Alta Badia - aktuální report z 14. - 16.12.2013 - SNOW.CZ

Alta Badia | aktuální report z 14. - 16.12.2013

Alta Badia - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

průměrné hodnocení Alta Badia:
autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:
návštěva od: 14.12.2013 do: 16.12.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Alta Badia je jedno z nejvděčnějších lyžařských středisek Alp, neboť jeho pahorky jsou prošněrované líbivými červeno-modrými sjezdovkami a ať otočíte hlavu kamkoliv, vždycky obzor ozdobí kus nezaměnitelného masivu Dolomit.

Celá oblast je pod sněhem, až na níže položené jižní svahy, a přestože přírodního sněhu je spíš slabá vrstva, sjezdovky byly bezpečně vysněžené, pevné, vodivé a překvapivě málo zalidněné. A k tomu slunce a nezvyklé, zato přívětivé teplo. Mimořádně příjemné prosincové lyžování!

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Hlavní spleť sjezdovek se soustředí do pahorkatého terénu mezi středisky Corvara, La Villa a San Cassiano, kde se dá i lehce pocestovat. Kouzlo zdejších sjezdovek tkví v tom, že jsou široké, dlouhé tak akorát na jeden zátah a lehce členité s občasnou drobnou nerovností a krátkými červenými úseky, proloženými modrou pohodou. Tedy nenudí ani sportovce, a přitom je pohodlně zdolá i velmi rekreační lyžař. Dlouhé, místy i sportovnější sjezdy pak vedou do údolních středisek.

Z La Villy vybíhá ještě slepá větev červených sjezdovek do Pedratsches k poutnímu kostelíku pod skalní stěnou Heiligkreuz/Santa Croce.

Nejdelší a zároveň slušně sportovní sjezd startuje na Vallonu ve 2 550 m n. m. a nejprve černě a poté červeně míří zpět do Corvary. Jediné, co červenou dálnici kazí, je silnější provoz (trasa Sella Rondy). Velmi sportovní a v tomto období i dost stinná je pak závodní trať pro obří slalom Gran Risa do La Villy.

Malé příjemné zákoutí s proměnlivou červenou tratí a černou dálnicí je v údolí Edelweisstal nad Colfoscem.

Sněhové podmínky:

I přes slabou vrstvu přírodního sněhu byly tři čtvrtiny sjezdovek bezpečně zasněžené (díky mrazivému týdnu z počátku prosince), tratě pevné a vynikajícně drživé s prachovým posypem. Jen na frekventovaných dojezdech nebo strmých úsecích se během dne vymydlily, naštěstí i díky nízké návštěvnosti jen na několika místech (např. dojezd do Corvary, nejprudší pasáže Gran Risy).

Úprava sjezdovek bez chybičky.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Páteřní síť tvoří přibližovací (žluté) kabinky a expresní, občas i kryté sedačky se sem tam pomalou sedačkou. Dokonale jsou obousměrnými lanovkami překlenuta městečka (Corvara, La Villa), i když to někdy znamená více přestupů.

Zalidněnost:

Překvapivě málo lidí o víkendu a v pondělí skoro pusto. Fronty se netvořily ani na nejfrekventova­nějších lanovkách a obtěžující shluk se vytvořil snad jen na "sellarondové" sjezdovce Boe v Corvaře. Idylka!

Občerstvení a aprés-ski:

Na vyhlídkových vrcholcích je nepřeberné množství horských chat, z nichž některé (Arlara, Col Alt, Bioch, ...) se mohou blýsknout i vysokou gastronomií. Zdejší specialitou je gurmánská jednohubková "svačinka" (slope food). Z jednoduchých místních surovin (brambory, fazole, zelí, špek atd.) michelinští kuchaři stvořili koncert chutí, který můžete ochutnávat během celé sezóny (cena 12 eur za 1 chod a sklenku vína, zvýhodněná cena za 3 chody na 3 různých chatách).

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd od Brunecku po klikaté horské silnici s občasnými serpentinami je zdlouhavý, ale cestu zkracuje alespoň několik nových tunelů.

Parkoviště ve střediscích přímo u lanovek mají omezenou kapacitu a jsou placená. Bezplatně se parkuje u okrajovějších lanovek Sponata a Santa Croce (severně od La Villy).

