3 Zinnen (Tre Cime) - aktuální report z 16. - 20.01.2022 - SNOW.cz

3 Zinnen (Tre Cime) aktuální report z 16. - 20.01.2022

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

3 Zinnen (Tre Cime) - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: petrpiskula
 • hodnocení:
 • návštěva od: 16.01.2022 do: 20.01.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Návštěva Tre Cime v období pandemie mimo hlavní sezónu byla v mnoha ohledech originální.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Helm je jedna ze dvou hlavních částí celého střediska. Hlavní spleť sjezdovek se proplétá okolo prémiové a jediné osmisedačky Hasenköpfl stoupající pod samotný vrchol hory. Na začátku se jedná spíše o jednu obrovskou urolbovanou vlnitou pláň než o jednotlivé sjezdovky. Vlny jsou zde opravdu výrazné. Sjezdovka se potom rozvětví na několik variant, které se potom opět u stejné lanovky sbíhají. Zde se dá pokračovat dolů podél šestisedačky stejného typu Mittelstation po o něco strmějších, zato rovnějších sjezdovkách. Úplně do Pusterského údolí se dá pokračovat po černé sjezdovce 13b pod kabinkou vedoucí z Vierschachu. Ačkoliv je značená jako černá, jedná se spíše o sportovnější červenou nebo lehčí černou. Drží si po celé délce svůj sportovní sklon. Dle mého nejkvalitnějším kouskem areálu Helm je však červená sjezdovka č. 13. S délkou 4,5 km se jedná o docela velké sousto. Vede z centra areálu Helm, kde se sbíhají horní stanice lanovek Helmjet Sexten, Mittelstation, Übungslift a kabiny z Vierschachu až dolů do Pusterského údolí. Její pestrost z ní dělá velmi zábavnou sjezdovku a dali jsme si ji za pobyt mnohokrát. Jdou zde najít i nějaké skočky. Směrem k Sextenu se dá sjíždět ke Stiergartenu, nebo pokračovat až dolů do Sextenu.

Rotwand je druhá hlavní část areálu. Páteřní sjezdovkou je zde modrá č. 3, která vede z vrcholu do údolí Moso, což je údolí vybočující z toho Sextenského. Jedná se bezpochyby o nejjednodušší větší sjezdovku areálu, ale má dvě černé varianty, ta první z nich dosahuje sklonu 71 %. Dopravu zde zajišťují dvě kabinky, Signaue ze Sextenského údolí, Croda Rossa z Moso.

Stiergarten je část střediska, který vznikl pouze za účelem propojení dvou výše zmíněných areálů... a jde to dost poznat. Jedná se o dvě kabinky se sjezdovkami podél nich. Jsou ale orientované na jih a už v poledních hodinách jsou při slunečných dnech špatně sjízdné. Větší poměr technického sněhu je také znát. Je sice dobré, že člověk nemusí při přesunu mezi areály z lyží, i tak jsme ale Stiergarten používali pouze k přesunu a jedná se bezesporu o nejslabší část střediska. P.S.: Podle popisu areálu zde na SNOW.cz by měly být ze Stiergartenu vidět Tre Cime, ty jsme ale nezahlédli ani za absolutně jasného počasí.

Haunold je oddělená část areálu nad městem Innichen/San Candido, který na první pohled nevypadá moc zajímavě, nás však velmi překvapil. V prvé řadě to byl nejkvalitnější sníh z celého areálu - je orientován na sever a celý den ve stínu. Dále také pestrost sjezdovek v areálu a výjezd lanovkou směrem k vrcholům Rocca dei Baranci. Určitě stojí za návštěvu. Probíhá zde také večerní lyžování každé úterý a pátek, od 19:00 do 22:00, v ceně každého vícedenního skipasu. Kreuzbergpass a Padolu jsme navštívit nestihli.

