3 Zinnen (Tre Cime) - aktuální report z 10. - 12.12.2021 - SNOW.cz

3 Zinnen (Tre Cime) aktuální report z 10. - 12.12.2021

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

3 Zinnen (Tre Cime) - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: parezzbablu
 • hodnocení:
 • návštěva od: 10.12.2021 do: 12.12.2021
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Sympatické menší, i když podle udávaných kilometrů sjezdovek spíše větší středisko. Vybrali jsme si ho na tradiční "mikulášskou" lyžovačku, protože původně plánovaný Skicircus S-H-L-F byl zamachlován pro turisty jako celé Rakousko. Druhá varianta bylo Tarvisio, ale protože tam to vypadalo, že bude jezdit jen jedna lanovka, což tu i jeden kolega potvrdil, tak další volbou a zároveň druhou nejbližší z jižní Moravy bylo středisko Tre Cime/Drei Zinnen, což se nakonec projevilo jako volba skvělá. Lyžování ve slunné Itálii, na západní straně zubaté italské Dolomity, na severní straně jižní strana rakouských Alp. Za mě dobrý.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Neprojeli jsme lokality Padola a Kreuzbergpass, takže tam netuším, jaká je situace tam, nepátral jsem po tom.
Začnu od lyžařského náměstí na Helmu. Bydleli jsem u sjezdovek ke kabinové lanovce ze Sextenu, tak první rozcvičovací jízdy proběhly okolo 8sedačky na Helm, kdy se daly kombinovat sjezdovky 16a-f a 15a-b - v horní části ploché, pak postupně větší sklon, s terénními boulemi. Spleť sjezdovek modré a červené barvy, na rozježdění a po skoro dvou letech bez lyžování úplně super svahy.
Pod dolní stanicí osmisedačky poctivá červená pista, toho času zhruba z jedné třetiny zabraná pro trénink. Černé pokračování až do údolní stanice bylo v přípravě.
Druhá varianta sjezdu do údolí je 5kilometrová červená trať s měnícím se sklonem, v horní části krátkým černým padáčkem, ale dále pak pokračující ve svižném tempu až do údolí, za tři dny jsme ji jeli jen jednou, což je možná škoda.
Z vrcholku Helm kolem vleku č. 12 Hahnspiel kraťoučká sportovní červená pista ve dvou variantách, pár stovek metrů pod dolní stanicí vleku je krátká černá střecha, s modrou objízdnou variantou, a pak asi kilometrový traverz, se slušným sklonem, tedy žádný úsek na soupaž nebo k tréninku běžeckých dovedností na úroveň Markéty Davidové, k přejezdové kabině na Stiergarten.
Tady je na výběr dojezd do údolí na lanovku HelmJet Sexten, moderní a prostorná 10kabinka, což obnáší další krátkej černej úsek, a pak přejezd po loukách mezi statky k dolní stanici lanovky, nebo nástup na moderní kabinku a přesunu na druhý kopec Stiergarten.
Tady je možnost vrátit se zpět ke kabině krásnou, ale náročnou červenou tratí Stiergarten nebo po další červené Drei Zinnen pokračovat ve skituristice směrem k poslednímu vrcholu. Sjezdovka č. 41 Dre Zinnen byla asi nejslabší místo střediska, škoda. Profilově příjemná, ale protože se do ní od rána opírá slunko a je na ní značný provoz, tak byla nejvíce rozbitá ze všech sjezdovek v areálu.
Dojedeme do údolíčka, kde se můžeme novou moderní 8kabinkou vrátit nebo nastoupíme na starší šesti kabinku, která nás vyveze pod černý hang Holzriese I. Odtud je možný návrat po zábavné, schodovité sjezdovce č. 10. Tak si uvědomuju, že mně strašně připomíná sjezdovku č. 40 v Nassfeldu, a vlastně i to místo, kde je spodní stanice, mně připomíná náměstíčko u Schneemana v Nassfeldu.
Ale zpět na svahy v Drei Zinnen, po turistické modré sjezdovce č. 3 dojedem k lanovce Rotwand, která nás vytáhne na nejvyšší místo v této části střediska. Vlastně ještě o kousek výše nás vyvezl jeden krátký vlek u restaurace a druhý vlek, okolo kterého je tréninková červená sjezdovka č. 5 Trainingspiste Porzen, toho času částečně zabraná pro budoucí vítěze závodů světových pohárů a velkých závodů.
Od horní stanice kabiny lze sjet buď po modré sjezdovce k dolní kabince, nebo pro fajnšmekry hodně prudký černý hang, v čase naší návštěvy otevřen až na nedělní lyžování, kdy jsme byli s kamarády jedni z prvních, co tento svah letos okusili.