+ plusy

  • příjemné líbivé sjezdovky v nádherné krajině
  • vynikající stav tratí
  • překvapivě málo lyžařů
  • všechny páteřní tahy v provozu vč. Sella Rondy

- mínusy

  • jen jedna opravdu náročná a dlouhá sjezdovka
  • mnoho přestupů mezi lanovkami při safari po celé oblasti
  • dražší oblast, zvláště při ubytování v hlavních letoviscích
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

06. - 13.01.2018  | Alta Badia

autor: ViktorVan
hodnocení:

Skvělé středisko. Užijí si zde skutečně všichni, od dětí, rodin, začátečníků až po velmi zkušené lyžaře i závodníky. Alta Badia je zařazena do programu Světového poháru, i zde jsou tedy ostré, závodní sjezdovky, i když to tak na první pohled nevypadá. Při pohledu na mapu střediska si většina lyžařů ...

zobrazit celý report

19. - 21.12.2017  | Alta Badia

autor: bohous357
hodnocení:

Skvělý předvánoční výlet do oblasti Alta Badia a bezprostředního okolí, tak výborné sněhové podmínky a bezchybnou úpravu všech sjezdovek jsme tu ještě nezažili. Poté, co nás Corvara přivítala večerním mrazem -17st. hned první den všechny pochyby vyvrátil. Vzhledem k rodinnému výletu jsme do toho neš...

zobrazit celý report

13. - 17.12.2017  | Alta Badia

autor: zemlo
hodnocení:

V Alta Badii jsem vykroužil své první lyžařské oblouky v Itáli vůbec a musím říct, že jsem byl velmi spokojen. Toho času je v Dolomitech spoustu sněhu, což se slunečným počasím vykouzlilo pohádkovou kulisu. Středisku nemám co vytknout, snad jen provoz sněhových děl na několika sjezdovkách, ale v rám...

zobrazit celý report

14.12.2017  | Alta Badia

autor: skiwelt
hodnocení:

Po středeční návštěvě Kronplatzu jsme s přítelkyní vyjeli do cca 30 km vzdáleného střediska Alta Badia. Protože jsme bydleli přímo ve středisku Kronplatz, do Badie se mi moc nechtělo, ale byla by to jednoznačně chyba toto skvělé středisko nenavštívit. Alta Badia na nás opravdu zapůsobila, a tak jak ...

zobrazit celý report

26. - 27.03.2017  | Alta Badia

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Zkraje posledního týdne lyžařské sezóny byla Alta Badia ještě malebnější než jindy – kromě mile modravých a červených sjezdovek, ozdobených několika černými třešinkami, a „obligátní“ modré oblohy už se po sjezdovkách proháněla jen hrstka lyžařů. A navzdory nižší nadmořské výšce zdejších pahorků bylo...

zobrazit celý report

12.03.2017  | Alta Badia

autor: zdenek.b
hodnocení:

V neděli 12.3. jsme navštívili středisko Alta Badia, které svou rozlohou patří mezi ty větší. Krásně upravené sjezdovky, překvapivě menší zalidněnost a pěkné počasí s nádhernými panoramaty. Odjížděli jsme nadšeni.

zobrazit celý report

11. - 12.03.2017  | Alta Badia

autor: bohous357
hodnocení:
Počasí: „Il Paradiso“ - jasno, téměř bezvětří, nahoře pod -2, dole +6, panoramata - viditelnost tak 100 km. Sněhové podmínky: nahoře ujetý prašan, níže umrzlý podklad s vrstvou přemrzlého sněhu, oraniště pouze na jižním svazich přes Passo Campolongo k Arabbě. Nejlepší sjezdovky: Černé: Vallon dopoledne a Gran Risa odpoledne, Červené: 1-Boe a 17-La Ila po celý den, Modrá: bezkonkurenčně Sole (Pralongia-La Vizza) Zalidněnost překvapivě menší, větší koncentrace pouze na Vallonu, lanovky prakticky bez front. Jedním slovem skvělé.

18. - 20.03.2015  | Alta Badia

autor: puamik
hodnocení:

Velký areál, kde si najde sjezdovku opravdu každý.

zobrazit celý report

24.01.2015  | Alta Badia

autor: ondrejj
hodnocení:

I přes nedůvěru ve velké areály (fabriky) příjemné překvapení.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Bergkristall
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 979 Kč/os.
Gasthof Seestrand
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 297 Kč/os.
Residence El Tabiá del Margarito
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 611 Kč/os.