Co bych vytknul ve značení sjezdovek - velmi evidentní nahánění celkových kilometrů sjezdovek. Celkově udávají 115 km sjezdovek, v hlavním středisku to může být tak 100. Po jednom dni aktivnějšího lyžování však zjistíte, že jste si projeli prakticky všechno. Není to náhoda. Červenou sjezdovku č. 13 do Vierschachu uvádějí s délkou 5,7 km, já jsem však GPS naměřil 4,5 km v 3D, stejné je to u velké většiny sjezdovek. Dále se hodně sjezdovek na mapce označují za dvě, i když se jedná o jednu. Další menší nevýhoda je absence snowparku, ve středisku není kde trénovat freestyle. Je zde zato hromada dalších věcí, jako funslope, sáňkování atd.

Sněhové podmínky:

Celý týden byly prakticky celodenní mrazy, jen na některých místech přes poledne sníh viditelně tál na střechách. Na kvalitě sněhu na sjezdovkách to však znát nebylo. Udávané množství bylo 160 cm, což na sjezdovkách mohla být i pravda, na jižních svazích protějších kopců však bylo zeleno.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovkový park střediska 3 Zinnen je bezpochyby jeden z těch modernějších. Mezi nejlepší kousky se řadí Hasenköpfl, prémiová 8sedačka Leitner s bublinou, koženými sedačkami a vyhříváním - to však bylo celý týden vypnuto (na 6sedačce Mittelstation však zapnuté bylo). Dále zbrusu nová 10místná kabina Helmjet Sexten. Kapacity lanovek jsou po uvedení Helmjetu do provozu už všude dostatečné, kvůli pandemii však omezené na 80 %.

Co se opatření týče, tak respirátory obsluha vyžaduje, jakmile se začnou tvořit menší fronty u lanovek, týká se to především kabinkových lanovek a osmisedačky. Když je na nástupu jen pár jedinců, obsluha toleruje i šátek. Při zakoupení skipasu můžete také pokladní požádat o aktivaci skipasu na celý týden, ať to nemusíte dělat každé ráno.

Celý region je dvoujazyčný němčina/italština, anglicky zde však místní moc neumí.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost byla velmi malá, jednak kvůli mimosezónnímu termínu a také kvůli pandemii. Stačilo si přivstat na 8:30 a člověk byl na sjezdovkách úplně sám, a to myslím vážně. Nejvíce lidí bylo logicky o víkendu.

Občerstvení a aprés-ski:

Restaurací je ve středisku hned několik, ceny všude velmi podobné: pivo za 5,50 €, polévky kolem 8 €. Aprés-ski nefunguje.

Doprava do střediska a parkování:

My jsme na sjezdovky dojížděli skibusem, takže popíšu svou zkušenost s nimi. Skibusy jsme využívali zadarmo v rámci Holidaypass, který jsme dostali k ubytování. Jezdí většinou po půlhodině mezi jednotlivými části areálu a ubytováními. Vždy se musí od zastávky k lanovce kousek dojít, v Sextenu to může být tak 150 m, ve Vierschachu necelých 100 m.

+ plusy

 • Moderní a rychlý lanovkový park
 • Pestré sjezdovky
 • Liduprázdno v období pandemie a mimo sezónu
 • Atmosféra

- mínusy

 • Přehnaná kilometráž sjezdovek
 • Roztahanost areálu
 • Absence snowparku
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

17.03.2023  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: vasek4545
 • hodnocení:

Velké a rozlehlé středisko, kde si každý vybere svou oblíbenou sjezdovku. Moderní přepravní zařízení, ale málo sedačkových lanovek, všude "jen" kabinky, takže pořád jen sundáváte lyže, kdyz chcete projet celý areál. Dobře jsme si zalyžovali, ale přiznám se, čekal jsem od toho víc, prostě už je jarní...

07. - 11.02.2023  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: Krumpi
 • hodnocení:

Teplota vzduchu ráno -11 °C a v poledne -3 °C, tvrdý, pevný, sněhový podklad na sjezdovkách, velký výběr svahů (celkem 115 km sjezdovek) a hlavně slunečné počasí zaručilo vydařenou rodinou dovolenou během jarních prázdnin. Pokud si koupíte superskipas na celé Dolomity, máte za 30 minut vlakem dostup...

07.02.2023  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

V posledních letech nově propojená a hlavně intenzivně modernizovaná lyžařská oblast 3 Zinnen je příjemnou alternativou známějších středisek v Dolomitech - zaujme i náročnější lyžaře a potěší milovníky horských panoramat, navíc je neobyčejně sněhově zajištěná. A její rostoucí obliba už je znát na vy...