Sněhové podmínky:

Velmi dobré na začátek sezony. Hromady sněhu musely napadnout těsně před naším příjezdem, neboť stromy byly čerstvě zasypané sněhem. Na mírných sjezdovkách vydržela úprava do odpoledních hodin. Pod urolbovaným čerstvým sněhem byla perfektní tvrdá podložka. Takže i vydřená místa až na podklad byla bez problému jezditelná, nebyly to žádné ledové plotny, ale dost tvrdý technický sníh. Fungl nové Racetigery GS si s tímto bez problému poradily.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Páteřní dopravu v areálu zajišťují kabinové lanovky. Z nástupního místa Vierschach vede starší šestimístná kabinka, tady by mohlo být slabší místo v případě většího návalu lidí. Na Helmu největší část přepravy zajišťuje moderní 8sedačka, dále jedna postarší 4 sedačka a jedna šestisedačka. Další přepravní zařízení jsou jen kabinové lanovky fungl - nová 10kabinka Helmjet Sexten, dvě moderní 8kabinky Stiergarten a Drei Zinnen a dvě starší 6kabinky Signaue a Rotwand. Osobně bych uvítal více sedačkových lanovek.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

V pátek aby člověk nějaké lidi hledal :-), sem tam se dostal k nějakému chumlu, ale to bylo fakt jen zřídka. V sobotu se nějací lyžaři objevovali, ale nic dramatického. Když se náhodou objevila nějaká fronta, tak do pár minut byla pryč a v podstatě žádná čekačka.

Občerstvení a aprés-ski:

Byť v Itálii, tak kuchyně spíše rakouská, navštívili jsme jen Rifugio Larice, kterou jsem si vyhlídnul na mapě už před odjezdem, a byl jsem si jistý, že to bude sympatická hospůdka, a pak Rotwandwiesenhutte. Ceny tak nějak očekávané - káva cca 1,5 eur, rádler 5,5 eur, malá Schiwasser 2,5 eur, velká za 4,5 eur. Těstoviny stály kolem 10 až 12 eur, šnitzl z hranclama 16 eur, zákusek, v Rifugio Larice výbornej Sacher, nebo apfel štrůdl za 4 eura + 0,5 eura za šlehačku či vanilkovej krém.

Doprava do střediska a parkování:

Shodou okolností vyšla cesta na solidně zasněžený den. V Brně, kde jsme startovali, v den odjezdu napadlo asi 15 cm sněhu, do Vídně ve sněžení, dálnice v Rakousku před Vídní v pravém pruhu sjízdná bez problému, v levém pruhu slabá vrstva mokrého sněhu, sjízdné s opatrností. Od Vídně dál už jen mokrá silnice. Cesta Brno - Mikulov - Vídeň - po A2 a S6 do Judenburgu - pak Murtalem - Katschberským tunelem na jih - Spital an der Drau - Lienz - Sillian cca 620 km, celkový čas cesty se dvěma plánovanýma zastávkama na kávu a jednou neplánovanou zastávkou při výměně kola při defektu to zabralo 9 hodin. Stejná cesta zpět už byla jen 8 hodin. Bydlení v domečku v dochozí vzdálenosti od sjezdovky, takže žádný přejezdy.

+ plusy

 • otevřené dostatečné množství sjezdovek a lanovek
 • málo lidí - lyžování bez čekání

- mínusy

 • málo sedačkových lanovek
 • na tři dny lyžování z Brna už je to docela daleko

Zajímavé odkazy

Sem napíšu kromě odkazů i poznatky okolo covid pravidel a cestování.
Na ubytování po nás nikdo nic nechtěl. Při nákupu skipasu nutnost předložení "bezinfekčnosti" - aktuálně je region ve žluté zóně (myslím), takže podmínkou pro získání skipasu je očkování - prodělání nemoci - nebo test (nezjišťoval jsem, jaký je potřeba ATG/PCR, neboť všichni účastníci našeho zájezdu jsou očkovaní). Stačí v chytrým zařízení QR kód z "Tečky" a na pokladně si ho naskenují do systému. Při nákupu více denních skipasů doporučuji nainstalovat aplikaci Dolomiti Superski a do ní si nahrát svůj skipas. Tento je nutný každý den aktivovat pomocí QR kódu s tečky, k obnovení. Jinak ráno ke kase a tam vám to taky aktivují.
Covid a hospody - venku na terase, i terasy s obsluhou, nikdo nic nechtěl a není potřeba se prokazovat. Ve vnitřních prostorech je nutné se po usednutí ke stolu prokázat. Opět stačí QR kód v tečce, obsluha si jej naskenuje a pomocí aplikace hned ví, že je to OK.
Na lanovkách - všude jsou cedule, že mají být respirátory, roušky atd. Obsluha lanovek toleruje i šátky přes pusu a nos, ale upozorňuje, když ji někdo nemá nasazenou.
Co se týče dodržování, tak vesměs lidi opravdu do kabinek lezou se zakrytou pusou a nosem, stejně tak jej mají zakrytý i ve frontě. Chválím.

