Jungfrau - aktuální report z 29.01.2012 - SNOW.CZ

Jungfrau | aktuální report z 29.01.2012

Jungfrau - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Švýcarsko Švýcarsko - Berner Oberland

průměrné hodnocení Jungfrau:
autor: Markéta Karlová - SNOW
návštěva od: 29.01.2012 do: 29.01.2012
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Celý lyžařský region Jungfrau je propleten spletí železničních tratí přepravující lyžaře mezi třemi lyžařskými oblastmi, turisty na nejvyšší vrchol Jungfraujoch do výše 3 454 m nebo i místní obyvatele do práce a z práce. Horská železnice na hřbetech hor vše romaticky spojuje v kompaktní celek. Skipas platí i na všechny vlaky, pouze výjezd na nejvýše položený Jungfraujoch je s příplatkem. Výjezd do nejvýše položené železniční stanice v Evropě je turistickým lákadlem první třídy. Zážitkuchtiví turisté usazení v červených čalouněných sedačkách tvoří tak rozmanitý mezinárodní koktejl, jaký umíchávají už jen zasedání OSN. Nejvíce návštěvníků je pak z Japonska, Indie a Koreji. Unikátní trasa vlakem do třiapůltisícového sedla mezi Mönchem a Jungfrau zabere necelou hodinku z nástupní stanice Kleine Scheidegg, která je zároveň konečnou pro lyžaře. Cestu k vrcholu (a především průjezd sedmikilometrovým temným skalním tunelem) zpříjemňuje informační video o Jungfrau na LCD obrazovkách hned v několika jazycích (kreslená nahrávka pro japonské návštěvníky v japonštině pobaví i ostatní turisty). Cestu přerušují dvě pětiminutové zastávky nabízející při dobrém počasí dramatické výhledy přes prosklená skalní okna. Nám bohužel štěstí nepřálo, a tak jsme museli zůstat pouze u představ.

Po dosažení konečné stanice se za dobré viditelnosti otevírají výhledy na nekonečny (přesněji 26kilometrový) ledovec Aletschgletscher. Bludiště chodeb vykutaných ve skále a v ledovci pak dovedou návštěvníky k observatoři Sphinx ve výšce 3 571 m n. m. nabízející další nezapomenutelné rozhledy do okolí nebo k ledovému paláci se soškami z ledu. Další možností je procházka po vyhldíkové terase. Celý výlet spolkne půlden až celý den.

31. března 2012 se ke stoletému výročí otevře pro návštěvníky další atrakce - 250metrový tunel, který povede přímo od haly Sphinx k ledovému paláci. Tunel bude interaktivně prezentovat historii celé železnice. Oficiální slavnostní otevření se bude konat 1. srpna, přesně sto let od zprovoznění železnice.Aktuální report z jednotlivých lyžařských areálů regionu Jungfrau:

First

Resort pod vrcholem Oberjoch (2500 m n. m.) v mapě sice vypadá jako nejméně zajímavý, ale ve skutečnosti nabízí nejširší a nejpřehlednější sjezdovky v celém regionu, krásné až pohádkové prostředí a výhledy do okolí. Ani odtud nelze dohlédnout do městečka Grindelwald na úpatí areálu, což završuje atmosféru lyžování mimo civilizaci. Terény jsou příjemně zvlněné a každý lyžař si tu nějakou trať najde.

Celý report čtěte zde!


Kleine Scheidegg a Männlichen

Centrální hřeben Männlichenu nese na svém severovýchodním svahu, svažujícím se k turistickému letovisko Grindelwald, převážně červené a přehledné sjezdovky, směrem k sedlu Kleine Scheidegg na jihovýchodě pak terén přibírá na členitosti a strmosti. Zpod Lauberhornu startuje spektakulární závodní černá trať Lauberhorn Rennstrecke – extra dlouhá s prudkými pasážemi a mnoha přejezdy i úzkým vjezdem do tunelu, jejíž hlavní atrakcí je vžití se do kůže závodníků, kteří třiapůlkilometrovou trať proletí ve sjezdovém postoji. Ve Wengenu, prominentní hotelové vesnici na vyhlídkové terase naproti Schilthornu, pak sjezdy končí.