31.03. - 01.04.2022  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: Krumpi
 • hodnocení:

Středisko Versciaco je jedním z rezortů 3 Zinnen (Tre Cime). Sjezdovky č. 14 a 13 jsou příjemně široké a vybízí k pořádnému carvu. Slabá návštěvnost byla pozitivem. Stylové restaurace přímo u sjezdovek vám pomůžou si spočinout při řádění na svazích. Určitě je to místo, kam se rád vrátím s celou rodi...

12. - 17.12.2021  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: emilio
 • hodnocení:

Oblasť sa nachádza v Južnom Tyrolsku s jeho 300 slnečnými dňami ročne a na ploche 400 km2 ju tvorí 8 oblastí: Helm/Monte Elmo, lyžiarsky prepojené s Rotwand/Croda Rossa, Haunold/Monte Baranci nad Innichen/San Candido (prepojenie vlakom na trase Vierschach/Ver­sciaco - Niedorf/Villa­bassa). Stredisko j...

10. - 12.12.2021  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: parezzbablu
 • hodnocení:

Sympatické menší, i když podle udávaných kilometrů sjezdovek spíše větší středisko. Vybrali jsme si ho na tradiční "mikulášskou" lyžovačku, protože původně plánovaný Skicircus S-H-L-F byl zamachlován pro turisty jako celé Rakousko. Druhá varianta bylo Tarvisio, ale protože tam to vypadalo, že bude j...

17. - 18.02.2020  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: mabures
 • hodnocení:

Tre Cime/Drei Zinnen je parádní středisko v Jižním Tyrolsku s rozmanitými sjezdovkami a několika bonusy v podobě překrásné panoramatické sjezdovky v přírodní rezervaci chráněné Unescem, obřích sněhuláků či volně se pohybujících sobů.

09. - 10.02.2020  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: tony65
 • hodnocení:
Středisko mne opravdu mile překvapilo - krásné široké tratě všech obtížností. Podle mne nejlepší sjezdovky jsou z vrcholu Helmu až k nástupní stanici Versciaco. Sněhové podmínky dobré, z 90 % přírodní sníh. Asi jediné mínus podle mého názoru je větší množství kabinek, což znamená neustálé sundavání lyží, sedačky jsou tam snad jenom dvě, ale za to super moderní, rychlé, pohodlné. 3Byl jsem v neděli a pondělí - neděle krasné počasí, lidí dost, ale nikde jsem nestál déle než tři minuty, pondělí horší počasí, lidí méně.

12. - 18.01.2020  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: helou_helou
 • hodnocení:

Celkový dojem bol výborný. Stredisko 3 Zinnen Dolomites ma očarilo výhľadmi, počasím, upravenými zjadzovakami. Ale to asi v zahraničí je všade. Dostupnosť skibusmi bola výborná (v januári), aj napriek tomu, že stredisko je roztiahnuté do viacerých dolín. Výborná bola aj časť Baranci v San Candidu, l...

06. - 10.01.2020  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: emilio
 • hodnocení:

V údolí Alta Pusteria v Sextenských Dolomitoch na hranici s Rakúskom sa nachádza obľúbený skiareál Tre Cime Dolomiti. Najviac zjazdoviek si lyžiari vychutnajú v stredisku Helm, ktoré leží na úpätí rovnomennej hory. Vďaka prevažne severnej orientácii tratí tu sneh drží zvyčajne dlho do jari a zaručuj...

12. - 15.12.2019  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: zemlo
 • hodnocení:

S výběrem střediska na předvánoční lyžování jsem byl spokojen. Drei Zinnen nabídlo velmi dobré sněhové podmínky, spoustu kilometrů otevřených sjezdovek a poměrně málo lyžařů. Navíc při akci Dolomiti Superpremiére byl poměr cena a výkon opravdu skvělý.

