski:

V centru střediska u horní stanice pozemní lanovky je restaurace s dostatečným počtem míst, možné je se také najíst na chatě alpenvereinu Linzer Haus.

Doprava do střediska a parkování:

Do střediska se člověk dostane pohodlně autem, velké parkoviště je ihned u hlavní cesty vedoucí ze Spital am Pyhrn.

+ plusy

  • rodinné středisko
  • dostatek sněhu
  • upravené, dlouhé sjezdovky
  • menší zalidněnost

- mínusy

  • méně možností pro sportovně laděné lyžaře
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

07.01.2016  | Wurzeralm

autor: skiwelt
hodnocení:
Dobrý den, jedna aktuální zpráva ze střediska Wurzeralm. V pátek 7.1. jsem projížděl kolem střediska s tím, že jsem měl čas, a tak jsem zastavil a uvažoval o zakoupení půldenního skipasu. Nicméně po zhlédnutí aktuální mapy sjízdných tratí jsem začal váhat, po chvilce jsem se optal lyžaře, který se zrovna vrátil z horní části areálu na podmínky. Odpověděl, že podmínky nejsou dobré a jezdí pouze čtyři kratší sjezdovky a sněhu není mnoho. Nakonec jsem se na pokladně informoval na zakoupení půldenního skipasu. Nicméně momentálně lze zakoupit pouze skipas na jeden den za 29 EUR. Lyže jsem tedy nakonec zanechal v autě a snad sem vyrazím jindy, až budou podmínky lepší.