Celý report čtěte zde!


Schilthorn

Nejvýše položené tratě pod Schilthornem (2 970 m n. m.) se nádherně vlní mezi obřími balvany a jsou plné terénních kompresí, blíže k Mürrenu pak nabírají charakter příjemných, avšak rušnějších dálnic.

Celý report čtěte zde!


Plus celé oblasti Jungfrau:

  • velmi rozmanité terény se sjezdovkami všech obtížností
  • ideální pro výpravnou lyžařskou turistiku
  • jednotlivé areály jsou dostatečně velké, že se dá i v rámci nich lyžovat pokaždé na jiné sjezdovce
  • krásná panoramata a nezapomenutelná atmosféra
  • pohádkové vlaky převážející lyžaře a malebná nádraží na sjezdovkách
  • levné i luxusní ubytování dostupné on-line na www.jungfrau.ch

Minus celé oblasti Jungfrau:

  • vyšší cena skipasů
  • delší dojezdová doba na sjezdovky (přejíždění mezi jednotlivými oblastmi může být časově náročnější, zejména při přestupu mezi vlaky)
  • vyšší cena občerstvení – polévka 9 CHF, hlavní jídlo 12–17 CHF, nápoje 5 CHF
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

17.03.2017  | Jungfrau

autor: gentleman73
hodnocení:

Předpověď slunečného počasí nás nalákala opustit na jeden den Adelboden a návštívit nedalekou oblast Jungfrau, konkrétně její ústřední část Grindelwald Wengen, pro kterou platí společný skipas. Tato oblast se skládá z podoblastí Grindelwald - First a Männlichen Kleine Scheidegg. Obě tyto části jsou ...

zobrazit celý report

27.03.2016  | Jungfrau

autor: mirjur
hodnocení:

Grindelwald - First

Tato recenze se týká výhradně části Grindelwald - First, jedné součásti jinak velmi rozsáhlého areálu Jungfrau. Po naší jednodenní návštěvě bych ji zařadil do kategorie "Moc pěkné, ale jednou stačí".

V Grindelwaldu jsme se zastavili cestou zpět do vlasti z Aletsch Aren...

zobrazit celý report

07. - 08.03.2016  | Jungfrau

autor: Milka
hodnocení:

Druhý den jsme v oblasti Jungfrau zamířili na Schilthorn, který je sice v porovnání se sousední houpačkou mezi Wengenem a Grindelwaldem hodně malý, ale podle všeho má co nabídnout.

zobrazit celý report

07. - 08.03.2016  | Jungfrau

autor: Milka
hodnocení:

Pro první den naší návštěvy Jungfrau jsme zvolili nejrozlehlejší oblast, lyžařskou houpačku mezi městečky Grindelwald a Wengen.

zobrazit celý report

19.01.2012  | Jungfrau

Nejvýše položené tratě pod Schilthornem (2 970 m n. m.) se nádherně vlní mezi obřími balvany a jsou plné terénních kompresí, blíže k Mürrenu pak nabírají charakter příjemných, avšak rušnějších dálnic.

Nejsilnější dojmy

Sněhové podmínky

  • Pod vrcholem Sch...
zobrazit celý report

16. - 21.01.2012  | Jungfrau

Centrální hřeben Männlichenu nese na svém severovýchodním svahu, svažujícím se k turistickému letovisko Grindelwald, převážně červené a přehledné sjezdovky, směrem k sedlu Kleine Scheidegg na jihovýchodě pak terén přibírá na členitosti a strmosti. Zpod Lauberhornu startuje spektakulární závodní čern...

zobrazit celý report

30.01.2012  | Jungfrau

Resort pod vrcholem Oberjoch (2500 m n. m.) v mapě sice vypadá jako nejméně zajímavý, ale ve skutečnosti nabízí nejširší a nejpřehlednější sjezdovky v celém regionu, krásné až pohádkové prostředí a výhledy do okolí. Ani odtud nelze dohlédnout do městečka Grindelwald na úpatí areálu, což završuje atm...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Residence Terrasses de Veret
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 2 018 Kč/os.
Apartmánový komplex Schönblick
Orientační cena za noc 535 Kč/os.
Park Hotel & Club Diamant
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 740 Kč/os.