17. - 21.03.2019  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Když jsem hledal, kde zakončit lyžařskou sezonu, tak mě do očí padla oblast Tzre Cime - Drei Zinnen. Ano, je to oblast, kde je vše dvoujazyčně, italsky a německy. Areál leží přímo u hranic s Rakouskem.
Objednal jsem hotel Casa Alpina, který je opravdu vřelý k návštěvníkům a ještě k tomu servíruje ...

01. - 03.02.2019  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: fedex11
 • hodnocení:

Středisko je hned za hranicemi Rakouska v údolí s malebnými vesničkami. Nám nevyšlo počasí dle představ, po celé tři dny sněžilo a celkem napadlo přes 1 metr nového sněhu. Přesto jsme jeden celý den lyžovali. Určitě se sem vrátíme, aby jsme zažili středisko za přívětivějšího počasí.

12. - 13.12.2018  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: emilio
 • hodnocení:

3 Zinnen Dolomity je moderné stredisko v talianskych Dolomitoch, kde sa stále kladie dôraz na lyžovanie ako šport. Je to tiež miesto, obklopené nádhernou scenériou, kde si môžete znova užívať relaxačný čas s priateľmi a rodinou. Výhľady z jednotlivých vrcholov sú úžasné a oplatí sa tu stráviť čo len...

15.02.2018  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:

Haunold (San Candido)

San Candido jsem neměl v plánu navštívit. Po nezdařeném ránu, kdy se nám kvůli silnému nočnímu mrazu nepovedlo nastartovat auto, nám uteklo to nejlepší ranní lyžovaní na Helmu, kam jsem původně plánoval vyrazit. Proto padla volba na malé středisko San Candido, kde bylo p...

13. - 16.12.2017  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: silversurfer
 • hodnocení:

Tak kam letos? Opet koumani, kam by clovek zajel a sledovani aktualniho pocasi. Letos to v soutezi mezi Val Gardenou, Latemarem, Kronplatzem a Sextenem vyhral prave Sexten. J Val Gardena me lakala hlavne z duvodu, ze jsem tam byl v lete se podivat na Giro, ale vzhledem ke Svetovemu poharu ve stejne...

12. - 13.12.2017  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: emilio
 • hodnocení:

V údolí Alta Pusteria (Hochpustertal) v Sextenských Dolomitoch nedaleko hraníc s Rakúskom sa nachádza viacero menších lyžiarskych stredísk. Najnovšie od sezóny 2014/15 lanovky prepojili strediska Helm a Rotwand. Stredisko má názov túto zimu Drei Zinnen Dolomiten.
Stredisko je okrajové od hlavných ...

12. - 18.12.2015  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: MaVa
 • hodnocení:
Přes absenci přírodního sněhu vše, co bylo otevřeno, bylo vysněženo perfektně (dokonce nebyl problém stavět slalomy) - a byly to všechny rozhodující sjezdovky až do údolí (do Versciaco, Sesto i Moos), nefungovalo pouze propojení na Kreuzbergpass, ale tam je minimální kilometráž (spíše metráž) sjezdovek, takže to nebyl takový handicap. Počasí jasné, v noci -5 až -9, přes den do 0 (zasněžovali celodenně) a postupně zprovozňovali další varianty dojezdů. Přes spoustu podniků světového významu o následném víkendu (běh na lyžích Toblach, skicross Innichen a alpské Alta Badia a Val Gardena) návštěvnost minimální.

14.12.2014  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Původně samostatné lyžařské areály Helm a Rotwand jsou od letoška propojené přes nově zpřístupněnou lokalitu Stiergarten, která se nachází na jižním svahu hřebene Helmu – je to krásný vyhlídkový balkón nad hranicí lesa, odkud se dají mezi zubatými hřebeny Sextenských Dolomit za pěkného počasí zahléd...

08.02.2012  | 3 Zinnen (Tre Cime)

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Dva malé, dosud jen skibusem propojené areály na severovýchodním okraji Dolomit jsou klidnou alternativou velkých a rušných center Dolomit. Na Helmu se nově každou středu lyžuje už od 7.30 hodin.

Další reporty ze střediska: 3 Zinnen (Tre Cime)

Hintertuxer Gletscher

Orlické Záhoří - Jadrná (nová)

Sölden

Mölltaler Gletscher

Zugspitze

Pitztaler Gletscher

SNOW tipy