Díky Lukáš Rotrekl za poskytnutí fotek některé jsou jeho, některé moje.

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

17.03.2023  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: vasek4545
 • hodnocení:

Velké a rozlehlé středisko, kde si každý vybere svou oblíbenou sjezdovku. Moderní přepravní zařízení, ale málo sedačkových lanovek, všude "jen" kabinky, takže pořád jen sundáváte lyže, kdyz chcete projet celý areál. Dobře jsme si zalyžovali, ale přiznám se, čekal jsem od toho víc, prostě už je jarní...

07. - 11.02.2023  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: Krumpi
 • hodnocení:

Teplota vzduchu ráno -11 °C a v poledne -3 °C, tvrdý, pevný, sněhový podklad na sjezdovkách, velký výběr svahů (celkem 115 km sjezdovek) a hlavně slunečné počasí zaručilo vydařenou rodinou dovolenou během jarních prázdnin. Pokud si koupíte superskipas na celé Dolomity, máte za 30 minut vlakem dostup...

07.02.2023  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

V posledních letech nově propojená a hlavně intenzivně modernizovaná lyžařská oblast 3 Zinnen je příjemnou alternativou známějších středisek v Dolomitech - zaujme i náročnější lyžaře a potěší milovníky horských panoramat, navíc je neobyčejně sněhově zajištěná. A její rostoucí obliba už je znát na vy...

31.03. - 01.04.2022  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: Krumpi
 • hodnocení:

Středisko Versciaco je jedním z rezortů 3 Zinnen (Tre Cime). Sjezdovky č. 14 a 13 jsou příjemně široké a vybízí k pořádnému carvu. Slabá návštěvnost byla pozitivem. Stylové restaurace přímo u sjezdovek vám pomůžou si spočinout při řádění na svazích. Určitě je to místo, kam se rád vrátím s celou rodi...

16. - 20.01.2022  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: petrpiskula
 • hodnocení:

Návštěva Tre Cime v období pandemie mimo hlavní sezónu byla v mnoha ohledech originální.

12. - 17.12.2021  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: emilio
 • hodnocení:

Oblasť sa nachádza v Južnom Tyrolsku s jeho 300 slnečnými dňami ročne a na ploche 400 km2 ju tvorí 8 oblastí: Helm/Monte Elmo, lyžiarsky prepojené s Rotwand/Croda Rossa, Haunold/Monte Baranci nad Innichen/San Candido (prepojenie vlakom na trase Vierschach/Ver­sciaco - Niedorf/Villa­bassa). Stredisko j...

17. - 18.02.2020  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: mabures
 • hodnocení:

Tre Cime/Drei Zinnen je parádní středisko v Jižním Tyrolsku s rozmanitými sjezdovkami a několika bonusy v podobě překrásné panoramatické sjezdovky v přírodní rezervaci chráněné Unescem, obřích sněhuláků či volně se pohybujících sobů.

09. - 10.02.2020  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: tony65
 • hodnocení:
Středisko mne opravdu mile překvapilo - krásné široké tratě všech obtížností. Podle mne nejlepší sjezdovky jsou z vrcholu Helmu až k nástupní stanici Versciaco. Sněhové podmínky dobré, z 90 % přírodní sníh. Asi jediné mínus podle mého názoru je větší množství kabinek, což znamená neustálé sundavání lyží, sedačky jsou tam snad jenom dvě, ale za to super moderní, rychlé, pohodlné. 3Byl jsem v neděli a pondělí - neděle krasné počasí, lidí dost, ale nikde jsem nestál déle než tři minuty, pondělí horší počasí, lidí méně.

12. - 18.01.2020  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: helou_helou
 • hodnocení:

Celkový dojem bol výborný. Stredisko 3 Zinnen Dolomites ma očarilo výhľadmi, počasím, upravenými zjadzovakami. Ale to asi v zahraničí je všade. Dostupnosť skibusmi bola výborná (v januári), aj napriek tomu, že stredisko je roztiahnuté do viacerých dolín. Výborná bola aj časť Baranci v San Candidu, l...

06. - 10.01.2020  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: emilio
 • hodnocení:

V údolí Alta Pusteria v Sextenských Dolomitoch na hranici s Rakúskom sa nachádza obľúbený skiareál Tre Cime Dolomiti. Najviac zjazdoviek si lyžiari vychutnajú v stredisku Helm, ktoré leží na úpätí rovnomennej hory. Vďaka prevažne severnej orientácii tratí tu sneh drží zvyčajne dlho do jari a zaručuj...

