Alta Badia - aktuální report z 14. - 16.12.2013 - SNOW.CZ

Alta Badia | aktuální report z 14. - 16.12.2013

Alta Badia - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

průměrné hodnocení Alta Badia:
autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:
návštěva od: 14.12.2013 do: 16.12.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Alta Badia je jedno z nejvděčnějších lyžařských středisek Alp, neboť jeho pahorky jsou prošněrované líbivými červeno-modrými sjezdovkami a ať otočíte hlavu kamkoliv, vždycky obzor ozdobí kus nezaměnitelného masivu Dolomit.

Celá oblast je pod sněhem, až na níže položené jižní svahy, a přestože přírodního sněhu je spíš slabá vrstva, sjezdovky byly bezpečně vysněžené, pevné, vodivé a překvapivě málo zalidněné. A k tomu slunce a nezvyklé, zato přívětivé teplo. Mimořádně příjemné prosincové lyžování!

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Hlavní spleť sjezdovek se soustředí do pahorkatého terénu mezi středisky Corvara, La Villa a San Cassiano, kde se dá i lehce pocestovat. Kouzlo zdejších sjezdovek tkví v tom, že jsou široké, dlouhé tak akorát na jeden zátah a lehce členité s občasnou drobnou nerovností a krátkými červenými úseky, proloženými modrou pohodou. Tedy nenudí ani sportovce, a přitom je pohodlně zdolá i velmi rekreační lyžař. Dlouhé, místy i sportovnější sjezdy pak vedou do údolních středisek.

Z La Villy vybíhá ještě slepá větev červených sjezdovek do Pedratsches k poutnímu kostelíku pod skalní stěnou Heiligkreuz/Santa Croce.

Nejdelší a zároveň slušně sportovní sjezd startuje na Vallonu ve 2 550 m n. m. a nejprve černě a poté červeně míří zpět do Corvary. Jediné, co červenou dálnici kazí, je silnější provoz (trasa Sella Rondy). Velmi sportovní a v tomto období i dost stinná je pak závodní trať pro obří slalom Gran Risa do La Villy.

Malé příjemné zákoutí s proměnlivou červenou tratí a černou dálnicí je v údolí Edelweisstal nad Colfoscem.

Sněhové podmínky:

I přes slabou vrstvu přírodního sněhu byly tři čtvrtiny sjezdovek bezpečně zasněžené (díky mrazivému týdnu z počátku prosince), tratě pevné a vynikajícně drživé s prachovým posypem. Jen na frekventovaných dojezdech nebo strmých úsecích se během dne vymydlily, naštěstí i díky nízké návštěvnosti jen na několika místech (např. dojezd do Corvary, nejprudší pasáže Gran Risy).

Úprava sjezdovek bez chybičky.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Páteřní síť tvoří přibližovací (žluté) kabinky a expresní, občas i kryté sedačky se sem tam pomalou sedačkou. Dokonale jsou obousměrnými lanovkami překlenuta městečka (Corvara, La Villa), i když to někdy znamená více přestupů.

Zalidněnost:

Překvapivě málo lidí o víkendu a v pondělí skoro pusto. Fronty se netvořily ani na nejfrekventova­nějších lanovkách a obtěžující shluk se vytvořil snad jen na "sellarondové" sjezdovce Boe v Corvaře. Idylka!

Občerstvení a aprés-ski:

Na vyhlídkových vrcholcích je nepřeberné množství horských chat, z nichž některé (Arlara, Col Alt, Bioch, ...) se mohou blýsknout i vysokou gastronomií. Zdejší specialitou je gurmánská jednohubková "svačinka" (slope food). Z jednoduchých místních surovin (brambory, fazole, zelí, špek atd.) michelinští kuchaři stvořili koncert chutí, který můžete ochutnávat během celé sezóny (cena 12 eur za 1 chod a sklenku vína, zvýhodněná cena za 3 chody na 3 různých chatách).

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd od Brunecku po klikaté horské silnici s občasnými serpentinami je zdlouhavý, ale cestu zkracuje alespoň několik nových tunelů.

Parkoviště ve střediscích přímo u lanovek mají omezenou kapacitu a jsou placená. Bezplatně se parkuje u okrajovějších lanovek Sponata a Santa Croce (severně od La Villy).

+ plusy

  • příjemné líbivé sjezdovky v nádherné krajině
  • vynikající stav tratí
  • překvapivě málo lyžařů
  • všechny páteřní tahy v provozu vč. Sella Rondy

- mínusy

  • jen jedna opravdu náročná a dlouhá sjezdovka
  • mnoho přestupů mezi lanovkami při safari po celé oblasti
  • dražší oblast, zvláště při ubytování v hlavních letoviscích
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

26. - 27.03.2017  | Alta Badia

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Zkraje posledního týdne lyžařské sezóny byla Alta Badia ještě malebnější než jindy – kromě mile modravých a červených sjezdovek, ozdobených několika černými třešinkami, a „obligátní“ modré oblohy už se po sjezdovkách proháněla jen hrstka lyžařů. A navzdory nižší nadmořské výšce zdejších pahorků bylo...

zobrazit celý report

12.03.2017  | Alta Badia

autor: zdenek.b
hodnocení:

V neděli 12.3. jsme navštívili středisko Alta Badia, které svou rozlohou patří mezi ty větší. Krásně upravené sjezdovky, překvapivě menší zalidněnost a pěkné počasí s nádhernými panoramaty. Odjížděli jsme nadšeni.

zobrazit celý report

11. - 12.03.2017  | Alta Badia

autor: bohous357
hodnocení:
Počasí: „Il Paradiso“ - jasno, téměř bezvětří, nahoře pod -2, dole +6, panoramata - viditelnost tak 100 km. Sněhové podmínky: nahoře ujetý prašan, níže umrzlý podklad s vrstvou přemrzlého sněhu, oraniště pouze na jižním svazich přes Passo Campolongo k Arabbě. Nejlepší sjezdovky: Černé: Vallon dopoledne a Gran Risa odpoledne, Červené: 1-Boe a 17-La Ila po celý den, Modrá: bezkonkurenčně Sole (Pralongia-La Vizza) Zalidněnost překvapivě menší, větší koncentrace pouze na Vallonu, lanovky prakticky bez front. Jedním slovem skvělé.

18. - 20.03.2015  | Alta Badia

autor: puamik
hodnocení:

Velký areál, kde si najde sjezdovku opravdu každý.

zobrazit celý report

24.01.2015  | Alta Badia

autor: ondrejj
hodnocení:

I přes nedůvěru ve velké areály (fabriky) příjemné překvapení.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Tauern Spa Zell am See - Kaprun
Orientační cena za noc vč. polopenze 4 850 Kč/os.
Hotel Amerikan
Orientační cena za noc vč. polopenze, skipasu a dopravy 3 516 Kč/os.
Hotel Sciatori
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 1 915 Kč/os.