12. - 15.12.2019  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: zemlo
 • hodnocení:

S výběrem střediska na předvánoční lyžování jsem byl spokojen. Drei Zinnen nabídlo velmi dobré sněhové podmínky, spoustu kilometrů otevřených sjezdovek a poměrně málo lyžařů. Navíc při akci Dolomiti Superpremiére byl poměr cena a výkon opravdu skvělý.

17. - 21.03.2019  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Když jsem hledal, kde zakončit lyžařskou sezonu, tak mě do očí padla oblast Tzre Cime - Drei Zinnen. Ano, je to oblast, kde je vše dvoujazyčně, italsky a německy. Areál leží přímo u hranic s Rakouskem.
Objednal jsem hotel Casa Alpina, který je opravdu vřelý k návštěvníkům a ještě k tomu servíruje ...

01. - 03.02.2019  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: fedex11
 • hodnocení:

Středisko je hned za hranicemi Rakouska v údolí s malebnými vesničkami. Nám nevyšlo počasí dle představ, po celé tři dny sněžilo a celkem napadlo přes 1 metr nového sněhu. Přesto jsme jeden celý den lyžovali. Určitě se sem vrátíme, aby jsme zažili středisko za přívětivějšího počasí.

12. - 13.12.2018  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: emilio
 • hodnocení:

3 Zinnen Dolomity je moderné stredisko v talianskych Dolomitoch, kde sa stále kladie dôraz na lyžovanie ako šport. Je to tiež miesto, obklopené nádhernou scenériou, kde si môžete znova užívať relaxačný čas s priateľmi a rodinou. Výhľady z jednotlivých vrcholov sú úžasné a oplatí sa tu stráviť čo len...

15.02.2018  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:

Haunold (San Candido)

San Candido jsem neměl v plánu navštívit. Po nezdařeném ránu, kdy se nám kvůli silnému nočnímu mrazu nepovedlo nastartovat auto, nám uteklo to nejlepší ranní lyžovaní na Helmu, kam jsem původně plánoval vyrazit. Proto padla volba na malé středisko San Candido, kde bylo p...

13. - 16.12.2017  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: silversurfer
 • hodnocení:

Tak kam letos? Opet koumani, kam by clovek zajel a sledovani aktualniho pocasi. Letos to v soutezi mezi Val Gardenou, Latemarem, Kronplatzem a Sextenem vyhral prave Sexten. J Val Gardena me lakala hlavne z duvodu, ze jsem tam byl v lete se podivat na Giro, ale vzhledem ke Svetovemu poharu ve stejne...

12. - 13.12.2017  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: emilio
 • hodnocení:

V údolí Alta Pusteria (Hochpustertal) v Sextenských Dolomitoch nedaleko hraníc s Rakúskom sa nachádza viacero menších lyžiarskych stredísk. Najnovšie od sezóny 2014/15 lanovky prepojili strediska Helm a Rotwand. Stredisko má názov túto zimu Drei Zinnen Dolomiten.
Stredisko je okrajové od hlavných ...

12. - 18.12.2015  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: MaVa
 • hodnocení:
Přes absenci přírodního sněhu vše, co bylo otevřeno, bylo vysněženo perfektně (dokonce nebyl problém stavět slalomy) - a byly to všechny rozhodující sjezdovky až do údolí (do Versciaco, Sesto i Moos), nefungovalo pouze propojení na Kreuzbergpass, ale tam je minimální kilometráž (spíše metráž) sjezdovek, takže to nebyl takový handicap. Počasí jasné, v noci -5 až -9, přes den do 0 (zasněžovali celodenně) a postupně zprovozňovali další varianty dojezdů. Přes spoustu podniků světového významu o následném víkendu (běh na lyžích Toblach, skicross Innichen a alpské Alta Badia a Val Gardena) návštěvnost minimální.

14.12.2014  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Původně samostatné lyžařské areály Helm a Rotwand jsou od letoška propojené přes nově zpřístupněnou lokalitu Stiergarten, která se nachází na jižním svahu hřebene Helmu – je to krásný vyhlídkový balkón nad hranicí lesa, odkud se dají mezi zubatými hřebeny Sextenských Dolomit za pěkného počasí zahléd...

08.02.2012  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Dva malé, dosud jen skibusem propojené areály na severovýchodním okraji Dolomit jsou klidnou alternativou velkých a rušných center Dolomit. Na Helmu se nově každou středu lyžuje už od 7.30 hodin.

Další reporty ze střediska: 3 Zinnen (Tre Cime)

Hintertuxer Gletscher

Orlické Záhoří - Jadrná (nová)

Sölden

Mölltaler Gletscher

Zugspitze

Pitztaler Gletscher

SNOW tipy